Книжки зі смаком. Яблуневі книжки

Чарівні казки про золоті яблука [Текст] : Збірник українських народних казок / Авт.-упор. Н.В. Хаткіна. — Донецьк : БАО, 2005. — 288с.
ISBN 966-338-035-7

 

 

 

 

 

Бевзюк, Оксана Анатоліївна.    Із чорним яблучком у дзьобі… [Текст] : поезія / Оксана Анатоліївна Бевзюк. — Запоріжжя : Статус, 2021. — 64 с. — (До 30-річчя Незалежності України).
ISBN 617-7759-94-1

 

 

 

 

 

Вдовиченко, Г.    Пів‘яблука. Інші пів‘яблука [Текст] : [роман] / Г. Вдовиченко. — Львів : Вид-во Старого Лева, 2019. — 472 с.
ISBN 617-679-660-2

 Анотація

«Пів’яблука. Інші пів’яблука» — історія жіночої дружби, що дозволить читачеві поглянути на звичні речі по-новому, оповідь про долі чотирьох подруг — таких різних, але однаково близьких. Одного разу вони знаходять незвичайний сувенір. Те, що спершу здавалося просто цікавою іграшкою, починає у дивовижний спосіб змінювати життя жінок, виконуючи найпотаємніші бажання кожної з них… Знахідка стане початком нових пригод, вона покаже, чого насправді бажають подруги. Хто зміг створити цей шедевр? І чому майстер Пінзель, найзагадковіший галицький скульптор XVIII століття, що далі помітніше впливає на тих, хто живе у XXI столітті? Дізнайтесь усі таємниці, прочитавши цю чудову книжку. Романи «Пів’яблука» та «Інші пів’яблука», з якими свого часу дебютувала Галина Вдовиченко, — вперше під однією обкладинкою, у новій авторській редакції.

 

 

Вдовиченко, Г.    Пів‘яблука [Текст] : роман / Г. Вдовиченко. — Київ : Нора-Друк, 2008. — 240с. — (Популярні Книжки).
ISBN 966-2961-30-0

 Анотація

У Львові мешкають чотири подруги. Якось на блошиному ринку вони знаходять дивний сувенір — дерев’яне яблуко. Невже це творіння самого майстра Пінзеля, та й до того ж із секретом?

Щойно це яблуко опиняється в кожної з героїнь, її життя змінюється, потаємні бажання стають реальністю…

 

 

Вдовиченко, Г. К.    Інші пів‘яблука [Текст] : роман / Г. К. Вдовиченко. — Харків : Кн. клуб “Клуб сімейн. дозвілля”, 2013. — 256 с.
ISBN 966-14-6385-0

 Анотація

Продовження успішного роману Галини Вдовиченко! Сучасний роман-казка. Через п`ять років після подій, що змінили життя чотирьох подруг, чарівне «яблуко Пінзеля» виходить зі сховку та веде товаришок до нових випробувань і пригод. Від маленького села Рукомиша — до Парижа, на виставку робіт видатного майстра. Тим часом за сувеніром, наділеним надзвичайними можливостями, починається полювання… Хто веде подвійну гру?

 

 

Винничук, Ю. П    Балакуче яблуко та інші історії [Текст] / Ю. П Винничук ; іл. Ю.І. Пилипчатіної. — Харків : Фоліо, 2016. — 24 с. — (Дитячий світ).
ISBN 617-7012-62-6

 Анотація

Це четверта книга із серії казок про веселі пригоди уже знайомих нам двох чеберяйчиків – Гоплі та Піплі. Чи вміє яблуко розмовляти? Хто така Ая і чому вона опинилася в ліжечку Піплі? Як Піпля взимку ласував морозивом? Про це і ще про багато цікавого ви дізнаєтеся, прочитавши книжку відомого українського письменника Юрія Винничука, а кумедні малюнки чудової художниці Юлії Пилипчатіної допоможуть оживити в уяві маленьких читачів цих незвичних героїв.

