Новинки осені 2022. Підліткова література.

 Психологія для дівчат [Текст] / [уклад. Н. В. Зотова ; мал. А. Савицька]. — Харків : Школа, 2020. — 352 с. — (Цілком таємно!).
ISBN 966-429-503-8

 Анотація

Як зрозуміти оточення і себе в ньому? Який тип характеру та темпераменту властивий тобі та твоїм друзям? Як стати цікавим співрозмовником та спілкуватися вільно й невимушено? Чи можна навчитися бути добрим другом і навзаєм мати відданих друзів? Що робити, коли хтось для тебе «більше ніж просто друг»? У цій книзі читачі знайдуть не тільки відповіді на подібні питання, а й різноманітні тести та корисні поради від досвідчених психологів.

 

 

Чарівні істоти українського міфу: Духи-шкідники [Текст] / авт.-упоряд. Дара Корній ; [худож. А. Канкава]. — Харків : Vivat, 2021. — 336 с. — (Оберіг).
ISBN 966-982-118-8

Анотація

Дара Корній – українська сучасна письменниця, журналістка, волонтерка. Пише і для дітей, і для дорослих, гармонійно вплітаючи в сучасний світ елементи слов’янської дохристиянської міфології, майстерно використовуючи для цього народні казки, легенди, обряди й замовляння.

У правіки сягає корінням віра в те, що і в небі, і не землі порядкують надприродні сили й повно всякого дива. І не завжди та сила добра й прихильна до людей. Дара Корній поведе вас у самобутній і моторошний світ, у якому уява наших пращурів пояснювала всі негаразди й болячки втручанням «нечистої сили». Ви помандруєте українськими теренами й дізнаєтесь, що це нічниці крадуть у дітей сон, злидні та хвацько однооке відбирають у родини достаток, а літавиця й перелесник — душевний спокій; пересвідчитесь, що сестри-лихоманки приносять хвороби й моровиці, насилають голод, а лиха удільниця може наперекір долі позбавити людину життя. Перед вами постане величезний шар культурної спадщини давніх українців, який може видатися надто похмурим. Разом із тим він повчальний, адже покликаний не налякати, а застерегти людину від необдуманих учинків, лихих намірів, підступу та зради. Тож цікавої мандрівки примарним світом праукраїнського міфу!

 

 

Аллен, Девід.    Getting Things Done, або Як навчитися контролювати власне життя у мінливому світі [Текст] : поради для підлітків / Девід Аллен, Майк Вільямс, Марк Воллес ; пер. з англ. М. Восковнюк ; під заг. ред. В. Сухомлинова. — Київ : КМ-Букс, 2020. — 288 с.
ISBN 966-948-331-7

Анотація

Автори книги “Getting Things Done, або Як навчитися контролювати власне життя у мінливому світі” Девід Аллен, Майк Вільямс, Марк Воллес.

Девіда Аллена було названо одним із найвпливовіших теоретиків продуктивності. Він є мотиваційним спікером і фасилітатором страхової компанії New York Life, Фундації Форда, компанії L.L. Bean, BMC США і проводить індивідуальні та колективні майстер-класи по всій країні. Він – президент David Allen Company і має понад тридцять п’ять років досвіду як консультант і персональний тренер із менеджменту. Його статті друкуються у Fast Company, Fortune, The Los Angeles Times, The New York Times, The Wall Street Journal та багатьох інших періодичних виданнях.

Автор бестселерів NEW YORK TIMES

Автор світового бестселеру “Як упорядкувати справи”

Цей посібник стане в пригоді підтліткам, які хочуть творити плідне й ефективне майбутнє. Відкрий для себе потужні методи досягнення успіху в школі, на позакласних заняттях та в повсякденному житті, завдяки яким ти не відчуватимеш стресу.

Книжка “Getting Thing Done. Мистецтво продуктивності без стресу” розійшлася мільйонними накладами та стала однією з найвпливовіших книжок про бізнес своєї епохи й вершиною особистої організації. “Getting Thing Done, або Як навчитися контролювати власне життя у мінливому світі. Поради для підлітків” пропонує свіжий погляд на класичний текст Девіда Аллена, адаптуючи його для молодого покоління.

Ця нова книжка покликана допомогти підліткам у всьому світі витримувати неймовірний тягар зайвої інформації, яка щодня вривається у їхнє життя, надавши набір інструментів для зниження стресу та концентрації уваги. Водночас у них зросте прагнення до креативу, впевненість у собі, що даватиме радість від досягнень.

Ви навчитеся:

– Застосовувати прості правила для класифікації всього розмаїття діяльності у вашому житті;

– Планувати і запускати проєкти як у школі, так і поза навчання;

– Визначати свої цілі й бути готовим(-ою) до змін у них;

– Почуватися впевненим(-ою) в тому, що робите, і в тому, чого не робите.

 

 

Бернетт, Ф.    Таємний сад [Текст] : [роман] / Ф. Бернетт ; [пер. з англ. Б. Носенок]. — Харків : Фоліо, 2020. — 252 с. — (Шкільна бібліотека української та світової літератури).
ISBN 966-03-9263-2

 Анотація

Френсис Бернетт (1849-1924) – класик англійської дитячої літератури. Серед багатьох творів письменниці, роман «Таємний сад» став чи не найвідомішим і вже понад століття не втрачає своєї популярності. Він про дівчинку, яку ніхто не любить і яка навзаєм ненавидить увесь світ, але несподівано для себе навчилася радіти, сміятися, дружити. Шлях до такої науки пролягає через усю книжку, а неймовірні зміни з Мері Леннокс відбуваються тоді, коли вона розкриває чимало таємниць. Наприклад, хто кричить щоночі у величезному будинку, де сотня замкнених кімнат? Чому хвіртку від одного із садів старанно замасковано, а ключ від неї сховано глибоко в землі?

 

 

Брукс, Фелісіті.    Я дорослішаю. Книжка для дівчат [Текст] / Фелісіті Брукс; іл. К. Ловелл; [пер. з англ. В. Кучменко]. — Київ : КМ-Букс, 2021. — 280 с.
ISBN 966-948-460-4

 Анотація

Твоє тіло починає змінюватися, настрій нагадує рух маятника, вирують гормони, а стресів не бракує? А ще ж треба розібратися з харчуванням, фізичними навантаженнями, іспитами, набридливими прищами, впевненістю в собі, власним стилем, дружбою, першим коханням… Подбати про себе, уникнути небезпеки у вигляді алкоголю чи наркотиків, сформувати правильне ставлення до сексу й запобігання вагітності… Як упоратися з усіма цими завданнями, коли вже хочеться волати від безпорадності? Ця книжка підтримає дівчаток у будь-якій ситуації, якими повсякчас дивуватиме підлітковий вік.

