Обирай курси

Дистанційне навчання, як і дистанційна робота стає невід’ємною частиною сучасного життя.

Розвиток різних галузей науки і технологій настільки швидкий, що людям окрім стандартної освіти, отриманої в школі чи вищому навчальному закладі доводиться повсякчас освоювати нові компетенції, знання, навички.

В сучасному світі постає питання про постійне підвищення компетентності працівників не тільки в професійній сфері, а й загальному розумінні розвитку громади, суспільства, країни; рівні міжособистісного спілкування, культури, етики та ін.

Розвиток інформаційних технологій дозволив різним університетам умови для дистанційного навчання, коли кращі професори відомих університетів створюють курси, які студенти опрацьовують самостійно, спілкуючись повідомленнями з викладачами.

Безсумнівно є й платне навчання, яке можуть проплатити ваші батьки, грантодавці (спеціальні фонди, що створюють конкурсний відбір для бажаючих пройти своє навчання у вищих навчальних закладах) або отримати стипендію від університету на безкоштовне навчання. Якщо ви випускник школи і вже працюєте, то можете поставити за мету назбирати кошти на навчання самостійно, – принаймі такою є практика багатьох європейських студентів.

Наразі ж створились сприятливі можливості, коли громадські організації за рахунок своїх фондів чи спонсорської допомоги створюють безкоштовні  курси, або перекладають українською вже існуючі курси закордонних університетів.  Кожний охочий може пройти ці курси безкоштовно, за бажанням заплативши тільки за сертифікат пройденого курсу.

Вже навчаючись в школі ви можете проходити курси підготовки до ЗНО, побудови громадянського суспільства, розуміння навичок стресостійкості, програмування та ін.

Як бібліотека ми пропонуємо вам своє навчальне середовище – це:

 • в першу чергу книги (освітні, наукові, енциклопедичні, що допоможуть вам краще засвоїти матеріали курсу),
 • комп’ютери з доступом до інтернету, wifi у всіх залах бібліотеки.
 • приміщення для особитого та групового навчання ( можливо ви з друзями схочете пройти якісь курси разом),
 • комфортні умови для навчання (як не банально звучить –  тиша, що допомагає зосередитись; кондіционери, що створюють комфортні кліматичні умови; час роботи бібліотеки (з 10 до 19-45 , в літній час з 10 до 17-45),
 • привітні співробітники.

Коли ви будете обирати курси для навчання, то перед вами постане багато питань: «де знайти ці курси?» , «які обрати?» , «що першим проходити?», «як досягти результату?» та багато ін. На деякі з них ми допоможимо вам відповісти.

Де шукати безкоштовні курси для навчання?

Україномовні платформи для дистанційного навчання:

 • EdEra – українська студія онлайн-освіти, яка створює якісні безкоштовні онлайн-курси і підручники.
 • Prometheus – український громадський проект безкоштовних масових відкритих онлайн-курсів.
 • VUM (Вільний університет майдану) –це освітня ініціатива, яка поширює ідеї і сприяє розвитку громадянського суспільства в Україні.

Багатомовні топові платформи з дистанційного навчання кращіх університетів світу:

 • Coursera – популярна платформа курсів від університетів світу на теми від квантової фізики до правильного харчування. Крім сертифікатів про закінчення курсів, тут можна отримати повноцінний диплом від топ-університетів світу.
 • edX – платформа з фокусом на технологіях і науці, що дає мікромагістерскую ступінь.
 • Udemy – понад 100 тис. курсів, в основному в галузі IT, бізнесу та маркетингу. Майже всі курси платні.

Як обрати курси?

Спочатку визначіться, яких саме знань чи навичок ви б хотіли набути. Перерахуйте їх на листі, а потім оберіть з переліку 3, які вам необхідно саме зараз опанувати.

Ознайомтесь зі всіма платформами дистанційного навчання, зазвичай перелік курсів можна переглянути без попередньої реєстрації.

Складіть список курсів, які найбільше підходять для того, щоб набути визначені вами знання та оберіть один.

Проведіть підготовчі роботи:

 • на листі формату А4 пропишіть назву курсу;
 • вашу мету (для чого ви його проходите; уявіть та пропишіть (намалюйте або складіть коладж) яким буде результат  або, що ви зможете робити опанувавши цей курс);
 • напишіть дату початку курсу та скільки тижнів він буде проходити;
 • оберіть дні та час самонавчання;
 • створіть таблицю, де ви будете помічати дні коли ви проходили навчання.

Щоб пройти курс до кінця та досягти результатів спеціалісти з навчання рекомендують створювати систему заохочень для себе. Наприклад, попросіть близьких людей та друзів підтримувати вас, нагадуючи про вашу мету та поставлені цілі, хваліть себе за кожну виконану практичну роботу, малюйте смайлики в листі проходження курсу та ін.

І обов’язково після проходження курсу похваліть себе; підсумуйте (проговоріть або пропишіть які навички ви отримали); розмістіть фото сертифікату в соціальних мережах, – хай друзі порадіють за вас.

Важливо! щоб ви мали змогу засвоїти матеріал курсу  – треба мати різні думки стосовно викладеного матеріалу (в цьому вам допоможуть книги з цієї тематики та статті з журналів та газет), а також обов’язково проходити запропоновані практичні роботи під  час курсу (це надасть змогу сформувати ваші навички роботи з опрацьованим матеріалом).