Новий рік завжди обіцяє зміни і дає надію на дива. Але в Україні Новий рік та Різдво українці не зможуть святкувати у звичайному режимі через війну. 2022 рік був дуже важким для українського народу, який героїчно боронить свою батьківщину від російських окупантів. Усі українці об’єдналися для досягнення головної мети – отримати перемогу. Кожен на своєму місці робить все, що від нього залежить, щоб Україна стала незалежною і вільною. Головним новорічним бажанням українців буде закінчення війни.
Бажаємо миру, спокою, розквіту нашій Україні і українському народу!
Слава Україні! Героям слава! Україна переможе!
Бог предвічний народився [Текст] : Колядник. — Львів : Вид-во Українського Католицького Університету, 2006. — 128с.
ISBN 966-8197-20-8
Про звичаї, віншування, колядки, свята.
Бог ся рождає [Текст] : колядки та щедрівки / [гол. ред. Г. Шопа]. — Львів : Євросвіт, 2006. — 64с.
ISBN 966-7343-41-3
Книжка містить обряд Святої Вечері, рецепти приготування різдвяних страв, колядки, щедрівки, вінчування, сценарії.
Книга, яку треба прочитати до дня Святого Миколая [Текст] / [авт.-уклад. В. Кириченко, Л. Колос ; іл. С. Рудікової]. — Київ : Час майстрів, 2017. — 56 с. — (Найкраще – дітям).
ISBN 966-915-167-4
Як зробити так, щоб дитина відчула наближення свята, перейнялася очікуванням подарунка, святковим настроєм? Як пояснити дитині, хто такий Святий Миколай і чому він приносить подарунки? Саме для цього і створена ця книга. Читайте разом з дитиною — і чудеса прийдуть у ваш будинок в день Святого Миколая.
Нова Радість Стала [Текст] : улюблені колядки та щедрівки / упоряд. та заг. ред. І. Малковича. — Вид 3-є, допов. — Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2021. — 36 с.
ISBN 617-585-184-5
Ось вам, любі малята від 2 до 102, ця прегарна книжка улюблених колядок та щедрівок, яку ви зможете ще й послухати за допомогою QR-коду в безкоштовному музичному додатку, — тут і відомі виконавці, і нові музичні формації, і уривки з двох щойно народжених різдвяних симфоній Мирослава Скорика та Івана Небесного, появу яких мені пощастило спродюсувати минулого року. Я давно мріяв про таку книжку, і просив художників, а надто Андрія Потурайла, щоб ілюстрації до неї нагадували Український Різдвяний Рай (як у коляді «Нині Рождество…»), де всі нарешті вдома і всі одне одному колядують, де всюди світло й затишно, а з димарів в’ються дими, єднаючи небо й землю і перевтілюючись у янголів різдвяного затишку (як у щедрівці «Небо ясні зорі вкрили»). Буду щасливий, коли ця книжка спонукає когось вивчити бодай дві-три колядки, щоб заспівати їх з друзями і відчути незнану досі насолоду… Про всяк випадок нагадаю, що колядують на Різдво, а щедрують на Старий Новий рік. Зрештою, різдвяний цикл триває від Святого вечора — аж до Йордана. Отож колядуймо натхненно, щедруймо завзято — на радість добрим людям і самим собі! Хай повсюдно лунають наші неймовірні різдвяні співи — у кожному місті, в кожному селі, у кожній оселі — по всій Україні, в усьому світі, де є українці, бо вірю, що наша спільна коляда здатна творити особливу духовну єдність і витравлювати усяку скверну.
Войтович, В. М. Коляда [Текст] : Дитячі щедрівки, колядки та засівалки / В. М. Войтович. — Рівне : Вид. В. Войтович, 2007. — 224с. — (Українська міфологія).
ISBN 966-2016-02-4
Це захоплююча розповідь про дивовижний світ, в якому жили наші пращури. На основі історичних джерел та багатющого фолькльорно-етнографічного матеріалу автору вдалося відворити один з найколоритніших та найулюбленіших образів української міфології – Коляду. До книги увійшли також новорічно-різдвяні дитячі щедрівки, колядки, засівалки, поздоровлення (віншівки).
Гербіш, Надійка. Велика різдвяна книжка [Текст] / Надійка Гербіш, Ярослав Грицак; іл. К. Борисюк та ін. — Київ : Портал, 2020. — 200 с.
ISBN 617-7925-29-2
Різдво — свято з особливою атмосферою надії та дива. В історії чимало зворушливих прикладів, як-от перемир’я під час Другої світової, коли по обидва боки фронту звучала та сама колядка. Голоси двох авторів переплітаються, щоразу додаючи нових смислів та інтонацій у розмову про найсвітліше свято. Історичні факти, роздуми про народження Бога, традиційні та комерційні символи, Різдво в маскультурі — мозаїка тем, що витворює особливе різдвяне співзвуччя.
Єгорушкіна, Катерина. Різдво і мої дванадцять бабусь [Текст] / Катерина Єгорушкіна; іл. Б. Бондар. — Київ : Портал, 2020. — 136 с.
ISBN 617-7925-27-8
У дівчинки Марії багато родичів по всьому світу. Щороку вони із сім’єю подорожують і святкують Різдво в різних країнах. Мексика, Фінляндія, Ефіопія, Канада чи Австралія — скрізь свої особливі різдвяні традиції, які Марійка порівнює з українськими. Ця книжка ознайомить із розмаїттям культур і розповість про українську діаспору.
Ран, Ю. Зимові свята України [Текст] / Ю. Ран. — Харків : Весна : ФОП Співак В.Л., 2013. — 64 с.
Традиційні зимові свята українського народу є змістом цієї збірки.Вона подарує багато народних пісень та колядок, щедрівок та творів українських поетів,допоможе підготувати цікаве та веселе свято.
Утник-Стругала, Моніка. Йдуть свята. Про Різдво, святого Миколая й новорічні традиції на світі [Текст] / Моніка Утник-Стругала ; худож. Є. Поклевська-Козелло ; [пер. з пол. Б. Антоняк]. — Львів : Урбіно, 2020. — 176 с.
ISBN 966-2647-74-7
Можете уявити собі зиму без Різдва, сповненого ароматів, смаків та незабутніх традицій? Авжеж, ні!
Та чи справді ви їх усі знаєте й чи однакові вони в усьому світі? Читайте і дізнавайтеся! Тут ви знайдете відповіді на питання: чому Різдво переважно відзначають 25 грудня? Навіщо організовують різдвяні ярмарки? Чи всі діти отримують подарунки того самого дня? Чому ми прикрашаємо ялинку? Хто вигадав перші скляні ялинкові іграшки? Навіщо будують різдвяні вертепи і т.д.
Крім того, із цієї книжки ви довідаєтеся про різдвяні рослини, першу зірку й навіть про Ебенезера Скруджа й Лускунчика.
Ви познайомитеся з колядками наших найближчих сусідів, розділом про Хануку, популярними різдвяними піснями та кінофільмами, незвичайною процесією зі смолоскипами, найзнаменитішим новорічним концертом і китайським Новим роком!