Державна бібліотека України для юнацтва
Про нас у пресі

Анонси
Новини
страница о насБібліотеки для юнацтва

страница о насПро бібліотеку

Історія
Міссія

Правила бібліотеки
Керівництво
Тендер
Про нас у прессі
Як нас знайти
Звітуємо перед читачами
Вакансії

Послуги бібліотеки
Фонд бібліотеки
Віртуальна довідка
Обговорюємо книгу
Фахівцям
Спонсори і партнери

Державна бібліотека України для юнацтва: фахівцеві
Читання
Мені є що сказати! (творчість)
Щоб пам'ятати: історія України
Здоровий спосіб життя
Суспільство
Відкриття
Інформаційна культура
Нетикет: культура мережевого спілкування


Встанови наш банер!
 Державна бібліотека України для юнацтва

<a href="http://www.4uth.gov.ua/" target="_blank"><img src =”http://www.4uth.gov.ua
/images/4uth_gif.gif” alt="Державна бібліотека України для юнацтва" width="88" height="31" border="0"></a>
 

ПРО КОНСТИТУЦІЮ У ДЕРЖАВІ

Українська держава має дві невід'ємні одна від одної визначні дати, виділені в календарі червоним кольором - це 28 червня - День Конституції України та 24 серпня - День Незалежності України. Кожна спроба українського народу отримати свою незалежність супроводжувалася прийняттям Основного закону - Конституції.

Першою в нашій історії Конституцією була Конституція Пилипа Орлика 1710 р. "Пакти і конституції законів і вольностей Війська Запорізького", написана латинською і українською мовами. Це був своєрідний договір між новообраним гетьманом та козацтвом щодо бажаного майбутнього устрою України. Саме цей закон і став своєрідним прообразом Конституційного договору, укладеного 8 червня 1995 р. між Президентом України і Верховною Радою. І лише 28 червня 1996 р. конституційною більшістю на п'ятій сесії парламенту України було прийнято Конституцію Незалежної України, яка діє сьогодні.

Чи все ми знаємо стосовно цих важливих для нашого народу дат? Чи всі сторінки нашої країни нам відомі? На ці та багато інших питань допоможе відповісти тематична виставка "Віруєм в Україну - державу для людей", що відкрита у Державній бібліотеці України для юнацтва у відділі універсальних читальних залів. На допомогу студентам, абітурієнтам і всім, хто цікавиться минулим та сучасним нашої батьківщини працівники бібліотеки підібрали понад 120 видань. Ця книжкова виставка дає змогу читачам поглибити свої знання в області становлення державотворчого процесу, політики, економіки, соціальної сфери, культурного життя.

Виставка складається з п'яти розділів. Перший розділ присвячено конституційній реформі в Україні, політичному життю держави в період незалежності.

У другому розділі виставки надається увага економічному потенціалу нашої країни. Лише темпи економічного зростання здатні забезпечити вирішення невідкладних завдань у соціальній сфері, досягнення гідного життєвого рівня населення.

Третій розділ виставки містить літературу, яка висвітлює права та закони громадян України, а також головні чинники нашого суспільного життя, проблеми, успіхи і прорахунки виконавчої і законодавчої влад, їхню роль і внесок у формування майбутнього держави.

Четвертий розділ виставки звертається до питань духовного відродження українського народу, підтримки національних, культурних устремлінь, примноження духовного та інтелектуального потенціалу держави. Особлива увага розділу надається освітянським реформам.

Загальновідомо, що міць держави залежить від того, наскільки і як вона враховує і виправдовує сподівання та потреби молодого покоління. Особливу роль відіграє у становленні державності здібна і талановита молодь, яка уособлює інтелектуальний потенціал нації. Це питання охоплює останній, п'ятий розділ виставки.

Знати свою історію та орієнтуватися у сьогоднішньому політичному житті країни важливо і необхідно кожній молодій людині. Адже нам з вами продовжувати будувати демократичну державу та утверджувати в ній громадянське суспільство, в якому ідея Украінської держави, як Батьківщини всіх громадян, що проживають на її території, є консолідуючою силою. Тому головну свою місію ДБУ для юнацтва вбачає саме у інформуванні юного покоління щодо важливих історико-купьтурних, політичних, економічних подій.

