Ментальне здоров’я

Ментальне здоров’я є невід’ємною частиною щасливого життя. Це поняття дуже широке і поєднує різні  аспекти.

Ментальне здоров’я — це стан щастя та добробуту, в якому людина реалізує свої творчі здібності, може протистояти життєвим стресам, продуктивно працювати та робити внесок у суспільне життя.

Тобто великою мірою стан людини залежить від низки факторів, зокрема, наскільки добре вона реалізує свої здібності, долає звичайні життєві труднощі, здатна протистояти стресам, продуктивно працювати і робити внесок у свою громаду; наскільки людина може відчувати мир у собі і безпеку зовні.

З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, чи не кожен українець зазнав неминучого впливу війни на психологічне здоров’я.

Зіткнувшись із досвідом війни, люди відчувають різні емоції: страх, злість, безсилля, відчай, розгубленість. Впоратися із цим вдається далеко не всім. Важко концентруватися на чомусь, крім новин і переживань за рідних, друзів і тих, хто сміливо бореться на фронті.

Тим не менш життя продовжується, тому не потрібно ставити його на паузу. Ви маєте право радіти, сміятись, плакати, сумувати, горювати.

Будь-яка ситуація чи період рано чи пізно завершується, пам’ятайте про це. Віримо в скору перемогу і уявляємо, яку красиву країну ми потім відбудуємо.

 

Відділ читальних залів пропонує:

Зливко, Валерій.    Діти війни [Текст] : теорет.-метод. і практ. аспекти психологічної допомоги / Валерій Зливко, Світлана Лукомська. — Київ; Ніжин : Вид. ПП Лисенко М. М., 2022. — 96 с.

 Анотація

Посібник присвячено аналізу сучасних теоретико-методичних і практичних підходів щодо психологічної допомоги дітям війни. Визначено ключові поняття, впливи війни на психічний стан дітей та підлітків і потенційні ресурси для їх відновлення.

 

 

Сміт, Патрік.    Діти та війна [Текст] : навчання технік зцілення : для дітей віком 8+ / [Патрік Сміт, Атле Диреґров, Вільям Юле] ; пер. О. Антонишин ; наук. ред. К. Явної. — Львів : Галицька Видавнича Спілка, 2022. — 108 c. — (Психологія. Психіатрія. Психотерапія).
ISBN 617-8092-17-7

Анотація

Травматичні події, які виникли внаслідок війни, зачіпають сотні тисяч дітей. Багатьом з них вдалося покинути небезпечне місце, однак відчуття небезпеки не полишає та може проявлятися у різний спосіб. Визнано, що рання допомога дітям у тому, як впоратися зі стресом від війни, може бути корисною і дозволить запобігти розвитку проблем у сфері психічного здоров’я надалі.

Саме для надання допомоги та підтримки дітям була розроблена програма «Діти та війна. Навчання технік зцілення», яка лежить в основі роботи психологів груп психологічної підтримки для дітей проєкту “Поруч”

Дана програма була розроблена, щоб навчити дітей покроково і практично впроваджувати навички та методи, які допомагають подолати психологічні наслідки війни, що базуються на доказовому когнітивно-поведінковому підході терапії посттравматичних розладів.

Програма та посібник до неї розроблені Фундацією «Діти та війна» (Берген, Норвегія). Автори посібника – представники Інституту психіатрії (Лондон, Великобританія) та Норвежського центру кризової психології.

 

 

Бакінгем, Маркус.    Плече до плеча. Як порозумітися на роботі [Текст] / Маркус Бакінгем, Ешлі Ґудолл ; [пер. з англ. О. Буйвола]. — Харків : Vivat, 2022. — 336 с. — (Бізнес).

Анотація

Світ праці геть розпадається від завали хибних інструкцій, ідей і припущень, як полегшити роботу. Стратегії управління, що добре зарекомендували себе десь у 70-х, віджили своє. Що, як каскадування цілей більше не запорука ефективного робочого процесу, а зворотний зв’язок — не основа успішної комунікації? Маркус Бакінгем і Ешлі Ґудолл не з чуток знають, хто і що насправді тягне компанію на дно, як Атлантиду. Пандемічні реалії не залишають жодного шансу бути на плаву офісам старого зразка. Ця книжка не просто дає нове бачення робочого процесу, вона допомагає його ефективно оптимізувати, а також налаштувати плідну комунікацію між відділами й підтримувати дружню атмосферу в колективі, де важать на сильні сторони працівників!

 

 

Осьодло, Василь.    Психологія і війна: незасвоєні уроки Гюстава Ле Бона [Текст] : монографія / Василь Осьодло, Тетяна Траверсе. — Київ : Парламентське видавництво, 2022. — 216 с.
ISBN 966-922-216-9

 Анотація

У монографії здійснено аналіз проблеми війни як соціально-психологічного явища, яка й дотепер залишається ще малодослідженою. У працях Ле Бона розкрито зміст війни, яка еволюціонує в бік дедалі більшої жорстокості, коли роль армії суттєво залежить від політичних цілей керівництва держави і стає інструментом не захисту, а агресії. Автор показує, що неадекватно сформульовані політичні цілі можуть призвести до національної катастрофи й ганебної поразки у війні, яка залишає глибокі шрами як фізичні, так і психологічні, мільйонні жертви й соціальний занепад країни.

