24/03

Навчання бібліографів

Навчання бібліографів «Інформаційно-бібліографічний фронт бібліотек України для юнацтва та молоді»

20-24 березня 2023 року Державна бібліотека України для юнацтва спільно з Центром неперервної культурно-мистецької освіти Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв провели онлайн-навчання бібліографів бібліотек України для юнацтва, молоді, бібліотек для дітей  та юнацтва за темою «Інформаційно-бібліографічний фронт бібліотек України для юнацтва та молоді».

До навчання долучились понад 80 фахівців бібліотек для юнацтва, молоді, дітей зі всієї України, з великих міст і сільських бібліотек.

Теми виступів:

  • Ірина Олександрівна Шевченко, канд. пед. наук, доц., проф. кафедри культурології та міжкультурних комунікацій, директорка Центру неперервної культурно-мистецької освіти Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв. Вітальне слово.
  • Валентина Михайлівна Муравйова, завідувачка відділу класифікаційних систем Книжкової палати України ім. І. Федорова: «Ліцензійне забезпечення впровадження національного еталона Універсальної десяткової класифікації (УДК) в Україні: шляхи та перспективи актуалізації й оновлення».
  • Олександр Олександрович Бондаренко, канд. філол. наук, доц., завідувач кафедри східнослов’янської філології та інформаційно-прикладних студій Інституту філології Національного університету ім. Тараса Шевченка: «Гуманітарний вимір гібридної війни (інформаційний вектор)».
  • Наталія Григорівна Павлів, завідувачка інформаційно-бібліографічного відділу Наукової бібліотеки Національного університету «Києво-Могилянська академія»: «Бібліографічна діяльність Наукової бібліотеки Національного університету «Києво-Могилянська академія»: виклики сьогодення».
  • Ірина Олександрівна Шевченко, канд. пед. наук, доц., проф. кафедри культурології та міжкультурних комунікацій, директорка Центру неперервної культурно-мистецької освіти Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв: «Проблеми формування соціальної політики в контексті національної безпеки держави».
  • Євгенія Володимирівна Кулик, канд. наук із соц. комун., заступниця директорки з інформаційної підтримки освіти та досліджень Науково-технічної бібліотеки ім. Г. Денисенка НТУ України ім. І. Сікорського: «ДоброЧесне оформлення текстових запозичень у своїх роботах: вітчизняні та міжнародні вимоги».
  • Галина Миколаївна Буркацька, головна бібліографка відділу інформаційно-бібліографічної роботи Державної бібліотеки України для юнацтва: «Бібліографічні матеріали Державної бібліотеки України для юнацтва».
  • Ганна Валентинівна Скоріна, незалежна досліджувачка воєнної літературикниги: «Про російсько-українську війну від 2014 р. і до сьогодні».
  • Оксана Миколаївна Гавеля, канд. пед. наук, доц. кафедри культурології та  міжкультурних комунікацій Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв: «Культурні практики бібліотерапії: робота з емоціями та почуттями».
  • Руслана Петрівна Тимощук, завідувачка інформаційно-бібліографічного відділу Волинської обласної бібліотеки для юнацтва: «Адаптація інформаційно-бібліографічної роботи під час війни».
  • Жанна Львівна Роговець, головна бібліографка відділу довідково-інформаційного обслуговування Національної бібліотеки ім. Ярослава Мудрого: «Бібліотечно-бібліографічне обслуговування: від Інтернету до людини (з досвіду роботи відділу)».
  • Тетяна Олексіївна Якушко, заступниця директора з інформаційних технологій Державної бібліотеки України для юнацтва: «Штучний інтелект. Боятися чи скористатися?»
  • Катерина Іванівна Тишкевич, завідувачка науково-методичного відділу Державної бібліотеки України для юнацтва: «Інформаційно-координаційна модель як вебсервіс фахівцям, які працюють з молоддю».
  • Тетяна Павлівна Сопова, заступниця директора з науково-методичної роботи Державної бібліотеки України для юнацтва: «Звітність публічної бібліотеки форма 6-нк: зміни в облікових документах».
  • Тетяна Іванівна Мілашенко, завідувачка інформаційно-бібліографічного відділу Міської спеціалізованої молодіжної бібліотеки: «Бібліографи на варті інформаційного фронту».
  • Світлана Євгенівна Бадрук, завідувачка відділу інформаційно-бібліографічної роботи Державної бібліотеки України для юнацтва: «Бібліографічні покажчики, списки: особливості складання».
  • Марина Сергіївна Пащенко, завідувачка відділу державних бібліографічних покажчиків Книжкової палати України ім. І. Федорова: «Книги України в дзеркалі державної бібліографії».
  • Сергій Олександрович Дорогих, канд. юрид. наук, старший науковий співробітник Інституту інформації, безпеки та права Національної академії правових наук України: « Інформаційна безпека та інформаційна гігієна в умовах війни».
  • Андрій Романович Своровський, бібліограф 1 категорії Публічної бібліотеки ім. Лесі Українки м. Києва: «Сучасні тенденції в інформаційно-бібліографічній діяльності Публічної бібліотеки ім. Лесі Українки».
  • Олена Юріївна Щепіль, менеджерка Видавництва Старого Лева: «Видавництво Старого Лева – досягнення 2023 року».

 

Подяка Державній бібліотеці України для юнацтва і Центру неперервної культурно-мистецької освіти Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв за організацію навчання, спілкування, обмін досвідом бібліогафів бібліотек України для юнацтва, молоді, дітей та юнацтва.Подяка команді спікерів за актуальну і корисну інформацію, знання, рекомендації і творче натхнення.

Особиста подяка Тетяні Соповій за чітку і якісну організацію дистанційного навчання за темою «Інформаційно-бібліографічний фронт бібліотек України для юнацтва та молоді», а також за  модерацію онлайн-зустрічей.

Подяка фахівцям відділу роботи з електронними ресурсами, які технічно допомагали провести захід.

Подяка всім, хто взяв участь у навчанні!

До  нових зустрічей!