26 жовтня в Державній бібліотеці України для юнацтва відбулася онлайн-зустріч між бібліотекарями і вихователями і педагогами Кременчуцької колонії для неповнолітніх. У зустрічі також взяв участь один з засуджених.
Зі специфікою роботи своїх колег учасників зустрічі ознайомила Олена Удовицька – заступниця начальника колонії з соціально-виховної роботи.
Бібліотекарі отримали багато нової інформації про 55 підлітків і юнаків 14-22 років, які наразі відбувають покарання в колонії. Виявилось, що під час перебування у виправному закладі вони отримують освіту в початковій школі та професійно-технічну підготовку з трьох робочих спеціальностей: тесля, штукатур і пекар.
Соціально-педагогічними працівниками у взаємодії з громадськими організаціями було розроблено 6 проектів, спрямованих на соціальну реабілітацію засуджених. Це мистецькі напрями (музика, театр, фотографія і образотворче мистецтво), програми з укріплення фізичного здоров’я (фітнес, футбол, тощо), основи безпеки життєдіяльності і кухарська секція.
Вихованці колонії на постійній основі беруть участь у творчих універсіадах і конкурсах, які часто виграють. Пані Тетяна, вчитель математики, продемонструвала творчі роботи хлопців (картини, вироби хендмейд (” handmade ” – дослівно з англійської «зроблено вручну» або просто – рукоділля). Бібліотекарі були у захваті від складності і якості цих робіт.
В зустрічі взяли участь психолог (пані Лілія) і бібліотекар (пані Ірина) які розповіли про свої ділянки роботи. Пані Лілія зупинилась на реалізації задач з розширення життєвих горизонтів засуджених, зі зміни прокремінального мислення на гуманітарне, а відтак і гуманістичне.
Працівникам ДБУ для юнацтва було цікаво, чи читають щось вихованці колонії, і якщо читають – то що. Пані Ірина розповіла, що більшість з хлопців відвідують бібліотеку і в тій чи іншій мірі долучаються до читання, хоча частина з них до потрапляння в колонію не вміла читати. Хтось віддає перевагу казкам, інші – більш серйозній літературі. На жаль, поповнення фонду бібліотеки – це проблема, яку намагаються вирішити за рахунок співпраці з громадськими організаціями, спонсорами та іншими бібліотеками.
Дуже цікавою була розповідь одного з вихованців колонії на ім’я Орест. Він розповів про свої духовно-інтелектуальні потреби і захоплення, які можна реалізувати перебуваючи в колонії. Виявилось, що Орест вже студент університету (отримує фах з інформаційних технологій). Він мріє бути вчителем інформатики, таким чином поєднавши своє захоплення комп’ютерною технікою з хистом педагога. Окрім того, він багато читає. Бібліотекарі навіть обіцяли прочитати рекомендовані Орестом книжки.
Закінчилась зустріч домовленістю між учасниками зустрічі про подальшу співпрацю. Так, Тетяна Якушко – заступник директора з інформаційних технологій ДБУ для юнацтва і менеджерка Хабу цифрової освіти запропонувала співпрацю в опануванні цифровими технологіями. Сергій Килимистий – культуролог і методист відділу зв’язків з громадськістю виступив з пропозицією створити спільний літературний онлайн-клуб. Обидві пропозиції з вдячністю були прийняті.
Модератор зустрічі Олексій Решетняк подякував учасникам за плідну роботу і висловив побажання подальшої співпраці.
Сергій Килимистий – методист відділу зв’язків з громадськістю