6 грудня 2023 року в рамках НАЦІОНАЛЬНОГО ТИЖНЯ ЧИТАННЯ на базі Інституту післядипломної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка відбулася зум-конференція з підвищення кваліфікації бібліотекарів та педагогів-організаторів шкіл м. Києва
Координатор заходу: Оксана Матвійчук, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри освітнього лідерства Інституту післядипломної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка, куратор курсів бібліотекарів загальносередньої освіти.
У заході взяла участь Катерина Тишкевич, завідувачка науково-методичного відділу Державної бібліотеки України для юнацтва.
Тема доповіді: «Ресурси Державної бібліотеки України для юнацтва на допомогу промоції читання молоді», в якій лекторка зазначила, що промоція читання для молоді на сьогодні є актуальним напрямом для бібліотечних фахівців, які працюють із учнівською та студентською молоддю та навела дані Міжнародного дослідження якості освіти PISA, зокрема щодо читання українські школярі відстають від своїх однолітків з країн ОЕСР (Організація економічного співробітництва та розвитку) майже на два з половиною роки навчання.
Крім того, охарактеризувала онлайн-ресурси Державної бібліотеки України для юнацтва щодо формування промоції читання в молодіжному середовищі. Одним із основних методів виховання духовної культури особистості є її активне залучення до читання. Зокрема, #КУЛЬТУРА ЧИТАННЯ #БІБЛІОТЕКА #УСПІХ. Видання містить відомості про друковані та електронні джерела інформації, які допоможуть дізнатися про різноманітні заходи та програми на підтримку читання та промоції книги.
Корисним ресурсом для усвідомлення загальних проблем щодо читання ‑ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КРУГЛИЙ СТІЛ “ПРОМОЦІЯ ЧИТАННЯ В КНИЖКОВІЙ ЕКОСИСТЕМІ УКРАЇНИ”, захід пройшов у режимі онлайн-конференції, що дозволило організаторам створити широку комунікативну платформу для фахівців з усієї України. У круглому столі взяли участь керівники громадських організацій, видавниці, бібліотекарі, журналісти та воїн ЗСУ.
Окремо доповідачка охарактеризувала сторінку сайту Бібліотеки ‑ Фахівцям, які працюють з молоддю, де розміщено матеріали, які стануть у нагоді як фахівцям шкільних бібліотек і педагогам-організаторам, так і юним користувачам.
Наприклад, Бібліотечний вишкіл юного фахівця Видавничий проєкт: промоідея (авторський курс), завдяки якому користувачі та молоді фахівці бібліотеки підготували власні проєкти, зокрема «Лети, моя думо… Лети в Україну…».
К. Тишкевич наголосила на окремішності літератури для юнацтва, молоді та надала доступ до перегляду та використання матеріалів лекції «Література для підлітків і молоді: видова специфіка та шляхи популяризації серед читачів».
До того ж, запропонувала стати підписником сервісу розсилок ДБУ для юнацтва, завдяки онлайн-сервісу SendPulse ви отримаєте інформацію про події, запрошення на вебінари, інформаційно-аналітичні огляди ‑ push-сповіщенням.