Мистецтво

Юнгер, М. -Д.
Пікассо: живопис, що шокував світ [Текст] / М. -Д. Юнгер ; [пер. з англ. О. Татаренко]. — Харків : Фабула : Ранок, 2019. — 448 с. : 16 с. іл.

Анотація

Книжка американського мистецтвознавця Майлза Юнгера — це розповідь про те, як невідомий юний художник із Барселони на ім’я Пабло Руїс став «тим самим Пікассо», найвпливовішим митцем ХХ століття. Його перші кроки в Парижі були позначені відчайдушною боротьбою, часто відчаєм і зневірою, але Пікассо пізніше згадував їх як найщасливіші в житті. Це історія художнього генія з особливим творчим даром, сповнена розчарувань та триумфів, відчаю, кохань та марень в атмосфері богемного Монмартра — осердя паризького авангарду, розпусти, анархізму та злочинності. Саме там за драматичних обставин народився один із великих шедеврів, що докорінно змінили шляхи сучасного мистецтва.

Біографічна історія про те, як вісімнадцятирічний іспанець на ім’я Пабло Пікассо, художник-початківець з Барселони, приїхав до Парижа й перетворився на найвпливовішого митця двадцятого століття. Але до цього були роки злиднів і неприкаяності у столиці міжнародного художнього світу. Однак із часом Пікассо став лідером богемної групи художників, скульпторів і поетів. Книга розповідає й про те, як народжувався кубізм з-під пензля художника.

Це історія життя художнього генія з унікальним творчим даром, повна смутку й тріумфів, відчаю й абсурду – і все це на тлі Парижа першої третини 20 &століття.

 

 

Топська, Н.
Неперевершена. Соломія Крушельницька [Текст] / Н. Топська. — Київ : Альфа, 2020. — 64 с.

 

Анотація

Книга розповідає про велику українську співачку Соломію Крушельницьку, котрою захоплювавсь увесь світ – від Петербурга до Нью-Йорка. Вона мала голос, якого ще не чуло людство – саме так стверджувала преса того часу.

Перед юними читачами постає майстерно написана картина життя уславленої примадонни: від дитячої пори у рідному селі до останніх років життя. Із замилуванням авторка описує незгасиму любов до музики великої Соломії, формування рис непересічної особистості, адже, крім унікального таланту й чаруючої вроди, вона мала вольовий та рішучий характер, започатковуючи свою життєтворчість власноруч. І через десятки років вражає її неймовірна працездатність, цілеспрямованість і стійкість при будь-яких обставинах. Здавалося, для цієї унікальної жінки не було нічого недосяжного. Приваблює читача і емоційний аспект твору – чим жила геніальна співачка, які почуття вирували у її душі… Як могла жити з неперевершеною гідністю – і в пишному багатстві, і в безпросвітних злиднях.

Видання адресоване дітям середнього та старшого шкільного віку, а також усім, хто цікавиться українською музичною культурою.

Ця книга не перша із серії творів про видатних особистостей України – таких книг у творчому доробку Неллі Топської вже більше десяти.

Авторка вважає, що наші діти мають знати якомога більше про рідну культуру. Конче важливо формувати у підростаючого покоління естетичні почуття, здатність здійснювати свій власний естетичний вибір. Бо естетичний вибір нерозривно пов’язаний з вибором етичним, з породженням та затвердженням моральності, категорій добра і зла, світла і темряви. Людина з багатим естетичним досвідом, людина, котра знається і кохається у рідній літературі, мистецтві, буде володіти безцінним даром – внутрішньою свободою, котру не придбати ні за які кошти.

 

 

Дали, С. Моя тайная жизнь

Дали, С.
Моя тайная жизнь [Текст] / С. Дали ; [пер. с фр. Е. Г. Гендель]. — Минск : Попурри, 2012. — 640 с.

Анотація:

Необыкновенный, пронзительно искренний и едва ли не эксгибиционистский рассказ знаменитого испанца о самом себе – эксцентрике, который на протяжении всей своей жизни провоцировал людей. Для широкого круга читателей.

 

Левін, П. Польські контексти українського бароко, шкільної драми та театру

Левін, П.
Польські контексти українського бароко, шкільної драми та театру [Текст] / П. Левін. — Київ : Талком, 2019. — 784 с. — (Студії з україністики ; вип. 25).

Анотація:

Видання включає переклади українською мовою найважливіших наукових публікацій П. Левін.

