Мистецтво для юних

Віртуальна виставка книжкових новинок до тижня юнацької книги.

Мистецтво оточує нас всюди . Більшість витворів мистецтва зберігаються в музеях, проте вони можуть бути у громадських будівлях, і в театрах, парках, на стінах будинків, – скрізь. Нам лише потрібно навчитись озиратись і бачити мистецтво, яке навколо нас. Книжкові новинки, представлені на віртуальній виставці  “Мистецтво для юних!” допоможуть молоді під час знайомства із творами мистецтва ставити питання та шукати відповіді на них: Що я бачу? Які почуття це в мене викликає? Чому це викликає у мене такі почуття? Як, на мою думку, міг почуватися автор твору? Про що ця історія? Чому мені це подобається? В цьому допоможе унікальне видання “Знайомство з мистецтвом” для дітей.

Також ви дізнаєтесь багато нового і цікавого про історію кіновиробництва та про  те, як змінювалася стилістика костюмів та декорацій та як удосконалювалися будова і функції самої кінокамери. Відкрити для себе загадкову красу Мони Лізи, дужого Давида, величезного Будди, Маленької Русалоньки можна за допомогою книги Штепанки Секанінової “Тридцять три найвідоміші картини та скульптури” та відправитись у подорож навколо світу можна за допомогою “Тридцять три найцікавіші споруди”.

Книга та настільна гра “Ковчег” містить шедеври української музичної спадщини — народні пісні, давні духовні наспіви, шедеври українського бароко, музику класиків і сучасних українських композиторів — під диригуванням Оксани Линів за участі найкращих українських етногуртів — «Даха Браха», «Хорея Козацька», «Курбаси», Уляни Горбачевської, Молодіжного симфонічного оркестру України, чоловічого хору «Дударик», Київського дівочого хору ім. М. Лисенка. За QR-кодами, розміщеними у книзі, можна буде прослухати усі головні музичні доріжки концерту. Ця книга — путівник по українській музичній спадщині від колядок до «Червоної Рути».

Захоплюючий і веселий путівник Ізабель Томас “Леонардо да Вінчі” допоможе юним читачам відкрити для себе одного з найяскравіших і найдопитливіших розумників. А нова книга письменниці “Фріда Кало” розкаже як талановита і волелюбна мексиканська художниця не зважаючи на те, що багато років була прикутою до ліжка, постійно хворіла та відчувала страшенний біль, продовжувала малювати дивовижні картини та захоплювалась фотографією.

Хочемо звернути увагу молоді на книгу  Богдана Логвинено “Ukraїner. Країна зсередини”. У виданні зібрані найяскравіші моменти з мандрівок унікальними куточками країни: історії людей та місць, що надихають, зворушують і дивують, а також вражаючі фото, які показують Україну справжньою, несподіваною, цікавою та автентичною (за мотивами першого кола масштабної експедиції Україною, яка тривала з літа 2016-го до зими 2018-го року й охопила всі історичні регіони — ​від Слобожанщини до Поділля, від Волині до Таврії).

Також радимо познайомитись із новою книгою Елени Фавіллі та Франчески Кавалло “Казки на ніч для дівчат-бунтарок 2”. Перша частина «Казки на ніч для дівчат-бунтарок» стала бестселером. Тисячі українців поповнили свої книжкові полиці розповідями, які перекладені на понад 40 мов світу. “Казки на ніч для дівчат-бунтарок 2” – це продовження сенсаційного бестселера, який надихає дівчат по всьому світу мріяти сміливіше, цілитися вище і боротися завзятіше. До другої частини увійшли такі відомі особистості: співачка Бейонсе, акторка Софі Лорен, письменниця Дж. К. Ролінґ, танцівниця Айседора Дункан, канцлерка Анґела Меркель, телеведуча Опра Вінфрі та багато інших.

«Дитяча література є важливим джерелом гендерної соціалізації, яка може або насаджувати застарілі гендерні стереотипи, або кидати їм виклик, пропонувати альтернативу. Книга «Казки на ніч для дівчат-бунтарок» якраз передбачає таку альтернативу для численних так званих «Енциклопедій» для «маленьких принцес» чи «юних леді», яких і досі чимало на полицях українських книгарень. Окрім того, важливо, що дитяча література поповнюється новими книгами, написаними уже в XXI столітті, із реаліями сьогодення, де жінки активні та залучені до усіх сфер суспільного життя, самі вміють розв’язувати проблеми, а не «чекають на принца»». –  ТАМАРА МАРЦЕНЮК (к. соц. н., гостьова дослідниця Колумбійського університету за програмою ім. Фулбрайта (США), доцентка кафедри соціології Національного університету «Києво-Могилянська академія»)

 

 

Євтушенко, О.
Україна in Rock [Текст] : [статті та есеї / О. Євтушенко ; О. Євтушенко]. — Київ : Грані-Т, 2011. — 240 с. — (De profundis). — Авт. вказаний над вих. дан.

