Лущик Петро Михайлович (12 липня 1963 р.)

Петро Лущик народився 12 липня 1963 року у селі Лущики Львівської області. Після закінчення середньої школи вступив на фізичний факультет Львівського державного університету, який успішно закінчив 1985 року. Відтоді незмінно працює вчителем фізики та інформатики в Сопошинській школі Жовківського району.

Писати почав давно. Вперше відправив свою роботу на конкурс «Коронація слова» в 2003 році і одразу ж став лауреатом. Роман «Полювання на дрохв» вийшов у видавництві «Піраміда» невеликим накладом. Наступним успіхом став роман «Тамплієри короля Данила», який отримав спеціальну відзнаку міського голови Львова на «Коронації слова-2014». Лауретом «Коронації слова» письменник ставав у 2015, 2017, 2019 роках.
Відділ абонементу пропонує для ознайомлення книги Петра Лущика, які є у фонді бібліотеки.

 

Лущик, Петро Михайлович.    Галицька сага [Текст] : роман. Кн. 8 : Серпень дев’яносто першого / Петро Михайлович Лущик. — Харків : Фоліо, 2022. — 320 с. — (Сага).
ISBN 966-03-8945-8

Анотація

Роман «Серпень дев’яносто першого» завершує цикл «Галицької саги» Петра Лущика. Ми попрощалися з жителями галицького села Перетин у важкий для них час: майже всі чоловіки знайшли свою смерть у лісі за селом, сам Перетин було спалено, а ті, хто вижив у цій м’ясорубці, опинилися у далекому Сибіру. Тим нечисленним перетинцям, які лишилися на рідних теренах, судилося пізнати всі «принади» колгоспного життя.

Усе змінилося влітку 1991 року, коли учні місцевої школи випадково натрапили на давно загублену могилу вояків УПА. На перепоховання героїв до відродженого Перетина збираються ті, хто покинув його ще у сорокові роки. Це збіглося з подіями, які назавжди змінили не тільки життя наших героїв, але й остаточно розвалили ще недавно могутній Радянський Союз й утвердили самостійну Україну. Те, про що у підземних вологих темних криївках мріяли десятки тисяч повстанців, нарешті сталося. Й у цьому була їхня велика заслуга…

 

 

Лущик, Петро Михайлович.    Галицька сага [Текст] : роман. Кн. 4 : Майбутня сила / Петро Михайлович Лущик. — Харків : Фоліо, 2021. — 316 с. — (Сага).
ISBN 966-03-9536-7

 Анотація

«Майбутня сила» — четверта книга «Галицької саги» — охоплює події, що відбувалися у 1929—1934 роках. Після того як, вдавшись до військового перевороту, у 1926 році Начальник Польщі Юзеф Пілсудський повернувся до влади, він запровадив політику санації — оздоровлення. Вона передбачала згортання демократичних інститутів, обмеження прав парламенту і зміцнення виконавчої влади. Одним з проявів цієї політики стала так звана «пацифікація» — умиротворення українського населення. На всі ці заходи новостворена Організація Українських Націоналістів відповіла терором. Не обійшло це і жителів та вихідців із села Перетин. Одні події вони відчули буквально на собі (пацифікація), про інші — голод на Великій Україні чи прихід до влади Гітлера — тільки чули. І лише незначна частина людей здогадувалась, чим це все може закінчитись. Але вже з’явилась сила, здатна продовжувати боротьбу…

 

 

Лущик, Петро Михайлович.    Галицька сага [Текст] : роман. Кн. 3 : Примара миру / Петро Михайлович Лущик. — Харків : Фоліо, 2020. — 314 с. — (Сага).
ISBN 966-03-9364-6

 Анотація

«Примара миру», третя книга «Галицької саги», охоплює події, що відбувалися у 1923-1928 роках.

15 березня 1923 року у Парижі було вирішено передати Східну Галичину, де переважало українське населення, під опіку Польщі. Не всім таке рішення припало до смаку. Галицькі терени заполонили польські військові осадники, на яких Юзеф Пілсудський покладав великі сподівання; внаслідок проведення так званого «шкільного плебісциту» значно скоротилася кількість українських шкіл; українців витісняють з державної служби…

Щоб протистояти цьому, об’єднуються колишні військові, за плечима яких бої за рідну землю: хтось вступає до лав Української Військової Організації і продовжує збройну боротьбу; хтось розуміє, що побороти натиск польських осадників можна лише спільно, створивши кооперативи; хтось шукає щастя за океаном…

Життя не лише розкидало перетинців різними країнами, але й розвело по різних ідеологіях. Поки що вони не воюють один проти одного, але хто знає, як піде далі?..

 

 

Лущик, П. М.    Орел проти кентавра [Текст] : наук.-фантаст. роман / П. М. Лущик. — Луцьк : Твердиня, 2018. — 176 с.
ISBN 617-517-291-9

 

 

 

 

Лущик, П. М.    Таємниця зошита без палітурок [Текст] : роман / П. М. Лущик. — Луцьк : Твердиня, 2017. — 224 с.
ISBN 617-517-272-8

 

 

 

 

 

Лущик, П. М.    Ратники князя Лева [Текст] : роман / П. М. Лущик. — Київ : Довженко Букс, 2016. — 250 с.
ISBN 617-7463-06-0

Анотація

Минуло дванадцять років від подій, описаних у романі «Тамплієри короля Данила». Сподівання Данила Галицького на допомогу Риму у його боротьбі із Золотою Ордою не справдилися. На землю Руську знову прийшли монголи. Король Данило помер, так і не виконавши своєї місії. Те, чого не вдалося батькові, намагається здійснити його син Лев. І саме тоді до Львова знову повертаються хрестоносці. Але цього разу — не допомагати…

 

 

Лущик, П. М.    Тамплієри короля Данила [Текст] : роман / П. М. Лущик. — Харків : Фоліо, 2014.– 286с.
ISBN 966-03-7032-6

Анотація

Петро Лущик народився 1963 р. на Львівщині. Закінчив фізичний факультет Львівського державного університету ім. Івана Франка. Працює вчителем фізики та інформатики у Сопошинській школі. Лауреат конкурсів «Коронація слова-2003» (роман «Полювання на дрохв») та «Коронація слова-2014» (роман «Тамплієри короля Данила»). Дія роману відбувається у XIII столітті. Папа Римський Інокентій IV відправляє до галицького князя Данила Романовича свого посла. Охороняти важливу особу доручено загону воїнів-тамплієрів на чолі з командором Гійомом де Пардо. Храмовникам доведеться вступити у сутичку не лише з монголами, що захопили руські землі, але й зі своїми одвічними суперниками госпітальєрами і навіть з ассасинами.