Літні читання – 2022

Читання стало частиною людського життя задовго до появи першої друкованої книги. За версіями різних учених, перші наскельні написи люди почали читати близько 6 – 6,5 тисяч років тому. Згодом висічені на камені послання перетворилися в піктографічне письмо — так з’явилися перші ієрогліфи. Ідея створити алфавіт на основі фонетики з’явилася набагато пізніше — приблизно 3 – 4 тисячі років тому. Саме з того моменту навички письма й читання стали прирівнювати до грамотності й високого рівня інтелектуального розвитку.

Читання було і залишається основним способом передавання знань у сучасному світі. Діти, які люблять читати, мають багатшу уяву та фантазію, більш розвинені аналітичні здібності й стабільнішу психіку, ніж ті їх однолітки, що віддають перевагу телевізору і комп’ютеру.

Запрошуємо до нашої бібліотеки, де ви знайдете книжки на будь-який смак. Пропонуємо хрестоматії з української літератури для 5-11 класів, де можна прочитати художні твори у скороченому варіанті.

Інтерактивні книжки – комікси полегшують розуміння складних тем, мають захопливий сюжет, розвивають логіку та творче мислення.

Пропонуємо книги для саморозвитку та мотивації, для навчання та відпочинку.

Бажаємо захопливого читання!

 Гузар на кожен день [Текст] / уклад. О. Климончук. — Харків : Фоліо, 2021. — 415 с.
ISBN 966-03-9829-0

Анотація

До нього дослухалися всі — малі й дорослі, його поради шукали президенти і патріархи. Мудрі настанови та міркування Блаженнішого Любомира Гузара, його поради українцям увійшли до нашого унікального видання.

Завдяки відеоматеріалам, доступним за QR-кодами, можна почути голос цієї доброї і мудрої людини.

Видання ілюстроване.

 

 

 Європа – гра [Текст] : Європа у великому та малому, в історії та мріях. — Київ : Август Трейд, 2015. — 49 с. — Дод. до кн.: Відповіді. Наліпки.
ISBN 92-9238-238-4

 Анотація

Книга-гра для учнівської молоді, яка має краще знати і розуміти Європейський Союз, його історію та сучасність, цілі та цінності. “Європа-гра” стане для вас розвагою і засобом пізнання ЄС водночас.

Демократія, дотримання прав людини, рівність усіх перед законом – це основи сучасної європейської цивілізації, фундамент Європейського Союзу.

В цій книжечці можна розмальовувати картинки, проводити певні лінії, клеїти наклейки. І коли закінчите цю справу, то здивуєтеся, як багато знаєте про ЄС.

Успіхів вам і вдалої”Європа-гри”!

 

 

Літературна скарбничка [Текст] / [уклад. С.Г. Криган]. — Чернівці : Букрек, 2015. — 280 с.
ISBN 966-399-704-9

Анотація

У “Літературну скарбничку” ввійшли казки, твори класиків і сучасних українських письменників. Вони дають змогу пізнати все багатство жанрів красного письменства, вчать любові до краю, шани до батьків, поваги до ровесників.

 

 

 Українська література. 10 кл [Текст] : хрестоматія : рівень стандарту / [авт.-упоряд. Н.І. Черсунова]. — Харків : ПЕТ, 2019. — 400 с.
ISBN 966-925-038-4

Анотація

Українська література Хрестоматія 10 клас створено відповідно до чинної навчальної програми з української літератури (рівень стандарту), що затверджена Міністерством освіти і науки України.

Видання містить біографічні довідки про письменників, необхідні матеріали з теорії літератури, а також рубрики «Цікаві факти» та «Підсумуйте прочитане». Деякі літературні твори подано у скороченому вигляді, при цьому особливості авторського стилю, сюжетні лінії та ключові епізоди збережені. Після кожного твору подається тлумачення незрозумілих слів та пропонуються запитання й завдання, робота над якими допоможе кращому засвоєнню змісту та розвитку аналітичних навичок.

Хрестоматія розрахована на учнів 10 класів, але може бути корисною і для абітурієнтів, студентів, учителів загальноосвітніх навчальних закладів.