Анотація

Книга “Україна IN ROCK” музичного критика Олександра Євтушенка ліквідує велику “білу пляму” на культурній мапі модерної України. Послідовне ігнорування українськими медійниками жанру рок-музики призвело до того, що цей культурний прошарок не вклався в рамки офіціозу, а натомість розважальні стандарти поп-музики штучно опинилися в центрі медійної уваги. А тим часом усі наші країни-сусіди регулярно та активно реагують на розвиток власної музичної індустрії. Отож відтепер найширше коло читачів зможе дізнатися більше про українську “народну музику наших часів”.

 

 

Бордмен, Адам Оллсач.
Ілюстрована історія кіно [Текст] / Адам Оллсач Бордмен ; пер. з англ. К. Міхаліцина. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2019. — 112 с.

 Анотація

Історія кіновиробництва — це, насамперед, історія видатних технічних інновацій та майстерності. Пориньте у цю захопливу книжку з вишуканими ілюстраціями Адама Оллсача Бордмена, і ви дізнаєтеся буквально про все — від того, як змінювалася стилістика костюмів та декорацій, до того, як удосконалювалися будова і функції самої кінокамери.

 

 

Томас, Ізабель.
Фріда Кало [Текст] / Ізабель Томас ; пер. з англ. Т. Щадило ; проілюструвала М. Мадріз. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2020. — 64 с. — (Маленькі історії Великих Людей).

 Анотація

Чому Фріду Кало вважають іконою стилю?

Після нещасного випадку Фріда багато років була прикутою до ліжка, постійно хворіла та відчувала страшенний біль. Але вона занадто любила життя, щоб зневіритися чи здатися. Фріда Кало дивувала своєю яскравою зовнішністю, сміливими поглядами, вирізнялася стилем, захоплювалася фотографією та малювала дивовижні картини. «Щаслива, бо жива і можу малювати», — раз за разом повторювала талановита і свободолюбива мексиканська художниця Фріда Кало, яку люблять і наслідують у цілому світі донині.

 

 

Томас, Ізабель.
Леонардо да Вінчі [Текст] / Ізабель Томас ; пер. з англ. Х. Демидюк ; проілюструвала К. Спітцер. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2020. — 64 с. — (Маленькі історії Великих Людей).

 Анотація

Що зробило генієм Леонардо да Вінчі?

Він був художником, винахідником, архітектором, інженером, математиком, скульптором та вченим. Намалював найвідоміші у світі твори мистецтва та здійснив креслення 400 машин, які можна конструювати і сьогодні. А ще винайшов справжній літальний апарат! Його ідеї випереджали світ на сотні років.

Відкрийте для себе одного із найяскравіших і найдопитливіших розумників у веселому та барвистому путівнику про його дивовижне життя.

 

 

Дилан, Б.
Назавжди будь молодим [Текст] / Б. Дилан ; з англ. пер. В. Морозов ; літ. ред. Б. Матіяш ; худож. П. Роджерс. — Харків : Читаріум, 2018. — 40 с.

Анотація

Відколи пісня “Назавжди будь молодим” ( “Forever Young” ) уперше прозвучала 1974 року в альбомі “Планетарні хвилі” (“Planet Waves”), вона стала однією з найулюбленіших з усього репертуару Боба Ділана. І ось тепер володар численних мистецьких нагород художник Пол Роджерс дарує нам нову інтерпретацію цього тексту. Надихнувшись для своїх ілюстрацій уже класичними піснями Дилана та подіями із його життя, художник віддає несподівану і зворушливу данину цій пісні-гімнові, послання якої ніколи не зістаріється й залишиться назавжди молодим.

 

 

Роддам, Д.
Це Ван Гог [Текст] / Д. Роддам ; іл. С. Гарасимович ; з англ. пер. Т. Савчинська. — Львів : Вид-во Старого Лева, 2018. — 80 с.

 Анотація

Вінсент ван Гог – нідерландський художник-постімпресіоніст, один із найвидатніших та найвпізнаваніших митців ХIХ ст. За своє трагічно коротке життя він створив низку геніальних полотен, у кожному з яких відчувається особлива експресія. Ван Гог втілював у живописі своє емоційне сприйняття світу: чи то захоплення красою природи, чи відгук на людське горе.

