Молодшим школярам. Новинки осені.

 

Ліман Френк Баум (1856—1919) — популярний американський письменник, всесвітньо відомий класик дитячої літератури, який створив чарівну країну Оз. Його книжки були неодноразово екранізовані, на казках Баума виросло не одне покоління дітей в усьому світі.

Баум Л.-Ф.
Чарівник країни Оз
[Текст] / Л. -Ф. Баум ; [пер. з англ. І. Ільїна, О. Кальниченка ; худож.-іл. В.В. Денслоу]. — Харків : Фоліо, 2019. — 213 с. — (Шкільна бібліотека української та світової літератури).

«Чарівник країни Оз» — перша книга серії про героїв цієї казкової країни  — вийшла друком 1900 року. В ній розповідається про те, як одного разу ураган підняв хатинку з дівчинкою Дороті та песиком Тото і закинув у країну Оз. Дороті дуже хотіла повернутися додому в Канзас, де на неї чекали дядечко Генрі та тітонька Ем. По дорозі вона зустріла Опудала, Залізного Лісоруба та Лякливого Лева — і вони разом вирушили до чарівника Оза: Дороті — щоб повернув її додому, Опудало — за мізками, Залізний Лісоруб — за серцем, Лякливий Лев  — за хоробрістю. А чи здійсняться їхні бажання, дізнаєтеся, прочитавши цю веселу, з чудовими малюнками книжку.

Баум, Л.  -Ф.
Чудесна країна Оз [Текст] : [повість-казка] / Л. -Ф. Баум ; [пер. з англ. І. В. Ільїна, О. А. Кальниченка ; іл. Д.-Р. Ніла]. — Харків : Фоліо, 2020. — 204 с. : іл. — (Шкільна бібліотека української та світової літератури).
Повість-казка «Чудесна країна Оз» (1904) — друга книжка серії про героїв цієї чарівної країни.

В ній маленькі читачі дізнаються про те, як хлопчина на ім’я Тіп змайстрував дерев’яну людину з гарбузом замість голови — Джека Гарбузову Голову і як вони вирушили до Смарагдового міста, в якому владу захопила генералка Джинджур, скинувши з трону Опудала; про те, як вони протистояли чарам старої відьми Момбай і як добра Чародійка Ґлінда нарешті знайшла зниклу принцесу Озму, справжню правительку Смарагдового міста.

Баум, Л. -Ф.
Озма з країни Оз
[Текст] : [повість-казка] / Л. -Ф. Баум ; [пер. з англ. Ю. Лісняка ; іл. Д.-Р. Ніла]. — Харків : Фоліо, 2020. — 185 с. : іл. — (Шкільна бібліотека української та світової літератури).
Повість-казка «Озма з країни Оз» (1907) — третя книжка серії про героїв цієї чарівної країни.

Цього разу Дороті і Принцеса Озма звільняють Королеву країни Ев та її десятьох дітей, які перебувають в ув’язненні у підступного Короля Номів, котрий перетворив їх на прикраси у своєму палаці.
А розгадати нещирі наміри Короля і врятувати всіх допоможе кмітлива Курка Біліна, яка вміє говорити…

Баум, Л. -Ф.
    Чари країни Оз [Текст] : [повість-казка] / Л. -Ф. Баум ; [пер. з англ. Ю. Лісняка ; худож.-іл. Д.Р. Ніл]. — Харків : Фоліо, 2019. — 220 с. — (Шкільна бібліотека української та світової літератури).

Повість-казка «Чари країни Оз», що вийшла друком 1919 року, розповідає про дівчинку Дороті та її друзів: Капітана Біла, Тротту, Скляного Кота, які вирішили зробити незвичайний подарунок до дня народження Озмі з Озу. Для цього вони вирушають у край Жвакунів по Зачаровану Квітку, яка цвіте по черзі трояндами, тюльпанами, хризантемами.

Про пригоди, які трапляються з ними на шляху до острова, на якому росте Зачарована Квітка, йдеться у цій книжці.

