Державна бібліотека України для юнацтва
Про нас у пресі - 2002 рік

Анонси
Новини
страница о насБібліотеки для юнацтва

страница о насПро бібліотеку

Історія
Міссія

Правила бібліотеки
Керівництво
Тендер
Про нас у прессі
Як нас знайти
Звітуємо перед читачами
Вакансії

Послуги бібліотеки
Фонд бібліотеки
Віртуальна довідка
Обговорюємо книгу
Фахівцям
Спонсори і партнери

Державна бібліотека України для юнацтва: фахівцеві
Читання
Мені є що сказати! (творчість)
Щоб пам'ятати: історія України
Здоровий спосіб життя
Суспільство
Відкриття
Інформаційна культура
Нетикет: культура мережевого спілкування


Встанови наш банер!
 Державна бібліотека України для юнацтва

<a href="http://www.4uth.gov.ua/" target="_blank"><img src =”http://www.4uth.gov.ua
/images/4uth_gif.gif” alt="Державна бібліотека України для юнацтва" width="88" height="31" border="0"></a>

Автор: К. М. Шлюнь

Вересневе розмаїття

Бібліотеки ніколи не стояли осторонь громадських проблем та гострих питань, визначних подій та цікавих фактів, доносячи до своїх користувачів найактуальнішу інформацію, запрошуючи до співпраці різні кола громадськості.

У Державній бібліотеці України для юнацтва осінь розпочалася вересневим розмаїттям цікавих заходів . Цьогорічний День знань пройшов під гаслом " Здоров'я дітей — здоров'я нації". Бібліотека відзначила це свято заповненими школярами залами, де були розгорнуті виставки, демонструвались документальні фільми, проводились бесіди про здоровий спосіб життя, зокрема "урок доброчинності та здоров'я" провів заступник голови Київської міської організації товариства тверезості та здоров'я Бугарь В.В. А вчителі шкіл № 116 та 236 Борщевська Л.Р., Коритна О.І., Філіппова Д.Д., Вертійчук Н.Г. висловили вдячність за змістовні лекції, фільми, увагу та доброзичливе ставлення до відвідувачів бібліотеки.

Новий сезон молодіжний творчий клуб "Своя думка" відкрив театралізованою презентацією виставки народної художниці України Лопухової Н.Й." Моя земля - любов моя", на якій змістовна розповідь художниці про її творчі здобутки цікаво поєдналася з музичним оформленням. Свої пісні на вірші Л. Українки виконала Тетяна Гончар, а молоді бібліотекарі розіграли сцену з драми-феєріі Л. Українки "Лісова пісня "Лак ще раз було вшановано пам'ять нашої великої письменниці, теми творів якої завжди надихали Надію Йосипівну Лопухову, а молодіжна ініціатива поєднати декілька видів мистецтв виявилась дуже вдалою.

Традиційними стали зустрічі у бібліотеці для юнацтва з відомим істориком-археологом, культурологом , літератором Юрієм Шиповим. Він є автором багатьох науково - популярних книг, таких як "Космічні тайни курганів", "Прародина ариев", "Брама безсмертя". А три останні — "Джерела", "Святині" та "Начало начал" були протягом цього року презентовані у нашій бібліотеці. І щоразу аудиторія на цих зустрічах збільшується. І це не випадково: інтерес до історії давніх цивілізацій, витоків культури нашого народу, знайомство з такою видатною особистістю як Юрій Шилов незмінно викликає великий резонанс.

...Все може рідна земля: нагодувати хлібом, напоїти вранішньою росою, зігріти своїм теплом, тільки захистити себе не може, адже це справа рук тих, хто живе на ній — її синів.
І вони довели це у далекі воєнні роки, а пам'ять людська про їхні подвиги буде жити вічно. Так , до відзначення Дня партизанської слави у бібліотеці була проведена зустріч молоді з ветеранами Великої Вітчизняної війни, що проживають у Голосіївському районі.
їх розповіді вразили присутніх. Георгій Олександрович Кіреєв, заступник голови Ради ветеранів Го-лосіївського району, автор кількох поетичних збірок, лауреат Міжнародної премії ім. С.М.Гулака — Арте-мовського презентував свою нову книгу "Сто сонетів", згадав важку воєнну юність, поділився творчими планами. Ветерани війни, військові хірурги Анап'єва Зоя Георгіівна та Карліна Юлія Іванівна розповіли присутнім про трагічні і героїчні будні військових шпиталів, де було врятовано тисячі життів.
Георгій Іванович Замішайло, ветеран та інвалід війни, отримав від держави Ізраїль почесне звання " праведника миру' - його сім'я врятувала під час окупації єврейських дітей.

