Європейський тиждень проти расизму

Анонси
Новини

Календар заходів
Конкурси
Проекти

Бібліотеки для юнацтва
Про бібліотеку
Послуги бібліотеки
страница о насФонд бібліотеки
Віртуальна довідка
Обговорюємо книгу
Фахівцям
Спонсори і партнери

Електронний каталог

Державна бібліотека України для юнацтва: фахівцеві
Читання
Мені є що сказати! (творчість)
Щоб пам'ятати: історія України
Здоровий спосіб життя
Суспільство
Відкриття
Інформаційна культура
Нетикет: культура мережевого спілкування

Встанови наш банер!
 Державна бібліотека України для юнацтва

<a href="http://www.4uth.gov.ua/" target="_blank"><img src =”http://www.4uth.gov.ua
/images/4uth_gif.gif” alt="Державна бібліотека України для юнацтва" width="88" height="31" border="0"></a>

ПРЕС - РЕЛІЗ

Толерантність

Виставка в рамках кампанії
"Європейський тиждень проти расизму"

У виставковому залі Державної бібліотеки України для юнацтва відбудеться виставка фотоматеріалів та плакатів на тему расизму. Виставку організовують активісти неурядової правозахисної організації "Міжнародна Амністія в Україні". Виставка проходитиме з 16 до 30 березня 2007 року.

21 березня 2007 року
відбудеться офіційна презентація виставки.
Початок о 16 годині


21 березня - Міжнародний день боротьби з расизмом та дискримінацією. Цього дня у 1960 році поліцією була застосована вогнепальна зброя для розгону мирної демонстрації проти апартеїду, що проходила у Шарпевілі (Південна Африка). В наслідок таких дій поліції загинула 21 людина. Під час щорічного "...Європейського тижня проти расизму" тисячі людей виступають за толерантність, рівні права та можливість за самовираження людям з різним кольором шкіри, віросповіданням, мовою та культурою.

"Міжнародна Амністія" (Amnesty International) - незалежна міжнародна правозахисна органазація, яка об'єднує 1,8 мільйона активістів та прихильників у 150 країнах світу. "Міжнародна Амністія" захищає права людини, насамперед що стосується прав на фізичну та психічну недоторканість (недопущення тортур, скасування смертної кари у всьому світі, припинення зникнень та позасудових страт), свободу сумління та самовираження (домагаючись безумовного звільнення всіх в'язнів сумління та проведення негайних і справедливих судів у справах політичних в'язнів), свободу від дискримінації за будь-яких мотивів (в тому числі і від дискримінації за ознаками раси, статі, національного чи соціального походження, мови, релігії, економічного становища, політичних та інших переконань). Ця організація заснована у Великій Британії у 1961 році.

Мета виставки - привернути увагу широкої громадськості до проблеми расизму в Україні.

Виставка розповідатиме про випадок вбивства на расовому ґрунті вихідця з Нігерії, що стався наприкінці 2006 року. На відміну від таких випадків, що були раніше, нападників звинувачують не просто у хуліганстві. Основна версія слідства - вбивство з расистських мотивів.

Також тут будуть представлені :

  • підбірка матеріалів у пресі про інші расистські акції;
  • історія біженця з Конго, який з великими труднощами отримав в Україні статус біженця. Проти нього навіть була відкрита карна справа. Саме завдяки втручанню "Міжнародної Амністії" вдалося довести безпідставність звинувачень та домогтися офіційного статусу біженця;
  • фотографії написів фашистської символіки на стінах будівель Києва;
  • плакати на тему боротьби з расизмом. Ці плакати люб'язно надала організація "UNITED for Intercultura Actson" (РАЗОМ за міжкультурну взаємодію) - це Європейська мережа проти расизму, фашизму та на підтримку мігрантів та біженців. Об'єднані завдяки UNITED, більш ніж 560 організацій, у тому числі молодіжні, працюють на добровільній основі.

22 березня заплановано показ фільму "Зіткнення" з антирасистської тематики для учнівської і студентської молоді, а також відвідувачам заходу (випуск 2005 ріку, країна-виробник США, режисер Пол Хаггіс).

На презентацію виставки запрошені представники "Міжнародної Амністії", які розкажуть про проблему расизму та ксенофобії в Україні.


(адреса: проспект 40-річчя Жовтня ,122 )

Останнє поновлення:
30.04.2020 14:46

????? ??????????????????????? ????????

Copyright © 2002-2020. Державна бібліотека України для юнацтва

  Настоящий ПР 4uth.gov.ua Цена 4uth.gov.uaRated by PING Rated by MyTOP