Сьогодні на початку ХХІ ст. ми, як і сто років тому, є свідками нової широкомасштабної війни, в яку, здається, ніхто не вірив. Світ не засвоїв уроків із війн минулого.

 

 

Мерфі, Джозеф.    Сила підсвідомості. Як спосіб мислення змінює життя [Текст] / Джозеф Мерфі ; [пер. з англ. С. Вакуленка]. — Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2022. — 298 с.
ISBN 617-12-9301-4

 Анотація

Виробити гарні звички та подолати погані, зміцнити стосунки з рідними та колегами, стати впевненішими в собі, покращити психічне та фізичне здоров’я — чи можна здійснити все це назавжди? Можна! У своїй дороговказній діяльності доктор Мерфі сполучає предковічну духовну мудрість із солідним науково обґрунтованим аналізом, спрямованим на пояснення того впливу, який справляє на нас підсвідомість. Він пропонує прості, практичні й гарантовано дієві вправи, за допомогою яких наш розум перетвориться на потужне знаряддя для поліпшення повсякденного життя. Супроводжена правдивими історіями успіху, ця безцінна інструкція до управління розумом розкриє таємниці переможного досягнення багатьох цілей. Час навчитися керувати ресурсами власної психіки, щоб нарешті гарне самопочуття, процвітання та щастя стали постійними супутниками вашого нового життя!

 

 

Гладкова, Яніна.    Час запалювати світло [Текст] / Яніна Гладкова. — Дніпро : Ліра, 2022. — 244 с.
ISBN 966-981-632-0

Анотація

Це історія сили людського духу та витривалості, розповідь про те, як вийти з важкої ситуації з високо піднятою головою та новими знаннями. У книзі описано реальну історію авторки Яніни Гладкової — активної, життєрадісної дівчини, чиє життя аварія розділила на «до» та «після»… Але Яніна не змирилася. Докладаючи щодня неймовірні надзусилля, вона за кілька років змогла повністю відновитися після страшної автомобільної аварії, стати ще сильнішою та щасливішою.

Це історія втрати та відновлення здоров’я, життя в лікарні та бажання навчитися ходити заново. Це думки та відчуття людини в такому стані, коли сила волі та міцність духу виходять на перший план.

Книга буде цікава всім, хто замислюється про сенс буття, бажає досягти більшого, хоче знайти свій шлях, подивитися на життя під іншим кутом, розширити світогляд. Розповідь пронизана теплотою, добрим гумором та життєлюбством. Історія Яніни демонструє, наскільки непохитною є людина, чия воля до життя сильніша за будь-які обставини.

 

 

Ніл, Ейвері.    Якщо він такий чудовий, чому мені так погано? Як розпізнати й подолати аб’юз [Текст] / Ейвері Ніл ; [пер. з англ. Д. Петрушенко]. — Харків : Vivat, 2022. — 256 с. — (Саморозвиток).
ISBN 966-982-678-7

 Анотація

Коли люди чують слово «насильство», більшість думає про класичне домашнє насильство, коли чоловік б`є свою дружину. Це пряме насильство, його легко побачити та відстежити. Проте найпідступніше насильство досить витончене, тому багатьох тиранів складніше ідентифікувати, адже вони не відповідають своєму традиційному психологічному портрету. Чому ж так важко повернути собі контроль? Як розпізнати перші тривожні дзвіночки в стосунках? Як зрозуміти, що стосунки з нормальних перетворилися на аб’юзивні?

Ейвері Ніл — американська психотерапевтка, яка спеціалізується на лікуванні депресії та тривожних розладів у жінок. У своїй новій книзі «Якщо він такий чудовий, чому мені так погано? Як розпізнати й подолати аб`юз» (видавництво бестселерів Vivat) вона допомагає виявити аб’юзивні стосунки та радить, як правильно їх припинити.

 

 

Ґоулман, Д.    Емоційний інтелект у бізнесі [Текст] / Д. Ґоулман ; [пер. з англ. Ю. Шекет]. — Харків : Віват, 2021. — 528 c. — (Бізнес).
ISBN 966-982-222-2

Анотація

Бестселер Деніела Ґоулмана «Емоційний інтелект» здійснив революцію в психології. У другій книжці про емоційний інтелект автор аналізує причини й запоруки успіху в бізнесі як окремого працівника, так і всієї організації, виокремлюючи навички, що вирізняють лідерів у будь-якій галузі. На конкретних прикладах показано, як емоції, самоконтроль, комунікативні навички й здатність працювати в команді — тобто емоційний інтелект — впливають на успіх у житті та бізнесі. На думку автора, це важливіше за IQ, науковий ступінь та життєвий досвід. І що вища посада людини, то вагоміші ці навички. Ґоулман наголошує на тому, що всі ми маємо потенціал для розвитку емоційного інтелекту на будь-якому етапі нашої кар’єри, а також дає нам рекомендації щодо підвищення власної ефективності.

