Молодшим школярам

Русіна, О. Мія і місячне затемнення

Русіна, О. Мія і місячне затемнення [Текст] : [повість]/ О.Русіна ; намалювала Г. Олійко. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2019. – 240 с. – ISBN 617-679-704-3 : 90.00грн.

Мії ніколи нудьгувати. З однокласником Матвієм та його молодшим братом Людожерчиком вони постійно потрапляють у пригоди. І цих пригод стає ще більше, коли на порозі Міїної з Дідусем квартири з’являється незнайомець — її тато. Настороженість змінюється захватом — виявляється, тато працює в астрономічній обсерваторії! А значить, Мія, Матвій і Людожерчик теж одного дня зможуть туди потрапити. Але чи це справді так? Читайте у дотепній повісті Олі Русіної, сповненій кумедних витівок і жартів.

 

Елен Беатрікс Поттер (1866 – 1943) – популярна англійська дитяча письменниця й талановита художниця. Скільки себе пам’ятала, вона завжди любила малювати, а ще любила тварин і без кінця малювала саме їх. У її малюнках пухнасті звірятка отримували ім’я, модно одягалися, одружувалися, мали дітей… Так поступово складався неповторний стиль прекрасної художниці. Пізніше Поттер почала писати про своїх вихованців дивовижні історії. Її чарівні казки про звірят, милі та добрі, з чудовими малюнками, люблять діти і дорослі у всьому світі, їх перекладено 35 мовами.

 

Поттер, Б.  Казка про Рудого і Квашеного [Текст] / Б. Поттер ; [пер. з англ. Ю. В. Лисенка]. – Харків : Фоліо, 2019. – 122 с. – (Шкільна бібліотека української та світової літератури). – ISBN 966-03-8944-1.

До цієї книжки увійшли казки про котів, проілюстровані малюнками самої Беатрікс Поттер: «Казка про Тома Кошеня»,  «Казка про Рудого і Квашеного»,  «Історія про міс Манюню»,  «Котячий рулет», «Казка про пиріг і форму для випічки».

 

Поттер, Б.  Казка про білченя Горіхама; Казка про Джеміму Качку-О‘Зерну [Текст] / Б. Поттер ; [пер. з англ. Ю. В. Лисенка]. – Харків : Фоліо, 2019. – 127 с. – (Шкільна бібліотека української та світової літератури). – ISBN 966-03-8919-9.

До цієї книжки увійшли «Казка про Тімоті Навшпинька»,  «Казка про білченя Горіхама», «Казка про Джеміму Качку-О’Зерну», «Казка про містера Джеремі Фішера», «Віршики для маляток від Сесілії Парслі» та «Віршики для маляток від Мишки Ласунки». Всі вони проілюстровані самою Беатрікс Поттер.

 

Поттер, Б.  Казка про кролика Пітера [Текст] / Б. Поттер ; [пер. з англ. Ю. В. Лисенка]. – Харків : Фоліо, 2019. – 90 с. – (Шкільна бібліотека української та світової літератури). – ISBN 966-03-8943-4.

До цієї книжки увійшли казки про кроликів, проілюстровані самою Беатрікс Поттер: «Казка про кролика Пітера»,  «Казка про кроленя Бенджаміна»,  «Казка про Кроленят-Вухастиків», «Історія про злого й нечемного кролика».

 

Поттер, Б.  Казка про поросятка Робінзона [Текст] / Б. Поттер ; [пер. з англ. Ю. В. Лисенка]. – Харків : Фоліо, 2019. – 119 с. – (Шкільна бібліотека української та світової літератури). – ISBN 966-03-8920-5.

До цієї книжки увійшли «Казка про поросятка Робінзона» та «Казка про поросятка Чемні». Вони проілюстровані малюнками самої Беатрікс Поттер.

 

 

Отримали продовження історії про шкільне життя дівчинки Дані та її подруг.

Лагеркранц, Р.  Яка ж я була щаслива [Текст] / Р. Лагеркранц ; зі швед. пер. Г. Кирпа ; худож. Е. Еріксон. – Харків : Крокус, 2020. – 120 с. – ISBN 966-97972-0-9.
Це знов Даня! Та, що найщасливіша дівчинка на світі! Тепер вона закінчує перший клас. Ось-ось та й почнуться літні канікули. Та раптом на Даню  звалюється біда. ЇЇ всю приймає холод. Крижаний холод…
Третя книжка про Даню – “Яка ж я була щаслива”.
      Ці неймовірно теплі історії про дитячу дружбу і щастя, якому немає кінця, написала шведська письмениця Рус Лагеркранц (1947 р.н.). За чудову творчість її відзначино багатьма преміями, поміж яких є найпрестижніші – премія імені Августа Стріндберга та видавнича премія імені Астрід Лінгрен. А так гарно проілюструвала дівчинку Даня художниця Ева Еріксон (1949 р.н.), яку також нагороджено премією Астрід Лінгрен.