Пауліна Левін народилася в місті Сувалки на півночі Польщі. На початку Другої світової війни її сім’я була переведена на територію СРСР. Закінчивши Ленінградський університет у 1956 році, вона повернулася до Польщі. Працювала у Варшавському університеті та Ягеллонському університетах. У 1970-х роках емігрувала до США. Спочатку працювала в Іллінойському університеті, а потім у Гарвардському університеті.

 

Степовик, Д. В. Між Україною й Америкою: Графіка і малярство Василя Лопати

Степовик, Д. В.
Між Україною й Америкою: Графіка і малярство Василя Лопати [Текст] / Д. В. Степовик. — Київ : Кліо, 2020. — 304 с.

Анотація:

Багато ілюстрована книга про одного з найвидатніших українських графіків і малярів другої половини ХХ й початку ХХІ століть Василя Лопати містить біографічні дані про його динамічне, цікаве й повчальне для нинішнього періоду розвитку української культури життя. Знищене, доведене до крайнього зубожіння село на Чернігівщині — це дитинство майбутнього майстра. Художній інститут та аспірантура в Києві під керівництвом відомих професорів і академіків Касіяна й Дереґуса — це роки становлення його таланту. Утвердження національної тематики в книжковій і станковій гравюрі у період нечуваної русифікації України 80–90-х років — це тяжка сізіфова праця, боротьба проти консерватизму й реакційних тенденцій у «соцреалістичному» радянському мистецтві. Здобуття «нового дихання» після унезалежнення України, звеличення християнської й національної ідеї — це дев’яності роки. Подиву гідна праця над оформленням банкнот національної валюти України — гривні. Нарешті, оселення 1994 року на протилежному від України боці земної кулі, у США, в м. Сан-Франциско, де Василь продовжив натхненну працю для прослави України. Дослідження життя й творчости Василя Лопати супроводжується детальним фаховим аналізом його серій, циклів і окремих творів графіки та малярства. Книга розрахована на митців, культурологів, широке коло книголюбів і шанувальників мистецтва.

 

 

Клименюк, Т. М. Ілюстрований словник архітектурних термінів

Клименюк, Т. М.
Ілюстрований словник архітектурних термінів [Текст] : навч. посіб. / Т. М. Клименюк, В. І. Проскуряков, Х. І. Ковальчук. — 3-є вид., доповн. і переробл. — Львів : Львівська політехніка, 2019. — 180 с.

Анотація:

Словник містить 850 статей з архітектури і мистецтва з курсу “Історія архітектури”. Тлумачення термінів і понять відображають історію й традицію в розвитку архітектури. Подано їхнє походження й різні довідкові дані.

Для студентів-архітекторів, дизайнерів, учителів художньо-мистецького профілю та всіх, хто цікавиться архітектурою.

 

 

Літературно-джазовіімпровізації: інтермедіальні студії

Літературно-джазовіімпровізації: інтермедіальні студії [Текст] : [кол. моногр.] / за ред. С. Маценки. — Львів : Срібне слово, 2019. — 396 с. : 20 іл.

Анотація:

Колективну монографію присвячено вивченню міжмистецького феномена діалогу джазового мистецтва та художньої літератури.

Ґрунтуючись на принципі міждисциплі­нарності, літературознавчі й музикознавчі тексти в поєднанні з джазовим живописом і джазовою поезією витворюють особливий інтермедіальний дискурс, увиразнюючи взаємодію джазових компонентів і мотивів із літературними художніми практиками, а також ословлення смислів, пов’язаних із різними національними стилями та напрямами джазу. Книга висвітлює низку теоретичних проблем, що стосуються історії джазу, його естетики та філософії, джазифікації літератури, тексту як джазового перформансу. Видання ілюстроване малярськими і графічними роботами, а також світлинами на джазові теми українських митців. Для літературознавців, музикознавців, культурологів, зокрема викладачів, аспірантів, студентів, та усіх, хто цікавиться взаємодією літератури й музики.

