Відкриття виставки Євгенії Сердюк!

Вся галерея митців →

Державна бібліотека України для юнацтва з радістю відкриває першу персональну виставку робіт “Захоплююча подорож у світ аніме” юної, талановитої художниці Євгенії Сердюк.

Євгенія Сердюк – студентка другого курсу Харківського художнього коледжу, народилась у родині митців. Мама, бабуся, дідусь та прабабуся були художниками, а прадід – фотохудожником. Скільки дівчина пам’ятає себе, завжди малювала. Євгенія захопилась таким популярним видом мистецтва, як манга і аніме, і батьки підтримали її у цьому.

Як ми знаємо, аніме — японська мультиплікація. Головна відмінність від мультиплікації інших країн полягає в тому, що аніме орієнтується не на дитячу, а переважно на підліткову чи навіть дорослу аудиторії.

Аніме — це добре розвинений вид мистецтва і тому користується популярністю не лише в Японії, але і у світі.

Манґа — японський різновид коміксів. Історія манги бере свій початок з сувоїв, що датуються XII століттям. Однак чи були ці сувої мангою чи ні, до цих пір є предметом дискусій – фахівці вважають, що саме вони вперше заклали основи читання справа наліво. Інші ж автори відносять витоки виникнення манги ближче до XVIII століття. Манга – це японський термін, який в загальному сенсі означає «комікс» або «мультиплікація», дослівно «химерні начерки». Історики і письменники, які займаються питаннями історії манги, описували два основних процеси, які вплинули на сучасну мангу.

Одним з культових особистостей, які вплинули на сучасний розвиток Манги – є Міядза́кі Ха́яо. Хаяо Міядзакі – найвидатніший аніматор у світі. І просто чарівник. У цьому сходяться всі, хто хоч раз бачив його творіння: «Мій сусід Тоторо», «Принцеса Мононоке», «Віднесені примарами» і безліч інших повнометражних мультфільмів.

Феномен Міядзакі в тому, що він достукався до дитини в кожному з нас. Він залишає світ серйозних і дорослих людей іншим режисерам, а сам огортає нас щасливим світом дитинства. У його роботах оживають фантазії, страшилки і мрії. Ми знаємо, що хранитель лісу зараз спить, але скоро настане ніч і він вийде на прогулянку. Знаємо, чому йде дощ, чому задуває вітер, чому дитинство не має закінчуватися, чому серед нас живе Міядзакі.

Тому коли мама Євгенії познайомила доньку з роботами Міядзакі, талановита дівчина  одразу визначилась з напрямком своєї творчості!

У виставці “Захоплююча подорож у світ аніме” Євгенія яскраво і динамічно знайомить нас у своїх роботах з японською культурою анімації і коміксів. Багатий емоційний світ мисткині говорить до нас через її манга-персонажів.

Бажаємо Євгенії натхнення, творчих успіхів та нових яскравих, глибоких робіт! Виставка Євгенії запрошує нас до подорожі у захоплюючий світ наших мрій та паралельних світів!

Анна Венедиктова

Виставки в біблотеці

2020
“Захоплююча подорож у світ аніме”