Державна бібліотека України для юнацтва вносить у життя міста, району молодий запал, творчі починання. Колектив бібліотеки вітає всіх своїх колег з їхнім професійним святом - Всеукраїнським Днем бібліотек, зичить їм здоров'я, натхнення, творчих успіхів та всіляких гараздів , процвітання бібліотечної справи у нашій державі.

САМОВРЯДУВАННЯ, №28. - 2002. - вересень-жовтень

ВІДКРИТТЯ ІНТЕРНЕТ-ЦЕНТРІВ У БІБЛІОТЕКАХ

CьогодніІ людство все більш активно створює і водночас прилучається до нового інформаційного середовища, наповнюючи його звичними для себе атрибутами. Одним із них є Інтернет. І для бібліотек доступ до всесвітньої комп'ютерної мережі стає вже питанням престижу. І можна тільки радіти тому, що в Україні дедалі більше бібліотечних закладів у змозі надавати своїм користувачам цю послугу.

До таких щасливчиків нещодавно приєдналися Київська міська спеціалізована молодіжна бібліотека "Молода гвардія" та Державна бібліотека України для юнацтва, які увійшли до числа 34-х переможців (серед 133-ти учасників) конкурсу "Інтернет для читачів публічних бібліотек (LЕАР)", який проводився Посольством США в Україні. Участь у розробці концепції конкурсу брали представники УБА. Метою програми є надання громадянам нашої країни можливостей вільного користування Інтернет-ресурсами.

Важливим підґрунтям для отримання грантів було створення творчих груп із числа провідних фахівців обох бібліотек, які готували всю відповідну документацію. Керівниками проектів стали: у ДБУ для юнацтва — зав. інформаційно-бібліографічного відділу Світлана Бадрук, у Київській міській молодіжній бібліотец — і заст. директора Тамара Степанова.

10 та 16 січня відповідно у бібліотеці "Молода гвардія" і ДБУ для юнацтва відбулися церемонії відкриття Інтернет-центрів, в яких взяли участь офіційні особи Посольства США в Україні, працівники Міністерства культури і мистецтв України, керівники районних держадміністрацій, менеджери комп'ютерних фірм, колеги, представники засобів масової інформації.

Зокрема, у виступах Пола Хакера, аташе з питань культури Посольства США (він був присутнім на обох презентаціях), підкреслювалося, що на здійснення програми було виділено 700 тис. доларів і, як можна побачити з її назви, орієнтована вона на допомогу бібліотекам в їхньому інтегруванні в електронне співтовариство. У Київській молодіжній бібліотеці Пол Хакер, пожартувавши з приводу свого "комп'ютерного" прізвища, продемонстрував можливості Інтернету як читач Арлінгтонcької бібліотеки, що знаходиться в передмісті Вашингтона. Увійшовши на її веб-сайт і вказавши номер свого читацького квитка, пан аташе одержав допуск до баз даних і наочно скористався деякими з них.

У ДБУ для юнацтва начальник відділу бібліотек та інформаційних систем Міністерства культури і мистецтв України Тетяна Прокошева наголосила на важливості Інтернету саме для бібліотек, що обслуговують юнацтво, адже це та категорія користувачів, яка більше за всі інші потребує різної і оперативної інформації. Т.Прокошева також подякувала колективу за самовіддану працю, підкреслила значущість цієї події для бібліотек системи МКіМ України.

