Книжки, які читали наші батьки…

Азімов, А.
Кінець Вічності [Текст] / А. Азімов. — Київ : Дніпро, 1990. — 767с.

 Анотація

Технік Ендрю Харлан працює у Вічності — структурі, яка контролює Час та займається Змінами Реальності. Там працюють над тим, щоб вберегти людство від війн та соціальних проблем, типу наркоманії. Сам Харлан з 95-го сторіччя, база його перебування – 575-те, але якось у 482-му він зустрічає Нойс Ламбент. Незрозуміло чому, але розв’язання проблем Землі призупиняє космічну експансію людства. І Нойс змушує Харлана замислитися над цим взаємозв’язком. У пошуках відповідей Харлан вивчає історію створення Вічності та поступово закохується у Нойс. І в якийсь момент він розуміє, що Вічність та Нойс не можуть існувати разом, як не може існувати одночасно потяг до зірок і безпека людства. Харлан має зробити вибір

 

 

Берн, Е.
Ігри, у які грають люди. Світовий бестселер із психології стосунків [Текст] / Е. Берн ; [пер. з англ. К. Меньшикової]. — Харків : Кн. клуб “Клуб сімейн. дозвілля”, 2017. — 255 с.

 Анотація

Ерік Берн детально описує понад 120 ігор, у які ми граємо самі та у які нас залучають навколишні. А також дає поради для тих, хто хоче навчитись протистояти прийомам ігор, у які вас намагаються втягнути. Він допомагає проаналізувати нюанси поведінки, позбавитись стереотипів у спілкуванні й дає розуміння сутності людських вчинків. Книжка, що вийшла майже 40 років тому, і досі є популярною та актуальною!

 

 

Бронте, Ш.
Джейн Ейр [Текст] : роман / Ш. Бронте ; пер. з англ. О. Ломакіної. — Київ : Знання, 2018. — 511 с. — (Класна література).

Анотація

“Джейн Ейр” — безсмертний роман відомої англійської письменниці Шарлотти Бронте (1816—1855), що приніс їй неймовірну славу і став революційним у світовій літературі. Це щира розповідь головної героїні про свою долю і кохання, кожен епізод якої виписаний психологічно сильно й глибоко. Твір випереджав свій час за важливістю порушених у ньому проблем: особиста та соціальна свобода жінки, станова нерівність, питання віри тощо. Ця книга дала початок феміністичному руху в літературі, витримала безліч екранізацій і незмінно займає перші позиції у списках бестселерів.

 

 

Дефо, Д.
Життя і незвичайні та дивовижні пригоди Робінзона Крузо [Текст] : [роман : пер. з англ.] / Д. Дефо. — Київ : Знання, 2017. — 319 с. — (Скарби: молодіжна серія).

 Анотація

“Робінзон Крузо” — відомий роман класика англійської літератури Даніеля Дефо (1660—1731), що продавався тисячними накладами ще за життя автора. Твір був написаний на основі реальних подій: моряка Александра Селкірка внаслідок конфлікту з капітаном залишили з мінімальним припасом на безлюдному острові, де він провів чотири роки. Тонкощі взаємодії з природою, Богом, глибше пізнання себе, власних істинних потреб — усе це майстерно вплетено в захопливу розповідь про пригоди людини, що з комфортних умов цивілізації потрапилав непривітну “зелену пустелю” без найнеобхідніших предметів і знарядь праці. Герой наново визначає для себе цінність багатьох речей, і деякі його висновки можуть здатися нашим сучасникам дещо несподіваними.

 

 

Довженко, О. П.
Зачарована Десна [Текст] : Кіноповісті. Оповідання. Щоденник / О. П. Довженко. — Харків : Фоліо, 2007. — 287с. — (Українська література).

 Анотація

У цій повісті український кінорежисер згадує своє дитинство й змальовує все з перспективи малого хлопчика: і побут, і родина, і односельці в гіперболізованих описах виглядають комічними. Та все це герой ніжно любить, тому навіть портрети п’яного батька чи прабабці, що кляне все навколо, виглядають радше по-доброму іронічними, ніж сатиричними. Олександр Довженко використовує в якості оповідача дитину, цей прийом пізніше використають у прозі Гарпер Лі й Емма Доног’ю — наївний і щирий наратор, якому не можеш не вірити. Стає особливо цікаво, коли Довженко починає мислити про релігію, знову ж, наповнюючи ці філософствування гумором і прямодушністю, на яку здатна лише дитина

 

 

Загребельний, П. А.
Диво [Текст] : Роман / П. А. Загребельний. — Харків : Фоліо, 2006. — 638с. — (Література).

