Державна бібліотека України для юнацтва
Про нас у пресі

Анонси
Новини
страница о насБібліотеки для юнацтва

страница о насПро бібліотеку

Історія
Міссія

Правила бібліотеки
Керівництво
Тендер
Про нас у прессі
Як нас знайти
Звітуємо перед читачами
Вакансії

Послуги бібліотеки
Фонд бібліотеки
Віртуальна довідка
Обговорюємо книгу
Фахівцям
Спонсори і партнери

Державна бібліотека України для юнацтва: фахівцеві
Читання
Мені є що сказати! (творчість)
Щоб пам'ятати: історія України
Здоровий спосіб життя
Суспільство
Відкриття
Інформаційна культура
Нетикет: культура мережевого спілкування


Встанови наш банер!
 Державна бібліотека України для юнацтва

<a href="http://www.4uth.gov.ua/" target="_blank"><img src =”http://www.4uth.gov.ua
/images/4uth_gif.gif” alt="Державна бібліотека України для юнацтва" width="88" height="31" border="0"></a>
 

МИ ДУХОМ НЕЗЛАМНІ

Закон України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" гарантує їм рівні з усіма громадянами можливості для участі в економічній, політичній і соціальній сферах діяльності суспільства та створення необхідних умов для повноцінного способу життя.

Весною 2002 року небайдужі люди та громадські організації об'єдналися і започаткували Всеукраїнськумистецькуакцію "Ми духом незламні". Ініціатор цього проекту - неординарна особистість, багатогранно обдарований художник, митець, поет і науковець - Жорж Шанаєв. В 1986 році він приймав участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, за що був нагороджений орденом "За відвагу у надзвичайній ситуації" та багатьма іншими відзнаками. Як ліквідатору тема інвалідів йому дуже близька і болюча.

Разом з Ж.Шанаєвим цю ідею підтримали Всеукраїнська благодійна організація інвалідів та пенсіонерів "Обличчям до істини", Державна бібліотека України для юнацтва, бібліотека №15 для дітей Голосіївського району та багато інших небайдужих осіб.

Мета цієї акції - виявлення та сприяння розвитку творчих здібностей людей з обмеженими можливостями та залучення широких кіл громадськості довирішення проблем інвалідів.

Перший етап акції був присвячений річниці Чорнобильської катастрофи і пройшов у Державній бібліотеці України для юнацтва (завдяки завідуючій відділом зв'язків з громадськістю Логвиненко Зої Антонівни) та у Галереї "Кроки...на...зустріч" (директор - Бондаренко Раїса Іванівна). Всього приймало участь 35 митців, дітей-інвалідів. Висветлення цієї якції здійснювала творча група телепрограми "Надзвичайна ситуація" на чолі з Андрієм Михайликом. Ці талановиті, самовіддані люди знаходять своїх героїв у небезпечних місцях (землетруси, різноманітні аварії) і розповідають про їх мужність, героїзм, незламний дух. Бо перебуваючи в набагато складніших у мовах життя, навчання, праці інваліди слугують прикладом для інших в сумліності, наполегливості, працьовитості, винахідливості, в плеканні і реалізації свого інтелекту і талантів.

Так, цим людям притаманна поміркованість, філософський аналіз сприйняття оточуючого світу, пошук шляхів примирення вируючих почуттів. Вони заслуговують на увагу, пошану, підтримку та розуміння.

Своє бачення світу вони відображають у мистецтві, до якого схильні найбільше. Це завжди викликає чомусь здивування у оточуючих, котрі, ознайомлюючись з видатними творами і, навіть, шедеврами, не підозрують, ким і в яких умовах вони виконані, а потім дізнаються, що авторами є саме інваліди. Згадаємо світочів духу, генії - Бетховена, Лесю Українку, Масер'єра, Вл.Титова та багатьохінших. В цьому теж приклад позитивного впливу людей з обмеженими фізичними можливостями на формування суспільного світогляду.

Другий етап арт-проекту "Ми духом незламні" відбувся напередодні Міжнародного Дня інвалідів з 29 листопада по 15 грудня 2002 року. Урочисте відкриття відбулося в Національній парламенській бібліотеці України і охопило собою 17 виставкових залів в містах Києві, Одесі, Олександрії. Ніжені, де участь брало 35 різноманітних громадських організацій. Безпосередню участь у ній прийняли всі центральні бібліотеки України в м.Києві та їх філіали. Організаційним ядром була бібліотека № 15 для дітей, яка координувала діяльність всіх організацій, причетних до цієї події. Географія цих мистецьких заходів була дуже широкою. Цікаво пройшла презентація дитячих робіт у Центрі по роботі з жінками. Виставка художніх творів учнів школи №9 (керівник Алла Поліщук) викликала велике захоплення. Юні таланти привітали представники Центру і видавництво дитячої літератури "Веселка" - були подаровані чудові книжки.