 

 

Гербіш, Надійка.    Яблука війни [Текст] / Н. Гербіш ; іл. С. Томіленко. — Київ : Портал, 2020. — 80 с.
ISBN 617-7925-14-8

Анотація

У тата, колишнього вояка Української галицької армії, посттравматичний розлад. Мама дбає про всіх і щосили випромінює оптимізм, хоч як, буває, опускаються руки. Софійка звикає до нового життя в Америці, куди її жовківська сім’я мігрувала по Першій світовій. А ще — дізнається дивовижну історію про те, як химерно переплітаються долі людей із різних країн, що належали до однієї імперії. Трохи сумна, часом смішна світла повість про історичну спадкоємність і подолання травми.

 

 

 

Грицан-Чонка, Т.    Живі двері, або Я – спіле Яблуко віків. Я – Жінка… [Текст] : роман-есе / Т. Грицан-Чонка. — Київ : Український пріоритет, 2018. — 288 с.
ISBN 617-7656-18-9

 Анотація

На Карпатських полонинах споконвіків, від самого початку світу живуть Олені. Ар – мудра олениця, глава Роду. Мі-Ра – допитливий внук, що хоче пізнати чуття, перевтілення, прагнення, мислення, взаємозв’язок всього живого і неживого, таїни життя на землі, зародження і смерті. Ар йому допомагає, наставляє – веде, як цілий рід Оленів. Звеличення роду, його продовження за будь-яких обставин стає апофеозом інтелектуального роману-есе. Для поетеси Тетяни Грицан-Чонки цей твір – перша значима спроба заявити про себе як прозаїка. Афористичність, використання свіжих метафор, нових поетичних образів, зі свідомим акцентуванням на розмовну інтонацію і лексику. Це і поезія в прозі, і елементи наукового нарису, і філософського трактату. Але передусім це жива, свіжа і завжди несподівана мисль.

 

 

Дерманський, С.    Царство яблукарство [Текст] / С. Дерманський ; мал. А. Василенка. — 4-е вид. — Вінниця : Теза, 2019. — 185 с. — (Пригодницька бібліотека).
ISBN 966-421-191-5

 Анотація

Фантастичні події, які стаються з головними героями твору — Натаном і Тимком, є дещо символічними, бо вони трапляються в чарівній країні, де люди жили раніше дружньо і злагоджено, але поступово зчервивіли, і країна ця починає називатися — Царство Черв’якарство. Герої твору досить дорослі для свого віку, ерудовані, начитані, їм до снаги розгадати всі загадки з пророцтва Відуна та перемогти двоголового Цара Черв’якара, який водночас і кумедний і підступний.

 

 

Дніпровський, І.    Яблуневий полон [Текст] : Вибрані твори / І. Дніпровський. — Київ : Дніпро, 1985. — 359с.

 Анотація

«Яблуневий полон» (1926) — твір про громадянську війну та долю людини в цій війні. Хронотоп драми умовний. Час дії — 1918-1919 роки. Місце дії — степова частина України, один з численних поміщицьких маєтків. Художня ситуація: радянський полк на чолі з командиром Зиновієм та його братом —комісаром Артемом Сатаною, втікаючи після тяжкого бою від денікінців, потрапляє до українського війська. Аби уникнути розгрому, Зиновій перевдягає своїх бійців і видає полк за одне із з’єднань війська УНР.

 

 

Жовна, О.    Її тіло пахло зимовими яблуками [Текст] : оповідання та повісті / О. Жовна. — Львів : Піраміда, 2008. — 388 с. — (Українська модерна проза).
ISBN 966-441-084-4

Анотація

Складні синтаксичні конструкції, які прикрашені смачною українською мовою розповідають про одну-єдину мить…Мить щастя, яка залишилася в серці на все життя. Запах, який живе у легенях, у свідомості, у душі… Прочитайте повість “Її тіло пахло зимовими яблуками і пориньте у світ платонічного кохання, яке буває раз на все життя…

 

 

Жолдак, Б. О.    Яблука з райського саду [Текст] : оповідання і мініповісті / Б. О. Жолдак. — Київ : Преса України, 2013. — 336 с. — (Літературна агенція “Банкова, 2”).
ISBN 966-472-139-1

 Анотація

Книга представника “київської іронічної школи” Богдана Жолдака, безперечно, принесе неабияке задоволення шанувальникам прози, котра показує життя таким, яке воно є. Текстам книги “Яблука з райського саду” властива сконденсованість, певна пружинність, сюжетний динамізм, яскравість діалогів. Тут немає жодного зайвого слова, усе працює на результат, починаючи від заголовка і визначення жанру. У книзі представлено розмаїття авторських жанрових різновидів: міні-повість, повість-міні-апокриф, апокриф-мініповість, апокриф, кліповідання.