ГОПЧАК Н.
"Самоврядування",
2002,№27,с.4

 
 

СПОГАД ПРО МИНУЛЕ

О, пам'ять серця — дивовижна річ.
Спливає час, а ті живі події,
коли настала в червні 21 ніч,
а ви були ще зовсім молодії...

Все далі у часі відходять від нас події тієї великої війни, що прокотилася Україною у 1941-1945 роки, залишивши незагоєні рани у серцях та пам'яті... Невблаганно зменшується покоління що вступало у пору юності важкої воєнної доби, чиє становлення було опалене вогнем. Тим цінніше стає спілкування з представниками цього покоління.

До Дня скорботи і вшанування жертв другої світової війни в Україні виконавчий орган Голосіївської районної ради, жіноча громадська організація "ДІЯ" і зокрема її голова Валентина Віталіївна КУЗНЄЦОВА та депутат Київради Володимир Костянтинович ПРИСЯЖНЮК спільно з благодійним товариством "Теремок", головою якого є НЕГОДА Надія Семенівна, Центром соціальних служб для молоді Голосіївського району та громадською організацією "Демократичні ініціативи молоді під головуванням Леоніда Васильовича ЧУПРІЯ вирішили провести зустріч ветеранів війни та представників громадських організацій, присвячену пам'яті жертв другої світової війни в Україні під назвою "Жорстока пам'ять давньої війни з усіх ярів тривогою ще світить". Зустріч відбулася у Державній бібліотеці України для юнацтва, що знаходиться у Голосіївському районі. На зустріч були запрошені артистки балету Національного театру опери та балету ім. Т.Г.Шевченка, які розпочали трудову діяльність на театральній сцені у довоєнні роки: РУДЕНКО-ДРОЗДОВА В.В. БОГАТИРЬОВА М.Д., МОДИЛЕВСЬКА Е.В., СЕЛЕНТЬЄВА В.М., ЄНИЦЬКА М.Д., КРИМСЬКА Л.О.

Ці тендітні жінки, киянки та добрі подруги, ще у довоєнні роки почали виступати на сцені Київської опери. Порізному складалися їхні долі, але театр, мистецтво було тим головним, що підтримувало їх і у тяжкі воєнні роки, і у мирному житті.

Спогади учасників зустрічі, фотографії, які принесли з собою ветерани-балерини стали зв'язуючою ланкою між поколінням тих, хто пережив війну та сучасною молоддю, допомогли присутнім прилучитись до пам'ятних історичних подій. А виступи Лілії Майбороди, артистки Національного, драматичного театру ім.Франка та поетеси Надії Полтавської надали зустрічі якогось теплого неповторного, українського колориту. Українська пісня поєднала всіх - і старих, і молодих - відомі пісні співали всі разом.

КИЙКО Н.
"Самоврядування",
2002, №27, с.4

 
 

БІБЛІОТЕКА СЬОГОДНІ

Всі ми звикли, що бібліотека - це заклад, де зберігаються книги. І, коли нам потрібна та чи інша література, тільки тоді йдемо до неї. Але з часом все змінюється. І колишній стереотип бібліотек відходить у минуле. В Україні починає розвиватися нова бібліотека, підпорядкована законам ринку. Формуються нові відділи, такі як бібліотечний маркетинг, ділового співробітництва тощо, головною діяльністю котрих є пошук нових шляхів бібліотеки у сучасних умовах.

До таких бібліотек у нашій країні належить Державна бібліотека України для юнацтва, що знаходиться за адресою проспект Голосіївський, 122.Ця бібліотека знаходиться у постійному пошуку інноваційних форм роботи. Останнім часом тут розгорнуто активну внутрішню та зовнішню діяльність. Насамперед, це пов'язано зі сферами інформаційною, творчою та зв'язками з громадськістю.

У січні відбулось урочисте відкриття Інтернет-центру, грант на проект якого виборола бібліотека у посольства США, що надало змогу закладу приєднатися до світової інформаційної мережі. Завдяки цьому підвищився ресурсний потенціал бібліотеки в наданні різноманітної оперативної інформації сьогоднішнім читачам.