Ця книжка – ілюстрований життєпис художника, своєрідна мозаїка з його біографії, фрагментів листування з братом Тео та знаменитих картин.

Для тих, хто цікавиться творчістю Ван Гога та захоплюється мистецтвом.

 

 

Інгрем, К.
Це Воргол [Текст] / К. Інгрем ; іл. Е. Рей ; з англ. пер. Р. Паронько. — Львів : Вид-во Старого Лева, 2016. — 79 с.

Анотація

Енді Воргол постає на двох блоках миттєвих фотографій. Ось він – той, хто з незграбного підлітка став нью-йоркською знаменитістю. Виглядає шикарно – сивий, у чорних окулярах. Камера робить автоматичні знімки, а Воргол бавиться: підкручує стільця то вгору, то вниз, позує. Він не дає нам увійти в близький контакт: на шести фото ховається за великими чорними окулярами, а коли й знімає їх, то прикриває лице рукою або дивиться вбік, за межі кадру.

Цей автопортрет – радикальний витвір мистецтва, пройнятий духом поп-культури. Скориставшись фотокіоском – автоматом, що робить дешеві фото (“чотири за четвертак”),

такі стоять на станціях метро та в торгових центрах, – Воргол знаходить красу в одноразовому: напруженість майже квадратних кадрів, послідовність застиглих поз, що відтврює розгортання дії в часі.

Воргол не обіцяє нам чогось більшого, ніж може дати фотокіоск: “Хочете знати все про Енді Воргола – просто гляньте на поверхню моїх робіт, моїх фільмів, мене самого: це і є я. За цим більше нічого не стоїть”. І все ж ота глянцева поверхня провокує. Багато хто називає Воргола дзеркалом: він відображає – з високою роздільною здатністю – порожнечу сучасного суспільства.

 

 

Винницька, Ярина.
Ковчег музика [Текст] / [Ярина Винницька ; худож. А. Єрмоленко та ін.]. — Львів : Ковчег, 2020. — 52 с. — Авт. вказан над вих. дан.

 Анотація

Ця книга — путівник по українській музичній спадщині від архаїчних колядок до «Червоної Рути». Тут зібрані усі найзнаковіші постаті українського музичного пантеону, унікальні музичні артефакти, цікаві історії з життя українських композиторів.

Книга є фактично програмою одноіменного концерту-хрестоматії, що вмістить найкращі шедеври української музичної спадщини — народні пісні, давні духовні наспіви, шедеври українського бароко, музику класиків і сучасних українських композиторів — під диригуванням Оксани Линів за участі найкращих українських етногуртів — «Даха Браха», «Хорея Козацька», «Курбаси», Уляни Горбачевської, Молодіжного симфонічного оркестру України, чоловічого хору «Дударик», Київського дівочого хору ім. М. Лисенка. За QR-кодами, розміщеними у книзі, можна буде прослухати усі головні музичні доріжки концерту.

 

 

Александер, Г.
 Знайомство з мистецтвом для дітей. Світові шедеври живопису і скульптури [Текст] / Г. Александер ; [пер. з англ. Я. Головченко] ; іл. М. Гамільтон. — Харків : Vivat, 2019. — 96 с. — (Енциклопедія).

Анотація

Мистецтво всюди навколо нас — у парках, театрах, церквах, на стінах будівель і навіть у твоїй школі… І на сторінках цієї книжки, адже тут ти знайдеш визначні пам’ятки світового мистецтва, які зазвичай можна побачити лише в музеях. «Знайомство з мистецтвом для дітей» — унікальна нагода не лише торкнутися прекрасного, а й створити власний шедевр.

 

 

Ці дивовижні українці [Текст] / [авт. текстів Є. Нєвєжина]. — Київ : Media Friends, 2019. — 48 c.

 Анотація

Любий читачу !

Ти тримаєш у руках книгу, яка має всього одне, але дуже важливе завдання – показати тобі, наскільки ти дивовижний. Навіщо ми все це затіяли?

Ми живемо в час, коли наша країна змінюється та самовизначається. Тож ми вирішили долучитися до цього пошуку. Бо, по-перше, ми любимо правду та доклали чималих зусіль, щоб її для тебе розкопати. По-друге, ми любимо Україну в усіх її проявах: величних і простацьких, політичних і ліричних. Та найголовніше – ми всією душею любимо тих, без кого вона неможлива. Ми любимо українців. Смішних, смурних, серйозних, запальних, волелюбних – просто дивовижних. Українців, котрим є що сказати світу і є чим пишатися !