Помилкою буде, беручи книгу “Яблука з райського саду” до рук, сподіватися на легке чтиво і розвагу. Проза Богдана Жолдака, насамперед, інтелектуальна, з правдивою психологічною виписаністю образів персонажів і ситуацій. Можна сказати, що це своєрідний психотеатр і антикітч.

 

 

Корній, Дара.    Пригоди Змія Багатоголового. Діти Сонцівни й молодильні яблука [Текст] / Дара Корній ; [худож. І. Кипібіда]. — Харків : Vivat, 2021. — 240 с. : іл. — (Щось цікаве).
ISBN 966-982-186-7

 Анотація

Скелястий Світ Вічного Літа населяють мудрі змії та дракони, які подолали заздрість і живуть у гармонії та злагоді, кожен має своє призначення й шанує закон. Однак несподівано цей чарівний Світ спіткало лихо: у Райському саду захворіли жар-птиці й вертоград із молодильними яблуками занедужав. Про це дізнаються друзі — юні Мотузочка й трьохголовий змій, якого всі називають Халепником за бешкетний норов. І строката компанія рушає у світ людей, щоб дізнатися правду й завадити непоправній катастрофі. Читачі не тільки зануряться у плетиво незвичайних пригод, а й навчаться цінувати дружбу й дослухатися до свого серця. І ще переконаються в істинності заповідей Скелястого Світу, особливо в тому, що любов і повага до матінки Землі — понад усе.

 

 

Коціра, Христина.    Яблука Єви [Текст] : роман / Христина Коціра. — Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2022. — 223 с.
ISBN 617-12-9581-0

 Анотація

Драматична історія від фіналістки конкурсу Коронація слова — 2021 р.

Єва жила й дякувала Богу: чоловік роботящий, дітки здорові, велика війна повз пройшла. Але не знала, що земля їхня тепер не їм належить. Як безправну худобу завантажили їх у вагон й повезли невідомо куди. За лінією Керзона вона залишила рідну хату й попіл батьків і сестри, село яких спалили поляки. У поїзді Єва рятує від смерті немовля й на знак подяки від родини лемків отримує подарунок — дерев’яне яблучко…

Іра, онука Єви, живе без мети, без мрії. Аж поки за завданням редакції не опиняється на Сході України. У Пісках, у жінки, що ховається з сином від обстрілів, вона бачить дерев’яне яблучко…

Червоним і чорним вишила доля життєві шляхи трьох жінок. «Чи не дарма все було?» — наче спитає одна. І цвітом яблуні доля дасть їй відповідь.

 

 

 

Левченко, Л. Г.    Райське яблуко [Текст] : Поезії / Л. Г. Левченко. — Д. : Ліра, 2007. — 184с.
ISBN 966-383-101-5

 

 

 

 

 

Лобе, М.    Яблунька [Текст] / М. Лобе, А. Кауфманн. — Київ : Наш час, 2012. — 26 с. — (Равлик).
ISBN 966-1530-79-8

 Анотація

Казка Міри Лобе про яблуньку зачаровує маленьких читачів уже багато років. Це розповідь про життя рослин і тварин, та навіть більше – розповідь про те, як важливо мати друзів. З дивовижними ілюстраціями Анжеліки Кауфманн.

 

 

Матузок, Л. П.    Яблука пізніх віршів [Текст] : поезії / Л. П. Матузок. — Суми : Мрія-1, 2016. — 88 с.
ISBN 966-566-654-7

 Анотація

Перша частина збірки пронизана мотивами філософських думок. Прочитавши їх замислюєшся над сутністю людського буття. Розумієш, що не завжди світ буває тільки добрим, сонячним, але і часто – незахищеним, вразливим, тендітним, тому в ньому часто мають місце біль і людські страждання.

У другій частині збірки «Я так рясно цвіту у душі…» зібрано вірші про природу, пори року та все, що оточує поетесу. Вона використовує промовисті метафори, порівняння, епітети.