 

 

Еспрі, Дейв.    Змінюючи правила гри. Як лідери, новатори та візіонери перемагають у житті [Текст] / Дейв Еспрі. — Харків : Віват, 2021. — 384 с. — (Саморозвиток).
ISBN 966-982-304-5

 Анотація

Прагнучи щось змінити у власному житті, ви можете дотримуватися перевіреного шляху та наслідувати стандартні приклади. Натомість автор цієї книжки пропонує орієнтуватися на тих, хто змінює правила гри, іде всупереч звичним методам та сміливо ризикує. Він опитав понад 450 людей, які змінили світ завдяки своїм відкриттям: науковців, що здійснили проривні дослідження, психологів, митців, бізнес-лідерів. Ці новатори й вам допоможуть бути у виграші: вони порадять, як позбутися страхів, перестати зациклюватися на негативному досвіді, мати здоровіший сон, вийти за межі шаблонів мислення, і запропонують ще безліч перевірених способів щодо того, як поліпшити самопочуття та продуктивність.

 

 

Калька, Наталія.    Практикум з арт-терапії [Текст] : навч.-метод. посіб. Ч. 2 / Наталія Калька, Зоряна Ковальчук, Галина Одівцова. — Львів : ЛДУВС, 2021. — 148 с.
ISBN 617-511-348-6

 Анотація

Навчально-методичний посібник поглиблює теоретичну та прикладну підготовку майбутніх практичних психологів щодо основних напрямків арт-терапії та практичного застосування арттехнік у вирішенні низки психологічних проблем.

 

 

Станчишин, Володимир.    Стіни в моїй голові [Текст] : Жити з тривожністю і депресією / Володимир Станчишин. — Вид. 2-е, випр. — Київ : Віхола, 2021. — 208 с. — (Психологія).
ISBN 617-7960-02-6

 Анотація

Уявіть, що на вас чекає побачення вашої мрії, але ви — не надто впевнена в собі людина. Ви знаєте, що ваш партнер або партнерка — вершина всіх ваших мрій, тож маєте бути в найкращій за все своє життя формі. Чи тривожить вас ця ситуація? Якщо ні, закривайте цю книжку й купіть порадник «Як навчитися не брехати. Якщо так, вітаємо в клубі тривожних пацієнтів.

Книжку Володимира Станчишина «Стіни в моїй голові» присвячено тривожності, депресії, соціальним фобіям, різним психічним розладам, які більшою чи меншою мірою впливають на звичний спосіб життя людини в соціумі. Вона не вилікує вас від неприємних станів, але допоможе зрозуміти — жити з ними можливо. Усі ми, стверджує автор, є тривожними, і в цьому немає нічого надзвичайного. Головне — зрозуміти, що тривога супроводжує нас усе життя й відіграє свою важливу роль у нашому існуванні.

 

 

Корнюшина, Ольга Сергіївна.    Тридцять сім буддійських штук. Як пережити бентежні часи [Текст] / Ольга Сергіївна Корнюшина. — Київ : Наш Формат, 2021. — 240 с.
ISBN 617-7973-19-4

 Анотація

Ця книжка не про буддизм як релігію. Вона про те, як буддійські практики змінюють наш стан і допомагають у бентежні часи. Як переживати втрати й не чіплятися за минуле? Як реагувати на плітки та несправедливість? Чи може регулярна практика зробити нас спокійнішими і доброзичливішими? Як давати раду емоціям? Чому допомога іншим покращує наше самопочуття? Про це й розповідає авторка. Вона пропонує 37 кроків, спроможних змінити наш психологічний стан і ставлення до життя. В основі кожного кроку — буддійська мудрість, підкріплена історіями із власного досвіду та паралелями зі сфер психології, самодопомоги та нейронаук.

Ця книга для всіх, хто проходив крізь лихі часи і шукає дієві методи для подолання цього шляху.

 

 

Ліберман, Деніел.    Фізична (не)активність. Що насправді робить нас здоровими? [Текст] / Деніел Ліберман ; пер. з англ. О. Любенко. — Київ : Лабораторія, 2021. — 432 с. — м’яка обкладинка.
ISBN 617-7965-70-0

 Анотація

Книжка про фізичну активність в цілому, про основні міфи, пов’язані з ним, та про те, як розвинути можливості свого тіла. Її основна фішка — автор стверджує, що, по суті, людина і не повинна бігати, ходити у спортзал та постійно бути зайнятою. Що це не є закладеним у нашій природі, а по своїй суті люди — більш ліниві, спокійні та долучають фізичну активність лише тоді, коли це справді потрібно (полювання, приготування їжі тощо). Нам навіть не важливо бути сильними: хто сказав, що це логічне продовження нашої еволюції? Це дуже логічна книжка, яка показує, наскільки здоровий спосіб життя у його звичному розумінні нелогічно виглядає — але це не означає, що нам взагалі не варто дбати про своє фізичне здоров’я. Просто інакше сприймати більшість поширених упереджень з цього приводу. Сидіння, наприклад, саме по собі нас не вбиває, ми просто неправильно сидимо і забагато їмо.

Окрім самих лише дослідження занять спортом, книжка зосереджується і на усіх суміжних темах: харчування, сон, біологічні особливості людського організму.