 

 

Українська література. 11 кл [Текст] : хрестоматія : рівень стандарту / [авт.-упоряд. Н.І. Черсунова]. — Харків : ПЕТ, 2019. — 464 с.
ISBN 966-925-108-4

 Анотація

Хрестоматію створено відповідно до чинної навчальної програми з української літератури (академічний та профільний рівні), що затверджена Міністерством освіти і науки України.Видання містить біографічні довідки про письменників, необхідні матеріали з теорії літератури, а також рубрику «Підсумуйте прочитане!». Деякі літературні твори подано в скороченому вигляді, при цьому особливості авторського стилю, сюжетні лінії та ключові епізоди збережені. Після кожного твору подаєтьсд тлумачення незрозумілих слів та пропонуються запитання й завдання, робота над якими допоможе кращому засвоєнню змісту та розвитку аналітичних навичок.Хрестоматія розрахована на учнів 11 класів, але може бути корисною і для абітурієнтів, студентів, учителів загальноосвітніх навчальних закладів.

 

 

Українська література. 5 кл [Текст] : хрестоматія + позакласне читання / уклад. О.П. Ричко. — Київ : Освіта, 2017. — 320 с.
ISBN 617-656-720-2

Анотація

Посібники укладено відповідно до вимог оновленої програми з української літератури. Призначені забезпечити учнів текстами художніх творів та урізноманітнити завдання, пропоновані в підручнику. У вступному слові вміщено рекомендації щодо роботи з книгою. Матеріал структуровано за розділами та рубриками.

Для учнів, учителів української літератури, широкого кола читачів.

 

 

 Українська література. 6 кл [Текст] : хрестоматія / [уклад. С.А. Витвицька]. — Вид. 2-е, переробл. і допов. — Тернопіль : Підручники і посібники, 2019. — 320 с.
ISBN 966-07-2264-4

 Анотація

У хрестоматії подано всі тексти літературних творів, передбачені чинною з усіма змінами програмою з української літератури, затвердженою Міністерством освіти і науки України. Для учнів 6 класу та вчителів середньої загальноосвітньої школи.

 

 

Українська література. 7 кл [Текст] : хрестоматія / уклад. С. Витвицька. — Тернопіль : Підручники і посібники, 2017. — 512 с.
ISBN 966-07-2804-2

 Анотація

У хрестоматії подано всі тексти літературних творів, передбачені чинною програмою з української літератури, затвердженою Міністерством освіти та науки України, з усіма її змінами.

Для учнів 7 класу та вчителів середньої загальноосвітньої школи.

 

 

Українська література. 8 кл [Текст] : хрестоматія / уклад. С. Витвицька. — Тернопіль : Підручники і посібники, 2016. — 272 с.
ISBN 966-07-3035-9

Анотація

У хрестоматії подано всі тексти літературних творів, передбачені чинною програмою з української літератури, затвердженою Міністерством освіти та науки України, з усіма її змінами.

Для учнів 8 класу та вчителів середньої загальноосвітньої школи.

 

 

Українська література. 9 кл [Текст] : хрестоматія / уклад. С. Витвицька. — Тернопіль : Підручники і посібники, 2018. — 400 с.
ISBN 966-07-3144-8

 Анотація

У хрестоматії подано всі тексти літературних творів, передбачені чинною програмою з української літератури, затвердженою Міністерством освіти та науки України, з усіма її змінами.

Для учнів 9 класу та вчителів середньої загальноосвітньої школи.

 

 

Буше, Франсуаза.    Книжка, яка допоможе полюбити книжки навіть тим, хто не любить читати [Текст] / Франсуаза Буше ; іл. Ф. Буше ; [пер. з фр. Л. Дяченко]. — 3-е вид. — Київ : АРТБУКС, 2019. — 112 с. — (Читати – класно!).
ISBN 6177688-29-6

Анотація

У книжці дотепної Франсуази Буше знайдеться купа порад (корисних і не дуже) про те, як усе життя ковтати книжки і при цьому не товстішати. Доведено авторкою: краще щодня мати на вечерю книжку, а не тістечка чи сардельки! У ній ти знайдеш відповідь на такі запитання:

• Чи впливає читання на твій ріст?

• Де та за якої погоди читати найкраще?

• Чи можна захворіти від надмірного читання?

• Що робити, якщо ти все ж таки не любиш читати?

І на останок:

• У чому суперсила книжок?

