05/12

Онлайн-зустріч з Василем Куйбідою «Генеалогічність поколінь»

У рамках Національного тижня читання 2022 р. в Державній бібліотеці України для юнацтва відбулася онлайн-зустріч «Генеалогічність поколінь», організована науково-методичним відділом бібліотеки.

Тема зустрічі: «Українська повстанська армія (УПА) – військово-політичне формування, що діяло на території України в 1942–1956 роках: борці за незалежність».

До заходу в онлайн-форматі долучились фахівці мережі бібліотек України для юнацтва, молоді.

38:41 Аліна Понипаляк, кандидатка історичних наук, дослідниця українського визвольного руху, науковиця Національного музею історії України, авторка книжки «Останній командир УПА. Життя і боротьба Василя Кука» виклала грунтовний аналіз формування, діяльності УПА в різні роки, структури і мети організації.

Василь Куйбіда, український політик, громадський діяч, науковець, поділився спогадами про свою скалічену радянськими катівнями, але незламну матір Катерину Михайлівну Куйбіду (Мандрик), громадсько-політичну діячку, учасницю визвольних змагань, багатолітню політичну ув’язнену, і надзвичайно потужну українську поетесу. Свій вільний український дух і дар творчості Катерина Куйбіда передала своєму сину Василю і онучці Христині.

Вірші Катерини Михайлівни Куйбіди (Мандрик) про віру в незламність українського духу, незалежність і соборність України читав Василь Куйбіда, бібліотекарі і юні читачі бібліотеки.

Василь Куйбіда прочитав власні поетичні твори, присвячені матері, батьку, Україні, мужності українців у сучасній російсько-українській війні.

Василь Куйбіда переконаний, що кожне покоління має переосмислювати історію. Сучасним українцям варто більше цікавитися минулим свого народу, і, зокрема, дізнаватися про воїнів Української повстанської армії – борців за незалежність України.

І нині чуємо голос Катерини Куйбіди (Мандрик):
Вставай і борися за волю святу,
За гідність, за честь, за свободу,
Втопивши в крові московитів орду,
Український народе!