 

Познайомтесь з новинками від видавництв Мистецтво та ArtHuss

Видавництво ArtHuss

Берд, М. Сто ідей, що змінили мистецтво

Берд, М. Сто ідей, що змінили мистецтво [Текст] / М. Берд ; за ред. М. Ільницької, Я. Цимбал ; пер. з англ. О. Українця, К. Дудки. – Київ : ArtHuss, 2019. – 208 с. – ISBN 966-97860-1-2

За тисячі років мистецтво набуло незліченних форм і втілень. Але час від часу нові відкриття чи віяння змінюють вигляд того, що ми звикли називати мистецтвом, або ж сам спосіб, у який ми його сприймаємо.
Майкл Берд систематизує поворотні моменти історії мистецтва: від малюнків у печерах до стріт-арту. У своїй книзі дослідник демонструє, як нові засоби і технології радикально змінюють способи, якими створюється мистецтво.
Автор інтегрує історію мистецтва до ширшого контексту розвитку ідей, філософії, винаходів, світогляду, а також демонструє, як ідеї попередніх епох переосмислюються сучасними митцями.
Майже 300 кольорових ілюстрацій створюють потужний візуальний супровід, перетворюючи книжку на мандрівку крізь епохи, стилі та ідеї.

 

 

Бразелл, Д. Як стати успішним ілюстратором

Бразелл, Д. Як стати успішним ілюстратором [Текст] / Д. Бразелл, Д. Девіс ; з англ. пер. Л. Базь, Т. Кривов‘яз. – Київ : ArtHuss, 2018. – 208 с. – (Креативна кар‘єра). – ISBN 966-97860-2-9
Творчі люди цінують свободу, а сучасні технології забезпечують найширші можливості для дистанційної роботи та всіляко сприяють кар’єрі незалежного митця. Дерек Бразелл та Джо Девіс створили покрокову інструкцію для тих художників-ілюстраторів, хто хоче перетворити свою пристрасть на бізнес.
Як обрати галузь і знайти своє місце на ринку? Як привабити замовників і відстояти свої права? Як давати собі раду з часом і фінансами? Які навички слід засвоїти насамперед і що робити, аби не відстати від часу?
Практичні поради та яскраві приклади з кар’єри відомих майстрів ілюстрації допоможуть початківцям зробити перший крок і стануть корисним довідником для професіоналів.

 

 

Гомперц, В. Думай як митець і живи на повну

Гомперц, В. Думай як митець і живи на повну [Текст] / В. Гомперц ; пер. з англ. М. Ільницької. – Київ : ArtHuss, 2018. – 176 c. – (UkrainianArtBook). – ISBN 617-7518-67-8
«Ми всі — митці», — заявляє Вілл Ґомперц. Кожен із нас має дар творити — і безліч перешкод на шляху до свого шедевра. Спираючись на професійний досвід спілкування з сучасними митцями і блискуче знання історії мистецтва, Ґомперц виводить правила креативного мислення, що працюють за будь-яких обставин, допомагаючи долати перешкоди в творчості. Це книжка про сміливість і допитливість, здоровий скептицизм і зухвалість, пристрасть і відданість — про риси характеру й звички, завдяки яким у різні часи митці знаходили себе, досягали майстерності та здобували визнання.

 

 

 

Гомперц, В.
Що це взагалі таке? 150 років сучасного мистецтва в одній пілюлі

Гомперц, В. Що це взагалі таке? 150 років сучасного мистецтва в одній пілюлі [Текст] / В. Гомперц ; пер. з англ. Л. Белея, І. Зайцевої, А. Корягіної. – Київ : ArtHuss, 2017. – 528 c. – (UkrainianArtBook). – ISBN 617-7518-09-8

Що таке сучасне мистецтво? Чому ми його любимо або ненавидимо? І чому це коштує стільки грошей? Приєднуйтесь до Вілла Ґомперца у захопливу подорож, яка зробить для вас зрозумілим сприйняття нашого сучасного мистецтва назавжди.
Від водяних лілій Моне до соняшнику Ван Гога, від супів Ворхола до бананів Хьйорста з маринованою акулою; почути цікаві історії про світові шедеври, зустрітися з художниками, якими вони насправді були, і відкрити справжню сутність сучасного мистецтва.
Ви дізнаєтеся, що не все концептуальне мистецтво – це бульки, але є й такі; що Пікассо король, але Сезанн – краще; Поллок не капає, а створюю художній твір; як пісуар змінив хід мистецтва і чому ваш п’ятирічний хлопець дійсно не зміг би це зробити.
«Що ти дивишся і що ти бачиш?» – Ґомперц ставить всі ці прямі і не завжди зручні запитання, над якими ви часто розмірковуєте, але побоюєтеся вимовити в голос… Прочитавши цю книгу, ваша наступна поїздка до галереї буде трохи менш загрозливою та набагато цікавішою.