 

 

Вейд, Марк.    Арчі [Текст] : [графічний роман]. Т.1 : Новий Рівердейл / Марк Вейд ; худож. Ф. Стейплз ; [пер. з англ. І. Савюк]. — Київ : BOOKCHEF : Форс Україна, 2020. — 156 с.
ISBN 617-7808-05-2

 Анотація

Вітаємо в новому Рівердейлі! Улюблений Підліток Америки, Арчі Ендрюс, відроджується на сторінках цього графічного роману, що об’єднує перші шість випусків серії, про яку говорять усі.

Познайомтеся з учнем старшої школи Рівердейла Арчі, його дивакуватим, ласим до їжі найкращим другом Джаґгедом, сусідкою Бетті й заможною снобкою Веронікою Лодж, у сучасному переосмисленні улюбленого читачами світу «Арчі» . Тут є все: любовний трикутник, дружба, гумор, шарм і вдосталь веселощів, але з рішуче сучасним підходом.

Створений майстрами жанру коміксів: письменником МАРКОМ ВЕЙДОМ і зірковими художницями ФІОНОЮ СТЕЙПЛЗ, ЕННІ ВУ та ВЕРОНІКОЮ ФІШ перший том «АРЧІ» представляє читачам новий погляд на вже улюблену концепцію «Арчі Комікс», зберігаючи найкращі елементи із 75-річної історії серії.

 

 

Ганачкова, П.    Вісімдесят хитромудрих запитань про природу, погоду, тіло та Всесвіт [Текст] / П. Ганачкова, Т. Маковська ; [пер. з англ. Т. Савчинська ; іл. І. Черняк]. — Київ : Книголав, 2019. — 17 с. — (Дитяча полиця).
ISBN 617-7563-62-3

Анотація

Ілюстроване видання «80 хитромудрих запитань» стане справжнім подарунком для батьків, які часто не знають, що відповісти на всі «чому?» своєї дитини.

Чому небо блакитне? Чому світлячки світяться? Навіщо нам спати? Чому сніг виблискує? Ці та інші запитання нарешті знайшли свої відповіді — у книжці Павли Ганачкової й Терези Маковської.

«80 хитромудрих запитань» це довідник для допитливих дітлахів, яким буквально хочеться знати все. У книжці є відповіді на всі можливі запитання про природні процеси, погоду, людське тіло та навіть космічні простори. Окрім цього вся інформація ховається в особливих книжкових «віконцях», які й відкриватимуть таємниці. Якщо ваша дитина повсякчас вимагає чітких і науково обґрунтованих відповідей, то «80 хитромудрих запитань» стануть вашою постійною настільною книгою. А її цікавинки й жарти, заховані у таємних місцях, дозволяють краще засвоїти прочитане.

До речі, усі факти, наведені у книжці, перевірили наукові редактори. Тому батьки можуть не перейматися через можливі помилки й сміливо користуватися виданням.

 

 

Гудвін, Майкл.    Економіка: як вона працює (і не працює) у словах та малюнках [Текст] : [комікс] / Майкл Гудвін ; іл. Ден Бурр ; [пер. з англ. О. Єлагіна, А. Поритко]. — Львів : Ірбіс Комікси, 2020. — 320 с. : іл.
ISBN 617-7569-12-0

Анотація

Економіка відіграє важливу роль у житті кожної людини, адже щодня доводиться приймати безліч навіть найпростіших економічних рішень, у тому числі тих, які стосуються заробітку грошей, споживання товарів, забезпечення власного добробуту чи добробуту своєї родини. Щодня виникає потреба взаємодіяти з різними установами: закладами освіти, лікарнями, органами влади — усі вони є частиною економічної системи не лише країни, а й окремого громадянина. А ще люди реалізують власне виборче право, голосуючи за політиків, які потім приймають важливі економічні рішення, що впливають на інтереси кожного громадянина. І часто політики обіцяють речі, які вочевидь не можуть бути виконані, бо йдуть урозріз із законами економіки.

І щоб осягнути цей складний кругообіг таких різних і таких пов’язаних між собою сфер нашого життя, без розуміння економіки та її принципів не обійтися.

Автор коміксу намагається з’ясувати головні економічні принципи та зв’язки починаю­чи із найбільш раннього періоду — від стародавнього натурального господарства, крок за кроком мандруючи історією, до сьогодення. Це дає читачеві змогу проаналізувати, як із плином часу змінювалися умови існування людства та як саме працює економіка на рівні сім’ї, країни, планети.

