Державна бібліотека України для юнацтва
“Стратегія розвитку та пріоритети діяльності
спеціалізованих бібліотек України для юнацтва”

Анонси
Новини
страница о насБібліотеки для юнацтва

страница о насПро бібліотеку
Послуги бібліотеки
Фонд бібліотеки
Віртуальна довідка
Обговорюємо книгу
Фахівцям

Науково-методична робота
Журнал "Бібліосвіт"
Методичні матеріали
Публікації фахівців
Соціологічні дослідження
Підвищення кваліфікації
Конференції
Видавнича діяльність

Спонсори і партнери

Електронний каталог

Державна бібліотека України для юнацтва: фахівцеві
Читання
Мені є що сказати! (творчість)
Щоб пам'ятати: історія України
Здоровий спосіб життя
Суспільство
Відкриття
Інформаційна культура
Нетикет: культура мережевого спілкування

 

Встанови наш банер!
 Державна бібліотека України для юнацтва

<a href="http://www.4uth.gov.ua/" target="_blank"><img src =”http://www.4uth.gov.ua
/images/4uth_gif.gif” alt="Державна бібліотека України для юнацтва" width="88" height="31" border="0"></a>

Зустріч на Луганській землі

Сопова Т. П. , зав. науково-методичним
відділом ДБУ для юнацтва

На базі Луганської обласної бібліотеки для юнацтва 18-20 жовтня 2006 р. відбулася науково-практична конференція "Стратегія розвитку та пріоритети діяльності спеціалізованих бібліотек України для юнацтва".

Організаторами конференції були:

 • Міністерство культури і туризму України,
 • Державна бібліотека України для юнацтва,
 • управління культури Луганської обласної держадміністрації,
 • Луганська обласна бібліотека для юнацтва.

Фінансову підтримку надала Луганська обласна держадміністрація.

Спонсорами виступили:

 • науково-виробниче підприємство "Ідея",
 • відділ преси, освіти та культури Посольства США в Україні,
 • Луганська обласна група "Медіації".

На конференції обговорювалися наступні проблемно-тематичні напрямки:

 • розвиток бібліотек для юнацтва: нове бачення;
 • бібліотеки для юнацтва в контексті суспільства знань;
 • впровадження систем автоматизації та інформаційно-комунікативних технологій;
 • інформаційна підтримка освіти як один з важливих пріоритетів діяльності бібліотек для юнацтва;
 • бібліотеки для юнацтва як центри читання і формування інформаційної культури особистості;
 • виховна, освітня і дозвіллєва функції бібліотек для юнацтва на допомогу соціалізації молоді;
 • формування екологічної культури та свідомості в бібліотеках, що обслуговують юнацтво;
 • методичний потенціал бібліотек для юнацтва;
 • бібліотечно-інформаційні ресурси в традиційному і електронному варіантах;
 • формування кадрового потенціалу;
 • проблеми взаємодоступу та обміну інформаційними ресурсами;
 • власні бібліотечні інформаційні продукти;
 • бібліотеки для юнацтва: нові можливості соціального партнерства.

Учасників конференції привітав з в.о. заступника голови Луганської обласної державної адміністрації В.В. Заболоцький.

Пленарне засідання розпочалося виступом начальника управління культури і туризму Луганської облдержадміністрації Г.Е. Овчаренко, яка намалювала присутнім культурний портрет Луганщини. Зокрема, зазначила, що Луганська область сьогодні є не тільки однією з найбільших індустріальних областей України, але і визнаним культурним центром свого регіону. Яскраве розмаїття її культурної палітри складають 5 професійних театрів, 82 школи естетичного виховання, 26 музеїв, Луганська обласна філармонія, 4 вищих учбових заклади культури, 508 клубних закладів та 650 публічних бібліотек системи Міністерства культури і туризму України.

Активно розвиваються бібліотечні заклади. Помітне місце серед них займає Луганська обласна бібліотека для юнацтва, яка за 25 років свого існування набула собі іміджу провідного, творчого, інноваційного, інформаційного та дозвіллєвого молодіжний центру області.

Про першочергові завдання бібліотек, пріоритети бібліотечної політики, зміни в законодавчій базі, роль і місце бібліотек для юнацтва у сучасному суспільстві поінформувала провідний спеціаліст відділу аналізу та прогнозування діяльності бібліотек та інформаційних мереж МКіТ України О. О. Москаленко.

Мережа бібліотек, що обслуговують юнацьку категорію користувачів, нараховує ДБУ для юнацтва, Кримську республіканську та 21 обласну бібліотеки та для юнацтва, Закарпатську обласну бібліотеку для дітей та юнацтва, 2 юнацькі філії при Сумській та Чернівецькій обласних універсальних наукових бібліотеках, 15979 юнацьких філій, відділів, абонементів, кафедр, груп при міських і районних публічних бібліотеках.