Для дітей середнього шкільного віку.

 

 

Ван Ленте, Фред.    Кредо Асасина: Тамплієри [Текст] : [графічний роман]. Т.1 : Чорний хрест / Фред Ван Ленте ; малюн. Д. Калеро ; [пер. з англ. Д. Скорбатюк]. — Київ : Туос Комікс, 2020. — 128 с. — (Комікси Titan Comics).
ISBN 617-7884-19-3

Анотація

НОВІ ПРИГОДИ З УСЕСВІТУ «КРЕДО АСАСИНА»!

Погляньте на вікодавню війну асасинів і тамплієрів із геть іншого ракурсу та розкрийте таємниці, які було приховано сторіччями!

У 1927 році Дарій Ґіфт прибуває у Шанхай із першим своїм завданням для Ордену тамплієрів. Та, припустившись помилки, опиняється у вирі кримінального життя багатонаціонального міста, а його доля тепер залежить від загадкового тамплієрського ката — Чорного Хреста!

Гірше того, у повітрі все густішає запах революції…

Том містить «Кредо асасина: Тамплієри», випуски № 1–5.

 

 

Вест, К.    П‘ятдесят речей, про які має знати юна леді : що робити, що казати, як поводитися [Текст] / К. Вест, Д. Бріджес, Б. Кертіс ; [з англ. пер. О. Гнатишин]. — Львів : Свічадо, 2018. — 208 с.
ISBN 966-938-145-3

Анотація

Знання добрих манер було і є обов’язковим для юних леді. Сьогодні ми прагнемо навчатися швидко й легко. Саме тому пропонуємо цю корисну для кожної школярки книжку, на сторінках якої коротко, дотепно та цікаво описано важливі уроки сучасного етикету.

 

 

Вудфайн, Кетрін.    Загадка коштовного метелика [Текст] : [роман] / Кетрін Вудфайн ; пер. з англ. А. Вовченко. — Львів : Урбіно, 2020. — 352 с. — (Таємниці універмагу “Сінклер”).
ISBN 966-2647-67-9

 Анотація

Другий роман із серії «Таємниці універмагу “Сінклер”»

1909 рік, Лондон. От уже кілька місяців, як Софі працює в розкішному універмазі «Сінклер». Потому, як вона із друзями врятувала його від жахливого вибуху, запланованого таємничим злочинцем на прізвисько Барон, навіть її колишні недруги ставляться до дівчини з повагою. Софі саме готується відсвяткувати свій 15-тий день народження, коли отримує дивного листа, адресованого їй та Ліл. У юної міс Вероніки Вайтлі зник безцінний коштовний метелик, якого та неодмінно мусить надягти під час балу. Пошуки брошки приведуть друзів у найнесподіваніші місця – від лондонського китайського кварталу до заміської резиденції лорда Б’юкасла, який виявиться зовсім не тим, за кого себе видає! А пошуки втраченої коштовності перетворяться згодом на гонитву за небезпечним злочинцем та холоднокровним убивцею.

Тетралогія загадково-пригодницьких романів в Англії епохи короля Едварда VII (1901-1910 рр.)

 

 

Гантер, Ерін. (Кери К., Болдри Ч., Холмс В., Сазерленд Т.).    Шлях Вогнезора [Текст] / Е. Гантер ; пер. з англ. К. Дудки, О. Українця ; оформ. О. Панченка. — спеціальне видання. — Харків : АССА, 2019. — 528 с. — (Коти-вояки).
ISBN 617-7385-45-4

Анотація

І вдень, і вночі, уві сні й наяву до нього приходять загадкові тіні з минулого. Про що благають ці бездонні небесні очі? Щоб допомогти котам – примарам, Вогнезору доведеться покинути власних побратимів і вирушити у небезпечну подорож.

Після жорстокої битви із Кривавим Кланом минула вже не одна повня, і в лісі нарешті запанували мир та спокій. Вогнезір із головою поринає у провідництво і робить усе можливе, щоб зміцнити Громовий Клан. Але несподівано в його життя вриваються тіні минулого. Загадкові примарні коти не дають йому спокою ні вдень, ні вночі. Про що вони благають? Куди кличуть? Аби дізнатися правду, Вогнезір має вирушити в небезпечну подорож, яка переверне з лап на голову не тільки його власне життя, але й життя усіх лісових Кланів.

 

 

Герцог, А.    Не в капусті й не лелека [Текст] / А. Герцог ; з іл. Ж. Турлоніас ; [пер. з нім. В. М. Воронова]. — Харків : Талант : Юнісофт, 2020. — 32 с. — (Найкращий подарунок).
ISBN 966-935-272-9

Анотація

В Оскара та Мії скоро з’явиться братик чи сестричка. І це страшенно цікаво! Як малюк взагалі опиняється в маминому животику? Чи падає йому на голову їжа, коли мама обідає? Чим відрізняються хлопчики від дівчаток? На всі ці дитячі запитання книга має делікатні пояснення з цікавими розповідями та картинками. Наприкінці книги, дізнавшись багато нового, Мія та Оскар радіють народженню маленького братика.

 

 

Грін, Джон. (Переможець Премії Е. По за найкращий детектив для підлітків).    Паперові міста [Текст] : роман / Джон Грін ; [пер. з англ. В. Назаренко]. — Київ : КМ-Букс, 2020. — 320 с.
ISBN 966-948-253-2

 Анотація

Автор книги “Паперові міста” Джон Грін – американський письменник, лауреат багатьох престижних літературних премій, автор книг-бестселерів #1 у всьому світі, таких як “Провина зірок”, “Паперові міста”, “В пошуках Аляски”, “Досить Катрін”. Серед його численних нагород премія Майкла Прінца та Едґара Алана По . Джон Грін двічі був фіналістом книжкової премії LA Times та став одним із 100 найвпливовіших людей у світі за версією журналу TIME.

– “Паперові міста” – книга-бестселер в Україні!

– В Україні продано понад 60 000 книг Джона Гріна!

– Роман перекладено 11 мовами!

– Бестселер за версією The New York Times!

Джон Грін належить до тих авторів, чиї твори зачіпають душу читача, усі її струни. Разом із героями, ви проживаєте всю книгу, смієтеся і плачете, хвилюєтеся та тріумфуєте. Секрет успіху “Паперових міст” у їх простоті. Проста історія, прості істини, проста і легка манера викладу.