Директор Київської міської спеціалізованої молодіжної бібліотеки "Молода гвардія" Галина Конашко і директор ДБУ для юнацтва Георгій Саприкін під час презентацій Інтернет-центрів у своїх книгозбірнях щиро подякували Посольству США в Україні і всім, хто допоміг у реалізації проектів організаційно, технічно, матеріально, морально, зокрема депутатам Верховної Ради Олександру Чубатенку і Сергію Терьохіну, Київській міській, Солом'янській та Голосіївській районним державним адміністраціям, постачальникам комп'ютерної техніки та Інтернет-послуг, багатьом іншим.

Створення Інтернет-центрів у вищезгаданих бібліотеках значно посилить їхній ресурсний потенціал майже для 100 тис. юних користувачів. Два роки вони матимуть безкоштовний доступ до накопичених світових електронних ресурсів, обсяг яких подвоюється через кожні півтора роки. Не треба зайвий раз нагадувати, яке це має значення для освіти та самоосвіти молоді України, реалізації її творчих задумів шляхом інтегрування в цікаві міжнародні проекти або програми, а також для спілкування зі своїми однолітками в інших країнах. До того ж у ДБУ для юнацтва Інтернет-центр слугуватиме інформаційною базою Центру реабілітації людей з обмеженими можливостями.

В обох Інтернет-центрах у розпорядження користувачів надано по 5 АРМів (кожен відвідувач зможе працювати на ньому протягом однієї години). Системними адміністраторами та бібліотекарями-консультантами будуть також надаватися сервісні послуги: індивідуальне інструктування, допомога у пошуку необхідної інформації, роз'яснення умов користування спеціалізованими базами даних та електронними бібліотечними каталогами, використання електронної пошти тощо.

Входження в інформаційну магістраль буде здійснюватися за технічної підтримки комп'ютерних фірм; "Інфоком", "Квазар-Мікро ІВМ", "Тегга Net " та "Rеlkоm".

ВОРОНА Ю.
"Бібліотечна планета",
2002, № 1, с.37

НОВЫЙ INTERNET-ЦЕНТР В УКРАИНЕ

В Киеве открылся Internet-центр для читателей Государственной библиотеки для юношества. Изюминкой проекта стало использование впервые в практике библиотек стран СНГ терминальной системы SunRay.Проект "Internet для читателей публичных библиотек (LЕАР)", который реализуется при финансовой поддержке Посольства США в Украине, стартовал в нашей стране в марте 2001 года.

Около 130 библиотек из разных регионов Украины приняли участие в конкурсе для получения грандов для открытия центров публичного доступа в Глобальную сеть в своих учреждениях. И только 34 из них одержали победу, найдя дополнительную финансовую поддержку в своих округах, которая им понадобится после окончания срока действия гранда - через два года. sВ Киеве открылся уже третий по счету центр публичного доступа в Глобальную сеть в рамках этого проекта - Internet-центр для читателей Государственной библиотеки для юношества.

Революционная технология "тонких клиентов", предложенная Sun Мiсгоsуstems еще в начале 90-х, наконец-то получила зримое воплощение и в Украине. Успешно выполнив ряд коммерческих проектов для государственных и корпоративных заказчиков, киевская компания Тегга Net совместно с представительством Sun Мiсгоsуstems при участии фирмы Relcom реализовала этот проект в библиотеке для юношества.

Присутствовавший на открытии Internet-центра атташе по вопросам культуры Посольства США в Украине Пол Хакер отметил в своем выступлении, что целью программы является предоставление подрастающему поколению Украины возможностей свободного и открытого обмена информацией со всем миром, неограниченного пользования информационными ресурсами Всемирной сети.

Изюминкой проекта стало использование (впервые в практике библиотек стран СНГ) терминальной системы SunRay - расширения аппаратно-программного комплекса Sun Solaris. Один сервер Netra Т1 (процессор UltraSpars 2500 МГц, 256 КБ кэш-памяти, 512 МБ -ОЗУ, два сетевых интерфейса), работающий под управлением ОС Solaris 8 способен поддерживать до 15 рабочих мест, реализованных на терминальных устройствах SunRay1.

Однако в настоящее время созданы только пять рабочих мест. Но, по словам управляющего компании Тегга Net Алексея Балюры, при совсем yезначительных капиталовложениях можно легко довести это количество до 15.

