Медові книги

Дух медовий листя [Текст] : твори рос. поетів / пер. М. Кондратенка. — Львів : Каменяр, 2009. — 92с.

Анотація

У душі поета, як у воді чистого озера, віддзеркалюється час. Він різний, як і вірші видатних російських поетів, що ввійшли в це видання, – О. Пушкіна, М. Лермонтова, М. Некрасова, Ф. Тютчева, І. Буніна, С. Єсеніна, О. Блока, А. Ахматової та багатьох інших. Переклав їх українською сучасний поет Микола Кондратенко.

 

 

Між Карпатами і Татрами [Текст] : Оповідання “Медова баба” Душана Міколая в укр. пер. І. Яцканина. Вип. 29 / [засновник Т. Ліхтей]. — Ужгород : ТIMPANI, 2018. — 72 с. — Текст парал. словац.

 Анотація

«Медова баба» – це оповідання знаного словацького письменника Душана Міколая, яке українською переклав не менш відомий прозаїк СР Іван Яцканин.Як пише в передмові засновниця серії Тетяна Ліхтей, «Вічні муки творчості, цей вигадливий, хаотичний, непередбачуваний процес, що здатен поглинути відчуття реальності, часу, відімкнувши все раціональне, митець відтворив у оповіданні «Медова баба». Власне, ця баба – вже покійна жінка, котра, невідомо звідки прийшовши в село разом із чоловіком, після його смерті в лісі займалася бджолярством і досягла небачених для місцевих мешканців результатів. І от скульптор Марек, не маючи особливого зацікавлення до її особистості, а скоріше, спокусившись на обіцяну директором приватної галереї премію, накидав кілька ескізів скульптури для конкурсу. А вигравши, поїхав у інший кінець Словаччини, аби взятися до роботи. Не будемо описувати весь довгий процес визрівання образу, упродовж якого митець займався абсолютно непотрібними, з точки зору сторонніх, речами. У його свідомості якимось дивним чином переплелися минуле й сучасність. Але результат виявився того вартим – побачивши дерев’яну скульптуру з явора, котрий колись пригледів собі скрипковий майстер, усі ахнули від захоплення…

 

 

Данилевська, Н.
Ой ти, Калито, ой медовая [Текст] / Н. Данилевська, М. Ткач. — Київ : Український Центр духовної культури, 2004. — 72с.

Анотація

Збірка висвітлює календарно-обрядове дійство «Калита», що проводиться напередодні релігійного свята – дня апостола Андрія Первозванного. Досліджується світоглядна суть цього свята. До висвіту додаються окремі народні ігри, забави, пісні, загадки, скоромовки, вірші, пов’язані із святом.

 

 

Каур, Р.
Молоко і мед [Текст] / Р. Каур ; пер. з англ. І. Шувалової. — Харків : Vivat, 2019. — 208 с. — (Художня література).

 Анотація

Ця книга стала міжнародним феноменом. Продано понад три мільйони примірників. Перекладено 35 мовами. Також «молоко і мед» сягнула першої позиції в списку бестселерів «Нью-Йорк Таймз» — і залишалася понад 100 тижнів поспіль.

молоко і мед це поетична збірка про

любов

втрату

травму

насильство

зцілення

і жіночність

Вона поділяється на чотири розділи, кожен із яких має справу з окремим видом  болю зцілює окремий різновид сердечних мук. Молоко і мед запрошує читача в подорож найгіркішими моментами життя аби знайти у них щось солодке, адже щось солодке є в усьому, варто лише захотіти це побачити.

 

Кремінь, Д. Д.
Медовий місяць у Карфагені [Текст] : вибрані вірші та симфонії / Д. Д. Кремінь. — Миколаїв : Іліон, 2014. — 252 с. — (Південна бібліотека).

 

 

 

 

 

Куява, Ж. В.
Із медом полин [Текст] : роман / Ж. В. Куява. — Харків : Кн. клуб “Клуб сімейн. дозвілля”, 2013. — 272 с.

Анотація

Валя, Рита, Таня, Марія – про таких кажуть “нерозлийвода”: разом зростали, ділилися мріями та сподіваннями. Але з часом кожна пішла своєю дорогою. Одна добре облаштувала своє життя, друга втратила себе й не знає, як жити далі, інші…Вони зустрінуться через п’ятнадцять років і почнуть оповідати свої історії. Тієї ж миті з’ясується, що їхні шляхи не розбіглися, а навпаки…

 

 

Ліндгрен, Т.
Джмелиний мед [Текст] : [повість] / Т. Ліндгрен ; [пер. зі швед. О. Сенюк]. — Львів : Кальварія, 2002. — 128с.