У кожного в житті є люди, які мають для нас величезне значення. Це можуть бути батьки, друзі, кохані або навіть сусіди. Якщо однієї ночі така людина залізе до вас у вікно та попросить про допомогу, навряд ви їй відмовите. От і Квентин не зміг. І поїхав разом зі своєю сусідкою Марго, в яку закоханий із самого дитинства, щоб помститися її кривдникам. Після неймовірної ночі, сповненої пригод та азарту, він сподівається на розвиток їхніх із Марго відносин проте вранці дізнається, що дівчина таємничо зникла. Не гаючи часу, Квентин відправляється на пошуки Марго, слідуючи залишеним нею підказкам.

Як заїдеш у паперові міста, то вже не повернешся. “Паперові міста” Джона Гріна – це не просто оповідка з життя американських підлітків. Це книга про пошуки себе та свого місця в світі. Про те, чи треба миритися з ситуацією, яка тобі не подобається, чи спробувати її змінити. Про те, чи справді ми закохані в людину, чи створюємо собі її образ? І що взагалі реально? Минуле? Майбутнє? Картини, які малює твоя уява? Чи момент “тут і тепер” в якому ти існуєш?

 

 

Ґір, Керстін.   Замок у хмарах [Текст] : [роман] / К. Ґір ; [пер. з нім. М.-В. Чабан]. — Харків : Школа, 2020. — 464 с.
ISBN 499-429-586-1

Анотація

Ця довга історія знайомить читачів з Фанні Функе, яка покинула школу, залишилася без атестата й без плану на подальше життя. У готелі вона працювала нянею (у свої сімнадцять!). Життя дивним чином зводило її з різними людьми, і кожне знайомство було особливим. Вона зустріла двох симпатичних й геть не дурних юнаків — Бена й Трістіна. Досвід роботи нянею розпочався з неприємностей: Фані доглядала за синами Бауерів. Старший з Дон не дуже любив дівчину, тому завжди намагався підставити її й сказати якусь дошкульне слівце. А близнюки інколи говорили те, що чули від брата, та й шкодили так само, як і він. Із назвою так уже судилося, бо готель знаходився на вершині долини, над якою частенько висів туман. Господарями такого «будинку з історією» були два брати — Роман та Рудольф Монфор. Шато Жанв’є — дуже ошатний готель із досконалою репутацією, з прекрасним персоналом і красивою природою навколо, проте він потребував значних фінансових інвестицій. Фані немовби магнітом притягувала неприємності: одного разу ненароком почула розмову братів Монфор (ховалася у шафі для білизни) — Рудольф наполегливо переконував брата продати готель Буркгарту Бауеру, з синами якого сиділа Фанні. І її помітили… Коли все таємне спливає назовні, світ немовби стає з голови на ноги. Так вийшло з Людвігами, які оселилися у готелі. Ніхто й повірити не міг, що чутка про викрадачів, то зовсім не міф. Викрасти вони хотіли маленьку донечку олігарха Єгорова й прихопити з собою декілька коштовних прикрас, а саме діаманту «Надєжда». У той момент уся «надєжда» була на сімнадцятирічну дівчину й двох молодих хлопців. Якщо скласти докупи роки життя Трістіна, Бена й Фані, то вийде все одно менше, ніж роки досвіду з обкрадання у Людвигів. Готель створений щирим і працьовитим персоналом, і нехай його придбав інший власник, але все ж таки не вийде його занедбати те, що зробленою з душею…

 

 

Ґрабенштайн, Кріс.    Втеча з бібліотеки містера Лімончелло [Текст] / Кріс Ґрабенштайн ; [пер. з англ. О. Ю. Барабаш]. — Харків : Ранок, 2021. —304 с.
ISBN 617-09-6845-6

Анотація

Дванадцятирічний Кайл і ще одинадцять підлітків залишаються на ніч у новій міській бібліотеці, яку створив відомий розробник ігор та епатажний мільярдер Луїджі Лімончелло. Конкурси, солодощі, найсучасніші технології, відеоігри… Ніч сповнена несподіванок! Але ранок дивує ще більше: двері бібліотеки виявляються замкненими. А Кайл із друзями стають живими фішками в новій грі — «Втеча з бібліотеки містера Лімончелло».

 

 

Камінська, Саша.    Не кажи нікому [Текст] / Саша Камінська. — Харків : Ранок, 2019. — 176 с.
ISBN 617-09-5772-6

 Анотація

Кожна дівчина чи жінка має безліч секретів. Проте часом це особливі таємниці – давні, страшні, так глибоко заховані в комірках пам’яті та підсвідомості, що про них не знають і найрідніші. 14-річна героїня повісті Саші Камінської «Не кажи нікому» бунтує проти батьків, робить безглузді вчинки, потрапляє в небезпечні ситуації та намагається зрозуміти й прийняти себе.

 

 

Кемерон, Шерон.    Забуття [Текст] / Шерон Кемерон ; [пер. з англ. М. М. Пухлій]. — Харків : Ранок, 2021. — 432 с.
ISBN 617-09-6306-2

 Анотація

Кожні дванадцять років у місті-фортеці Ханаан настає Забуття. Його не можна оминути, а тому кожен повинен писати власну книгу життя. Вона розкаже правду, коли ті прокинуться і не згадають, ким є та хто поряд. Але одна людина ніколи не забувала. Надя пам’ятає той жах перед останнім Забуттям і не хоче, щоб він повторився. І вихід вона бачить один — перелізти через стіну міста та дізнатися таємниці Ханаана. На такий ризик разом із Надею готовий піти красень Ґрей. Правда, яка відкривається цим двом, шокує.

 

 

Кінні, Джеф.    Щоденник слабака. На курорті [Текст] : [роман у малюнках] / Джеф Кінні ; [пер. з англ. В. Ракуленка]. — Київ : КМ-Букс, 2021. — 224 с.: іл.
ISBN 966-948-545-8

 Анотація

Автор книги “Усе по-старому” Джеф Кінні – автор серії-бестселера #1 за версією The New York Times “Щоденник слабака”, шестиразовий лауреат премії Nickelodeon Kids ‘Choice, відомий американський творець популярних ігор, дитячий письменник і карикатурист. Джеф Кінні було визнано одним із 100 найвпливовіших людей у світі за версією журналу Time.

“Щоденник слабака” – серія-бестселер в Україні!

Продано більше 100 000 примірників книг українською мовою!