 

 

Нагірняк, І. С.    Ранні яблука [Текст] / І. С. Нагірняк. — Чернівці : Букрек, 2014. — 164 с.
ISBN 966-399-589-2

Анотація

Сюжети новел, драми та радіо п’єси підказало письменнику саме життя. Всі події справжні та не видумані. У час, коли потрохи кудись, у невідомому напрямку зникає милосердя, зворушує Денис, погляд якого «враз прикипів до маминих рук – великих, затверділих у роботі, з випуклими рубцями-прожилками на темно мідній шкірі» ( новела «Ранні яблука»); пізнє каяття матері, яка зруйнувала подружнє життя синові ще на весіллі ( новела «Незавершене весілля») ; Надія, яка не зважаючи на двадцять сім літ подружнього життя ішла, мов крізь туман « струшуючи з душі і гріх, і страх, і біль дорогою до дверей, за якими їй, здавалось, чекають і ваблять незвідані до кінця почуття нерозділеного але не згаслого юначого кохання» ( новела Розлучення»).

 

 

Панасюк, Л.    Справжнє яблуко [Текст] : зб. поезій / Л. Панасюк. — Київ : Смолоскип, 2014. — 112 с. — (Лауреати “Смолоскипа”).
ISBN 617-7173-06-8

 Анотація

Світ поезії Лесика Панасюка має чи не головну властивість — він тяглий, протяжний, зв’язаний. Це поезія, по якій мало не безпомилково можна визначити автора: наскрізна образність, впізнавана форма, притаманна навіть зовсім коротким віршам… Складається враження, що ми, читачі, просто проходимо по цьому світу далі за автором, роблячи відкриття разом із ним. Тобто цей світ поезії створила чиясь інша фантазія, нелюдська. І — чи не справжніший він за ту буденність, до якої навіть промовляти не хочеться? Тож «Справжнє яблуко» видається реальнішим навіть від справжнього яблука.

 

 

Поклад, Н. І.    Райські яблучка [Текст] : новели / Н. І. Поклад. — Київ : Задруга, 2013. — 96 с.
ISBN 966-432-121-8

Анотація

Чи легко жінці – сільській і міській, молодшій і старшій – у цьому чоловічому світі, коли рветься золота нитка традиції, яка в’язала віки, а те нове, що приходить, – не завжди краще, а іноді навіть руйнівне?

Як прийняти виклики часу, вписатися в його «свіжі» сюжети – і водночас захистити свою душу, зберегти в ній любов та добро, а в собі – Жінку й Матір?

Колізії новел Наталки Поклад, на перший погляд, прості, без модерних ускладнень, але в них проглядається глибока філософія життя, яка змушує читача задуматись. Знана поетка вперше постає тут в новій іпостасі – як прозаїк.

 

 

Парізі, А.    Крила, яблука та підзорні труби. Наукова революція [Текст] / А. Парізі. — Київ : КІС, 2005. — 190с. — (Якби те знати).
ISBN 966-8039-79-3

 Анотація

В усі часи людина намагалась пізнати дивовижний світ природи, споглядаючи його, вивчаючи його будову, проводячи певні досліди – часом успішні, деколи небезпечні. Кожна епоха мала своїх геніїв, які, попри труднощі, невдачі й перешкоди, наполегливо працювали в царині науки. Арістотель, Леонардо да Вінчі, Копернік, Тіхо Браге, Ньютон та багато інших в усі віки творили цю унікальну “наукову історію”.

Пропонована школяреві книжка, немов своєрідна машина часу, дасть змогу поспілкуватись із кожним видатним ученим, поставити йому прискіпливі, а часом і незручні запитання. А ті, своєю чергою, терпляче відповідатимуть, пояснюватимуть на цікавих прикладах, радитимуть провести досліди, що, зрештою, допоможе читачеві збагнути значення доволі складних на перший погляд понять.

 

 

Процюк, С. В.    Чорне яблуко [Текст] : роман про А. Тесленка / С. В. Процюк. — Київ : Академвидав, 2013. — 192 с. — (Автографи часу).
ISBN 617-572-053-0

 Анотація

Роман Степана Процюка «Чорне яблуко» — драматична і зворушлива історія платонічного кохання Архипа Тесленка у складній панорамі його короткого життя.