Баум, Л. -Ф.
Тік-Ток з Країни Оз [Текст] / Л. -Ф. Баум ; [пер. з англ. Б. Е. Носенок ; іл. Д.-Р. Ніл]. — Харків : Фоліо, 2020. — 220 с. — (Шкільна бібліотека української та світової літератури).

Про Механічну людину – Тік-Тока казкар Ліман Френк Баум згадує в багатьох своїх книжках. Однак у цій розповіді автор вирішив приділити улюбленому персонажу значно більше уваги, зробивши його одним з головних героїв. Бо щиро захоплюється такими рисами Тік-Тока, як безстрашність і відданість друзям. От і цього разу Механічна людина без зволікань вирушила назустріч небезпеці, аби допомогти Косматому чоловічку знайти зниклого безвісти брата. І хоч першу битву, зустрівшись з ворогом сам на сам, він програв, це не похитнуло віру сміливця в майбутню перемогу.

Смарагдове місто Країни Оз [Текст] / Л. -Ф. Баум ; [пер. з англ. Б. Є. Носенок ; іл. Д.-Р. Ніл]. — Харків : Фоліо, 2020. — 203 с. : іл. — (Шкільна бібліотека української та світової літератури).

В історії, яку Ліман Френк Баум розповідає цього разу, є багато подій, на які читачі давно чекали. Нарешті Дороті стає жителькою Країни Оз. Ба більше: віднині вона не хвилюватиметься про своїх стареньких родичів — дядька Генрі та тітоньку Ем — їх Принцеса Озма теж запросила до своїх володінь. І все було б добре у чарівному королівстві, але давній ворог Країни Оз і її правительки — Король Номів уже виношує зловісні плани і збирає навколо себе ще гірших лиходіїв. Вони мають одне бажання: зруйнувати Країну Оз, а її жителів зробити рабами.
Історія написана в 1934 р.

Дороті та Чарівник у Країні Оз [Текст] / Л. -Ф. Баум ; [пер. з англ. Б. Е. Носенок ; іл. Д.-Р. Ніл]. — Харків : Фоліо, 2020. — 203 с. — (Шкільна бібліотека української та світової літератури).
Герої багатьох казок Лімана Френка Баума – Дороті та Чарівник – знову зустрілися на сторінках цієї книжки. Однак цього разу на них чекають, мабуть, найкарколомніші пригоди. Разом з хлопчиком Зебом, кошеням Еврикою, Конем-Ридваном та дев’ятьма крихітними поросятами вони потрапляють у гігантську тріщину, яку спричинив потужний землетрус. І опиняються в підземній чарівній країні, мешканці якої готові на все, аби позбутися непроханих гостей. Пошуки шляху додому приводять вимушених мандрівників в багато інших небезпечних місць, але їхня кмітливість зводить нанівець підступні плани недругів.

У пошуках Карамельки [Текст] : [повість-казка] / В. Жупан. — Ужгород : РІК-У,

У пошуках Карамельки

2020. — 84 с. — (Між Карпатами і Татрами ; вип. 33). — Укр. та словац. мовами.

Пригоди Іванка, котрий у пошуках роботи забрів у країну солодких мрій Чоколяндію, яка чомусь стала Сумляндією, й справді захоплюючі. З’ясувалося, що тутешні жахливі занепад і смуток пов’язані з викраденням донечки магістра Чоколадуса Карамельки. Добросердий юнак вирішив знайти дівчинку. Для цього йому разом зі смішним балакучо-грубуватим голубом Біле Перо довелося побувати в гостях у всіх братів-райдужників – господарів кольорів веселки. А в декого з них характер нелегкий… Та це ще були квіточки порівняно з візитом до Босоркані, котра мешкала в жерлі старого вулкана й утримувала Карамельку. Втім, завдяки сміливості наших мандрівників і чарівним подарункам райдужників злу заздрісницю таки вдалося знищити. Хепі-енд!