Серія “Щоденник слабака” – світовий бестселер, бестселер The New York Times, Wall Street Journal та Publishers Weekly!

З моменту публікації першої книги, серія “Щоденник слабака” вже понад 500 тижнів у топах оглядів серій дитячих книг!

Книжки продано загальним тиражем понад 200 млн примірників та перекладено на 59 мов!

За мотивами серії книг “Щоденник слабака” було відзнято три фільми: “Щоденник слабака” (2010), “Щоденник слабака 2: Правила Родрика” (2011) та “Щоденник слабака 3” (2012).

За старих часів життя було кращим. Чи ні? Це запитання постає перед Ґреґом Гефлі, коли його містечко на вихідні добровільно відмовляється від електрики та електроніки. Сучасне життя має свої переваги, і Ґреґ схиляється до думки, що старомодний світ – не для нього. А тим часом у родині Гефлі й поза нею наростає напруження. Чи зуміє Ґреґ пережити скрутні для нього часи? Чи цьому хлопчині все ж надто важко жити “по-старому”?

“Кінні – рок-зірка видавничого світу”. – програма Backseat Book Club на радіо NPR

“Щоденник слабака” невдовзі підкорить увесь світ”. – Журнал Time

 

 

Кокотюха, Андрій.    Гімназист і Біла Ворона [Текст] : пригодницько-детективна повість / А. Кокотюха. — Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2020. — 272 с.
ISBN 617-585-178-4

 Анотація

Київський гімназист Юрко Туряниця вже розгадав загадку Чорної Руки і переміг Вогняного Змія. Але тепер йому протистоїть набагато небезпечніший ворог — невловима Біла Ворона. Так називає себе лиходійка, котра полює на дітей в інтернеті. Біла Ворона вишукує тих, хто не схожий на інших, і затягує їх у свої смертельні тенета. А допомагають їй, зокрема, й учні Першої зразкової гімназії. Юрко мусить зупинити Білу Ворону. І тут уже замало помочі старого сищика Назара Шпига й вірного бульдога Джентльмена. Потрібна людина, яка вміє полювати у віртуальному світі, щоб вигнати ворога у світ реальний. Тож у команді поповнення: безстрашна фронтова розвід­ниця Яна Вогник. І хай ворог гострить пазурі та дзьоби, наші герої не складають зброї!..

Третя книга детективної трилогії провідного майстра цього жанру Андрія Кокотюхи «Гімназист і Біла Ворона» не залишить байдужими нікого — ні дітей, ні підлітків, ні дорослих. Шаленого читання!

 

 

Кокотюха, Андрій.    Таємниця підводного човна [Текст] : пригодницька повість / А. Кокотюха; іл. А. Василенка. — Вид. 8-е. — Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2019. – 272 с.
ISBN 617-585-053-4

 Анотація

Вони шукали й знаходили скарби по всій Україні — на землі і під землею. Тепер на часі — підводні пригоди. У Криму, на темному дні загадкової бухти, лежить «Сом» — один із перших підводних човнів Українського Чорноморського флоту. Майже сто років тому його затопила команда, щоб він не дістався ворогам молодої Української держави.

На борту «Сома» — справжній скарб, що може розкрити чимало таємниць і змінити уяву про один із героїчних епізодів нашої історії. Але що за чудовисько стереже вхід до цієї бухти? І хто ще полює за цим підводним скарбом, аби заволодіти ним і знищити таємницю? Про це хочуть дізнатися наші давні знайомі, невтомні шукачі скарбів: київські хлопці Данило й Богдан, їхня приятелька Галка з Полтавщини та незмінний член безстрашної команди, бойовий африканський страус на ім’я Футбол.

Третя частина популярної детективної серії з життя сучасних школярів, що полюють за скарбами, пропонує ще більше пригод і несподіваних відкриттів. А ще нагадує: свою країну треба любити… Новий пригодницький детектив популярного українського письменника Андрія Кокотюхи захоплює з першої до останньої сторінки.

 

 

Космовська, Барбара.  Буба [Текст] : [роман] / Барбара Космовська ; [пер. з пол. Б. Антоняк]. — Харків : Школа, 2021. — 272 с. — (Сучасна європейська підліткова книга).
ISBN 966-429-653-0

 Анотація

Якщо тобі шістнадцять років, твоя мати – відома письменниця, батька частіше можна побачити на телеекрані, ніж удома, а старша сестра постійно заявляє про своє бажання стати кіноактрисою, життя здається не таким уже й легким. На щастя, у Буби є ще дідусь Генрик, а в того – свої пристрасті, наприклад, гра в бридж. Ну, і улюблені джинси й мартенси. Захоплива й сповнена теплого гумору книжка про відкриття світу дорослих, пошуки дружби, перше кохання, гіркоту поразок та маленькі й великі перемоги над собою.

 

 

Лачина, Анна.    Кохання під зіркою Сіріуса [Текст] / Анна Лачина ; [пер. з пол. Н. Зотової]. — Харків : Школа, 2019. — 496 с. — (Сучасна європейська підліткова книга).
ISBN 966-429-524-3

Анотація

У третій книзі трилогії Анни Лачиної продовжується романтична історія дівчини Магди. Невпевнена в собі, з почуттям провини і низькою самооцінкою, вона веде блог під ніком «Дощова». Одного разу вона ненароком губить свій вірш — і починається незвичайна низка подій-зустрічей-почуттів. Цей вир захоплює редактора шкільної газети «окулярника» Анджея, бунтівника та грубіяна Роберта, волонтерку з притулку для тварин Ізу та ще багатьох людей… І як же в цій круговерті відшукати своє кохання? Або як не проґавити його, адже часто воно ховається зовсім не там, де ми його шукаємо?

Прочитавши назву «Кохання під зіркою Сіріуса», можна подумати, що цього разу будемо мати справу з космосом. Це не так, хоча… Справи любовні то і є космос. А хто ми у тому просторі? У книзі є декілька любовних ліній і всі вони мають щасливий кінець. Іза, Анджей, Магдик і Роберт навчаються в одній школі, мають багато справ, різними способами намагаються їх вирішити. Для підлітків характерна виняткова імпульсивність та бунтарство, тож, скажімо, Роберт, той самий Паскудник, частенько «заливав» своє горе алкоголем, Магдик і Анджей поринали у світ віртуального спілкування, сподіваючись хоч якось відволіктися від реальності. Люцина, тітка Роберта, любила гуляти на самоті, ходити пішки вулицями міста, Іза доглядала за тваринами з притулку. Ці лінії життя об’єднує одне — усі вони зійшлися «в плюс» і дорівнювали сподіванню, що завтра буде краще. У школі сповістили про смерть Рея від інфаркту… Життя Магдик перевернулося, проте згодом змогло повернутися на стару колію. Чи була вона винна? А може то Роберт-Паскудник довів вчителя своїм нестерпним характером? Минув час і був організований концерт пам’яті Рея, Магда стала однією з організаторів. До підлітків приєдналися дорослі, й усі разом вони змогли зробити велику справу. А далі все як у найромантичнішому фільмі про кохання. Красень барабанник зізнається у коханні дівчині, з якою ще декілька тижнів тому не бачив майбутнього. А що ж дівчата роблять у таких ситуаціях? Просто плачуть і погоджуються з усім, що пропонують. Така вже вона — емоційна дівоча натура.