На Оболоні, недалеко від реабілітаційного центру інвалідів, є чудова сучасна бібліотека ім. П.Мирного, яка має умови для обслуговування інвалідів на візках — сходинки з пандусом. Тут відбулася презентація художніх робіт Віктора Кірдо і багато дітей-інвалідів мали змогу з ним познайомитись.

А бібліотека № 15 для дітей Голосіївського району об'єднала дітей-інвалідів, які мають неабиякі творчі здібності і подарувала їм справжнє свято краси і любові, на якому вони мали змогу спілкуватись. Особисто хочеться подякувати Віталію Туренко, Вадиму Іващенко, Василю Чурпіту, Ользі Ковальовій, Галині Личкун за участь у заході. На заході їх вітала народна майстриня, художниця Варвара Мацелла, яка створює неперевершені роботи з ниток, соломи, тканини. Вона благодійно навчає учнів. А на завершення свята виступила артистка театру ім. І.Франка Лілія Майборода і тріо молодих співачок.

Проект "Ми духом незламні" відбувся на високому рівні, при підтримці директора громадської організації "Обличчям до істини" Турського В.М., доцента кафедри тифтології інституту ім. М.П.Драгоманова Войтука Ю.О., редактора журналу "Любомира" Любомири Бойчишин, директора фонду соціального страхування від нещасних випадків та профзахворювань Піддубного В.В., газети "Віра", "Дзвони сердець".

Акція за участю 70-и аматорів і фахівців інвалідів пройшла у рамках "Руху за підтримку людей з обмеженими можливостями".

Нових Вам творчих успіхів, здоров'я та витримки! До зустрічі у виставкових залах в 2003 р.

Матеріал підготовлено за сприяння
заслуженого працівника культури України
ДУБЕНЮК А.,
"Студентський пульс",
2002,№9, с.5

 
 

ІЗ ГЛИБИНИ СТОЛІТЬ

Кожен народ має свої традиції: багаті та різноманітні. Вони як калейдоскоп історичного життя знайомлять нас з побутом наших далеких і близьких пращурів, відображають картини свят і буднів, ігор і ярмарків, весіль та захоплюючих змагань.

З глибокою повагою до майстрів, які викликають із забуття та відроджують традиції, 11 листопада відділ мистецтв Державної бібліотеки України для юнацтва організував показ моновистави "Українське весілля". Режисер вистави Фелікс Яблунський, а виконавиця артистка київських театрів, а тепер вже і радіо, лауреат українських та міжнародних конкурсів та співаної поезії Наталія Бучель. Вона з великим успіхом відкривала міжнародний фестиваль моновистав "Відлуння", який навесні проходив в м. Києві.

У дійстві використані фрагменти з повісті Івана Нечуя-Левицького "Кайдашева сім'я", вірші українських поетів, українські народні пісні, зокрема, весільні. Обрядова поезія є однією з самих ранніх форм художньої творчості в історії людства. В силу того, що фольклор — усна колективна творчість, усі його конкретні прояви виражаються саме в ігровій формі. Відомо, що народна пісня не співається, а грається, казка не говориться, а теж грається. Так саме й українське весілля - це велике за обсягом дійство. Воно захоплює пісенною красою та чарами народного театру...

Атмосферу свята доповнювала та прикрашала виставка робіт члена спілки художників України, народної майстрні Марії Зарембської "Доля, вишита на полотні". Сорочки, рушники, серветки, скатертини, вбрання для дівчат — все це давало уявлення, як були одягнені наречені та відображало побутову частину мотивів обряду. Базуючись на народних традиціях, пропускаючи їх через призму свого бачення, М. Зарембська трансформує давні орнаменти — льно-технічні моделі в якісно нові декоративні образи.

Відтворюючи народні традиції, працівники відділу мистецтв Державної бібліотеки завжди раді допомогти людям, яких цікавить і захоплює культурна спадщина українського народу. Тут на них завжди чекає потрібна література і кваліфікована порада.