Анотація

«Джмелиний мед» – сучасна притча на вічний біблійний мотив Каїна та Авеля, в якій братня любов змагається з ненавистю, співчуття зі зловтіхою, а надія з приреченістю.

 

 

Малкович, І.
Велике місто, маленький зайчик, або мед для мами [Текст] / І. Малкович, С. Усс ; іл. С. Усс. — Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2019. — 32 с.

Анотація

Мама маленького Зайчика застудилася, і він вирішив купити їй меду. Але місто велике, а Зайчик — дуже маленький, і він заблукав… Зворушлива історія зі зворушливими ілюстраціями і щасливим закінченням.

 

 

Первомайський, Л. С. (Ілля Гуревич).
Дикий мед [Текст] : [збірка творів] / Л. С. Первомайський. — Київ : Либідь, 2011. — 608с.

Анотація

До збірки творів видатного українського письменника — поета, прозаїка, драматурга, перекладача — Леоніда Первомайського (1908— 1973) увійшли прозові твори воєнної тематики: роман «Дикий мед» (1963), повість «Чорний брід» (1968) і кілька оповідань. Усі ці твори є яскравими зразками психологічної прози. Для широкого читацького загалу.

 

 

Савка, І.
Осиний мед дикий [Текст] / І. Савка. — Львів : Вид-во Старого Лева, 2013. — 318 с.

Анотація

Ці короткі, майже скупі оповіді, в яких клекочуть стефаниківські пристрасті та гаряча українська історія разом із сьогоденням, ніби водномить зійшли із гір високого людського духу і підлої ницості, непоказної щирості і лютої неправди. У цих образних та мінімалістських історіях сконденсовано цілі саги УКРАЇНСЬКОГО життя.

Нагороди:

2013 -увійшла до довгого списку премії «Книга року ВВС-2013».

 

 

Тибель, В. В. (І-а Премія Коронації слова 2016 р. у номін. “Прозові твори для дітей”).
Медова казка [Текст] : роман-казка / В. В. Тибель. — Луцьк : Твердиня, 2016. — 172 с.

Анотація

Ти хочеш почути казку? Можеш навіть її побачити. Для цього варто зійти з путівця, зупинитися, присісти і розгорнути похилені стебла трави під ногами. Казка ховається саме тут, між стеблами трави, між плетивом споришу, між широких листків подорожника. Коли ти придивишся до пишноти розквітлого лугу, прислухаєшся до казкового шелесту осоту, то побачиш зовсім інше, комашине життя зі своїми радощами і смутком, з добротою і злістю, зі сміхом і слізьми, зі щирістю й підступами. Треба тільки мати уяву, витримку – і тобі відкриється та казка. Там, в шелесті трав, під зігнутими дзвониками і сонячними голівками ромашок живуть маленькі комашки, які трудяться, дружать, борються і навіть закохуються.

Ось на похилий дзвоник всівся басовитий джмелик, там по довгому стеблу мандрує мурашка, а онде на пишній квітці конюшини клопочеться бджілка. Що ти знаєш про бджіл? Певне ж, тільки те, що вони носять смачнючий мед. А про те, що бджоли живуть у справжнісінькому казковому бджолиному королівстві зі своєю королевою, солдатами-вартовими, придворними-дамами, лінивцями-трутнями й бджілками-трудівницями, мабуть, і не здогадувався? Хочеш дізнатися більше, тоді хутчій у книгарню! Не віриш? Отже, треба читати! На сторінках цієї книги, від якої не можна відірватися, поки не дочитаєш, тебе чекають неймовірно цікаві пригоди бджілки Рудки та її друзів, чекає захоплива солодка «Медова казка»!..

 

Ткач, В. І.
Мед на ножі (Цивілізація Виходу) [Текст] : [SMS-мандри] / В. І. Ткач. — Чернівці : Букрек, 2017. — 328 с.

 

 

 

 

 

Фольварочний, В. І.
 Пересолений мед [Текст] : комедії / В. І. Фольварочний. — Чернівці : Зелена Буковина, 2000. — 360 с.

