Державна бібліотека України для юнацтва
Про нас у пресі

Анонси
Новини
страница о насБібліотеки для юнацтва

страница о насПро бібліотеку

Історія
Міссія

Правила бібліотеки
Керівництво
Тендер
Про нас у прессі
Як нас знайти
Звітуємо перед читачами
Вакансії

Послуги бібліотеки
Фонд бібліотеки
Віртуальна довідка
Обговорюємо книгу
Фахівцям
Спонсори і партнери

Державна бібліотека України для юнацтва: фахівцеві
Читання
Мені є що сказати! (творчість)
Щоб пам'ятати: історія України
Здоровий спосіб життя
Суспільство
Відкриття
Інформаційна культура
Нетикет: культура мережевого спілкування


Встанови наш банер!
 Державна бібліотека України для юнацтва

<a href="http://www.4uth.gov.ua/" target="_blank"><img src =”http://www.4uth.gov.ua
/images/4uth_gif.gif” alt="Державна бібліотека України для юнацтва" width="88" height="31" border="0"></a>
 
ВЕРЕСНЕВЕ РОЗМАЇТТЯ

Бібліотеки ніколи не стояли осторонь громадських проблем та гострих питань, визначних подій та цікавих фактів, доносячи до своїх користувачів найактуальнішу інформацію, запрошуючи до співпраці різні кола громадськості.

У Державній бібліотеці України для юнацтва осінь розпочалася вересневим розмаїттям цікавих заходів. Цьогорічний День знань пройшов під гаслом " Здоров'я дітей - здоров'я нації". Бібліотека відзначила це свято заповненими школярами залами, де були розгорнуті виставки, демонструвались документальні фільми, проводились бесіди про здоровий спосіб життя, зокрема "урок доброчинності та здоров'я" провів заступник голови Київської міської організації товариства тверезості та здоров'я Бугарь В.В. А вчителі шкіл № 116 та 236 Борщевська Л.Р., Коритна О.І.,Філіппова Д.Д., Вертійчук Н.Г. висловили вдячність за змістовні лекції, фільми, увагу та доброзичливе ставлення до відвідувачів бібліотеки.

Новий сезон молодіжний творчий клуб "Своя думка" відкрив театралізованою презентацією виставки народної художниці України Лопухової Н.Й. " Моя земля - любов моя", на якій змістовна розповідь художниці про її творчі здобутки цікаво поєдналася з музичним оформленням. Свої пісні на вірші Лесі Українки виконала Тетяна Гончар, а молоді бібліотекарі розіграли сцену з драми-феєріі Л.Українки "Лісова пісня". Так ще раз було вшановано пам'ять нашої великої письменниці, теми творів якої завжди надихали Надію Йосипівну Лопухову, а молодіжна ініціатива поєднати декілька видів мистецтв виявилась дуже вдалою.

Традиційними стали зустрічі у бібліотеці для юнацтва з відомим істориком - археологом, культурологом, літератором Юрієм Шиловим. Він є автором багатьох науково-популярних книг, таких як "Космічні тайни курганів", "Прародина ариев", "Брама безсмертя". А три останні — "Джерела", "Святині" та "Начало начал" були протягом цього року презентовані у нашій бібліотеці. І щоразу аудиторія на цих зустрічах збільшується. І це не випадково: інтерес до історії давніх цивілізацій, витоків культури нашого народу, знайомство з такою видатною особистістю як Юрій Шилов незмінно викликає великий резонанс.

...Все може рідна земля: нагодувати хлібом, напоїти вранішньою росою, зігріти своїм теплом, тільки захистити себе не може, адже це справа рук тих, хто живе на ній — її синів.

І вони довели це у далекі воєнні роки, а пам'ять людська про їхні подвиги буде жити вічно. Так, до відзначення Дня партизанської слави у бібліотеці була проведена зустріч молоді з ветеранами Великої Вітчизняної війни, що проживають у Голосіївському районі.

Їх розповіді вразили присутніх. Георгій Олександрович Кіреєв, заступник голови Ради ветеранів Голосіївського району, автор кількох поетичних збірок, лауреат Міжнародної премії ім.С.М.Гулака-Артемовського презентував свою нову книгу "Сто сонетів", згадав важку воєнну юність, поділився творчими планами. Ветерани війни, військові хірурги Анап'єва Зоя Георгіівна та Карліна Юлія Іванівна розповіли присутнім про трагічні і героїчні будні військових шпиталів, де було врятовано тисячі життів.