 Анотація

Великий історичний роман, якого так бракує сучасній літературі. Багатолінійний сюжет із кількома хронологічними пластами. Павло Загребельний створює культ будівлі Софії Київської — передає не релігійний трепет, а вагомість архітектурної пам’ятки, над якою працювали довгі роки істинні митці та яку оберігали як культурну святиню. Він пропонує хроніку історії храму як симбіоз християнської та язичницької традицій — адже їхнє поєднання й формує унікальність нашої культури. Філософсько-історичний текст, у який занурюєшся з головою, — без спекуляцій на ностальгії та без бідкання над травмами. Роздуми про культурно-історичний контекст як вони мають бути.

 

 

Карнегі, Д.
Як здобувати друзів і впливати на людей [Текст] / Д. Карнегі. — Київ : Молодь, 1990. — 168с.

 

 

 

 

 

 

Корчак, Я.
Король Матіуш Перший [Текст] / Я. Корчак ; [пер. з пол. І.І. Конопленко]. — Харків : Ранок, 2016. — 384 с. — (Улюблена книга дитинства).

 

 

 

 

 

Котляревський, І. П.
Наталка Полтавка [Текст] / І.П. Котляревський. — Київ : Дніпро, 1983. — 91с.

 

 

 

 

 

Крюс, Д.
Тім Талер або Проданий сміх. Флорентіна. Мій прадідусь, герої і я [Текст] : Повісті / Д. Крюс. — Київ : Веселка, 1991. — 522с. — (Лауреати Міжнародної премії ім. Г.-К. Андерсена).

 Анотація

В книгу входить три повісті.

“Тім Талер, або Проданий сміх” – повість-казка про хлопчика, який продав свою здатність сміятися і скоро мусив пошкодувати про це.

“Флорентіна” – повість про жваву дівчинку, якій не вистачає уваги батьків, але цілком вистачає ідей.

“Мій прадідусь, герої і я” – про двох веселих поетів, Великого і Малого хлопчаків, – прадіда і хлопчика.

 

 

Лі, Г.
Вбити пересмішника [Текст] : [роман] / Г. Лі ; [пер. з англ. Т. Некряч]. — Київ : КМ-БУКС, 2018. — 384 с.

 Анотація

“Є у людині дещо таке, що не скориться більшості, – це її совість”. Цей роман буде однаково цікавий дітям, підліткам та дорослим. Книга відрізняється тією яскравістю подій, яка буває тільки в дитинстві. Вона поєднує в собі захопливі пригоди в найкращих традиціях Марка Твена та Астрід Ліндгрен, моторошну таємницю будинку з привидом, як у готичних романах, гострі соціальні проблеми, питання виховування дітей та вірності собі. “Майже всі люди хороші, Скауте, коли їх нарешті зрозумієш.” – саме цей посил автора дозволяє внести книгу в нашу добірку. Маленьке сонне містечко 30-х років ХХ сторіччя. Сковане традиціями, упередженнями та лінощами. В ньому, як у дзеркалі, відображаються всі складнощі та події переламної епохи. Все, що втілювало дух американського Півдня, має відійти в минуле та поступитися місцем новим цінностям і правилам, новому ритму життя. Проте деякі речі напрочуд живучі. Скільки коштуватиме прогрес містечку? А окремо кожному з жителів?

 

 

Сент-Екзюпері, А.
Маленький принц [Текст] : [повість] / А. Сент-Екзюпері, де ; іл. Аке ; [пер. з фр. Л. Кононович]. — Київ : Nebo Booklab Publishing, 2017. — 132 с.

 Анотація

Повість «Маленький принц» була видана у 1943 році у Нью-Йорку, США. Книга майже одразу отримала світове визнання. За 70 років її перекладено майже на дві сотні мов світу та продано більше ста мільйонів екземплярів. «Маленький принц» – це книга, яку можна знайти у будь-якому куточку світу. Повість-казка «Маленький принц» зачаровує читачів своєю ліричністю, чуттєвістю та глибиною. Про ілюстратора: тайванський ілюстратор Аке зумів принести своє особливе бачення в історію Маленького принца. Саме завдяки незвичному поєднанню класичного французького твору та сучасного азійського мистецтва вдалося надати нове дихання всесвітньо відомому шедевру літератури, яке зможе відчути кожен українець.

 

 

Трублаїні, М. П.
Шхуна “Колумб” [Текст] : Повість / М. П. Трублаїні. — Харків : Фоліо, 2007. — 319с. — (Українська література).

Анотація

Шхуна «Колумб» — захоплююча повість талановитого українського письменника Миколи Трублаїні. Хлопчик Грицько тільки-но простягнув руку за яскравою квіткою, як його хтось гукнув. Позаду стояв високий чоловік у білому кашкеті і з плащем на руці. На плечі в нього — два фотоапарати. Він спитав, де живе рибний інспектор Ковальчук. Чоловік як чоловік. Та все ж таки чужим повіяло на хлопчика. І він не помилився. Фотограф Анч, що зупинився у Ковальчука, був шпигуном однієї іноземної держави. Із страшним наміром він пробрався в Радянський Союз — знищити професора Ананьєва, викрасти його проект добування гелію з торіаніту. Але події розгорнулися зовсім не так, як розраховував досвідчений шпигун.