КАРНАУХОВА І.,
"Самоврядування",
2002, №29, с.15

 

 

 

ДЕРЖАВНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ ДЛЯ ЮНАЦТВА -
НАВЧАЮТЬСЯ ПРОФЕСІОНАЛИ

Чи потрібно вчитися тому, хто вже здобув професію і є досвідченим фахівцем? Питання, на яке відповідь не може бути однозначною. Але, як говориться: "вік живи і вік вчись". Відносно цього можна сказати, що вчитися ніколи не пізно.

Працюючи у Державній бібліотеці України для юнацтва співробітники мають вже великий досвід роботи, хоча дехто не має для цього спеціальної освіти. Чудову нагоду безкоштовно навчатися на курсах підвищення кваліфікації надала для них Державна академія керівних кадрів культури і мистецтв. З першого по тридцяте вересня ц.р. 14 співробітників бібліотеки прослухали курс лекцій за проблемою "Інтелектуальна свобода та доступність інформації у демократичному суспільстві". Завдяки навчанню вони змогли поглибити свої знання щодо своєї професії, пізнати багато цікавого і корисного стосовно роботи бібліотек США. Такі високо досвідчені викладачі академії як Антонюк О.В.(док. історичних наук, проректор); Скнарь В.К. (канд.пед.наук, професор, керівник Центру безперервної інформаційно-бібліотечної освіти); Шевченко І.О. (канд.пед.наук, доцент); Загадарчук Г.М.(зав.кафедрою); Хіміч Я.О. (канд.пед. наук, професор); Ашаренкова Н.Г. (канд.пед.наук, професор) прочитали лекції з бібліотекознавства та інноваційних технологій, ораторського мистецтва, психології тощо.

Як відомо, на початку цього року ДБУ для юнацтва виборола гранти на реалізацію двох проектів "Інтернет для читачів публічних бібліотек (LEAP)" та "LEAP-plus", за умовами яких користувачі бібліотеки мають змогу протягом 2-х років безкоштовно користуватися його ресурсами. Такий проект у бібліотеці став реальністю за сприяння Посольства США в Україні. Тому лекційний матеріал на заняттях викладався саме у напрямку: інтелектуальні свободи, доступність інформації та Інтернету. Кожен слухач написав і захистив випускну науково-дослідну роботу стосовно вищезазначеного питання. Найактуальніші бібліотечні проблеми висвітлювалися фахівцями у таких темах: "Етика і психологія використання ресурсів Інтернет", "Організація фізичного та інтелектуального доступу до інформації в бібліотеках", "Забезпечення цензури бібліотечних матеріалів та інформації", "Кодекс етики бібліотекаря та морально-етичні норми професії" тощо. Такий підхід повинен допомогти розробити стратегію ДБУ для юнацтва та підвищити ефективність бібліотечного обслуговування. Окрім того, це сприятиме активному впровадженню та реалізації проекту "LEAP", що є головним процесом на сьогодення у діяльності бібліотеки. Важливим аспектом є те, що підвищення кваліфікації надало змогу працівникам розібратися у сучасних бібліотечних проблемах і шляхах їх вирішення, які не можливі без об'єднаних зусиль одного відділу з іншим.

Приємним подарунком до Всеукраїнського дня бібліотек (що відзначався 30 вересня) слухачам стали посвідчення, які вручали професор Скнарь Валентина Кирилівна, директор ДБУ для юнацтва Саприкін Георгій Анатолійович та віце-президент Української бібліотечної асоціації, генеральний директор Національної парламентської бібліотеки України Корнієнко Анатолій Петрович. Комісія висловила подяку за сумлінне навчання, яким кожен довів відданість та захопленість своєю професією. Директор Державної бібліотеки України для юнацтва Саприкін Г.А. побажав натхненної праці та ентузіазму у бібліотечній справі, а також висловив надію, що всі пропозиції стосовно інноваційних бібліотечних технологій у наступному році будуть реалізовані.

Співробітники ДБУ для юнацтва щиро вдячні ректору Державної академії керівних кадрів культури і мистецтв Чернецю В.Г. за надану можливість поглибити та отримати якісно нові знання у сучасній бібліотечній справі.

ГОПЧАК Н.В.,
член УБА,
методист І категорії ДБУ для юнацтва.
"Бібліотекар України",
2002,№11,с.1

 
         
 
Назад статті
 
Далі статті
 
Останнє поновлення:
05.09.2017 14:22

????? ??????????????????????? ????????

Copyright © 2002-2016. Державна бібліотека України для юнацтва

  Цена 4uth.gov.ua Яндекс цитирования Яндекс.Метрика