Державна бібліотека України для юнацтва
Про нас у пресі

Анонси
Новини
страница о насБібліотеки для юнацтва

страница о насПро бібліотеку

Історія
Міссія

Правила бібліотеки
Керівництво
Тендер
Про нас у прессі
Як нас знайти
Звітуємо перед читачами
Вакансії

Послуги бібліотеки
Фонд бібліотеки
Віртуальна довідка
Обговорюємо книгу
Фахівцям
Спонсори і партнери

Державна бібліотека України для юнацтва: фахівцеві
Читання
Мені є що сказати! (творчість)
Щоб пам'ятати: історія України
Здоровий спосіб життя
Суспільство
Відкриття
Інформаційна культура
Нетикет: культура мережевого спілкування


Встанови наш банер!
 Державна бібліотека України для юнацтва

<a href="http://www.4uth.gov.ua/" target="_blank"><img src =”http://www.4uth.gov.ua
/images/4uth_gif.gif” alt="Державна бібліотека України для юнацтва" width="88" height="31" border="0"></a>
 

ВІДКРИТТЯ WEB-СТОРІНКИ БІБЛІОТЕКИ

Інформаційний бум, який переживає сучасна світова цивілізація, вимагає інноваційних підходів до підвищення швидкості і якості отримання інформації. Цьому сприяє розвиток систем телекомунікацій, розширення мережі Інтернет. Тому для сьогоднішніх бібліотек найважливішим питанням стає створення сучасних високотехнологічних інформаційних центрів, освоєння Інтернету, налагодження процесів оперативного використання інформації, представлення актуальної інформації про себе шляхом створення Інтернет-сайтів. Разом ці всі процеси допоможуть оптимізувати роботу бібліотек та підвищити їх ефективність.

Вже не є дивним існування Інтернет-центру у Державній бібліотеці України для юнацтва, користувачі якої завдяки отриманому гранту "Інтернет для публічних бібліотек (LEAP)" протягом 2-х років працюватимуть у ньому. На сьогоднішній день кількість відвідувань центру більше 10-ти тисяч. А тепер всі бажаючі зможуть вийти на прямий контакт з бібліотекою через її сайт, звернувшись за Інтернет-адресою: http://www.4uth.gov.ua .

На відкритті сайту були присутні начальник відділу бібліотек та інформаційних систем Міністерства культури і мистецтв України — Прокошева Т.М., представники Національної парламентської бібліотеки — Цуріна І.О., Державної бібліотеки для дітей — Кобзаренко А.С., Торлін І.Г., держадміністрації Голосіївського району Власюк І. М., помічник депутата Верховної Ради — Гонський В.В.

Старшокласники та студенти на сайті можуть ознайомитися з новими виданнями, які надійшли до бібліотеки, обговорити книгу, дізнатися про відділи бібліотеки та послуги, які вони надають. Можна також знайти детальну інформацію про заходи бібліотеки, що мають різноманітну спрямованість: літературно-музичні композиції, вечори-зустрічі з видатними діячами з галузей культури і науки, презентації книг, журналів тощо. Надається перелік Інтернет-адрес газет і журналів. Бажаючі попрацювати у Інтернет-центрі дізнаються, про правила користування і коли він працює.

Web-сайт Державної бібліотеки України для юнацтва має досить простий дизайн. Заспокійливий ніжно блакитний колір не відволікає користувача від роботи. Цей відтінок допомагає сконцентрувати всю увагу на пошуку необхідної інформації. Такий підхід до оформлення виділяє web-сторінку Державної бібліотеки України для юнацтва від Інтернет-сторінок інших бібліотек.

Сайт створювався виходячи з сьогоденних потреб молодої людини, яка стає на самостійний шлях пошуку та вибору життєвих позицій і розрахований, головним чином, на молодь та юнацтво. Тому у своєму зверненні до користувачів директор бібліотеки Георгій Анатолійович Саприкін зазначив: "Завдяки нашій праці Ви зможете переробити гасло ХХ століття "Знайди своє робоче місце" на більш сучасне гасло ХХІ століття: "Створи собі своє робоче місце. ...Вирвемося з гавані життєвої байдужості, застарілих канонів та стандартів. Наш курс — майбутнє!"

ГОПЧАК Н.
"Самоврядування",
2002, №30, с.14

 

 

 

МАЮ ЯЗИК І МОВУ ЛЮБЛЮ

1 грудня, в річницю Всенародного референдуму на підтвердження Акту незалежності України, відбувся IV Київський загальноміський конкурс з досить немодерною, але від того не менш актуальною назвою — "Квітни мово, зірнице слова". У конкурсі брали участь діти, які представляли чотирнадцять національних спільнот, що мешкають у Києві. Німці, поляки, курди, росіяни, болгари, корейці читали вірші українською, а потім демонстрували гарне знання рідної мови й культури. Учасники, одягнені в народні костюми, (це було однією з умов акції), виконували національні пісні, танці, читали найкращі твори авторів свого народу. Актова зала найбільшої в Україні бібліотеки була вщерть заповнена глядачами, які із задоволенням спостерігали за цим барвистим видовищем.
Переможців визначали у різних номінаціях: за краще володіння державною та рідною мовами, за власні твори, вручався приз глядацьких симпатій. Кожнен із учасників отримав у подарунок комплект книжок від акції "Книжка року".