Георгій Іванович Замішайло, ветеран та інвалід війни, отримав від держави Ізраїль почесне звання " праведника миру" - його сім'я врятувала під час окупації єврейських дітей.

Державна бібліотека України для юнацтва вносить у життя міста, району молодий запал, творчі починання. Колектив бібліотеки вітає всіх своїх колег з їхнім професійним святом - Всеукраїнським Днем бібліотек, зичить їм здоров'я, натхнення, творчих успіхів та всілляких гараздів, процвітання бібліотечної справи у нашій державі.

ШЛЮНЬ К.
"Самоврядування",
2002,№28, с.15

 
 

ОБРАЗ МРІЇ

Багато серед нинішньої молоді талантів, які проявляють себе у різних сферах культурного життя країни. Та щоб вийти на свій творчий шлях, потрібна підтримка і розуміння рідних, наставництво розумного вчителя. Кожен, хто вміє влучно та яскраво відображати свій внутрішній світ чи то фарбами, чи то пером, чи то словом, потребує донести свою творчість до людей, потребує їхньої уваги та визнання. Особливо це необхідно юній людині, яка тільки-но починає усвідомлювати своє місце у житті. Саме у цей момент і потрібен мудрий наставник, який і підтримає, і порадить, і зрозуміє, і достойно оцінить.

Ось і зовсім юна художниця, нині випускниця художньої школи № 9, Олександра Карсім вже може поділитися своєю творчістю зі своїми друзями, однокласниками і тими, хто цікавиться і розуміє образотворче мистецтво. Нещодавно у Державній бібліотеці України для юнацтва відбулася її художня виставка під назвою "НА КРИЛАХ ОБРАЗІВ БАРВИСТИХ". Учасниця міських олімпіад та конкурсів, переможниця кількох районних олімпіад з образотворчого мистецтва, депутатський стипендіат 2001-2002 року, чотирнадцятирічна Олександра вже має свій вироблений часом та наполегливою працею стиль. Її світ - світ чарівних незвичайних образів юної жінки, у якій можна впізнати саму авторку. Незважаючи на свій досить юний вік дівчина чутливо і досить переконливо передає різними художніми засобами театральну мінливість жіночої природи. Техніка робіт відзначається різноманітністю — це і графіка, і колаж, і батік, і пап'є-маше.

Малювати почала Саша дуже рано. У 6 років, коли вона ще тільки-но вступила до художньої школи, у дитячій бібліотеці № 142 відбулася перша виставка її робіт. Майже всі стіни приміщення бібліотеки були прикрашені Сашиними малюнками (близько 80), а для маленької дівчинки це величезна цифра, яка говорить про працьовитість, плідність її таланту. На той час вона відображала на аркуші чистого паперу свої думки, мрії, почуття. Це була її, так би мовити, моментальна реакція на те, що було довкола. Зараз роботи Саші, звичайно, значно змінилися. Змінилися і її мрії. Про що мріє 14-річна дівчина? Що її турбує у житті? Про це все розповідають її експозиції, у яких присутні елементи театру: "За кулісами", "У театральній вбиральні", "Карнавал", "Жінка і тезтр". Гнучка плавна лінія Сашиних малюнків поєднується в об'ємну форму, міфічних жіночих образів, кожен з яких має свою таємницю, приховану від людського ока, але яку, за бажанням, можна відкрити.

Її внутрішній світ унікальний. Яскравий, живий, тендітний, мов перший паросток весняної квітки, він вже має велику силу самовираження. Важливо те, що мама Саші, Ірина Василівна, підтримує у доньці той творчий вогник, який весь час рветься назовні.

Значне місце у формуванні творчого потенціалу Олександри займає її старший викладач Забашта Галина Василівна, визнає талановитість і виразність Сашиних робіт та всіляко сприяє обраному дівчиною шляху. З Галиною Василівною у Саші завжди існує мистецьке порозуміння. Як людина з великим творчим і життєвим досвідом, викладач намагається щось підказати, у чомусь допомогти, дещо відкорегувати, щоб спрямувати діяльність своєї учениці у надійне річище.