Тож приєднуйтеся до економічної мандрівки разом з автором!

 

 

Ґонік, Ларрі.    Біологія [Текст] / Ларрі Ґонік, Дейв Весснер ; пер. з англ. С. Зубченко ; [худож. Л. Ґонік]. — Київ : Рідна мова, 2020. — 312 с. — (Наука в коміксах).
ISBN 966-917-548-9

 Анотація

Ви ціпенієте, коли вчитель просить розрізати жабу? Ви досі думаєте, що ДНК розшифровується як «Дуже НеКомпетентний»? Гадаєте «цикл Кребса» — це ще один сучасний транспортний засіб, щоб гасати містом? Якщо ви відповіли ствердно хоча б на одне з цих запитань, вам не обійтися без «Біології» з серії «Наука в коміксах». Цей пізнавальний і веселий посібник створили популяризатор науки Ларрі Ґонік і біолог Дейв Весснер — випускник Гарвардського університету, професор біології та завідувач кафедри «Здоров’я і людські цінності» при Девідсонському коледжі, який читає курси «Вступ до біології», «Мікробіологія» і «ВІЛ/СНІД».

Читаючи цю захопливу книжку, ви дізнаєтеся про «внутрішню кухню» клітин і магію експресії генів, про статеве й нестатеве розмноження, про еволюцію й екосистеми… Байдуже, чи ви вперше заглядаєте в чашку Петрі, чи намагаєтеся освіжити знання після десятиліть їхньої деградації або ж просто цікавитеся тим, що таке біологічне життя — у цій книжці знайдете відповіді на всі запитання.

 

 

Ґонік, Ларрі.    Всесвітня історія [Текст]. Т. 5 : Від Бастилії до Багдада / Ларрі Ґонік ; пер. з англ. А. Хлівний ; [худож. Л. Ґонік]. — Київ : Рідна мова, 2020. — 264 с. — (Наука в коміксах).
ISBN 966-917-549-6

 Анотація

Історії не повернути назад, але можна її уявити, особливо, роздивляючись картинки блискучого автора нонфікшн-коміксів Ларрі Ґоніка.

У цьому томі «Історії» оповідь починається з епохи Просвітництва, охоплює два з половиною століття, з революціями, суспільними та економічними зрушеннями, двома світовими війнами, колоніалізмом, науково-технічним прогресом, скасуванням рабства та багатьма іншими подіями, і закінчується XXI ст. з його війнами в Іраку та Афганістані.

У своїх дотепних текстах і графічних роботах Ґонік приділяє однакову увагу всім частинам світу, оживляючи минуле, і ми можемо поглянути на історію під новим, незвичним кутом.

 

 

Ґонік, Ларрі.    Матан [Текст] : [матем. аналіз : комікс] / Ларрі Ґонік ; [худож. Л. Ґонік ; пер. з англ. С. Попадюк]. — Київ : Рідна мова, 2020. — 240 с. : іл. — (Наука в коміксах).
ISBN 966-917-462-8

 Анотація

Математичний аналіз — потужний інструмент, який широко застосовують у фізиці, інформатиці, інженерії, техніці, економіці, бізнесі, фінансах, медицині, біології, демографії, статистиці та інших галузях — усюди, де використовують математичні моделі. Його ідеї розвивали багато поколінь математиків, а біля витоків стоять Ньютон і Лейбніц. На сторінках цієї книжки знаменитий автор науково-популярних коміксів Ларрі Ґонік віртуозно порозкладає для вас по поличках основи матаналізу й освітить ліхтариком навіть найтемніші їхні куточки. Функції, границі, похідні, інтегрування  —  будь-які задачі можна розв’язати! Готуйте заліковки для п’ятірок!

 

 

Кафтан, Марина. Історія брехні. Як ми обманюємося [Текст] / М. Кафтан; [іл. О. Старанчук]. — Київ : Портал, 2020. — 208 с.
ISBN 617-7925-20-9

Анотація

Фейки, маніпуляції, забобони, містифікації, пропаганда, реклама. Нинішня проблема медіаграмотності має тривалу історію. Довкола нас чимало відвертої брехні, скільки її не розвінчуй — люди й далі вірять в абсурдні речі. Ця книжка розповість про те, як і хто творить брехню, а головне — як її розпізнати і не піддаватися на зловмисні впливи.