 

 

Астон, Зої.    Фітнес для душі [Текст] : 5 тижнів щасливого життя / Зої Астон ; пер. з англ. Ю. Лазаренко. — Київ : Лабораторія, 2021. — 208 с.
ISBN 617-7965-82-3

 Анотація

У цій книжці психотерапевтка Зої Астон пропонує 5-тижневий план тренування ментального здоров’я, який за цей короткий час допоможе вам досягти чіткості в думках, спокійного й виваженого мислення, більшої психічної стійкості. Книжка надає вправи та експертні рекомендації, що допоможуть вам піклуватися про власне психічне здоров’я протягом тривалого часу. Кожен з нас може мати певні ментальні травми, які мають значний вплив на наше самопочуття та навіть фізичне здоров’я, тому ігнорувати їх точно не можна. Кожному під силу зцілити себе, необхідно просто знати як це зробити. Ця книжка вам у цьому допоможе, бо фактично замінить вам 2-3 роки консультацій психотерапевта. Дотримуючись рекомендацій Зої Астон, ви станете сильнішими, щасливішими та зможете створити всередині себе те емоційне середовище, в якому захочете жити.

 

 

Бурбо, Ліз.    Хто ти є? Як прийняти себе та зрозуміти інших [Текст] / Ліз Бурбо ; [пер. з фр. В. Космідайло]. — Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2021. — 303 c.
ISBN 617-12-9151-5

Анотація

Ти — унікальна особистість. Іншої такої немає у всьому Всесвіті. Але чи цінуєш і розумієш ти себе? Ліз Бурбо навчить слухати сигнали тіла й удосконалювати душу, бути щирою з собою та покращити спілкування з іншими людьми. Нескладні вправи, думки для медитацій, опис причин понад 250 хвороб допоможуть змінити життя й досягти гармонії з найважливішою людиною у світі — із собою.

 

 

Луб’яна, Ольга Леонідівна.    Я більше не можу! Антикризові рецепти для мами [Текст] / Ольга Леонідівна Луб’яна. — Харків : Основа, 2021. — 127 с. — (Для турботливих батьків).
ISBN 617-00-3999-6

 Анотація

Книжка складається з окремих історій про найбільш поширені проблеми сучасних жінок-матерів і містить фахові поради щодо того, як їх вирішити або ж, ще краще, їм запобігти… Для кого книга? Для жінок 25+, які прагнуть емоційної стабільності та шукають шляхи вирішення не простих ситуацій у родині. Чому ця книга? Чи траплялося у вашому житті так, що негативні емоції накривали з головою, і ви ясно відчували: все, я так більше не можу! Якщо вам хоча б раз хотілося бігти світ за очі від проблем та криз з власними дітьми, чоловіком, батьками, роботою, сусідами, хатніми тваринами та ін. — тоді ця книжка для вас. Та навіть якщо такої думки у вас ще виникало — ця книжка і для вас — вона підкаже, як не потрапляти у глухі кути проблемних ситуацій. Авторка — досвідчена сімейна психологиня, зібрала для вас сотні дієвих підказок у вигляді рецептів виходу з проблем, дуже «популярних» в наших родинах. Ви відчуєте допомогу, зрозумієте, що завжди є вихід, є рішення, є відповіді.

 

 

Темплтон, Джон Маркс.    Всесвітні закони життя. 200 вічних духовних принципів [Текст] / Джон Маркс Темплтон ; пер. з англ. О. Бриська. — Львів : Апріорі, 2020. — 600 с.
ISBN 617-629-541-9

 Анотація

Ця книга позачасова і позакультурна, у ній зібрана вся мудрість віків. Вона стане вашим добрим помічником у розумінні головних принципів наповненого життя, надихатиме і допоможе здобути гармонію почуттів і вчинків, налаштує на позитивне мислення і, зрештою, стане ключем до пізнання найважливіших таємниць – законів життя. «Духовні закони працюють у світі так само чітко, як і закони фізики. Чи вивчати ці закони і потім жити згідно з ними – вирішувати нам»,– наголошує Джон Темплтон – американський мільярдер і філантроп, який більшу частину своїх статків пожертвував на потреби релігії та науки. Людське життя доволі коротке, і від нас залежить, як прожити його щасливо, успішно і корисно, як стати духовно багатшими і піти за своїм покликанням, як дарувати любов ближньому і дякувати за все, від чого душа співатиме, а розум стане яснішим.

 

 

Ахун’янова, Реґіна. (Реґіна Доктор).    Здорове харчування у великому місті [Текст] / Реґіна Ахун’янова ; пер. А. Сіненко. — Київ : BOOKCHEF : Форс Україна, 2020. — 304 с.
ISBN 966-993-226-6

 Анотація

Лікар Регіна — терапевт, нефролог, дієтолог, член Міжнародної асоціації дієтологів ICDA, практикуючий лікар, засновник Школи здоров’я «Regina Doctor». Автор популярного блогу в інстаґрамі про здорове харчування. Завдяки їй тисячі людей відмовилися від надмірного вживання солодкого й змогли повністю змінити харчові звички. У своїй Школі здоров’я разом із командою фахівців Регіна займається питаннями зменшення маси тіла, дієтологією, дитячим харчуванням, супровдом вагітності й післяпологовим відновленням.

