Державна бібліотека України для юнацтва
Про нас у пресі - 2000 рік

Анонси
Новини
страница о насБібліотеки для юнацтва

страница о насПро бібліотеку

Історія
Міссія

Правила бібліотеки
Керівництво
Тендер
Про нас у прессі
Як нас знайти
Звітуємо перед читачами
Вакансії

Послуги бібліотеки
Фонд бібліотеки
Віртуальна довідка
Обговорюємо книгу
Фахівцям
Спонсори і партнери

Державна бібліотека України для юнацтва: фахівцеві
Читання
Мені є що сказати! (творчість)
Щоб пам'ятати: історія України
Здоровий спосіб життя
Суспільство
Відкриття
Інформаційна культура
Нетикет: культура мережевого спілкування


Встанови наш банер!
 Державна бібліотека України для юнацтва

<a href="http://www.4uth.gov.ua/" target="_blank"><img src =”http://www.4uth.gov.ua
/images/4uth_gif.gif” alt="Державна бібліотека України для юнацтва" width="88" height="31" border="0"></a>

Автор: Юрій Шевчук

Він був доброзичливим до України

«Не буде в нього іншої дороги, як музика...» Мабуть, сам Бог промовив ці слова навесні 1840-го над селищем Воткінського заводу у по-низов'ях Ками, коли, приходив у цей світ Петро Ілліч Чайковський.
25 квітня минуло 160 років від дня його народження.

Ця дата пройшла в Києві майже непоміченою. Музична громадськість, звісно, провела деякі заходи, але погоди вони не зробили. Хіба ж так на лежить шанувати великого композитора, який мав (і має!) зовсім не останнє відношення і до нашої культури ' до нашої країни? Тож ті, хто не хотів би оминути славетну річницю -дарма, що за календарем квітень уже пройшов - намагаються в різний спосіб віддати належне генію світової музики.
Державна бібліотека України для юнацтва, якій нинішнього року виповнюється 25, організувала для учнів середньої школи №85 Московського г. району цікаву зустріч із музикою Чайковського. У гості до восьмикласників прийшла музикознавець і педагог 38-ї музичної школи Алла Полякова.
Чимало в житті Петра Ілліча, починаючи з полтавських коренів роду Чайковських, пов'язане з Україною. Композитор не раз відвідував прем'єри своїх опер у Київській Російській опері (так у ті часи називалася Національна опера ім. Т.Шевченка): «Опричник» (1874), «Євгеній Онєгін» (1889), «Пікова дама» (1890). 1891 року Микола Лисенко запросив Петра Ілліча на прем'єру «Тараса Бульби». Через закордонне турне Чайковський не зміг бути в театрі, але зустрівся в Києві з Миколою Віталійовичем, проглянув партитуру його опери і висловив свою думку - дуже схвальну.
Упродовж кількох років, ще з 1864-го, Петро Ілліч часто наїздив до Кам'янки (нині Черкаської області), де мешкала його сестра, в заміжжі Давидова. Для її дітей композитор написав чудову збірку п'єс «Дитячий альбом». Власне, на цій збірці і ще одній - «Пори року» - збудувала свою розповідь про митця Алла Полякова. Звичайно, ця лекція-концерт (а саме так охарактеризували захід його організатори) не могла проводитися без музичних ілюстрацій. їх надали учні іншої музичної школи Московського району - №10: семикласниця Люба Дубова, третьокласниця Настя Севостьянова. Проникливу «Старовинну французьку пісеньку» чарівно виконала першокласниця Аня Комаровська.
Зацікавленість школярів була неудаваною. Звуками музики Чайковського якнайкраще передаються почуття, голоси птахів і тварин, усе те, що складає внутрішній світ дитини. Великий композитор настільки витончено відчував дитячу душу, що кожного юного слухача захоплює його геніальна музика, така дохідлива й щира.
Усі учасники зустрічі отримали в подарунок книжки від Державної бібліотеки України для юнацтва. Книжкові набори та квіти одержали пані А.Полякова й учні муз. школи №10.
А наостанок ось про що. Вже майже 20 років, як у Києві не стало вулиці Чайковського. Пролягала вона в Московському районі, до речі, неподалік від 85-ї школи. Будинки, розташовані на. ній, тепер перенумеровані по «проспекту 40-річчя Жовтня». Саме так написано на покажчиках, хоча проспект цей давно вже має іншу назву - Голосіївський.
Останнім часом на нових житлових масивах столиці з'являється все більше вулиць, названих іменами тих, чия діяльність була пов'язана з Києвом, із Україною: Ярослава Івашкевича, Анни Ахматової, Петра Григоренка. Для нової ж вулиці Чайковського місця поки що так і не знайшлося.
Невже лише через те, що життя і творчість Петра Ілліча вже зовсім скоро відійдуть у позаминуле століття?

САМОВРЯДУВАННЯ, №11, червень 2000

 

Останнє поновлення:
05.09.2017 14:22

????? ??????????????????????? ????????

Copyright © 2002-2016. Державна бібліотека України для юнацтва

  Цена 4uth.gov.ua Яндекс цитирования Яндекс.Метрика