 

 

Лофтінґ, Г’ю.    Історія Лікаря Дуліттла. Історія Лікаря Дуліттла, його незвичайного життя на батьківщині і надзвичайних пригод в чужих країнах [Текст] / Г’ю Лофтінґ ; [пер. з англ. Ю. В. Лисенка]. — Харків : Фоліо, 2020. — 127 с. — (Шкільна бібліотека української та світової літератури).
ISBN 966-03-9178-9

 Анотація

Г’ю Лофтінґ (1886—1947) — британський письменник, відомий автор циклу творів про лікаря Дуліттла, який розуміє мову тварин і який їм допомагає. Перша книга — «Історія лікаря Дуліттла, його незвичайного життя на батьківщині і надзвичайних пригод в чужих країнах» — була видана 1920 року з ілюстраціями самого Лофтінґа й одразу полюбилася читачам — і дорослим, і дітям. Популярність її була такою, що письменник продовжив писати історії про незвичайного лікаря.

…У невеличкому містечку Паддлбі-на-Болоті жив лікар Дуліттл. Він дуже любив тварин і навіть за допомогою своєї папуги Полінезії навчився їх розуміти і розмовляти з ними.

З часом пацієнтів-людей у лікаря ставало все менше, натомість пацієнтів-тварин — усе більше. І ось одного разу він довідався, що в Африці сталася епідемія і багато мавп загинуло. Лікар Дуліттл вирішує здійснити подорож до Африки та врятувати цих нещасних тваринок…

Історії про лікаря Дуліттла стали надзвичайно популярними в усьому світі, їх неодноразово екранізували за участі найвідоміших акторів, створювали мультфільми.

У перекладі українською ця книга виходить вперше.

 

 

Метерлінк, Моріс. Синій птах [Текст] : казка / М. Метерлінк ; переказ. для дітей та юнацтва Д. Федорців. — Львів : Апріорі, 2020. — 128 с.
ISBN 617-629-647-8

Анотація

У Різдвяну ніч до маленьких брата і сестри, Тільтіля й Мітіль, приходить Фея і відправляє їх на пошуки Синього Птаха. Вона вручає дітям чарівний діамант, з допомогою якого вони можуть бачити душі предметів, стихій, тварин… Пес, Кішка, Цукор, Хліб, Вогонь, Вода перевтілюються на людиноподібних істот зі своїми звичками, характерами. В товаристві з ними Тільтіль і Мітіль шукають Синього Птаха в Країні Спогадів, Палаці Ночі, Царстві Майбутнього… Переказ у формі прозової казки знаменитої філософської п’єси-казки лауреата Нобелівської премії, всесвітньо відомого бельгійського письменника і драматурга Моріса Метерлінка «Синій Птах» пропонується дітям та юнацтву, а також усім, хто не байдужий до цікавих казок.

Серія “Літературна скарбничка”.

Твір у формі прозової казки українською видано вперше.

Входить в шкільну програму.

 

 

Монтгомері, Люсі-Мод.  Діти з Долини Райдуг [Текст] : роман / Люсі-Мод Монтгомері ; пер. з англ. А. Вовченко. — Львів : Урбіно, 2019. — 264 с.
ISBN 966-2647-23-5

Анотація

Невпинні й неминучі зміни в житті Глена Святої Марії. Неподалік від Інглсайду оселяється сім’я нового пастора ― сам пан Мередіт, четверо його дітей і тітка Марта. Діти Блайтів віднаходять у нових сусідах щирих і добрих друзів; разом вони змінюються самі й змінюють долі інших ― пана Мередіта й красунь-сестер Вест, відлюдькуватого Нормана Дугласа, малої сироти Мері Ванс та подружжя Еліотів. Невідворотно ближчає й прихід страшного, загадкового Дударя ― але безтурботне дитинство триває, доки щасливої Долини Райдуг не огорнула тінь великої тривоги.

Книжки легендарної канадської письменниці Люсі-Мод Монтгомері (1874–1942) вже понад століття користуються величезним успіхом у всьому світі. Щороку вони видаються мільйонними накладами в США, Канаді, Австралії, країнах Європи та Азії.

Це сьома книжка із циклу про Енн Ширлі в чудовому українському перекладі Анни Вовченко.

 

 

Нанетті, Анджела.    Містраль [Текст] : [повість] / А. Нанетті ; пер. з італ. А. Маслюх. — Львів : Вид-во Старого Лева, 2020. — 232 с.
ISBN 617-679-757-9

Анотація

Це морська й чуттєва історія зростання та пошуку себе хлопця Містраля, що, подібно до сильного й непереборного вітру, на честь якого його й назвали, почувається самотньо й розгублено на своєму Чорному острові, королем якого він є. Та нікому не вдається приборкати його вольовий характер — ані татові, на якого він так схожий, ані мамі чи бабці. І немає для Містраля нічого кращого, ніж бути наодинці з морем і вірним псом Пінявкаю та розкривати тисячі таємниць, що криються у хвилях… Так і триває аж до тієї миті, коли на острові з’являється маленька іноземка на ім’я Хлоя, що перевертає його життя. Їй не властиві жодні упередження, і завдяки їй Містраль відкриває для себе не тільки глибини моря, але й — кохання.

 

 

Олкотт, Луїза Мей.    Маленькі чоловіки [Текст] : [роман] / Луїза Мей Олкотт ; [пер. з англ. Б. Носенок]. — Харків : Фоліо, 2020. — 300 с. — (Шкільна бібліотека української та світової літератури).
ISBN 966-03-9278-6

Анотація

Американська письменниця Луїза Мей Олкотт (1832-1888) здобула світову славу завдяки роману «Маленькі жінки». Його героїні виросли, а улюблениця читачів Джо здійснила свою мрію виховувати хлопчиків. У старовинному маєтку вона заснувала незвичну школу, де нема строгих правил і чіткого розпорядку, та й програма не вимагає засвоїти якомога більше предметів. Хлопчики, різні за віком і характерами, шибайголови й зовсім безпомічні, розпещені надмірною батьківською увагою й колишні безпритульні, навчаються цінувати дружбу й покликання, порядність і співчуття. Непрості випробування роблять їх справжніми чоловіками. Адже не вік визначає це поняття.