 

 

Таборовець, Л. Л.    Моє життя у яблуневих римах [Текст] : [лірика] / Л. Л. Таборовець. — Хмельницький : Вид. Стасюк Л.С., 2019. — 68 с.
ISBN 617-7744-31-2

 Анотація

Поезія – загадкова неповторність, яка інколи народжується миттєво, а інколи – потрібні роки, щоб порухи серця втілилися в слова.

І так важливо, щоб ці слова не втратили душевної щирості і сердечності, переживань, правдивих і глибоких.

Увіходячи в мій поетичний світ, хочу, щоб кожний, хто прочитає його рядки, не пожалкував про даремно згаяний час.

 

 

Чухліб, Т. В.    Відень 1683: Україна в боротьбі за “золоте яблуко” Європи [Текст] / Т. В. Чухліб. — Київ : Кліо, 2012. — 559 с. — На авантит.: До 330-річчя Віденської відсічі.
ISBN 617-7023-03-5

Анотація

У книзі висвітлюються причини, хід і наслідки Віденської відсічі, одного з найбільших військово-політичних конфліктів ранньомодерної історії світу. У битві з турками за тогочасну політичну столицю Європи 12 вересня 1683 року українські козаки, шляхтичі, священики, міщани й селяни з України-Русі (Львівщини, Белзчини, Холмщини, Підляшшя, Тернопілля, Волині, Поділля та Київщини) складали 2/3 війська на чолі з королем Речі Посполитої Яном III Собеським та допомогли об’єднаним військам Австрії, Німеччини й Польщі здобути історичну перемогу. Воєнні й політичні події автор подає на широкому тлі боротьби Риму, Варшави, Відня, Москви та Венеції зі Стамбулом за право домінування в Центрально-Східній Європі. У додатках міститься оригінальний документальний і факсимільний матеріал. Для всіх шанувальників історії України, Польщі та інших країн Європи.

 

 

Шудря, М. А.    Яблуко в зерняті [Текст] / М. А. Шудря. — Київ : Укр. письменник, 2015. — 720 с. — (Бібліотека Шевченківського комітету).
ISBN 966-579-454-7

 Анотація

Микола Архипович Шудря – це зразок того як в одній людині може поєднуватися непересічний талант вченого, письменника і журналіста. Борис Олійник називав свого земляка і однокурсника «…вродженим науковцем, шукачем, безмежно талановитим слідопитом і народознавцем».

Він ‑ філігранний майстер художньої деталі, влучного штриха. Творчій манері Миколи Шудрі притаманні свіжарельєфність характеру, гострозорість, тонке відчуття стилю та форми. Кожен з персонажів, що потрапили під його вправне перо, ніби отримує нове життя – життя в слові.До книги «Яблуко в зерняті» увійшли найкращі есеї та розвідки М.Шудрі про видатних діячів української історії та культури.

 

 

Яворівський, В. О.    Твори. У 5 т [Текст] : повісті, роман. Т.2 : А яблука падають…; Новели; П‘ять імен; Автопортрет з уяви / В. О. Яворівський. — Київ : Фенікс, 2008. — 594 с. : 47 с. іл.
ISBN 966-651-637-7

 Анотація

«Од цього хлопця можна сподіватися багато», — пророкував свого час) Григір Тютюнник, благословляючи на світ книгу молодого Володимир; Яворівського «А яблука падають…».

Твори, які увійшли до другої книги п’ятитомника, — яскраве тому по твердження

 

 

Омельченко, І. К.    Культура яблуні в Україні [Текст] / І. К. Омельченко. — 2-ге вид., доп. — Київ : Урожай, 2006. — 304с.
ISBN 966-05-0024-6

Анотація

Висвітлено біологічні й екологічні особливості культури яблуні, господарсько-біологічні властивості основних підщеп, подано сорти, включені до Державного реєстру сортів рослин України і рекомендовані для вирощування перспективних сортів яблуні в інтенсивних насадженнях. Викладено основи створення скороплідних високоврожайних яблуневих насаджень, технології виробництва садивного матеріалу, закладання і вирощування різних типів інтенсивних садів до закінчення їх продуктивного періоду, описано способи формування крон та обрізування дерев, догляду за молодими й плодоносними насадженнями яблуні. Для спеціалістів колективних та інших сільськогосподарських підприємств, фермерів, орендарів, членів садівничих товариств, садівників-любителів.