 

 

Кей, Кетті.    Код Упевненості для дівчат [Текст] : Досвід реальних дівчат, які дали волю впевненості та зробили щось дивовижне / Кетті Кей, Клер Шипмен ; за участю ДжиллЕллін Рілі ; іл. Н. Ловсон. — Харків : Vivat, 2020. — 208 с. — (Книжкова полиця підлітка).
ISBN 966-982-132-4

 Анотація

Це не проста мотиваційна книжка про те, як стати популярною. Авторки зламали Код Упевненості для дівчат і створили рецепт, як її можна продукувати самостійно. Гаєчки та гвинтики впевненості, true story, факапи, опитування, жіночі дилеми та ключі до їх розв’язання — усе, викладене на цих сторінках, ґрунтується на дослідженнях науковців про те, що таке впевненість і як її можна набути. Як гаджети додають сміливості Чому вам потрібні ліки від перфекціонізму Який він — маніфест упевнених дівчат Як знайти себе та перетворитися на Дівчину-Дію Ви не встигнете й оком мигнути, як навчитеся створювати свої Коди Впевненості й наважитеся на те, про що раніше не могли навіть помислити.

 

 

Супрун, У.    Мочи Манту [Текст] / У. Супрун. — Київ : АРК.ЮЕЙ, 2020. — 288 с.
ISBN 617-95077-0-0

 Анотація

Як часто, піклуючись про своє здоров’я, ви ставили питання: «Чи справді цей засіб чи процедура потрібні?», «Чи дійсно когось захищають бахіли?», «Чи справді треба проходити “курс лікування” на чудернацьких приладах?», «Чи конче необхідно пити антибіотики, якщо застудилися?». Коли люди вірять авторитетам, а не фактам, утворюються міфи.

Коли ці міфи передаються іншим людям, утворюються химерні традиції. Коли на цих традиціях базується стиль життя цілих поколінь — мільйони людей втрачають можливість бути здоровими. Це як ланцюг, який тримає у замкненому колі неправильних рішень. Час його розбити й визволити здоровий глузд.

Книжка «Мочи Манту» не зможе розірвати цей ланцюг сама по собі. Ключова роль — за вами. Тут ви знайдете, з чого почати свій власний шлях до здорового життя: руйнування міфів, усвідомлення важливості правильного піклування про себе і турбота про свою країну. Основою книжки стали популярні пости з Facebook-сторінки Уляни Супрун, які доповнено актуальною інформацією, історіями про те, як вони з’явилися, та особистим досвідом авторки.

 

 

Мороз, Оксана.    Нація овочів? Як інформація змінює мислення і поведінку українців [Текст] / Оксана Мороз. — Київ : Yakaboo Publishing, 2020. — 288 с.
ISBN 617-7544-63-9

 Анотація

Ця книжка простою мовою і з наочними кейсами показує, як інформаційне поле трансформує нас, змінює наші думки, поведінку і життя. На конкретному прикладі України показано, як за 20 років було зруйновано інформаційний імунітет нації. Як більшість українців перетворилася на слухняних овочів.

У книжці вперше описано закриту індустрію створення інформаційних вірусів і дано прості інструменти боротьби з її продуктами. Ви зрозумієте, що можна і не можна робити в інформаційному просторі, щоб не нашкодити собі і соціуму.

Книжку написав практик для простих людей. Для фахівців ця книжка — запрошення до дискусії про створення й удосконалення правил інформаційної гігієни та впровадження їх у життя кожного.

 

 

Ґандрі, С.    Парадокс довголіття. Як залишатися молодим до старості [Текст] / С. Ґандрі, Д. Ліппер ; з англ. пер. І. Павленко. — Київ : Bookchef : Форс Україна, 2020. — 400 с.
ISBN 617-7561-37-7

 Анотація

Наше здоров’я починається з правильної їжі. Адже кишківник — найбільший орган імунного захисту в людському організмі. Тому в наших інтересах усіляко культивувати внутрішню флору, що складається з мільярдів дружніх бактерій. Як це ліпше зробити, щоб жити довго й лишатися молодим і здоровим до безлітньої старості, — підкаже доктор Ґандрі. Упродовж тривалих років він спостерігав незмінну піддослідну Едіт Моррі, яка лише 20 днів не дожила до 106 років. Саме на основі її гастрономічного здоров’я доктор Ґандрі робить висновки щодо програм харчування, які впливають на довголіття людини, і наводить рецепти основних меню, яких варто дотримувати, щоб лишатися при здоров’ї і психічному, й фізичному до безлітньої старості.