Приємно, що при відборі гідних кандидатів, увага зосередилася саме на Державній бібліотеці України для юнацтва в Голосієво, яка стала ще однією ланкою в ланцюгу з 33 аналогічних центрів, створених по всій країні на кошти, що були надані Амбасадою США в Україні. Загальний обсяг фінансування цієї програми - 700 тисяч американських доларів. Завдяки центру протягом року близько 3 тисяч читачів бібліотеки отримали доступ до Інтернету. Створення такого центру у Державній бібліотеці України для юнацтва забезпечило вільний і, головне, безкоштовний доступ та відкритий обмін інформацією світової мережі не лише мешканцям Голосіївського району, а й усім жителям міста Києва протягом двох років. Також Інтернет-центр став інформаційною базою центру реабілітації людей з обмеженими можливостями.

Та ДБУ для юнацтва є ще й осередком творчих ініціатив. Тут працює юнацький поетичний клуб "Дебют", що об'єднує творчу молодь, проводить різноманітні конкурси, такі як конкурс молодих читців "На барву барву накладала" тощо. Наприкінці минулого місяця у бібліотеці проводився поетичний вечір з Юрієм Афанасьєвим. Автор, директор інституту культури Київського національного університету культури і мистецтв, доктор філософських наук, професор, завідувач кафедри естетики та мистецтвознавства, читав молоді найкращі свої поезії, які увійшли до збірок "Хронокристаллы" та "Из теории любви". Вечір відбувся у формі діалогу між автором та слухачами. Це надихнуло багатьох молодих прихильників поезії прочитати власні твори, висловити у поетичній манері свої погляди та розуміння тієї чи іншої життєвої ситуації. До дня Святого Валентина бібліотека підготувала своїм читачам вечір-зустріч з поетесою Надією Полтавською, твори якої органічно переплітались з виконанням пісень під акустичну гітару Павловського Олега.

На базі бібліотеки існує виставковий зал, де постійно проводяться виставки. 6 лютого ц.р. тут відкрито виставку графіки вченого, водолаза, рятівника Чорнобильської АЕС, поета Жоржа Шанаєва чиє кредо "максимум виразності мінімумом лінійного зображення". А 14 березня пройшла виставка Гліба Гржабовського "Рана. Чорне та біле" у напрямку: графіка - роковий символізм з елементами сюрреалізму. Своїми неординарними роботами художник, у якійсь мірі шокуючи, підштовхує до осмислення протистояння і терпіння.

20 лютого відбулося відкриття виставки "Сонячні Обереги" заслужених майстрів народної творчості України з писанкарства Зої Сташук та Оксани Білоус, чиї теплі мудрі руки з глибини віків, крізь морок століть пронесли маленьке диво - писанку. Звичайне біле пташине яйце, що є символом життя - живого зародку всередині.

На очах перетворюється оберіг, малюнок якого таїть у собі мотиви - звернення до Бога, привертає добрі сили і відвертає лихі, розповідає про створення світу, про вічні закони мудрості і любові. Та й твориться писанка за допомогою двох вічних чинників життя - вогню та води, а ще - справжнього бджолиного воску, який невтомні трудівниці "божі мушки" приносять від самого сонця... Адже слово "писанка", тобто "красива", означає ще й "записана", "повідомлена"...

Плануються іще багато зустрічей та виставок, на яких читачі матимуть нагоду не лише переглянути роботи, а й поспілкуватися з їх авторами.

Як бачимо, Державна бібліотека України для юнацтва активізує свою діяльність у роботі з читачами. Цікавиться попитом та бажаннями, проводить анкетування, вдосконалює організацію своєї внутрішньої діяльності та займається пошуком нових шляхів щодо фінансування закладу.

ГОПЧАК Н.
"Самоврядування",
2002, №26, с.7

 
     
 
Назад статті
 
Далі статті
 
Останнє поновлення:
05.09.2017 14:22

????? ??????????????????????? ????????

Copyright © 2002-2016. Державна бібліотека України для юнацтва

  Цена 4uth.gov.ua Яндекс цитирования Яндекс.Метрика