Программное обеспечение Internet-центра - Web-броузер, пакет Stаr Offise - предоставляет пользователю функциональные возможности, сопоставимые с традиционными десктопами.

Стоит отметить, что в течение ближайшего месяца Государственная библиотека для юношества (по словам ее директора) уже будет иметь собственный Web-сайт, благодаря которому пользователи Internet достаточно быстро смогут найти нужную для себя литературу.

СОБОЛЕВ О.
Приложение к ж-лу "CHIP",
2002,№2,с.4

ІНТЕРНЕТ ЗА ДОЛАРИ АЛЕ БЕЗКОШТОВНО

У рамках всеукраїнського відкритого конкурсу "Інтернет для читачів публічних бібліотек (LЕАР)", який був оголошений послом США в Україні Карлосом Паскуалем та координатором американської допомоги європейським державам послом ВільямомТейлором, на цьому тижні в Державній бібліотеці для юнацтва відбулось урочисте відкриття нового Інтернет-центру. Приємно констатувати, що протягом декількох місяців з напіврозваленого приміщення виріс такий чудовий і, безперечно, дуже потрібний підростаючому поколінню центр. Завдяки цьому центру протягом року близько трьох тисяч читачів бібліотеки зможуть отримати доступ до всесвітньої мережі. Створення Інтернет-центру в Державній бібліотеці України для юнацтва забезпечить вільний та відкритий обмін інформацією шляхом надання можливості безкоштовного користування світовою мережею інформаційних ресурсів протягом двох років. Унаслідок відкриия Інтернет-центру покращиться доступ до інформації 27 тисячам користувачів, посилиться ресурсний потенціал бібліотеки в наданні різноманітної оперативної інформації. Також цей осередок доступу до всесвітньої мережі слугуватиме інформаційною базою центру реабілітації людей з обмеженими можливостями.

Спрямовувати читачів бібліотеки у виборі тієї чи іншої інформації буде досвідчений персонал Інтернет-центру, який попередньо пройде курс спеціальної підготовки за рахунок США.

Треба відзначити, що оснащення цього Інтернет-центру, його підключення до Інтернету і встановлення програмного забезпечення відбулись винятково на кошти посольства США в Україні. Загальний обсяг фінансування цієї програми - 700 тисяч американських доларів. На запитання щодо вигідності для Сполучених Штатів саме такого вкладання грошей в Україну аташе амбасади США в Україні з питань культури Пол Хакер відзначив, що таким чином уряд США сприяє доступу якомога більшої кількості осіб до інформаційних ресурсів, сприяє демократизації суспільства.

Проект "Інтернет для читачів публічних бібліотек (LЕАР)" був оголошений посольством США в Україні ще в березні минулого року. Протягом його проведення було подано 134 заявки від різних бібліотечних закладів України. У процесі відбору найбільш прийнятних кандидатів увага зосереджувалась на тому, як та чи інша бібліотека буде залучати читачів до користування всесвітньою мережею. Державна бібліотека України для юнацтва стала однією з 33 українських бібліотек (трьох у Києві), які вибороли право створення осередків доступу до всесвітньої павутини.

За словами Пола Хакера, проект передбачає допомогу публічним бібліотекам України у наданні інформаційних послуг населенню, підтримку вільного і відкритого обміну Інформацією, що є важливим для інтегрування України у світову спільноту. Публічні бібліотеки покликані забезпечити здійснення громадянами вільного права на отримання інформації. Аташе Амбасади США з питань культури відзначив, що таке партнерство є особливо важливим для обох країн, бо створення Інтернет-центрів сприяє розвитку справді демократичного громадянського суспільства в Україні, функціонування якого забезпечують освічені і поінформовані громадяни.

ГДАЛЬ Б.
"Україна молода",
2002, 22 січня, с.13

Останнє поновлення:
05.09.2017 14:22

????? ??????????????????????? ????????

Copyright © 2002-2016. Державна бібліотека України для юнацтва

  Цена 4uth.gov.ua Яндекс цитирования Яндекс.Метрика