 

 

Гук, Ф. Галерея пройдисвітів: Історія мистецтва й арт-дилерів

Гук, Ф. Галерея пройдисвітів: Історія мистецтва й арт-дилерів [Текст] / Ф. Гук ; з англ. пер. Л. Базь, П. Білак. – Київ : ArtHuss, 2019. – 328 с. – (UkrainianArtBook). – ISBN 966-97860-3-6

«Мистецтво для ХХІ століття — нова релігія. Купувати мистецтво — це як вияв релігійності: тут здійснюється акт віри. Намагання раціоналізувати цей процес шляхом аналізу ціни, заплаченої за видатний мистецький витвір, не має сенсу так само, як застосування наукових пояснень до трансцендентального релігійного досвіду», — пише Філіп Гук у вступі до книжки «Галерея пройдисвітів: Історія мистецтва й арт-дилерів». Це справді погляд під незвичним кутом — історія становлення професії на межі мистецтва й бізнесу, представники якої склали ціну безцінному й породили новий ринок, де жага до прекрасного в поєднанні з самолюбством і жадобою грошей витворювали чудернацькі сюжети, формували канони й визначали напрями розвитку мистецтва.
Знавці й шанувальники живопису (часом навіть і самі митці), творці міфів і ажіотажу, винахідливі продавці й аферисти, готові до будь-якого ризику, — попри ореол шляхетності й дотичності до високого вони були ще ті пройдисвіти, та інші тут і не втрималися б. Вони майстерно розпалювали самолюбство аристократів і нуворишів, підохочували конкуренцію колекціонерів, робили карколомні кар’єри й заробляли шалені капітали, пишучи правила до однієї з найкрасивіших ігор, у які людство не втомлюється бавитися й досі.

 

 

 

Емброуз, Г. Основи. Графічний дизайн 01: Підхід і мова

Емброуз, Г. Основи. Графічний дизайн 01: Підхід і мова [Текст] / Г. Емброуз, Н. Оно-Біллсон ; пер. із англ. Л. Базь, Р. Дзюба, Т. Кривов‘яз. – Київ : ArtHuss, 2019. – 192 с. – (Креативна кар‘єра). – ISBN 966-97860-9-8

Коли ми наважуємося нарешті втілити свою мрію в життя, завжди постає питання «З чого почати?». Навіть люди найвільніших і найнатхненніших професій на старті дуже потребують підтримки й допомоги досвідчених колег і наставників. Ґевін Емброуз і Найджел Оно-Біллсон запропонували для початківців у царині графічного дизайну помічний, дружній і яскравий путівник у професію.
Перша книга з цієї серії допоможе ознайомитися з фаховим словником та інструментарієм, надасть практичні підказки щодо роботи з ідеями та реалізації задуму, навчить працювати з брифом і оформлювати результат своєї творчості відповідно до стандартів. А стислий історичний екскурс і чудові зразки робіт сучасних дизайнерів дають можливість зрозуміти загальний контекст розвитку галузі.

 

 

Квінн, Б.
Неймовірні: П‘ятнадцять жінок, які творили мистецтво та історію

Квінн, Б. Неймовірні: П‘ятнадцять жінок, які творили мистецтво та історію [Текст] / Б. Квінн ; пер. з англ. Р. Свято ; іл. Л. Конгдон. – Київ : ArtHuss, 2018. – 224 с. – (UkrainianArtBook). – ISBN 617-7518-42-5

Історично жінки майже не мали місця у великому мистецькому каноні. Зважаючи на поступове зростання ролі фемінізму в сучасній культурі, авторка «Неймовірних» пропонує заповнити ці лакуни.
Захопливо, дотепно, а часом і доволі в’їдливо, американська дослідниця історії мистецтва Бріджит Квінн оповідає про життя і творчість 15 неймовірних художниць і мисткинь із різних країн та епох – від XVII століття і дотепер. Це повчальна і вельми цікава книжка, доповнена репродукціями робіт, а також сучасними портретами героїнь розповідей, які створила надзвичайно популярна американська ілюстраторка Ліза Конгдон.
Книжка буде цікавою любителям історії, мистецтва та найширшому колу читачів.

