25/05

Онлайн-зустріч “Міська бібліотека у Празі – бібліотека нового покоління”

24 травня фахівці юнацьких бібліотек мали чудову нагоду дізнатися про роботу Міської бібліотеки у Празі.

Спікерка заходу – спеціалістка методологічного відділення Міської бібліотеки у Празі, координатора акцій для українців Юлія Русецька, розповіла про історію бібліотеки і її традиції. Будівля бібліотеки – друга у списку туристів за відвідуванням.

Юлія Русецька поінформувала про обслуговування користувачів у центральній будівлі і в численних філіях бібліотеки, автоматизовану систему видачі книг, їх зберігання, замовлення, резервування, а також про дуже демократичні правила користування послугами бібліотеки, зробила «екскурсію» по сайту Бібліотеки (https://www.mlp.cz/cz/). До речі, отримати консультацію чи пораду бібліотекаря можна навіть під час відеоконференції.

Приємно було побачити фотозвіт про куточок української дитячої літератури, в якому розміщено книжкові подарунки від партнера – Державної бібліотеки України для юнацтва (Меморандум про співробітництво Міської бібліотеки в Празі і Державної бібліотеки України для юнацтва підписано в листопаді 2022 року).

Побачили учасники онлайн-зустрічі облаштовані у різних приміщеннях Міської бібліотеки в Празі різноманітні майстерні та інструменти, якими користувачі мають можливість скористатися безплатно; комп’ютерні класи з сучасними ліценційними програмами, в яких школярі і студенти виконують домашні завдання, пишуть проєкти; фотостудії; музичні кімнати, в яких можна слухати музичні твори або записувати власну музику, брати напрокат музичні інструменти; кінозали і конференц-зали; облаштовані комфортні місця для навчання, дозвілля, відпочинку для дорослих і дітей.

На думку Юлії Русецької, бібліотека має бути не тільки місцем отримання книжок, а й місцем досвіду, навчання, відпочинку, в якому панує привітна атмосфера.

Напевно, це була не остання зустріч, бо українські бібліотекарі мають багато запитань, на які їхні закордонні колеги готові дати відповіді.

Дякуємо організаторам онлайн-зустрічі: Міській бібліотеці у Празі Městská knihovna v Praze; Державній бібліотеці України для юнацтва Державна бібліотека України для юнацтва; спеціалістці методологічного відділення Міської бібліотеки у Празі; координаторці акцій для українців Юлії Русецькій; завідувачці науково-методичного відділу Державної бібліотеки України для юнацтва Катерині Тишкевич (Kateryna Tyshkevych).