 

 

Ніцше, Ф. Ранкова зоря. Думки про моральні передсуди [Текст] / Ф. Ніцше ; пер. з нім. В. Кебуладзе. — Київ : Темпора, 2018. — 800 с.
ISBN 617-569-382-7

 Анотація

У творчому спадку Фридриха Ніцше “Ранкова зоря” – друга з трьох праць, що вирізняють середній (“позитивістський”) період філософування німецького мислителя. Посідаючи позицію між “Людським, надто людським” і “Веселою наукою”, вона знаменує початок майбутнього проекту “переоцінки всіх цінностей”. Текст складається з п’яти частин, які містять 575 афоризмів різної довжини й тематики. Ніцше визначає мораль як звичаєвий спосіб учинку й оцінювання. Порушено питання про передсуди, вільнодумство, проблеми істини та знання. Проведено підготовчу роботу з подальшого вивчення моралі та релігії, що розвиватиметься в полемічному трактаті “До генеалогії моралі” та критичній розвідці “Антихрист”. В “Ранковій зорі” філософія Ніцше розглядається як експериментальна візія існування й випробування різноманітних перспектив самореалізації людини. Видання супроводжується історико-філософською передмовою й дослідницько-термінологічним коментарем.

 

 

Федієнко, В. В.    Основи швидкочитання [Текст] : Книга тренінг 25 занять по 25 хвилин : [навч.-практ. посіб.] / В. В. Федієнко ; [худож. В. Харченко]. — Харків : Школа, 2020. — 192 с.
ISBN 966-429-705-6

 Анотація

Готовий тренінг, що допоможе дитині навчитися швидше читати і краще засвоювати прочитане. У посібнику використано як класичні, так і новітні методики. Вони адаптовані так, аби батьки без педагогічної освіти могли досягати чудових результатів, займаючись із дитиною вдома.

 

 

Шаткін, Д. -П.    Народжені бути вільними. Чому підлітки ризикують та як захистити їх від небезпек [Текст] / Д. -П. Шаткін ; пер. з англ. О. Замойська. — Київ : Книголав, 2019. — 304 с. — (Полиця нон-фікшн).
ISBN 617-7563-54-8

 Анотація

Підлітковий вік – страшне словосполучення для батьків, які пережили цей непростий період зі своїми дітьми чи тільки чекають на нього. Неконтрольована поведінка, конфліктність, загравання з небезпекою, вдавана байдужість неповний перелік викликів, з якими батькам доведеться жити, але в жодному разі не боротися. Чому? Бо у всього є свої причини.

Видатний психолог Джесс П. Шаткін спростовує низку міфів про причини підліткового шаленства, пояснюючи, чому стратегії залякування чи попередження не зменшують бажання ризикувати. Ґрунтовні медичні висновки, свіжі знахідки та особиста історія автора роблять цю книжку надзвичайно цікавою та корисною для батьків. Не меншу зацікавленість вона викличе і у самих підлітків!

 

 

Юнг, К. -Г.    Архетипи і колективне несвідоме [Текст] / К. -Г. Юнг ; з нім. пер. К. Котюк ; наук. ред. О. Фешовець. — 2-е опрац. вид. — Львів : Астролябія, 2018. — 608 с.
ISBN 617-664-127-8

Анотація

Книгу Карла Ґустава Юнґа «Архетипи і колективне несвідоме» складають опубліковані протягом 1933–1955 років статті, у яких автор розвиває одні з найважливіших елементів його аналітичної теорії. Перед нами виклад учення про колективний рівень несвідомої частини нашої психіки і про архетипи як вроджені універсальні структури, що становлять зміст цього колективного несвідомого. Образний паралелізм, властивий різноманітним міфологіям, релігіям, мистецтвам, казкам, філософським, алхімічним і науковим ученням, а також нашим снам, фантазіям та маренням, допомагає авторові виявити й описати ці архетипи, а також дослідити їхній вплив на становлення особи. Книга торкається практично всіх аспектів людської життєдіяльності, а тому буде цікава не лише психологам та психотерапевтам, а й філософам, релігієзнавцям, антропологам, мистецтвознавцям, а також усім, хто прагне збагнути часто приховані від ока основи нашого існування.