Книга Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса» вийшла друком в травні 2019 року у видавництві Vivat, та отримала ряд премій:
Book Forum Lviv — персональна відзнака директорки ГО «Форуму видавців»,
Черкаського книжкового фестивалю в номінації «Науково-популярна книга для дорослих»,
а члени Українського ПЕН-клубу включили «Справу Василя Стуса» до переліку найкращих книжок 2019-го, які з’явилися друком у вітчизняних видавництвах.
Про видання. Книга В.Кіпіані “Справа Василя Стуса” на 90% складається з архівних документів.
Думки автора побудовані на фактах, які містяться, в тому числі, в фактологічній частині книги.
З серпня 2019 року триває судовий процес за позовом Віктора Медведчука про заборону і розповсюдження видання. Правда про кримінальну справу, життя і смерть Василя Стуса. У книжці зібрано архівні документи з кримінальної справи Василя Стуса, покази свідків, листи поета з тюрми, спогади його рідних та друзів. Ознайомившись із наведеними матеріалами, читачі дізнаються про невідомі факти щодо життя, ув’язнення та загибелі Стуса, які досі охороняли під грифом «Секретно». (сайт видавництва Vivat)
19 жовтня Дарницький районний суд Києва частково задовольнив позов народного депутата від “ОПЗЖ” Віктора Медведчука проти видавництва Vivat та історика і журналіста Вахтанга Кіпіані про заборону видання і поширення книги «Справа Василя Стуса. В той же день книгу розкупили за лічені хвилини, тож видавництво Vivat вирішило додрукувати новий наклад, поки судове рішення не набуло чинності. (Укрінформ)
20 жовтня на своїй сторінці в фейсбуці міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко заявив про намір особисто закупити частину накладу для національних бібліотек
За власні кошти придбав додрук накладу книги про «Справу Висиля Стуса» і одразу відправляю примірники до бібліотек – національних та обласних. Як і обіцяв.
#МКІП рекомендує книгу, а я особисто всебічно закликаю до її прочитання. І, звісно ж, перемоги видавництву та автору в апеляційному суді.
P.S. Книги придбав за власний кошт
Опубліковано Олександром Ткаченком Середа, 4 листопада 2020 р.
І ось вже 5 листопада книжки поступили до відділу формування документно-інформаційних ресурсів. Вони мають пройти реєстрацію та обробку, отримати свої інвентарні номери, шифри, індекси та записи у електронному та карткових каталогах, після цього видання стануть доступні для читачів бібліотеки.
А поки книга проходить свій шлях до читача, можете ознайомитись з іншими виданнями про Василя Стуса:
Стус, Д.
Василь Стус: життя як творчість [Текст] / Д. Стус. — 4-е вид. — Київ : Дух і Літера, 2018. — 384 с. — (Бібліотека спротиву, бібліотека надії).
Ніхто не знає, в чому полягає загадка слави. Часто трапляється, що про когось, хто все життя перебував у епіцентрі подій, забувають відразу після смерти. До Василя Стуса широка відомість прийшла після перепоховання в 1989-му. Що цьому причиною: поетична творчість? героїка життя? непримиренність позиції? здатність перейматися чужим болем? На ці та інші питання пробує знайти відповіді син поета – Дмитро, який майстерно поєднує об’єктивні біографічні відомості про життя Василя Стуса з власними спогадами і спостереженнями про батька, парадоксально зіставляє контексти, змішує високий науковий та белетристичний стилі.
Пропонована книга – це Василь Стус очима дослідника і сина на тлі «запізнілого націєтворення». Розрахована на широке коло читачів: від учнів до науковців.