Державна бібліотека України для юнацтва
Про нас у пресі - 2007 рік

Анонси
Новини
страница о насБібліотеки для юнацтва

страница о насПро бібліотеку

Історія
Міссія

Правила бібліотеки
Керівництво
Тендер
Про нас у прессі
Як нас знайти
Звітуємо перед читачами
Вакансії

Послуги бібліотеки
Фонд бібліотеки
Віртуальна довідка
Обговорюємо книгу
Фахівцям
Спонсори і партнери

Державна бібліотека України для юнацтва: фахівцеві
Читання
Мені є що сказати! (творчість)
Щоб пам'ятати: історія України
Здоровий спосіб життя
Суспільство
Відкриття
Інформаційна культура
Нетикет: культура мережевого спілкування


Встанови наш банер!
 Державна бібліотека України для юнацтва

<a href="http://www.4uth.gov.ua/" target="_blank"><img src =”http://www.4uth.gov.ua
/images/4uth_gif.gif” alt="Державна бібліотека України для юнацтва" width="88" height="31" border="0"></a>

Автор: Валентина Юрчишина

Зберегти мир, спокій і національні традиції

Шостий рік поспіль у річницю Всенародного референдуму на підтвердження Акта незалежності України у Києві проводиться загальноміський конкурс юних представників національних громад і земляцтв міста «Квітни мово, зірнице слова», заснований Державною бібліотекою України для юнацтва спільно з Управлінням у справах Національностей та міграції КМДА.

У цьогорічному конкурсі, котрий відбувся у приміщенні кінотеатру «Загреб», взяли участь майже п'ятдесят представників німецької, корейської, вірменської, російської, естонської та курдської асоціацій національних меншин Києва. Зі сцени лунали вірші Шевченка, Павличка, Симоненка, Руданського, Вороного, Гете, виконувались пісні, Народні танці.

— Метою проведення конкурсу є сприяння патріотичному вихованню молодого покоління, прищеплення любові та поваги до українського слова, культурних і духовних набутків українського народу та інших націй і народностей, виявленню творчих обдарувань, — говорить голова журі Любов Головко. — Молодь — майбутнє будь-якої нації і народності, провідник соціальних змін, економічного та технічного прогресу. її творча уява, ідеали, енергія і потенціал мають важливе значення для забезпечення подальшого розвитку демократичного суспільства. На цьому турнірі учні та студенти, кожен із яких представляє свій народ, свою асоціацію, традиційно декламують вірші, співають і танцюють, демонструють національне вбрання. Цього року ми також попросили підготувати реферат про заснування і діяльність їхньої громади у столиці. Роботи були грамотними й цікавими. Авторів найкращих неодмінно відзначать. Хочу сказати, що в Україні всі національності ставляться з повагою одна до одної і бажають жити в мирі та спокої, тому що ми культурна і високодуховна нація.

За шанобливе ставлення до рідної мови і культурних цінностей народу, збереження і збагачення державної мови, що сприяє формуванню національної свідомості в демократичній Україні переможці мистецько-культурних змагань отримали окрім грамот (дипломів) ще й подарунки. Решта поділили між собою заохочувальні призи.
Свого часу конкурс «Квітни мово, зірнице слова» дав поштовх молодіжному культурному центру «Німецьке джерело». Представники однойменного ансамблю німецького народного танцю, який діє при ньому, вперше виступили на конкурсі 1999 року.
— Це посприяло творчій діяльності, розвитку репертуару та успіху нашого колективу, — розповідає Дарія Волченко, студентка Української академії зовнішньої торгівлі, володарка диплому другого ступеня VI Київського загальноміського конкурсу «Квітни мово, зірнице слова». — Саме організаторам цього заходу завдячуємо своїм злетом. Сьогодні в ансамблі «Дойче квеле» — 60 учасників: молодша, середня та старша вікові групи. Разом зі своїм керівником Світланою Цех вивчаємо німецьку культуру, хореографію. Зберігаємо літературні, художні, гончарні традиції. Збираємо цікавий фольклорний матеріал, формуємо танці, доповнюючи їх традиційним німецьким одягом. Зразки костюмів беремо з оригінальних фото чи малюнків, купуємо тканину і точно копіюємо їх. Пошуком, моделюванням та пошиттям займаються дівчата старшої групи колективу разом із Світланою Василівною.

Нині у Києві проживають представники 137 національностей і народностей. Зокрема українців — 82%, росіян — 13, євреїв — 0,7, білорусів — 5,6, поляків —' 0,3, вірмен — .0,2, татар, грузинів, азербайджанців, молдаван — 0,1%. Культурні потреби національних громад міста задовольняються завдяки діяльності національно-культурних товариств. Крім того, у столиці функціонує 9 центрів культур національних меншин, видаються газети, працюють театри, художні колективи, вищі навчальні заклади, школи, дитячі садки, недільні школи. Серед Культурно-масових заходів на відзначення святкових та урочистих дат у житті національних громад Києва особливо вдалими були Дні грецького кінематографа, дитячий фольклорний фестиваль чехів України, Пушкінські читання, татарське національне свято «Сабантуй», Всеукраїнський форум «Всі ми діти твої, Україно». Вперше в Україні столиця започаткувала і провела свято національних традицій «Фольклорама».

Газета „СТОЛИЦЯ”, 10-17 грудня 2007

 

Останнє поновлення:
05.09.2017 14:22

????? ??????????????????????? ????????

Copyright © 2002-2016. Державна бібліотека України для юнацтва

  Цена 4uth.gov.ua Яндекс цитирования Яндекс.Метрика