Історії з продовженням

Чи доводилось тобі жалкувати, коли книжка, яку ти читаєш закінчується? А так хочеться бути з її героями ще. Пропонуємо історії та героїв, які переходять з книжки у книжку. Добірка книжок для літнього читання від відділу абонементу.
Читай в бібліотеці, або бери книжки додому.

Лісом, небом, водою. Кн.1 : Лисий

Оксеник, С. Лісом, небом, водою : [пригод.-фант. ром.]. Кн.1 : Лисий Київ : Смолоскип, 2014. – 200 с

Коли на плечі дванадцятилітнього хлопчика лягає тягар відповідальності за інших, коли весь cтрашний ліс повстає проти нього, коли самому треба вирішувати, що є добре і що є погано, кожен крок небезпечної мандрівки може виявитися останнім… Чи вдасться герою дійти до мети своєї подорожі? Чи пощастить йому врятувати людей і не перетворитися на вовкулаку? Чи допоможе йому те, що він іще підліток?..

 

 

Лісом, небом, водою. Кн.2: Леля

Оксеник, С.Лісом, небом, водою [Текст] : [пригод.-фантаст. роман]. Кн.2 : Леля / С. Оксеник ; худож. О. Міхнушов. – 2-е вид. – Київ : Смолоскип, 2014. – 280 с.
Чи може бути щось страшніше, ніж прихід до села лисого і босого? Хто краде чарівні речі в дітей? Як стати бабою Ягою? Куди приведе останній шлях вовкулаків? На всі ці питання ви дістанете відповідь у новому романі про пригоди Лелі, Лисого та їхніх друзів у страшному світі, де не лишилося майже нічого доброго. Але ж іншого немає!..

 

 

Лісом, небом, водою. Кн.3 : Інженер

Лісом, небом, водою [Текст] : [пригод.-фантаст. роман]. Кн.3 : Інженер / С. Оксеник ; худож. Ю. Войтенко. – Київ : Смолоскип, 2014. – 344 с. – 9+

От уже ніби й довідалися, що то за страшна сила, яка прагне знищити всіх людей і взагалі всіх живих істот на Землі, а як її здолати – так нікому й не відомо. Безнадійний, жахливий, авантюрний план Лисого не сподобався нікому – ні Лелі, ні Марічці, ні Бороді… І все ж усі вони й навіть півень на ймення Сокіл беруться допомогти. Страшно й подумати, до чого це може призвести. І все ж – звідки ця темна підземна сила взялася? Чому вона така ворожа до людини? На ці запитання, можливо, відповість доля зовсім іншого персонажа, який назвав себе Інженером. Остання книга трилогії “Лісом, небом, водою” так само сповнена фантастичних пригод і пригодницької фантастики, як і дві попередні: “Лисий” і “Леля”

«Північне сяйво» (англ. Northern Lights) — фантастичний роман Філіпа Пулмана, перша частина фантастичної трилогії «Темні матерії». Вийшла у 1995 році.

Дія роману відбувається у вигаданому паралельному світі, де переплетені наука і магія і де, крім людей, мешкають фантастичні персонажі.

Дівчинка Ліра Белаква живе в Оксфорді при одному з коледжів, товаришує з дітьми слуг із коледжу і «воює» з дітьми з міста. Її дядько — могутній лорд Азріель — здійснює часті експедиції на Північ. Під час чергової експедиції магістр коледжу віддає Ліру на виховання місіс Колтер, яка відвозить дівчинку до Лондона. Коли Ліра розуміє, що місіс Колтер не та, за кого себе видає, Ліра тікає від неї. Вона потрапляє до бродячих циган. Далі її шлях лежить на Північ, куди цигани відправляють загін з метою врятувати дітей, викрадених з усієї Англії страшними «гоблінами». Там Ліра знайомиться з відьмами, броньованими ведмедями і дізнається про плани лорда Азріеля.

Пуллман, Ф.
Північне сяйво [Текст] / Ф. Пуллман. – Харків : Кн. клуб “Клуб сімейн. дозвілля”, 2004. – 399 с.

Магі́чний ніж (англ. The Subtle Knife) — друга книга трилогії «Темні матерії» Філіпа Пуллмана. Ця книга, як і «Північне Сяйво», — дивовижна казка — для дітей і дорослих, яка починається з обіцянок, а закінчується цілим Всесвітом. Роман вийшов в 1997 році.