Так вже сталося, що ДБУ для юнацтва сьогодні досить активно підтримує юні таланти. Кожен, хто має свою творчу рису знаходить тут розуміння з боку працівників, читачів та гостей бібліотеки.

ГОПЧАК Н.
"Самоврядування",
2002, №28, с.15

 
 

ДЕРЖАВНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ ДЛЯ ЮНАЦТВА

Мережа бібліотек для юнацтва у державі ще порівняно молода. У 2000 році вона відзначила двадцятип'ятиріччя її існування. Сама назва таких закладів визначає читацький контингент. Адже юнацький вік - період інтенсивного формування світогляду, вибору професії, розвитку естетичних потреб. Сьогодні система нараховує 22 обласні юнацькі бібліотеки.

Державна бібліотека України для юнацтва у м.Києві належить до найбільших бібліотечних установ України. Майже 30 тисяч відвідувачів мають змогу користуватися книжковим фондом, який налічує близько 300 тис. примірників книг, 600 назв періодичних видань, нот, кіно-фотофонодокументів, СD-RОМів.

У бібліотеці функціонують відділи абонементу, читальних залів, періодичних видань, літератури іноземними мовами, мистецтв, бібліотечно-інформаційного маркетингу, відділ зв'язків з громадськістю, довідково-інформаційної, науково-методичної роботи, інформаційно-бібліографічного обслуговування, комплектування, обробки фондів, книгозбереження, автоматизації та інформаційних систем, видавничо-редакційний.

Значним досягненням в роботі ДБУ для юнацтва стало відкриття Інтернет-центру та Інтернет-класу — важливого складника інформаційних ресурсів сучасної бібліотеки. Продовжується комп'ютеризація бібліотечних процесів, що надалі дозволить вдосконалити накопичення, обробку і споживання інформаційних ресурсів.

Для забезпечення ефективного інформаційно-консультативного середовища молоді, вирішення важливих питань її життєдіяльності при ДБУ для юнацтва створено Молодіжну інформаційно-консультативну службу (МІКС). До неї входить інформаційна служба профорієнтації та працевлаштування, електронні бази фактографічних даних "Освіта" та "Дозвілля молоді".

Бібліотека є координуючим науково-методичним центром, що започаткував комплексне соціологічне дослідження "Молодий читач України". Створенню моделі юнацької бібліотеки як центру інформаційного та комунікативного забезпечення потреб молоді в освіті, самоосвіті, профорієнтації, професійному вдосконаленні, духовному розвитку, сприяло локальне соціологічне дослідження "Якою бути Державній бібліотеці України для юнацтва".

Усвідомлюючи свою координаційну і організаційно-методичну роль, бібліотека для юнацтва зміцнює співробітництво з установами та відомствами, громадськими організаціями, фондами, державними і недержавними структурами, в центрі уваги яких перебувають молодіжні проблеми.

Масові форми популяризації літератури бібліотеки носять культурологічний, просвітницький та дозвільний характер, сприяють формуванню культурного та інформаційного простору, піднесенню іміджу бібліотеки. Бібліотека є засновником та організатором Всеукраїнських літературно-мистецьких конкурсів сімей-ерудитів "Від роду — до народу", юних літературних талантів "О, мово моя, душа голосна України" та міського конкурсу з представниками громадських організацій нацменшин в Україні "Квітни, мово, зірнице слова". У бібліотеці діє презентаційно-виставковий зал, де постійно змінюються художні експозиції, відбуваються зустрічі видатних особистостей з читачами та творчою молоддю.

Наша адреса:
Україна, Київ-127,
просп.Голосіївський,122,
тел/факс 263-53-34,
тел.261-31-15

Підготувала ФОРИСЬ І.
"Студентський пульс",
2002,№8,с.2

 
         
 
Назад статті
 
Далі статті
 
Останнє поновлення:
05.09.2017 14:22

????? ??????????????????????? ????????

Copyright © 2002-2016. Державна бібліотека України для юнацтва

  Цена 4uth.gov.ua Яндекс цитирования Яндекс.Метрика