Добре, якщо зараз ти трохи сумніваєшся. Тим цікавішою буде для тебе ця мандрівка просторами українського всесвіту !

 

 

Логвинено, Богдан.
Ukraїner. Країна зсередини [Текст] / [Богдан Логвинено]. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2020. — 312 с. — Авт. вказан. над вих. дан.

 Анотація

«Ukraїner. Країна зсередини» — ​книга за мотивами першого кола масштабної експедиції Украї­ною, яка тривала з літа 2016-го до зими 2018-го року й охопила всі історичні регіони — ​від Слобожанщини до Поділля, від Волині до Таврії. У книзі зібрано найяскравіші моменти з манд­рівок унікальними куточками країни: історії людей та місць, що надихають, зворушують і дивують, а також вражаючі фото, які показують Україну справжньою, несподіваною, цікавою та автентичною. Ініціатор проєкту та автор ідеї книги — Богдан Логвиненко.

 

 

Секанінова, Штепанка.
Тридцять три найцікавіші споруди [Текст] / Штепанка Секанінова ; худ. Я. Ценкл; [пер. з англ. О. Назарової]. — Харків : Ранок, 2020. — 64 с. : іл.

 Анотація

Будівлі, що виглядають як кошик, супервисокі вежі, чудові кафедральні собори, дизайнерські вілли, підвісні мости — все це та ще безліч споруд ти побачиш, якщо приєднаєшся до лелеки Олеся та його друга жабеняти Стриба у спробах розгадати таємниці архітектури._x000D_ Чи знайде Олесь натхнення, аби змостити новеньке гніздо для своєї коханої Василинки? Розгорни книгу та дізнайся! Готика, ренесанс, бароко, ар-нуво, функціоналізм — тут є все. Тож сідай на спину лелеці Олесю — вирушаймо до цікавих пригод серед неймовірних архітектурних стилів та будівель!

 

 

Секанінова, Штепанка.
Тридцять три найвідоміші картини та скульптури [Текст] / Штепанка Секанінова ; худож. Я. Ценкл ; [пер. з англ. М. Каспарова]. — Харків : Ранок, 2020. — 64 с.

 Анотація

“Хочеш дізнатися більше про загадкову красу Мони Лізи, дужого Давида, величезного Будду, Христа-Спасителя на горі й Маленьку Русалоньку чи помилуватися красою розквітлих соняхів? Хочеш? Тоді приєднуйся до кішки Міни та її подруг дівчаток-близнючок у подорожі до найвідоміших картин і скульптур.

Ти дізнаєшся їхню історію та дещо про митців, які їх створили. Хтозна, можливо, прочитавши цю книгу, ти й сам зажадаєш стати митцем?..

Тож одягайся зручно, хапай палітру — і гайда в дорогу! Твій провідник кішка Міна вже чекає!”

 

 

Кэмерон, Д.
Путь художника [Текст] / Д. Кэмерон. — Москва : Livebook, 2015. — 272 с.

 Анотація

Эта книга – практический курс, рассчитанный на 12 недель ежедневных занятий, помогающий начинающему (продвинутому) творцу (любому из нас) разглядеть и разбудить в себе новые, подчас неожиданные таланты.

Книга “Путь художника” за 20 лет своего существования изменила жизни миллионов людей, а именно – их отношение к собственным креативным способностям, и помогла им реализовать свои мечты о творчестве. Джулия Кэмерон, выдающийся консультант по раскрытию творческих способностей человека, учит слышать свое сердце и творить, оставивив отринув сомнения и страхи.

 

 

Полісся [Текст] : енциклопедія, казка, гра / [уклад. Ю. Бєсєдіна ; іл. В. Тихонюк]. — Київ : Гамазин, 2016. — 64 с. — (Енциклопедія – Казка – Гра).

 Анотація

Що нам відомо про Полісся? Столітні дуби, тремтливі осики, шовковий мох та синє дзеркало озер, чаклуни-лісовики, квітка папороті, заховані в хащах замки, скити, скарби… Хто розбере, що тут правда, що – вигадка?

Тепер ти сам, без сторонньої допомоги можеш це зробити.

У цій книжці ми зібрали казки та легенди поліщуків, і водночас – основну інформацю про історію, культуру та життя на Поліссі в давні часи і до сьогодні.

 

 

 Волинь [Текст] : енциклопедія, казка, гра / [уклад. Ю. Бєсєдіна ; іл. Г. Лапа]. — Київ : Гамазин, 2016. — 64 с. — (Енциклопедія – Казка – Гра).

