29/06

Майстер-клас з виготовлення ляльки-мотанки

Про українські рушники та вишиванки знає весь світ. А про ляльку-мотанку? Що ми знаємо про неї?

Ляльки-мотанки – давні родинні обереги українців. Перші вузликові ляльки, так інколи ще називають мотанки, з’явилися близько 5 тисяч років тому. Такі ляльки уособлюють собою єднання сімейних зв’язків поколінь, дуже часто вони ставали справжніми родинними реліквіями, які передавали із роду в рід.

Мотанка – символ добра та благополуччя, сакральний символ надії на краще. Як добре, що ми пам’ятаємо свої витоки, відроджуємо звичаї і традиції предків.

Бібліотекарі і читачі Державної бібліотеки України для юнацтва (дорослі і малі) мали щасливу нагоду взяти участь у майстер-класі з виготовлення ляльки-мотанки, який провела наша колега, художниця-виконавиця художньої обробки кераміки, арт-експертка, мистецтвознавиця Яна Погребнюк.

Вчилися мотати лялечку, мріяли про майбутнє, загадували найпотаємніші бажання. А наприкінці майстер-класу з’ясувалося, що найголовніше для всіх – Перемога над рашистськими зайдами і Мир в Україні. І саме ці уповання, сподіваємось, ввібрала в себе кожна виготовлена нами лялька-мотанка.

Дякуємо, пані Яно, за чудовий майстер-клас і натхнення!