 

 

Патерсон, Кетрін.    Міст у Терабітію [Текст] / Кетрін Патерсон ; [пер. з англ. Д. Березіної]. — Харків : Vivat, 2020. — 176 с. — (Книжкова полиця підлітка).
ISBN 966-942-945-2

 Анотація

Кетрін Патерсон — американська письменниця, яка здобула міжнародне визнання, авторка 35 книжок для дітей і підлітків. Лауреатка Меморіальної премії Астрід Ліндґрен, володарка міжнародної премії та золотої медалі імені Г. Х. Андерсена, двічі здобувала літературну медаль Джона Ньюбера. Письменниця активно пропагує важливість читання, здобула звання «Жива Легенда» від Бібліотеки Конгресу і є Національним послом юнацької літератури. Її твори перекладено понад 20 мовами. Ціле літо Джесс Еронс тренувався, щоб стати найкращим бігуном у п’ятому класі. І досягнув би мети, якби його не випередила новенька, Леслі Берк. Але цей програш не стає на заваді справжній дружби, і діти цілими днями пропадають у лісі, де вигадують чарівне королівство — Терабітію. А в реальному світі на них чекають труднощі в школі, випробування на міцність, дрібні страхи і… розуміння, що треба завжди рухатися вперед.Зворушливий світ Терабітії, а також щемка історія дружби назавжди залишаться в пам’яті дітей і дорослих

 

 

Портер, Е.    Поліанна виростає [Текст] / Е. Портер ; з англ. пер. Н. Хаєцька. — Київ : Bookchef : Форс Україна, 2020. — 256 с.
ISBN 617-7808-55-7

Анотація

Поліанна повертається! Вона виросла, але так само залишилася сонячною дівчинкою з невичерпним джерелом оптимізму й радості у своєму серці. І нехай тепер їй доводиться часом вирішувати недитячі проблеми. Поліанна знаходить нових друзів і далі вірить, що все буде добре. Продовження знаменитого класичного роману американської письменниці Елеонор Портер про дівчинку Поліанну, яка навчила весь світ чудовій грі в радість.

 

 

Пресс, Ганс Юрген.    По гарячих слідах [Текст] : [50 детективних загадок] / Ганс Юрген Пресс ; [пер. з нім. І. Андрієнко-Фрідріх]. — Харків : Школа, 2022. — 128 с. — (Детективний квест).
ISBN 966-429-588-5

 Анотація

У цій захопливій книзі юні читачі як справжні детективи зможуть з’ясувати, де злодій сховав прикраси, куди поділася професорська валіза, хто такий Трипалий Джо, хто нишпорив уночі в наметі серед джунглів чи де стояла бочка з порохом. А ще — розшифрують головоломки, таємні послання, кросворди з підказками та різними доказами. За цими зачіпками вони й вийдуть на слід злочинців.

 

 

Роуз, Сноу.    Четверта книга спогадів [Текст] : [роман] / Сноу Роуз ; [пер. з нім. Т. Рассадкіної]. — Харків : Школа, 2022. — 400 с. — (Сімнадцять (17)).
ISBN 966-429-658-5

 Анотація

Головна героїня вирішує дізнатися більше про суперздібність. Тато наважується пустити доньку у свій спогад, в якому Йо бачить мамин щоденник. Заради нього вона з Фінном відвідає старий готель у Берліні, де, долаючи перешкоди, таки знайде цінний документ. Читаючи нотатки, Йо визначить людей, котрі знали маму, і спробує їх віднайти.

Конні як пронизлива та уважна подружка має рацію. Стосунки Йо та Адріана повторюють «танок» попереднього тому: вона не може ігнорувати свою пристрасть, він застерігає її не лізти, куди не слід, й довіряти йому безоглядно, хоча сам поводиться відсторонено-насторожено. Наприкінці книжки стосунки Адріана та Йоганни геть розладналися. А їм ще грати закоханих у шкільній виставі. І не абикого, а Ромео та Джульєтту. Йо пощастить: вона знайде ясновидицю серед шкільних вчителів. Проте наступного дня імовірна наставниця загине в аварії. Мисливець зіб’є її. Але навіщо? Що їм потрібно?..

 

 

Сафон, Карлос Руїс.    Володар Туману [Текст] : роман / К. -Р. Сафон ; пер. з ісп. С. Борщевський. — 2-е вид. — Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2021. — 192 с.
ISBN 617-12-5767-2

Анотація

•Бестселер The New York Times

•Від автора серії бестселерів про всесвіт Цвинтаря забутих книжок

•Роман, з якого все почалося…

Родина тринадцятирічного Макса переїздить до тихого прибережного містечка. Та з першого ж дня хлопець відчуває щось дивне. Ці старовинні будівлі та химерні вулички — наче живі. І ці скульптури — здалося, чи вони ворушаться? Стрілки годинників тут інколи починають рухатися у зворотному напрямку. А під час буревію з морського дна підіймаються затонулі кораблі. Загадкою оповита історія колишнього господаря будинку, де оселилася родина Макса. Та ось дивний доглядач маяка розповідає легенду про безжалісного й могутнього Володаря Туману, який століттями панував у цих краях. А тепер він повернувся, щоб зібрати борги минулого…

Про автора: Іспанський письменник Карлос Руїс Сафон є одним із тих авторів, яких найбільше читають і найбільше знають у всьому світі. Його книжки одна за одною стають літературними сенсаціями та здобувають шалену популярність.

Твори Сафона перекладені 50 мовами світу, вони очолювали майже всі європейські книжкові чарти, а їхніми шанувальниками є мільйони людей на п’яти континентах. «Володар Туману» Карлоса Руїса Сафона

 

 

Стівенсон, Стів.    Агата Містері [Текст] : [роман]. Кн.14 : Квест у Нью-Йорку / Стів Стівенсон ; іл. С. Турконі ; [пер. з італ. В. Чайковський]. — Київ : Рідна мова, 2021. — 128 с. : іл. — (Дитячий детектив).
ISBN 966-917-574-8

 Анотація

У романі італійського письменника Стіва Стівенсона «Агата Містері. Транссибірські перегони» йдеться про Агату Містері, наділену дивовижним відчуттям і феноменальною пам’яттю. Дівчинка мріє стати письменницею, але це в майбутньому. Поки що вона — чудовий детектив! Разом із простакуватим кузеном Ларрі, студентом школи детективів, вона подорожує світом, розгадуючи найзаплутаніші таємниці. Допомагають їм відданий мажордом, капосний сибірський кіт і сила-силенна дивакуватих родичів.