 Анотація

До збірника комедійних драматичних творів Василя Фольварочного «Пересолений мед» увійшли п’єси, написані як нещодавно, так і раніше, що засвідчують високий професіоналізм автора, володіння багатьма жанрами (від водевілю до трагікомедії), тонке відчуття сучасності, гостру реакцію на виразки суспільства і людської сутності.

 

Яґелло, Й.
 Молоко з медом [Текст] : роман / Й. Яґелло ; пер. з пол. Б. Антоняк. — Львів : Урбіно, 2019. — 456 с.

Анотація

Ще вчора Лінка планувала зовсім інше: улюблена журналістика, фотографії, мандрівки з коханим Адріаном. Проте зміни в її житті примусять якщо не забути про свої плани, то принаймні їх відкласти. Лінка чекає дитину. І якщо вона розраховувала, що Адріан зрадіє цьому так само, як вона, то помилялася… Адріан мріє вивчати живопис в Англії, тому зовсім не збирається круто змінювати своє життя. До створення родини й виховання дитини він виявився просто неготовим… Отож Лінці доведеться давати собі раду з навчанням, доглядати малу Єву й одночасно готуватися до складання іспитів. Утім, найголовніший з них вона, звісно, складе. А впертість і наполегливість і цього разу прийдуть їй на допомогу. Дівчата таки можуть усе! Можуть, якщо дуже хочуть.

 

 

Андреева, Н. В.
Грозы медового месяца [Текст] : [роман] / Н. В. Андреева. — Москва : АСТ : Астрель : Люкс, 2005. — 413 с. — (Городской роман).

Анотація

Четыре человека, не подозревающие о том, как тесно переплетаются их судьбы, попали в круговорот загадочных событий. У каждого своя история, но трагедия у них общая: волей или не волей они втянуты в спектакль под названием Убийство. Тот, кто поставил его, одержим идеей довести начатое до конца. Вместе герои переписывают сценарий заново, и к одному убийству добавляется другое, а потом и третье. И получается так, что у всех четверых планы разрушены, и теперь надо строить отношения друг с другом по-новому.

 

 

Вилар, С.
Светорада Медовая [Текст] / С. Вилар. — Харьков; Белгород : Книжный клуб, 2008. — 608с.

 Анотація

Молода княжна Светорада, дочка впливового смоленського правителя, готується до весілля з князем Ігорем. Так, принаймні, здається її оточенню. Але насправді вона вже давно вирішила, що не вийде за нелюба. Перед самим весіллям дівчина робить таємний втечу зі своїм коханим стрільцем Стемкой. Вони ховаються від погоні в лісах, і пробираються на південь, поки не осідають в Ростові, де Стемка влаштовується служити місцевому князю, а Светорада починає жити, як проста селянка. Але їхнє щастя триває недовго – дістати дівчину в дружини хоче хозарський царевич Усмара, вражений її красою …

 

Констан, П.
Мед и лед [Текст] : роман : пер. с фр. / П. Констан. — Мн. : Макбел, 2010. — 160 с. — (Библиотека французской литературы).

Анотація

Это – не обычный полицейский роман, а глубокое психологическое исследование личности осужденного и высшего общества типичного американского городка со своими секретами, трагедиями и преступлениями, общества, в котором настоящие виновники защищены своим социальным статусом, традициями и семейным положением.

Французская писательница приглашена преподавать литературное мастерство в один из университетов Вирджинии. В поисках сюжета для будущего романа она узнает о молодом человеке, приговоренном к смертной казни за убийство несовершеннолетней, совершенное с особой жестокостью. Но этот человек, который уже провел десять лет в камере смертников, продолжает отрицать свою виновность. Героиня, встретившись с ним, проникается уверенностью, что на него повесили убийство, и пытается это доказать…

 

Рогозинский, В. В.
Медовый месяц Михаила Булгакова [Текст] : Киевская феерия / В. В. Рогозинский. — Киев : Задруга, 2009. — 135с.

Анотація

Киевская феерия Виктора Рогозинского “Медовый месяц Михаила Булгакова” является оригинальной версией малоизвестных страниц жизни писателя, когда он вместе с молодой женой проживал на старинной киевской улице Рейтарской в мае 1913 года, будучи еще студентом медицинского факультета Киевского университета святого Владимира. В предлагаемом читателю произведении рассказывается о первой любви Михаила Булгакова, его отношении к окружающему миру, увлечениях театром и музыкой, передана обстановка Киева начала прошлого века, тщательно выписаны характеры персонажей.