 

 

Тимчак, Я. В.    Світоглядні засади тіловиховання (фізичного виховання і спорту) [Текст] : навч. посіб. / Я. В. Тимчак. — Львів : ЛДУФК ім. Івана Боберського, 2020. — 96 с. : іл.
ISBN 617-7336-63-0

 Анотація

Навчальний курс «Світоглядні засади тіловиховання (фізичного виховання і спорту)» покликаний ознайомити студентів із тисячолітнім духовно-інтелектуальним і практичним досвідом людства (від найдавніших часів до сьогодення) у сфері тілесного удосконалення людини, накопиченим у різних культурах народів світу задовго до виникнення галузі фізичної культури. Висвітлюються світоглядні особливості та проблеми функціонування традиційних і новітніх форм і напрямів фізичного удосконалення людини в наш час.

Вивчення проблематики курсу відбувається через уведення і застосування низки спеціальних понять, що є «ключами» для осмислення різноманіття проявів протоформ фізичної культури давнини до часу постання сучасної сфери фізичного виховання, спорту і здоров’я людини. Це, зокрема, поняття «культури тіла», «тіловиховання», «практик тілесного удосконалення», «корисного (правильного, праведного, здорового) укладу життя», «взірців-ідеалів досконалості» та інших.

 

 

Ґоулман, Деніел.    Соціальний інтелект. Нова наука про людські відносини [Текст] / Деніел Ґоулман ; [пер. з англ. Я. Лебеденка]. — Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2020. — 400 с.
ISBN 617-12-7942-1

 Анотація

Як ефективніше допомогти нашим дітям вирости щасливими? Як сповнити шлюб снагою? Чи може вчитель або керівник розвинути здібності учнів або працівників? Що робить психопата небезпечно маніпулятивним? Як можуть групи, розділені ненавистю, співіснувати в мирі? Що справді важливо в житті? Вичерпну відповідь на ці запитання дає науково обґрунтована книжка Деніела Ґоулмана, одного із найвидатніших експертів з поведінки мозку останніх десятиліть.

 

 

Джаннантоніо, Мікеле.    Чи зі мною все гаразд? Самоповага та асертивність [Текст] / Мікеле Джаннантоніо ; [пер. з іт. К. Зінченко]. — Львів : Свічадо, 2020. — 168 c.
ISBN 966-938-366-2

Анотація

Знаєте що таке асертивність? Це здатність людини відстоювати свою точку зору, не порушуючи моральних прав іншої особи. Іншими словами — це вміння берегти свої власні кордони, не знищуючи кордонів сусіда. Особа асертивна не завжди спокійна та усміхнена, але вона вміє віднайти баланс між агресивністю і пасивністю, між своїми та чужими потребами. Борони своє — поважай чуже. Автор книжки “Чи зі мною все гаразд?” називає свою працю “книжка для нічого столика”. Її не треба читати як роман — від палітурки до палітурки. Навпаки, вона завжди має бути під рукою, щоби за потреби можна було перегорнути кілька чергових сторінок і освіжити у пам’яті цікаві ідеї. Вчимося правильного підходу до життя, боремося з маніпуляціями, захищаємося самі від себе, роззброюємо агресивність, вчимося самоповаги, поважаємо ближнього, словом, читаємо книжку Мікеле Джанантоніо “Чи зі мною все гаразд? Самоповага та асертивність”.

 

 

Кулеба, Д.    Війна за реальність: як перемагати у світі фейків, правд і спільнот [Текст] / Д. Кулеба. — Київ : Книголав, 2019. — 384 с. — (Полиця нон-фікшн).
ISBN 617-7563-65-4

Анотація

Постійний представник України в Раді Європи Дмитро Кулеба написав книжку про поведінку в інформаційному просторі та роботу з комунікаціями в Україні. «Війна за реальність: Як перемагати у світі феиків, правд і спільнот» – це справжній посібник з захисту персональних даних, розвитку критичного мислення та протидії маніпуляціям в епоху масової інтернетизації та діджиталізації.

Орієнтуючись на приклади з Украіни, інших краін та досвід компаніи, автор проаналізував, як відбувається війна за реальність та виокремив п’ять правил, які допоможуть у ній перемогти. Основним поштовхом до написання книжки була анексія Криму та початок збройної агресії зі сторони Росії, адже брехня та маніпуляції, які поширюються за допомогою інтернету стали невід’ємною частиною цієї війни. Й українське суспільство виявилося не готовим захищати свій інформаційний простір.

 

 

Державна бібліотека України для юнацтва    Зроби це зараз. Будь щасливим і успішним без метушні [Текст] : реком. бібліогр. покажч. / Державна бібліотека України для юнацтва ; [уклад. Г. Буркацька; відпов. за вип. Г. Саприкін]. — Київ : ДБУ для юнацтва, 2019. — 64 с.

 Анотація

Бібліографічний покажчик допоможе повернути час виключно у Вашу владу, вирватись з нескінченного цейтноту, відчути гармонію з собою, знайти ключі до щастя, пройти шляхом перемог до успіху.

Покажчик знайомить зі світовими бестселерами, які вже змінили життя багатьох. Секрети везунчиків, які досягли успіху в житті, завжди все встигають і при цьому їм вистачає часу на відпочинок, розкриті на сторінках книжок-новинок із міжнародних книжкових ярмарок 2014-2018 рр.

Джерела, позначені «*», зберігаються в фондах ДБУ для юнацтва.