Анотація

Що нам відомо про Волинь? Старовинні замки, таємничі підземні лабіринти, зруйновані фортечні стіни, залишки мурів і легенди – легенди про князів та героїв, королів та лицарів, про сміливців та відчайдухів… Хто розбере, що тут правда, що – вигадка?

Тепер ти сам, без сторонньої допомоги можеш це зробити.

У цій книжці ми зібрали казки та легенди волинян, і водночас – основну інформацію про історію, культуру та життя на Волині в давні часи і до сьогодні.

 

 

Галичина [Текст] : енциклопедія, казка, гра / [уклад. Ю. Бєсєдіна ; іл. Н. Шевчук]. — Київ : Гамазин, 2016. — 64 с. — (Енциклопедія – Казка – Гра).

 Анотація

Що нам відомо про Галичину? Львівські вулички, старовинні замки, кам`яні мури, князі й литописці, зелений шум Карпат і барвиста гуцульська вишивка, історії, скарби, таємниці… Хто розбере, що тут правда, що – вигадка?

Тепер ти сам, без сторонньої допомоги можеш це зробити. У цій книжці ми зібрали казки та легенди Галичини, і водночас – основну інформацію про історію, культуру та життя в цьому регіоні від давнини і до сьогодні.

 

 

Крим [Текст] : енциклопедія, казка, гра / [уклад. Ю. Бєсєдіна ; іл. О. Мазур]. — Київ : Гамазин, 2016. — 64 с. — (Енциклопедія – Казка – Гра).

 Анотація

Що нам відомо про Крим? Сонце, море, гори. Маленькі містечка, пишні палаци, військова слава Севастополя й загадки античного Херсону, легенди Бахчисараю та перекази Генуезької фортеці… Хто розбере, що тут правда, що – вигадка?

Тепер ти сам, без сторонньої допомоги можеш це зробити.

У цій книжці ми зібрали казки та легенди кримчаків, і водночас – основну інформацію про історію, культуру та життя в Криму в давні часи і до сьогодні.

 

 

Донбас [Текст] : енциклопедія, казка, гра / [уклад. Ю. Бєсєдіна ; іл. Т. Гущина]. — Київ : Гамазин, 2016. — 64 с. — (Енциклопедія – Казка – Гра).

 Анотація

Що нам відомо про Донбас? Промисловий район, багатство й бідність, шахти й терикони, чорне золото й чорні від вугільного пилу гірняки, біла сіль та білі посмішки донетчан… Хто розбере, що тут правда, що – вигадка?

Тепер ти сам, без сторонньої допомоги можеш це зробити.

У цій книжці ми зібоали казки та легенди Донбасу, і водночас – основну інформацію про історію, культуру та життя на Донбасі в давні часи і до сьогодні.

 

 

 Штрихи времени. Развлечения: Сцена, экран, актеры [Текст] / авт. текста Ж. Морли. — Москва : РОСМЭН, 1994. — 54с.

 Анотація

Как черт стал главным персонажем средневековых пьес? Где Панч встретил свою Джуди? В честь кого назван киноприз “Оскар”? И в честь какого события из жизни королей англичане бросились покупать телевизоры?

“Развлечения: Сцена, экран, актеры” – в этой книге вы найдете ответы на эти и многие другие вопросы. Книга прослеживает историю развлечений от доисторических ритуальных танцев до голубого экрана и далее до будущих чудес объемного телевидения.

 

 

Фавіллі, Е.
Казки на ніч для дівчат-бунтарок 2 [Текст] / Е. Фавіллі, Ф. Кавалло ; [пер. з англ. Т. Савчинська]. — Київ : Книголав, 2019. — 224 с. — (Дитяча полиця).

Анотація

До другої частини увійшли такі відомі особистості: співачка Бейонсе, акторка Софі Лорен, письменниця Дж. К. Ролінґ, танцівниця Айседора Дункан, канцлерка Анґела Меркель, телеведуча Опра Вінфрі та багато інших.

Італійські авторки Елена Фавіллі та Франческа Кавалло у вже звичному та характерному стилі перетворили реальні історії у правдиві казки. До проекту залучили 70 ілюстраторок, які працювали у різних стилях та переосмислили портрети відомих особистостей і представили їх в абсолютно новому образі.

Що важливо, оригінальна версія книжки має історію Валентини Терешкової – першої в світі жінки-космонавта, яка наразі є депутаткою Російської Федерації. Через її політичні погляди та підтримку анексії Криму, автори вперше пішли на зустріч та для українського видання замінили героїню книжки на італійську політичну діячку та Міністра закордонних справ Італії Емму Боніно.