Цього разу Агаті та її супутникам не обійтися без теплих речей, адже детективам належить перетнути всю Росію на розкішному експресі «Золотий орел». Мета детективів — запобігти зухвалому пограбуванню, жертвою якого має стати один з пасажирів, заможний клієнт агентства «Ай-Інтернешнл». Геніальний злодій на прізвище Строгов, майстер перевтілення — ніхто не знає його справжнього імені та який він зовні — відкрито кидає виклик агентству. Так починається захоплива й небезпечна подорож, під час якої Агата, Ларрі та їхній дивакуватий дядько Джек протистоять підступному злочинцеві.

 

 

Стівенсон, Стів.    Агата Містері [Текст] : [роман]. Кн.16 : Місія у Самарканді / Стів Стівенсон ; іл. С. Турконі ; [пер. з італ. В. Чайковський]. — Київ : Рідна мова, 2021. — 128 с. : іл. — (Дитячий детектив).
ISBN 966-917-640-0

Анотація

У романі італійського письменника Стіва Стівенсона «Агата Містері. Транссибірські перегони» йдеться про Агату Містері, наділену дивовижним відчуттям і феноменальною пам’яттю. Дівчинка мріє стати письменницею, але це в майбутньому. Поки що вона — чудовий детектив! Разом із простакуватим кузеном Ларрі, студентом школи детективів, вона подорожує світом, розгадуючи найзаплутаніші таємниці. Допомагають їм відданий мажордом, капосний сибірський кіт і сила-силенна дивакуватих родичів.

Цього разу Агаті та її супутникам не обійтися без теплих речей, адже детективам належить перетнути всю Росію на розкішному експресі «Золотий орел». Мета детективів — запобігти зухвалому пограбуванню, жертвою якого має стати один з пасажирів, заможний клієнт агентства «Ай-Інтернешнл». Геніальний злодій на прізвище Строгов, майстер перевтілення — ніхто не знає його справжнього імені та який він зовні — відкрито кидає виклик агентству. Так починається захоплива й небезпечна подорож, під час якої Агата, Ларрі та їхній дивакуватий дядько Джек протистоять підступному злочинцеві.

 

 

Тіммеш, Кетрін.    Дівчата думають про все на світі [Текст] : Розповіді про винаходи, зроблені жінками / Кетрін Тіммеш ; іл. М. Світ; [пер. з англ. Т. В. Марунич]. — Харків : Ранок, 2020. — 56 с.
ISBN 617-09-4512-9

 Анотація

Дівчата думають про все на світі, і то є факт. Від підгузків для дітей до найтривкішого матеріалу, який

застосовують у космосі. Замислившись одного разу, як зробити життя більш легким, жінки бралися за створення

геніальних винаходів і кожна по-своєму успішно справлялася з поставленою задачею. Їхні наполегливість, оптимізм

і віра в свої сили дали поштовх до створення речей, яким і досьогодні немає рівних. Історії цих жінок надихають

і допомагають у важку хвилину не здаватися, а йти до своєї мети. Можливо, наступний патент стане твоїм?

 

 

Феслер, Маріо.    Ліззі Карбон та любовні чудасії [Текст] / Маріо Феслер ; [пер. з нім. М. Запорожець]. — Харків : Школа, 2020. — 256 с. — (Ліззі Карбон).
ISBN 966-429-605-9

Анотація

Весна принесла Ліззі Карбон не лише нові клопоти в школі, але й кохання. Та й хіба може бути інакше в її віці? Перше кохання, перші ревнощі, то як же не утнути дурниць чи принаймні… дурничок, на яких Ліззі так добре знається. Втім, любовні чудасії не обминули нікого в її родині, її найкраща подруга Крістіне теж мліє за хлопцем, відмінник Длубанько вперше зацікавився чимось, крім навчання… Все дуже заплутано, та зрештою Ліззі розв’язує це рівняння і знаходить у ньому всіх невідомих.

 

 

Фріт, Алекс.    Я дорослішаю. Книжка для хлопців [Текст] / Алекс Фріт, Фелісіті Брукс; іл. К. Саттон; [пер. з англ. В. Кучменко]. — Київ : КМ-Букс, 2021. — 288 с.
ISBN 966-948-461-1

 Анотація

Посібник із подолання проблем підліткового віку — періоду в житті, коли дитина починає змінюватися та дорослішати. Тут міститься чимало порад щодо того, як подолати незмінні супутники підліткового періоду — тривоги й переживання, стрес від іспитів, проблеми вдома. А ще у даному посібнику міститься велика кількість інформації на дорослі теми: від сексу й наркотиків до грошей і стосунків.

Для дітей середнього шкільного віку.

 

 

Чейнані, Зоман.  Школа добра і зла [Текст]. Кн. 1 / Зоман Чейнані; [пер. з англ. Т. Марунич] ; іл. Я. Бруно. — Харків : Ранок, 2020. — 608 с. — (Школа Добра і Зла).
ISBN 617-09-3290-7

 Анотація

У Гавалдоні всі батьки тремтять від жаху. Повертається Директор легендарної Школи Добра і Зла, щоб назавжди забрати двох дітей до світу казки. І щоразу його вибір непередбачуваний. Проте Софі, білявка у рожевому платті і кришталевих туфлях, упевнена, що вона буде обрана для Школи Добра.

Та й на місце майбутньої злої чаклунки вже обране дитя — Агата. Чорні сукні, думки про смерть і неприязність до всіх — хіба ці якості не прямий квиток до Школи Зла?

Але все сталося не так, як гадалося: долі дівчат помінялися місцями. Можливо, це підказка для відгадування загадки, ким Софі та Агата є насправді?