Покажчик адресований перш за все молоді, яка тільки створює власний проект щасливого і успішного життя. Але стане він у нагоді і тим, хто має потребу в самоорганізації і самомотивації.

Можна все життя мати мрію, ставити перед собою цілі, але так і не наважитися зробити крок до їх реалізації. Це може відбуватись через неправильний вибір або нестачу знань. Щоб уникнути цього, ознайомтесь з книжками, які допоможуть визначитися, що насправді Вам потрібно та як цього досягнути.Книжки допоможуть легко і навіть весело позбутися деяких проблем, розробити власний проект життя і, врешті-решт, стати щасливою й успішною людиною. Книжкові новинки міжнародних книжкових ярмарків – Книжкового Арсеналу, «МЕДВІН: Книжковий світ», Львівського Форуму видавців – доповнені виданнями 2014-2018 рр. До покажчика не включені нудні книжки, хоча вони й суперважливі, суперрозумні. Супервеселі теж відсіялись, тому що не надто важливі. Баланс між «свіжістю», «смаком» і «апетитом» на такі книжки витриманий. Бібліографічні джерела структуровані в трьох розділи: Про мотивацію і власний тайм-менеджмент; Про щастя; Про успіх. Разом вони відповідають на такі питання: як організувати час? як знайти щастя в собі? як стати успішним?

 

 

Пезешкіан, Н.    Лексикон позитивної психотерапії [Текст] : довідник / Н. Пезешкіан, А. Азіз ; пер. з нім. М.В. Отенка ; за ред. С.А. Отенко. — Київ : Талком, 2019. — 192 с.
ISBN 617-7685-59-2

 Анотація

У книжці видатний німецький психотерапевт, основоположник методу позитивної психотерапії Носсрат Пезешкіан та його колега Анас Азіз стисло виклали основні поняття позитивної психотерапії і суміжних напрямів психології та психіатрії.

Словниковий розділ книжки доповнено додатком з прикладами та ілюстраціями.

Актуальність позитивної психотерапії зумовлена тим, що метод загалом осучаснив психотерапію, увібравши й узагальнивши найцінніше з напрацювань попередників, залишаючись відкритим для подальшого розвитку.

Видання стане у пригоді всім, хто опановує або застосовує метод позитивної психотерапії, хто цікавиться питаннями психології та психотерапії, студентам, які вивчають ці дисципліни.

 

 

Гаєвська, Наталія Володимирівна.
Нова Я. Шлях до себе: 39-денний марафон із відновлення психічних та фізичних сил [Текст] / Наталія Володимирівна Гаєвська. — Тернопіль :Мандрівець, 2019. — 168 с.
ISBN 966-944-106-5

Анотація

У ваших руках 39-денний марафон зі щоденними завданнями, по одному на день. Пройшовши марафон до кінця, набудете нового досвіду щодо того, як виходити зі скрутних ситуацій, як ліпше розуміти себе і своїх рідних, як звільнитися від усякого мотлоху, що захаращує життя, як будувати нові стосунки, як відчути повноту і смак життя, чітко усвідомлюючи, чого хочете саме ВИ, не розмінюючись на зайві компроміси.

 

 

Терлецька, Л. Г.    Психологія здоров‘я: арт-терапія малюнком [Текст] : навч. посіб. / Л. Г. Терлецька. — Київ : Слово, 2019. — 152 с.
ISBN 966-194-297-3

 Анотація

Ми діємо відповідно до образу самих себе, який виробився у нас упродовж життя. Цей образ себе, що, у свою чергу, керує кожною нашою дією, визначається в різному ступені трьома факторами: спадковістю, вихованням і самовихованням. Наслідувана частина найменше піддається зміні. Біологічні особливості індивідуума особливості нервової системи, кісткової структури, м’язів, органів чуттів, емоційно-почуттєвої сфери визначені його фізичною спадковістю задовго до того, як він починає усвідомлювати себе. Але образ себе розвивається з його природних дій та емоційних реакцій протягом життя. Виховання й освіта визначає мову і задає паттерни, або фіксовані структури, уявлень і реакцій, властивих певному співтовариству людей. Ці уявлення і реакції різні в різному середовищі, вони не характеризують людство як вид, будучи характерними для певних груп індивідуумів. З трьох факторів, що визначають наш образ себе, лише самоосвіта до деякої міри знаходиться в наших руках. Зрештою, допомога самому собі єдиний шлях, відкритий кожному. Цей шлях може бути складним і важким, але для кожного, хто почуває потребу в зміні і поліпшенні, це можливо, якщо тільки пам’ятати, що потрібно ясно розуміти деякі речі, щоб процес не став нездійсненним. Із самого початку потрібно ясно розуміти, що процес навчання нерегулярний, він складається зі сходинок, і на цьому шляху будуть спади так само, як і кроки нагору. Далі, варто розуміти, що в міру змін у собі можуть виявитися нові, що дотепер не помічалися труднощі. Раніше усвідомлення не могло їх бачити з страху чи через біль, що вони заподіюють; у міру зміцнення впевненості в собі труднощі починають помічатися. Більшість людей робить спроби поліпшити або виправити щось у собі, навіть якщо ці спроби не усвідомлюються. Звичайна людина задоволена своїми досягненнями і думає, що їй досить декількох аутогенних вправ для виправлення недоліків тіла і характера, отримання здоров’я, рятування від психологічного і фізичного болю. Насправді процес терапії людської душі містить у собі багато різних аспектів, з якими познайомить Вас цей посібник.