 

 

 

Клочко, Д. Шістдесят п‘ять українських шедеврів. Визнані й неявні

Клочко, Д. Шістдесят п‘ять українських шедеврів. Визнані й неявні [Текст] / Д. Клочко. – Київ : ArtHuss, 2019. – 256 с. – ISBN 617-7799-04-6

Не лише філософи творять діалоги – художники також ведуть їх нечутно крізь віки і кордони, та вичитати такі перегуки з їхніх творів не завжди просто. Це не про запозичення чи постмодерні цитати, це про таємних вчителів, приятелів і суперників, яких вони, художники, самі собі у певний момент обрали. У музеях, репродукціях, мандрівках крізь час і простір, щоб заховати цей іноді фатальний вибір у конкретних творах. Мистецтвознавиця і лекторка Діана Клочко запрошує до мандрівки історією українського мистецтва від VІІ століття і до останнього року перед здобуттям Незалежності. Українська ікона, живопис, скульптура, графіка в українським музеях, приватних колекціях і світовому контексті. Розмова про мистецтво, що сформувало нас.

 

 

Козлов, Г. Замах на мистецтво

Козлов, Г. Замах на мистецтво [Текст] : Арт-детектив / Г. Козлов ; пер. із рос. С. Ушкалова. – Київ : ArtHuss, 2018. – 336 с. – (UkrainianArtBook). – ISBN 617-7518-47-0

Думаєте, мистецтво святе? Аж ніяк — у ньому, як і в житті, є кров, піт, сльози та скандали. Однак історія мистецтва воліє про це мовчати, зазвичай фокусуючись на законах естетики.
Ця книга — чудова спроба пролити світло на таємниці мистецтва, де діє безліч інших чинників — від політичних до фінансових.
– Чому «Мона Ліза» стала суперзіркою?
– Кому було вигідно зробити з Ван Ґоґа геніального безумця?
– Як крадуть твори і як їх підроблюють?
Про все це й про багато іншого ви дізнаєтесь із одинадцяти «справ» цього направду фундаментального і водночас захопливого арт-детективу.

 

 

Скляренко, Г. Я.
Українські художники: З відлиги до Незалежності

Скляренко, Г. Я. Українські художники: З відлиги до Незалежності. У 2 кн. [Текст]. Кн. 1 / Г. Я. Скляренко. – Київ : ArtHuss, 2018. – 280 с. – (Українське Мистецтво XX – XXI). – ISBN 617-7110-17-9

В історії українського мистецтва друга половина ХХ століття — з відлиги до Незалежності — посідає особливе місце. Адже фактично саме від середини сторіччя, внаслідок об’єднання Східних та Західних земель, Україна почала розвиватися в єдиному національно-суспільному просторі, до якого кожний із її культурних центрів — Київ, Львів, Харків, Ужгород, Одеса та ін. — внесли свій неповторний досвід, що виразно проявив себе з утвердженням державної Незалежності. За півсторіччя вітчизняне мистецтво пройшло складний, суперечливий шлях, чи не головну напругу якого склала протидія тоталітарному радянському режиму та його ідеології, а разом з ними — і тій версії політизованого пропагандистського мистецтва, що окреслювалась соціалістичним реалізмом.

Проте актуальність цього періоду художньої культури має сьогодні не лише суто історичний та академічний зміст, безпосередньо пов’язана з необхідністю глибокого переосмислення радянського досвіду, тої еволюції художньої свідомості, самих уявлень про мистецтво, які були започатковані у пізньорадянські часи та даються взнаки й дотепер. Друга половина ХХ століття в українському мистецтві позначилася творчістю яскравих, самобутніх, видатних художників, творчість яких розкриває інші, ще до кінця не осягнуті змісти, несе у собі не лише образно-естетичну самоцінність, а й надалі викликає дискусії та суперечливі судження. Саме цим художникам різних поколінь та різних творчих спрямувань присвячена ця книга. Доробок кожного з представлених у ній митців складає сьогодні певне явище. Деякі імена добре відомі, їхні твори не раз експонувалися на багатьох виставках в Україні та за кордоном, інші — ще чекають належної презентації. Разом вони складають свою, «іншу» версію історії українського мистецтва. що демонструє часто несподівані ракурси її розвитку. Безперечно, книга вмістила далеко не всіх художників пізньорадянського часу, які варті на увагу, за її межами — десятки імен. Проте творчі біографії, зібрані у цьому виданні, досить виразно окреслюють потужний художній простір у різноманітті його мистецьких вимірів, що не лише дає уявлення про етапи поступу вітчизняної образотворчості та пов’язану з ними проблематику, а й відкриває шляхи для подальших досліджень. Адже як би там не було, головним у мистецтві завжди залишається Автор.