Організатором акції вже вчетверте виступила Державна бібліотека України для юнацтва, на чолі з директором Георгієм Саприкіним та менеджером Любов'ю Драпалюк. У якості почесного члену журі було запрошено заступника начальника Управління у справах національностей та міграції Київської міської державної адміністрації Влодимира Горового. Гостем конкурсу був представник депутата ВР України Володимир Гонський.

Конкурс "Квітни, мово, зірнице слова" став ще одним підтвердженням того, що мультикультурність є ознакою багатства країни, а такі акції, безперечно, є важливою передумовою цивілізованого діалогу представників різних народів держави, особливо ж, якщо при цьому зберігається повага до української мови та культури.

"Книжник review",
2002, №24, с.42

 
 

ГЮГО, ФРАНЦІЯ І НЕ ТІЛЬКИ...

Унікальний відділ літератури іноземними мовами існує у Державній бібліотеці України для юнацтва. Прочитати книги може тільки той, хто володіє іноземною мовою, а таких серед старшокласників та студентів стає все більше і не без допомоги працівників відділу. Так вже з 1993 року завідувачка відділом Полішко Л.К. започаткувала групи з навчання розмовної англійської мови (безкоштовно) і дбає про те, щоб читачів до відділу приходило все більше.

Налагоджені тісні зв'язки з культурними центрами країн — Французьким Культурним Центром, Гете-інститутом, Британською Радою в Україні, спільно з якими проводились різноманітні заходи. Ці організації безкоштовно передали бібліотеці певну кількість книжок.

За проектом Британської Ради "Бібліотека Тисячоліття" користувачі бібліотеки мали змогу взяти участь у проведенні конкурсу для всіх шанувальників англійської літератури.

Найбільш яскраво проходять заходи спільно з Французьким Культурним Центром в Україні. Були відзначені видатні літературні дати, пов'язані з творчістю французьких письменників О. Бальзака, Лафонтена, Екзюпері, Перро.Остання зустріч представників Французького Культурного Центру в Україні та учнівської молоді (учнів 11 класу 269 школи з поглибленим вивченням французької мови) відбулася в Державній бібліотеці України для юнацтва з нагоди відзначення 200-річчя з дня народження Віктора Гюго, видатного поета, прозаїка та драматурга, на честь якого 2002 рік оголошений у Франції роком Віктора Гюго. Французький Культурний Центр представляли його директор Франсуа Бенуа, співробітники Валентина Стукалова та Світлана Івахіна. Учні підготували до цієї знаменної дати лекцію-семінар на тему "Віктор Гюго та його сучасники".

На маленьку феєрію перетворилось це свято. Молоді люди продемонстрували добре володіння французькою мовою, обізнаність з творчістю Віктора Гюго. Великий класик став близьким та зрозумілим сучасній молоді. Викладачі Мезін Сергій Зінов'євич та Чехович Ольга Григорівна привили своїм учням любов до мови, поезії, музики, і це могли оцінити присутні на заході.

Учні Співак Ірина, Харченко Анастасія, Леута Оксана, Сироїд Юлія, Зінченко Андрій, Петренко Вікторія, Демченко Олена, Кравець Андрій, Кожура Євген, Васильєв Євген, Чернишенко Олександра, Терзян Марія брали участь у проведенні семінару та конкурсу на кращий художній переклад віршу В. Гюго "Завтра на світанку".

Представникам Французького Культурного Центру надзвичайно сподобався захід, вони відмітили високий рівень викладання французької мови і запросили школярів на екскурсію до себе, кращих відмітили подарунками.

У безпосередньому спілкуванні з працівниками Державної бібліотеки України для юнацтва, які організували це свято, було наголошено, що бібліотека працює як культурний центр з великими можливостями для молодої аудиторії проявити себе, знайти цікаве для себе та своїх друзів. Крім обов'язкових для кожної книгозбірні читальних залів та абонементу, вона має і Інтернет-центр, який для користувачів бібліотеки є безкоштовним, і прекрасний відділ мистецтв, де можна ознайомитись з художніми альбомами, відеофільмами, послухати музику, побувати на вернісажі у виставковому залі, зустрітись з художниками, а також поспілкуватись та обмінятись враженнями зі своїми однолітками у клубі "Своя думка".

Тож, у Державній бібліотеці України для юнацтва завжди чекають на творчих людей, з новими, цікавими ідеями, щоб зробити змістовнішим наше життя.

ЛОГВИНЕНКО З.А.,
завідувачка відділом
зв'язків з громадськістю,
Державної бібліотеки
України для юнацтва.
"Самоврядування",
2002,№30,с.14

 
         
 
Назад статті
 
Далі статті
 
Останнє поновлення:
05.09.2017 14:22

????? ??????????????????????? ????????

Copyright © 2002-2016. Державна бібліотека України для юнацтва

  Цена 4uth.gov.ua Яндекс цитирования Яндекс.Метрика