Киевская феерия Виктора Рогозинского “Медовый месяц Михаила Булгакова” рассчитана на широкий круг читателей, в первую очередь на тех, кто любит его творчество, кто дорожит его памятью.

 

Рюриков, Ю. Б.
Мед и яд любви [Текст] / Ю. Б. Рюриков. — Москва : Мол. гвардия, 1990. — 446 с.

Анотація

Это книга о вечном и новом в любви, о том, чем именно отличается любовь от влюбленности и кто из нас способен и неспособен любить. В книге идет речь о небывалых кризисах любви и семьи, о болезненных переменах в современной психологии, о царящей у нас докультуре личных отношений и о первых ростках новой, спасительной культуры. В книге говорится о разных видах любви, непохожих друг на друга, о том, как именно они зависят от человеческого характера, и о новых, современных классификациях темперамента и характера. Рассказывает книга и о новых основах супружества, которые сейчас рождаются, о законах семейной совместимости и о других спасательных кругах от наших бед.

 

Филлипс, С. -Э.
Медовый месяц [Текст] : [роман] / С. -Э. Филлипс. — Москва; Мн. : АСТ :Попурри, 2000. — 448с. — (Современный любовный роман).

 Анотація

Очаровательная Хани Мун еще ребенком стала кинозвездой, «золотой девочкой Голливуда». Но девочка выросла — и теперь ей предстоит сделать нелегкий выбор между двумя великолепными мужчинами: обаятельным героем вестернов Дэшем Куганом и таинственным соблазнителем Эриком Диллоном.

 

Шим, Э.
Медовый ручеек [Текст] : рассказы и сказки / Э. Шим. — Киев : Веселка, 1989. — 255с.

Анотація

Сколько интересного можно увидеть в лесу и в поле, на озере и даже недалеко от своего дома, если внимательно ко всему присмотреться и терпеливо понаблюдать! Сколько маленьких тайн и загадок откроется тогда в природе родного края! Вот о них и рассказывает русский советский писатель Эдуард Шим.

 

Медова Чернігівщина [Текст] / [ред.-упоряд. М. Будлянський]. — Чернігів : Десна, 2013. — 192 с.

 Анотація

Чернігівщина тримає марку однієї з найбільш медоносних областей України. Область багата на справжніх ентузіастів у цій галузі, гідних продовжувачів справи Петра Прокоповича. Книга «Медова Чернігівщина» містить розповіді про двох-трьох бджолярів з кожного району. Серед них є виробники медових напоїв, у тому числі славнозвісної медовухи, а також власник садиби «Лікувальна бджілка». В цій книжці-енциклопедії є розділи про історію пасічництва на чернігівщині, зокрема, про славетного земляка, винахідника рамкового вулика Петра Прокоповича, представлено десятки сучасників-пасічників. А розділ «У бджолиному оркестрі» знайомить читача з віршами поетів-земляків Леоніда Горлача, Миколи Адаменка, Миколи Ткача, Володимира Сапона, Анатолія Мойсієнка, Валентини Меркулової, Володимира Сенцовського.

Горніч, М. Л.
Медові вина [Текст] : Як зробити медове вино в домашніх умовах / М. Л. Горніч. — 2-е вид., переробл. і допов. — Київ : Медицина України, 2008. — 127с.

 Анотація

У книзі розглянуто весь цикл виробництва медового вина, особливості окремих операцій, наведені способи розрахунку медового сусла. Значна увага приділяється виготовленню медово-плодоягідних і плодоягідно-медових вин. Здійснена спроба систематизувати знання з медоваріння як власні – автор протягом 20 років виготовляє медові вина на любительському рівні – а також досвід інших медоварів.

Для широкого кола пасічників і читачів, які цікавляться питаннями медоваріння.

 

 

Джарвис, Д. С.
Мед и другие естественные продукты [Текст] : Опыт и исследования одного врача / Д. С. Джарвис. — Бухарест : Апимондия, 1981. — 126 с. — (Из тайн природы).

Анотація

Опыт и исследования одного врача.

Цель книги – передать следующим поколениям ”принципы и средства лечения народной медицины” такими, какими автор проверил и применял в своей продолжительной врачебной практике. В изданиях на английском языке книга называлась ”Народная медицина”. Из предлагаемых народной медициной лечебных средств автор особо выделяет следующие: 1) мед и медовые соты 2) яблочный уксус.

