06/12

Міжнародний день боротьби з СНІД (огляд заходів у 2019-2021 рр., які проводились бібліотеками України для юнацтва/молоді)

Проблема епідемії ВІЛ/СНІДу продовжує залишатися актуальною як в Україні, так і в цілому світі.

До 58% випадків інфікування ВІЛ виявляють вже на пізніх стадіях хвороби. Про це на брифінгу в Медіацентрі Україна-Укрінформ повідомила голова Представництва Фундації АнтиСНІД США в Україні Ярослава Лопатіна.

На сьогодні, за словами Лопатіної, в Україні в умовах бойових дій та переміщення великої кількості населення неможливо спрогнозувати, як буде розвиватися епідемія, але варто пам’ятати про те, що саме в період війн кількість хворих на соціально небезпечні хвороби зростає. Це стосується як ВІЛ, так і таких захворювань, як: туберкульоз, гепатити тощо.

Саме тому своєчасне інформування є самим дієвим способом попередження поширення захворювання на ВІЛ/СНІД.

ДБУ для юнацтва та обласні бібліотеки для юнацтва/молоді впродовж 2019-2021 року провели заходи до Міжнародного дня боротьби зі СНІДом.

Одним із пріоритетних напрямків діяльності бібліотеки є популяризація здорового способу життя та інформування молоді про толерантне ставлення до ВІЛ-позитивних людей у суспільстві.

Найбільш популярні заходи, організовані юнацькими бібліотеками:

  • перегляд літератури – 27 %;
  • віртуальна виставка – 18 %;
  • тренінг – 18%;
  • виставка статей періодики – 18 %;
  • квест-гра – 9 %;
  • перегляд відеофільму – 9 %.

Окрім того, бібліофахівці використовували такі форми заходів, як: інформаційний марафон, слайд-презентація, онлайн-гра, урок-застереження та зустріч із лікарем.