Головна героїня — Ліра — перетинає кордон світів і опиняється в Англії кінця XX століття, де знайомиться з Віллом, якому 12 років. Він змушений був учинити злочин. В порятунку від переслідування, повний рішучості дізнатися правду про зниклого багато років тому батька, він випадково потрапляє до Чіттагацце — дивного міста покинутих дітей. У загадковому Чіттагацце Ліру і Вілла чекають небезпечні пригоди, привиди, що пожирають душі дорослих і не чіпають дітей, відьми і ангели. Тут вони знаходять і втрачають близьких і коханих людей, тут же Вілл стає охоронцем Магічного ножа, що вирізає вікна до чужих світів. Ліра і Вілл прийшли в цей світ різними дорогами, у них різні цілі, але їх об’єднує велике призначення.

Пуллман, Ф.
Магічний ніж [Текст] / Ф. Пуллман. – Харків : Кн. клуб “Клуб семейн. досуга”, 2004. – 351 с.

«Янтарне скло» (англ. The Amber Spyglass, дослівно українською Бурштиновий далекогляд) — фантастичний роман Філіпа Пулмана, третя частина фантастичної трилогії «Темні матерії». Вийшла 2000 року.

Події третього роману трилогії продовжують події попереднього. Місіс Колтер викрала свою дочку Ліру і тримає її, зачаровану, в гірській печері. Тим часом лорд Азріель збирає свою армію. Він хоче почати війну проти Церкви і проти самого Володаря — найпершого янгола, який після створення світу оголосив себе богом-творцем. Для перемоги лорду Азріель потрібні Вілл, носій магічного ножа і — Ліра Белаква, яка повинна стати новою Євою. Дізнавшись про роль Ліри, служителі Церкви посилають до неї священика — вбивцю. На допомогу до дівчинки приходять Вілл Паррі, Йорек Бірніссон, Мері Малоун та інші її друзі.

Ліра та Вілл разом переживають багато пригод, у тому числі відвідують світ мертвих, а також їм належить закохатись один в одного, проте, у фіналі їм доводиться розлучитися. Маріса Колтер і Лорд Азріель (батьки Ліри) гинуть, борючись з регентом Володаря — Метатроном.

Пуллман, Ф.
Янтарне скло [Текст] / Ф. Пуллман. – Харків : Кн. клуб “Клуб сімейн. дозвілля”, 2007. – 479 с.

 

Ключ від королівства

Дяченко, М. Ключ від Королівства : роман / М. Дяченко, С. Дяченко ; Марина та Сергій Дяченки– Харків : Фоліо, 2017.– 283 с.

«Ключ від Королівства» — перший роман трилогії про пригоди школярки-семикласниці Ліни Лапіної (до трилогії також входять романи «Королівська обіцянка» і «Зло не має влади»). Випадкова зустріч на вулиці — і ось ти вже не просто учениця середньої школи. Ти — маг дороги. У тебе є магічний посох. Ти знайома із королем Обероном. У тебе з’являються надійні друзі і страшні вороги. Втім, інколи ти можеш стати ворогом сама собі. І починаються довгі мандри, де можна взнати межу своїм власним Силам, повірити і розчаруватися, перемогти і програти. Ти — маг дороги, і всі дороги віднині твої.

 

Бот. Атакамська криза

Кідрук, М. Бот [Текст] : роман / М. Кідрук. – Харків : Кн. клуб “Клуб сімейн. дозвілля”, 2012. – 480 с.

Якби київський програміст Тимур встиг прочитати листа з попередженням від незнайомки, то не став би вбивцею мимоволі, тікаючи від хлопчиків-ботів з кривавими очима. Не він випустив джина з пляшки в чилійській пустелі, та й взагалі він не дуже розумівся на нанотехнологіях і заборонених експериментах над людьми… Просто, коли ти вмієш дуже добре робити свою роботу, чекай, що хтось неодмінно тебе використає. І ти виявиш у собі те, про що досі не здогадувався…

Бот. Ґуаякільський парадокс

Кідрук, М. Бот. Ґуаякільський парадокс [Текст] : роман / М. Кідрук. – Харків : Кн. клуб “Клуб сімейн. дозвілля”, 2015. – 512 с.

Після подій, описаних у першій книзі, Тимур Коршак більше не може програмувати і намагається забути події, що трапилися з ним п’ять років тому. Він і не здогадується, що в еквадорському місті Ґуаякіль розповсюджується епідемія, яка спричиняє напади жорстокості. І все це дуже схоже на те, з чим йому довелося зіткнутися в Атакамі. Величезна кількість людей потрапляє до психіатричної клініки, де вони малюють однакові фрактали та безупинно повторюють ім’я Тимур. На пошуки психоістоти до Еквадору відправляються колишній програміст Тимур Коршак, найманець Хедхантер та психіатр Лаура Дюпре.