 

 

Джарвис, Д. С.
Мед и другие естественные продукты [Текст] : Опыт и исследования одного врача / Д. С. Джарвис. — Киев : Хрещатик, 1993. — 136 с.

Анотація

Опыт и исследования одного врача.

Цель книги – передать следующим поколениям ”принципы и средства лечения народной медицины” такими, какими автор проверил и применял в своей продолжительной врачебной практике. В изданиях на английском языке книга называлась ”Народная медицина”. Из предлагаемых народной медициной лечебных средств автор особо выделяет следующие: 1) мед и медовые соты 2) яблочный уксус.

 

Лазебный, А.
Пчелиная аптека: Все о медолечении и пчелоужалении [Текст] / А. Лазебный. — Донецк : БАО, 2012. — 384 с.

 Анотація

Бог создал пчелу во благо человеку, и это удивительное насекомое уже много тысяч лет, щедро дарит людям замечательные продукты – мед, воск, маточное молочко, прополис.

В книге вы найдете рецепты лечения продуктами пчеловодства. Также на страницах издания представлено научно обоснованное описание пчелоужаления – методики лечения с помощью укусов пчел. Самые тяжелые заболевания отступают благодаря этим волшебным средствам!

Адресовано широкому кругу читателей.

 

 

Омелаенко, С. Б.
Этот сладкий-сладкий мед [Текст] / С. Б. Омелаенко. — Киев : Освіта, 1992. — 64с.

Анотація

В книге рассказывается о жизни и труде пчел, о получении меда, его составе, свойствах и хранении.

Даются советы по использованию продуктов пчеловодства для укрепления здоровья, лечения, продления жизни.

Приведены рецепты приготовления различных кушаний и напитков с медом.

 

 

Простакова, Т. М.
Лечение водой, глиной, медом и пиявками [Текст] / Т. М. Простакова. — Харьков; Белгород : Кн. клуб “Клуб семейн. досуга”, 2009. — 224с. — (Семейный лечебник).

 Анотація

В книге предлагаются способы лечения и профилактики всех основных заболеваний только теми средствами, которые нам подарила природа. Здесь же читатели найдут советы по уходу за собой, познакомятся с разными системами питания и диетами.

 

 

Романова, М. Ю.
Медоносная пасека [Текст] : 1000 полезных советов / М. Ю. Романова. — Харьков : Аргумент-принт : Виват, 2015. — 256 с. — (Полезная книга).

 Анотація

Вы любите мед? Вы верите в целебную силу продуктов пчеловодства? Вы хотите завести пасеку? В таком случае эта книга – для вас! В ней содержатся важные и ценные советы относительно приобретения, изготовления и обустройства ульев, ухода за пчелами, их разведения и лечения и многое другое. Книга будет интересна и полезна как начинающим пасечникам, так и опытным пчеловодам.

 

 

Франк, Р.
Чудо-мед. Вкусный лекарь [Текст] / Р. Франк. — Харьков; Белгород : Кн. клуб “Клуб семейн. досуга”, 2010. — 192с.

Анотація

Мед – не просто вкусная сладость, но и настоящий кладезь полезных микроэлементов, витаминов и минералов. Книга расскажет, как с помощью меда можно: укрепить защитные силы организма; нормализовать пищеварение; повысить работоспособность; продлить молодость; предотвратить дефицит минералов; усилить получение энергии. Также вы найдете здесь простые «медовые» рецепты исцеления и профилактики головных болей, кариеса, атеросклероза, судорог, нервных расстройств, язвы, ревматизма, инфекций дыхательных путей, болей в желудке, грибковых заболеваний, воспалений.

 

 

Шабаршов, И. А.
В стране медоносных пчел [Текст] : [альбом] / И. А. Шабаршов. — Москва : Агропромиздат, 1989. — 216 с.

Анотація

Книга-альбом знакомит с жизнью медоносных пчел. Рассказано о породах пчел, способах разведения и ухода за ними. Описаны и показаны важнейшие медоносные растения, даны сведения о меде, цветочной пыльце и других ценных продуктах пчеловодства.

Автор – ученый-пчеловод и журналист, много лет работавший в журнале “Пчеловодство”.

Книга отпечатана на мелованной бумаге и имеет большое количество цветных иллюстраций.