 

 

Штевнер, Таня.    Поклик глибин [Текст] : [роман] / Таня Штевнер ; [пер. з нім. У. Материнської-Чабан]. — Харків : Школа, 2021. — 288 с. — (Алея – дівчина води).
ISBN 966-429-680-6

 Анотація

Головна героїня першої частини «Поклик глибин» з нової серії «Алея — дівчина води» від німецької письменниці Тані Штевнер Алея довгий час жила зі страхом доторкнутися до холодної води й повсякчасне перебування в рукавицях стало для неї нормою. Дівчина не мала рідних батьків, тож жінка Маріанна стала для неї найдорожчою людиною в житті. Одного дня та переживе інфаркт: побачивши названу маму «спітнілу й бліду як крейда», Алея відразу викликала швидку. Маріанні було шістдесят п’ять, і вона давно мала проблеми з серцем. Відтоді життя героїні буде стрімко змінюватися й відкривати нові горизонти. Ось вона потрапила на «Crucis» з друзями: два юнаки Семі й Бен — брати. Проживають безтурботне життя на човні свого дядька й вже побували чи не на усіх континентах. Як же Алея буде виживати зі своєю холодовою кропивницею в морі? Поряд стільки води! Одного вечора Маріанна порадила їй пливти у Ренессе й знайти там свою рідну матусю. Для підлітків це стане надважливим завданням, а також початком розгадування таємниць. На палубі розпочнеться метушня, бо насувався шторм і через сильний удар об хвилі героїню викинуло в море. Дівчина уявляла як помирає від алергічного шоку, борсаючись у холодній воді. Натомість у синіх глибинах з її тілом почали відбуватися дивні зміни: нарости на руках змінилися на плавальні перетинки, а за вухами виникли зябра. Алея ж справжнісінька русалка! Дівча ще не раз буде плавати у морі, вивчати підводний світ, знайомитися з китами, Фініями-шукачками й гномами…

 

 

Щерба, Наталія.    Часовий Ключ [Текст] : [роман] : Цикл “Часодії”. Кн.1 / Наталія Щерба ; [пер. з рос. Н. Косенко]. — Харків : Школа, 2021. — 352 с. — (Часодії).
ISBN 966-429-210-5

 Анотація

Василина — звичайна дівчинка, яка мешкає з опікункою-бабусею, — несподівано дізнається, що її батько — впливовий маг Ефлари, світу, створеного особливою часовою магією. Потрапивши до країни часодіїв, фей та лютів, Василина опиняється в осередку небезпечної гри. Навіть друзі не можуть зрозуміти, хто ж вона така. Наївне дівча, яке нічого не знає про своє походження? Шпигунка, заслана батьком, аби здобути трон? Чи могутня часівниця, яка вміє керувати часом і може врятувати Землю та Ефлару від прийдешнього зіткнення?

Два світи, Ефлара й Остала, поєднані (а якщо дивитися з іншого боку, розʼєднані) Часовим Розривом. Сполучає їх живий міст, що пульсує, серце планети — таємничий Пурпуровий Квіт. Чарівна квітка розцвітає раз на тисячу років і виконує одне бажання — волю, висловлену сімома ключниками. На Осталі, у звичайному немагічному світі, люди користуються годинниками лише для визначення часу й не знають про часову магію, хоча закони еферів там діють на рівні з іншими. На противагу остальцям, ефларці віддали перевагу не технічному прогресу, а часодійству.

Майже тринадцятирічна Василина, тендітна рудоволоса дівчина з яскраво-синіми волошковими очима, займається гімнастикою, має гарного друга Льошку, живе з опікункою та її котами й навіть не здогадується, що її життя незворотно зміниться після раптової зустрічі з батьком та переїзду в його будинок.

Няня пані Азалія потурала Норту, Ерику, Ноелю, Дейлі, вдаючи, що Василини просто не існує, вона не варта й найменшого погляду, діти ж Нортона-старшого постійно знущалися зі своєї новоспеченої сестри. Після чергової втечі від них на святі з купою гостей в будинку, Василина ховається в бібліотеці, де мимоволі стає свідком дивовижної батькової подорожі за допомогою великого настінного годинника й сама наважується пройти крізь туман. Героїня потрапить до ложі, де Нортон-старший у супроводі фіолетових постатей викличе давнього Духа, розгадавши його числове імʼя. Несподівано Василина чує дивні пророцтва щодо свого імовірного майбутнього, дізнається про часові ступені, школу часодійництва,

церемонію посвячення, на якій багато надій покладається на її зведеного брата — єдиного спадкоємця Нортона-молодшого, про сім ключів, давню обіцянку щодо її часового імені, яку повторює батько, що так хоче зберегти свій світ і зробити його кращим…

Що це за сила, яка передається крізь покоління, та що означає купа чисел, яка дивним чином зʼявилася біля Василини? Як запобігти поглинанню, що наближається на планети-близнюки, уникнути смертельної загрози та грати в дивну гру з невідомими правилами?..

 

 

Янссон, Т.    Країна Мумі-тролів [Текст]. Кн. 2 : Мемуари Тата Мумі-троля; Небезпечне літо; Зима-чарівниця / Т. Янссон; зі швед. пер. Н. Іваничук; іл. Т. Янссон. — Львів : Вид-во Старого Лева, 2019. — 430 c. — (Країна Мумі-тролів).
ISBN 617-679-647-3

 Анотація

Книга друга з серії “Країни Мумі-тролів” – це нові неповторні зустрічі з милим сімейством Мумі-тролів та їхніми багатьма друзями. Маленькі герої книжки підросли настільки ж, наскільки подорослішали читачі “Країни Мумі-тролів”. Тепер їм доводиться замислюватися над важливими речами, якими сповнений світ, – такими, як сенс життя, самопізнання і самоствердження, любов, взаємоповага. В книгу увійшли повісті “Мемуари Тата Мумі-троля”, “Небезпечне літо”, “Зима-чарівниця”.

 

 

Янссон, Т.    Країна Мумі-тролів [Текст]. Кн. 3 : Невидиме дитятко; Тато і море; Наприкінці листопада / Т. Янссон; зі швед. пер. Н. Іваничук; іл. Т. Янссон. — Львів : Вид-во Старого Лева, 2019. — 517 с. — (Країна Мумі-тролів).
ISBN 617-679-648-0

 

 

 

 

Ясіновська, Наталія.    Українка по-американськи [Текст] / Наталія Ясіновська. — Харків : Ранок, 2019. — 208 с.
ISBN 617-09-5139-7

 Анотація

Американка чи українка? Можливо, американка по-українськи? Чи все ж українка по-американськи? На ці запитання хоче знайти відповідь 12-річна Марія. Першу половину свого життя вона прожила в Україні, а більш свідому другу — в Америці. Марія ходить в американську школу, переймається своїми підлітковими проблемами… А ще має цікаву й заплутану родинну історію. І намагається розібратися в собі та зрозуміти своїх рідних.