 

 

Мацко, І.    Секрети українського щастя, або Хюґе по-українськи [Текст] : мистецтво знаходити щастя у традиціях та сучасності українського народу / І. Мацко. — Київ : Саміт-книга, 2019. — 208 с.
ISBN 966-986-079-8

Анотація

Українці – нація щасливих людей! А враховуючи історичні моменти та соціальні труднощі, геноциди та гноблення – українці справді унікальні у своєму баченні щастя, його розумінні. Одвічно українці вміли радіти життю. Але щастя лише на 10% тільки залежить від обставин і на 90% від нас. Ми самі обираємо цінності, на що витрачаємо час, які думки впускаємо у себе і як ставимося до тих ситуацій, що відбуваються у нашому житті. Насправді все просто. Варто лише захотіти змінити свої погляди на життя, щоб стати щасливим. Ця книга — погляд на наш унікальний рецепт щастя по-українськи, на наше вміння бути щасливими. Вона для того, щоб зрозуміти, що таке щастя, знайти його для себе у маленьких дрібничках, які наповнюють наше життя

 

 

Беннет, Майкл.    До біса почуття: Як вибратися з лайна [Текст] / Майкл Беннет, Сара Беннет ; пер. з англ. Д. Антонюк. — 2-е вид. — Київ : Наш формат, 2018. — 424 с.
ISBN 617-7388-79-0

 Анотація

Якщо вам не забракло сміливості зізнатися, що ви в лайні — вітаємо. Перший крок до одужання вже зроблено. Пройти всі інші допоможе досвідчений психіатр Майкл Беннет і його донька Сара Беннет — журналістка і письменниця. Автори не годуватимуть вас позитивною психологією. Не закликатимуть любити кожну мить (та й як насолоджуватися життям, якщо ви по вуха в лайні?). Підхід Беннетів надзвичайно простий: до біса почуття! До біса роздуми про самовдосконалення, кохання, спілкування, якщо вони вам шкодять. І не забудьте про важливу деталь — до біса придурків!

Завдяки цій книжці ви навчитеся ставити перед собою тільки реалістичні завдання й здійснювати їх. Після прочитання «До біса почуття» Майкла й Сари Беннетів інші мотиваційні книжки вам уже не знадобляться!

 

 

Вокер, Н.    Чому виникають конфлікти? Причини. Етапи. Розв‘язання. Наслідки [Текст] / Н. Вокер ; [пер. з англ. Г.І. Базецької]. — Харків : Vivat, 2018. — 78 с.
ISBN 966-942-591-1

 Анотація

Потік новин двадцять чотири години на добу, громадянська журналістика, інтернет, подорожі земною кулею… Наш великий світ стає дедалі ближчим і доступнішим, ніж то було колись, — включно з конфліктами й війною. Незважаючи на те, чи стосується конфлікт вашої країни, будь-яке протистояння, будь-яка війна певним чином впливає на життя кожного. Така кількість конфліктів у світі примушує замислитися: «Чому виникають конфлікти?» Ця книжка допоможе дітям зрозуміти, що часто конфліктам не можна запобігти, проте уникнути війни можливо. Читачі дізнаються, як невеликі розбіжності загострюються й перетворюються на великі та серйозні, що спільного в усіх конфліктах, а також про вплив упереджень в історії, дипломатії, географії, економіці на ці події.

 

 

Вебб, К.    Живи на всі сто [Текст] : Як зробити свій день продуктивним / К. Вебб ; пер. з англ. В. Глінка. — Київ : Наш формат, 2017. — 392 с. — (Світоглядна література).
ISBN 617-7513-76-5

 Анотація

Чи часто ваші дні складаються вдало? Ви встигаєте все, що запланували, колеги й шеф вами задоволені, удома панує гармонія, а головне — ви енергійні навіть наприкінці дня? Якщо такі дні для вас рідкість, то варто звернути увагу на поведінкову психологію. Керолін Вебб послідовно доводить, що поведінкова психологія може стати в пригоді, коли потрібно розібратися в собі та в людях й оптимізувати зусилля для досягнення щоденних цілей. Авторка дає максимально корисні поради: як покроково планувати день і втілювати задумане; як ухвалювати тактичні і стратегічні рішення; коли і як треба відпочивати та звідки черпати енергію.

Поради, наведені у книжці, допоможуть усім, хто прагне почуватися комфортно на роботі, вчасно виконувати завдання, знаходити спільну мову з колегами й розкривати свої сильні сторони у професійному житті.

Авторка розробила покрокову інструкцію, як саме розставляти пріоритети, успішно налагоджувати комунікацію з іншими, стати впливовішою особистістю, збільшувати запас енергії та мужньо зносити усі незгоди. Такі навички стануть у пригоді як на робочому місці, так і в особистому житті. До того ж у виданні подано поради від людей, які вже випробували методику Керолін на практиці.