30/09

З Всеукраїнським днем бібліотек! Онлайн-зустріч бібліотекарів України та Литви.

З нагоди Всеукраїнського дня бібліотек фахівців Державної бібліотеки України для юнацтва привітали партнери з Публічної бібліотеки Анікщяйського краю Людвіка та Станіслава Дідюляїв Литовської Республіки, а також Почесний Посол Анікщяйського краю Литовської Республіки в Україні пан Віргініус Строля.

Так би хотілося у святковий день запросити литовських друзів в Україну, потиснути дружню руку. Але війна…

Проте для дружби й добрих справ немає обмежень і кордонів. Зустріч відбулася в онлайн-форматі. Партнерам було про що поговорити, адже Державна бібліотека України для юнацтва бере участь у проєкті Благодійного фонду «Бібліотечна країна» зі створення бібліотеки українських книг в Анікщаї на базі місцевої публічної бібліотекита за сприяння і підтримки Посла Анікщяйського краю Литовської Республіки в Україні пана Віргініуса Строля. Українські книжки з цієї бібліотеки можна буде замовити з будь-якого куточка Литви.

Директор Державної бібліотеки України для юнацтва пан Георгій Саприкін розповів про діяльність українських бібліотекарів в умовах воєнного стану, які окрім надання послуг користувачам бібліотеки, активно займаються доброчинністю, плетуть маскувальні сітки, збирають матеріали для окопних свічок та долучаються до їх виготовлення, збирають і передають продукти для воїнів ЗСУ, відвідують поранених бійців у госпіталі… Роблять все можливе, щоб наблизити перемогу над рашистськими окупантами України.

Українські бібліотекарі для співвітчизників, які вимушені були покинути свої домівки і шукати прихистку в інших країнах, пересилають україномовну літературу, аби не залишались вони без рідного слова, без зв’язку з Батьківщиною.

Віримо, що здолати зло зможемо спільними зусиллями і єднанням.

Дякуємо литовським колегам за підтримку і допомогу!