11/01

Новорічно-різдвяні свята тривають, подарунки прибувають

Читачі Державної бібліотеки України для юнацтва отримали у подарунок від Посольства Бельгії в Україні два чудових видання бельгійських коміксів українською мовою, які вийшли друком у листопаді 2022 року. Графічний роман «Брузель» авторства бельгійських художників Франсуа Скейтена та Бенуа Петерса та ілюстрований альбом «Смурфики та різдвяна буря», створений бельгійським художником Пейо. Обидва альбоми видані за ініціативи українських підприємств у ці складні воєнні часи.

«Брузель» вважається «Біблією» сучасних європейських урбаністів. У ньому розповідається про архітектурний проєкт, який змінив долю цілого міста та довів, що один амбітний план може змінити імідж столиці. Вигадане місто Брузель є дзеркальним відображенням Брюсселя, столиці Бельгії, чиї пам’ятки у стилі «ар-нуво» зазнали історичних змін у другій половині 20-го століття.

Пригоди Смурфиків українською мовою – ще одна можливість для дітей зануритись у надзвичайний і фантастичний світ коміксів із відомими героями мультфільму «Смурфики». Фігурки Смурфиків також є талісманами 17 цілей сталого розвитку ООН включно до 2030 року. Видання нового альбому присвячене 65-річчю Смурфиків, яке відзначається у 2023 році.

Ці переклади мають важливе значення для подальшого збереження та поширення знань про бельгійську спадщину коміксів в Україні, виданих українською мовою.

Комікси, як одна з форм мистецтва, у якій Бельгія мала міжнародний і тривалий вплив у 20-му та 21-му століттях, як відомо, є невід’ємною частиною бельгійської культури. Їх можна знайти повсюди, Бельгія є головним промоутером коміксів для читачів будь-якого віку в усьому світі, включно з Україною.

Щира подяка Посольству Бельгії в Україні і особисто Послу Пітеру Ван Де Вельде за підтримку обох проєктів!