13/04

Майстер-клас з писанкарства

Підготовка до Великодня набирає обертів. Сьогодні ми разом з нашими читачами і майстринею з писанкарства Анною Котліною готували один із його атрибутів – писанки.

Українська писанка містить чимало секретів та таємниць. Кожен колір та візерунок, написані майстром на яєчку, мають свій сенс та значення. Саме про це розповіла Анна Котліна, яка вже 14 років розписує писанки.

Для створення писанки знадобляться писачок, прочищалочка до нього, шматочок воску, барвники, олівець, гумка, свічка зі свічником та куряче яйце. Діти дізналися технологію виготовлення писанки: як зі звичайного курячого яйця зробити яйце, придатне для оздоблення візерункам; як видути з яйця його вміст; зробити розмітку яйця; створити візерунок на яйці спершу олівцем; навести візерунок воском; пофарбувати писанку; зняти віск з писанки. Після всіх цих кроків можна милуватися результатом своєї роботи – готовою писанкою.

А ще писанку можна підвісити на китичку. Для її створення Анна рекомендує використовувати акрилову або бавовняну нитку. Нанизати яйце на китичку зручно з допомогою довгої голки.

Оберіг готовий!

Спасибі фахівцям відділу мистецтв Державної бібліотеки України для юнацтва і Анні Котліній за організацію та проведення майстер-класу з писанкарства!

Про Анну Котліну

Навчалась у Зої Сташук у Київському Палаці дітей та юнацтва в «Майстерні писанкарства». За роки навчання брала участь у міському та всеукраїнському конкурсах-виставках «Писанкова веселка” 2012- 2014 р., виставці “Чисті роси” (м. Київ), у заходах “Подаруй писанку музею” в музеї І. Гончара (м. Київ), у конкурсі-виставці “Писанка” 2013 р. (м. Коломия). Стипендіатка Президентської стипендії для молодих майстрів народного мистецтва України на 2016 рік. Анна з радістю ділитись знаннями про писанкарство на майстер-класах та вела гурток “Майстерня писанкарства” в СЗШ № 286 м. Києва та гурток “Майстерня рукоділля” в клубі за місцем проживання “Молоді серця”. Згодом очолила “Майстерню писанкарства” в КПДЮ, де викладала 4 роки. Багаторазова учасниця щорічної виставки у Національній Спілці майстрів народного мистецтва України, виставки у Центрі української культури та мистецтва 2018-2019 р. Співорганізатор Міжнародного етнографічного конкурсу дитячо-юнацької творчості “Писанкова веселка”, онлайн 2020 та 2021 р. Веде YouTube канал “Anna Kotlina Pysanky Ukraine”. Має онлайн та друковане видання. Активно допомогає у благодійних заходах з 2010 р. та організовує благодійні заходи для різних категорій населення з 2016 р.