Про стан сучасного бібліотечно-інформаційного обслуговування юнацтва та молоді в країні, проблеми та перспективи його подальшого розвитку у своєму виступі "Бібліотеки для юнацтва: розвиток та вектор успішності" наголосив директор Державної бібліотеки України для юнацтва Г.А. Саприкін.

Суттєвим доповненням до першої доповіді став виступ директора Луганської обласної бібліотеки для юнацтва С.О. Аладжальян на тему "Луганська обласна бібліотека для юнацтва - вагома складова культурної інфраструктури регіону", в якому була дана оцінка соціальної та інформаційної значущості закладу для молодих верств населення міста та регіону, його впливу на регіональні бібліотеки, що обслуговують юнацтво. Крім цього, доповідач торкнувся насущних питань щодо кадрового потенціалу, співпраці з обласними керівними та громадськими організаціями.

Рефреном подальших виступів (начальника управління у справах молоді та спорту Луганської облдержадміністрації О.П. Глоби, заступника голови Ленінської районної у м. Луганську Ради К.М. Безгінської, провідного спеціаліста управління освіти С.В. Дегтяревої, директора обласного еколого-натуралістичного центру В.А. Яковлєва, головного спеціаліста Луганського обласного управління юстиції С.А. Сидоренко, голови громадянської організації "Луганська обласна група "Медіація") стала теза щодо поглиблення подальшої співпраці з ОЮБ, зміцнення напрямків партнерських стосунків та спільних дій, спрямованих на виховання молодого покоління, допомогу у соціалізації, освіту, формуванні політичної, правової, екологічної культури розвиток творчих здібностей тощо.

Запрошуючи до участі в конференції своїх партнерів, її організатори керувались метою визначення шляхів взаємодії різних організацій та установ, створення якісно нової системи бібліотечного обслуговування юнацтва, а також напрацювання сучасних підходів у подальшій стратегії бібліотечно-інформаційного обслуговування юних користувачів.

З великим інтересом учасники конференції познайомились з досвідом роботи російських колег на прикладі діяльності Бєлгородської державної юнацької бібліотеки, з яким познайомила їх провідний спеціаліст А.П. Самаріна щодо висновків соціологічних досліджень інформаційних потреб юнацтва даного регіону та можливостей їх задоволення.

Цікавими і змістовними були виступи директорів обласних бібліотек для юнацтва України. Тематика їх була різноманітною, проте кожна із доповідей була оригінальною, з переказом впроваджених інновацій, нестандартних підходів до роботи. Також директори розкривали конкретні аспекти своєї практичної діяльності, доповнювали один одного новими складовими бібліотечного обслуговування юнацтва. Майже всі виступи були розкриті з використанням програми PowerPoint.

Учасники конференції мали змогу відвідати Краснодонську центральну міську бібліотеку та стати учасниками презентації збірки творів членів міського літературного об'єднання "Натхнення". Презентація визвала неабияку зацікавленість. Кожний із присутніх отримав збірку з автографами митців.

Третій день конференції був присвяченій традиційній школі керівника на тему "Бібліотеки для юнацтва на шляху до суспільства знань".

Її програму склали виступи начальника управління культури і туризму Луганської облдержадміністрації Г.Е. Овчаренко "Про стан матеріально- технічної бази закладів культури області", директора ДБУ для юнацтва Г.А. Саприкіна "Управління знаннями", заступника директора ДБУ для юнацтва по роботі з електронними ресурсами Т.О. Якушко "Сучасний досвід функціонування медіатек" та завідувача науково-методичним відділом ДБУ для юнацтва Т.П. Сопової "Особливості планування роботи обласних бібліотек для юнацтва на 2007 рік".

Логічним завершенням роботи школи керівника став "круглий стіл" на тему "Розвиток бібліотек для юнацтва: нове бачення". Присутні мали змогу познайомитися з досвідом роботи провідних фахівців різних структурних підрозділів Луганської ОЮБ, їх творчі доробки, проблеми, бачення перспектив розвитку своїх ділянок роботи тощо.

Директори ОЮБ також висловили свої враження від конференції, належно оцінили працю колег з Луганської ОЮБ, наголосивши про їх самовідданість, творчість та натхненність.

Таким чином, на конференції було розглянуто чимало питань, які пов'язані з сьогоденням бібліотечно-інформаційного обслуговування юнацтва та молоді в країні, його перспективами, спектром соціально-економічних, психолого-педагогічних, профорієнтаційних, освітніх, співпраці з установами, що працюють з юнацтвом та молоддю.

 

Останнє поновлення:
24.03.2016 17:51

????? ??????????????????????? ????????

Copyright © 2002-2016. Державна бібліотека України для юнацтва

 
  Цена 4uth.gov.ua Яндекс цитирования Яндекс.Метрика