Улюра, Г.
365. Книжка на кожен день, щоб справляти враження культурної людини

Улюра, Г. Триста шістдесят п‘ять. Книжка на кожен день, щоб справляти враження культурної людини [Текст] / Г. Улюра ; іл. К. Золоторьової. – Київ : ArtHuss, 2018. – 480 с. – ISBN 617-7518-56-2
4 континенти, 60 країн, 365 книжок, деякі з них ви точно читали, а деякі — точно ні.
Географія: Європа, Азія, дві Америки й Африка.
Політика: країни малі й великі в усіх сенсах цього слова.
Історія: від Давньої Греції через середньовічну Японію до європейських двотисячних.
Тематика: любов і ненависть, правда і вигадка, пошук національного голосу, фемінізм, секс, подолання травм і ще багато іншого.
Розташування: за абеткою, звідси прецікаві рими й перегуки-контрасти.
365 захопливих новел про 365 захопливих книжок.І 100 ексклюзивно точних колажів від Крістіни Золотарьової. Книга – переможець ЛітАкцент 2018 року у номінації «хрестоматія, літературознавство, критика»

 

 

Видавництво Мистецтво

 

Юнацтву про мистецтво Кн. 1

Юнацтву про мистецтво [Текст]. Кн. 1 / [авт.-упоряд. В. Кублицький]. – Київ : Мистецтво, 2018. – 56 с. : іл. – ISBN 966-577-241-5

У книзі для юнацтва пропонується розповідь про відомі твори світового образотворчого мистецтва. Юний читач зможе вперше познайомитися або ще раз зустрітися із шедеврами майстрів минулого та порине у вічний світ художніх образів.

Книгу адресовано юним шанувальникам прекрасного та, безперечно, стане їх постійним супутником у житті.

 

 

 

Юнацтву про мистецтво. Кн. 2

Юнацтву про мистецтво [Текст]. Кн. 2 / [авт.-упоряд. В. Кублицький]. – Київ : Мистецтво, 2017. – 56 с. : іл. – ISBN 966-577-243-9

У книзі для юнацтва пропонується розповідь про особливий жанр образотворчого мистецтва — портрет. Юний читач зможе вперше познайомитися або ще раз зустрітися із образами людей минулих часів та епох, які стали героями творів найвидатніших художників і скульпторів світу.
Книга адресована юним шанувальникам прекрасного та допоможе їм зрозуміти змістовне наповнення й психологічну глибину портретних зображень різних особистостей більш ніж за тисячу років.

 

 

Юнацтву про мистецтво. Кн. 3

Кублицький, В. Юнацтву про мистецтво [Текст]. Кн. 3 / В. Кублицький. – Київ : Мистецтво, 2019. – 56 с. – ISBN 966-577-274-3

У книзі для юнацтва пропонується розповідь про особливий жанр образотворчого мистецтва — побутовий. Це картини, які зображають приватну й громадську діяльність людей, їх сімейні стосунки та зв’язок з природою. Навіть спортивні змагання й військові дії стають темами полотен художників. Побутові твори живопису у своїй сукупності являють собою панораму суспільного життя в той чи інший період історії та становлять непересічний інтерес для допитливого глядача.
Книгу адресовано юним шанувальникам прекрасного, яка допоможе їм зрозуміти повсякденне життя людей різних країн у різні часи.

Юнацтву про мистецтво. Кн. 4

Кублицький, В. Юнацтву про мистецтво [Текст]. Кн. 4 / В. Кублицький. – Київ : Мистецтво, 2019. – 56 с. – ISBN 966-577-275-0
У книзі для юнацтва пропонується розповідь про один із найпопулярніших жанрів образотворчого мистецтва — історичний. Адже картини на історичні, релігійні та міфологічні теми завжди інформативно насичені й наглядно знайомлять глядача з найважливішими подіями всіх часів і народів. Завдяки історичним композиціям ми немов би переносимось у минуле і стаємо його свідками. А це — справжня скарбниця для юного допитливого розуму та багатий матеріал для роздумів.
Книгу адресовано юним шанувальникам прекрасного, які зможуть заглибитись у давні часи людства.