 

Лагеркранц, Р.  Даня та її клопоти [Текст] / Р. Лагеркранц ; зі швед. пер. Г. Кирпа ; худож. Е. Еріксон. – Харків : Крокус, 2020. – 104 с. – ISBN 966-97972-1-6.
Починаються перші Данині канікули. Кращих годі собі уявити! Вона проводить їх разом з подругою Еллою Фрідою на острові у шхерах. Там усе інакше. Щовечора Даня розмовляє зі своїм татом по телефону. І одного дня він з’являється на острові, та ще й привозить для Дані Сюрприз. Цього Даня аж ніяк  не сподівалася…
Початок історії про Даню у книжках Моє щасливе життя та Моє серце б’ється і сміється

 

 

Килим-літак майстра буркуна

Росіцький, Р. П.     Килим-літак майстра Буркуна[Текст] : повість-казка / Р. П. Росіцький. – Тернопіль : Підручники і посібники, 2019. – 144 с.   Чи знаєте ви, як зробити чарівні речі? Ну, скажімо, — чоботи-скороходи, килим-літак чи шапку-невидимку? Та просто: треба тільки озброїтися невичерпним терпінням і виконувати все, як у «Чарівній книзі майстрів» записано. Соняшнівецький майстер-килимар Буркун одного чудового дня закінчив свою клопітку сорокарічну роботу. Але несподівано для себе старий майстер потрапив до в’язниці. Так почалася довга вервечка несподіваних пригод і непростих випробувань, які він разом зі своїм учнем Ткачиком і всіма соняшнівецькими майстрами подолає з честю, чого і ми бажаємо всім читачам цієї книжки. Для дітей молодшого та середнього шкільного віку.

 

Дьеэд, С.  Эстер и Мандрагор. Чародейка и ее кот[Текст]. Т. 1 / С. Дьеэд ; худож. М.-П. Одду ; [пер. з фр. Д. Тимошенко]. – Днепр : Nasha idea, 2018. – 128 с. – (Эстер и Мандрагор). – ISBN 617-7678-19-8.

У Школі чаклунок відповідальний день: відзначення найкращих учениць. Уперше Вищу нагороду за Допитливість вручають одній із них – Естер Фльордефер. І як заохочення її відправляють в Інший світ, але з однією умовою: ніхто не має заскочити її під час використання магії. Тож разом зі своїм котом Мандрагором, що вміє розмовляти, вона вирушає у Світ людей. Але ж як важко стриматися від того, щоб не використати заклинання, адже вони часом так потрібні! Особливо якщо треба допомогти маленькій дівчинці і її кошеняті знайти одне одного. Добра й весела історія про дружбу й магію, про співчуття і взаємовиручку відправить юних читачів у світ чарівництва.

 

Гагеруп, К.
Дівчинка, яка рятувала книжки

Гагеруп, К. Дівчинка, яка рятувала книжки [Текст]/ К.Гагеруп ; пер. з норв. Н. Іваничук ; намалювала Л. Айсато. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2019. – 58 с. – ISBN 617-679-516-2

Анна, якій скоро виповниться десять, страшенно любить чита­ти. Якось вона дізнається, що стається з тими книжками, яких ніхто не позичає в бібліотеці. Їх просто знищують! А це значить, що всі її улюблені друзі, яких вона знайшла у книжках, теж можуть зникнути. Чи зуміє дівчинка знайти спосіб, як цьому зарадити? І чи зможе розкрити таємницю історії про зачарований ліс та її загадкового автора? Любов до книжок та до нових світів, які вони відкривають, мають їй у цьому допомогти.

 

Смаль, Ю.
Лесеві історії. Експериментуй і дізнавайся

Смаль, Ю.  Лесеві історії. Експериментуй і дізнавайся[Текст] / Ю. Смаль. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2019. – 136 с. – ISBN 617-679-621-3.

Знаєте, як заховати туман у склянці? А як перетворити яйце на гу­мовий м’ячик? Для цього не обов’язково бути чарівником. Достатньо кілька інгредієнтів, які можна знайти на кухні, знати пра­вила безпеки, а ще бути відкритими до світу та допитливими, як Лесик — герой цієї книжки. Він проводить цікаві хімічні експерименти зі своїми старшими братом і сестрою, і вони разом відкривають безліч нового про атоми, молекули, протони, кристали і про те, чому лід може бути гарячим. Отож, якщо хочете дізнатися, з чого складається наш Всесвіт, і го­то­ві стати справжніми науковцями, гайда читати захопливі Лесеві історії. Експериментуйте і дізнавайтеся!

 

 

Мамчич, О.
Електромобіль Сашко

Мамчич, О. Електромобіль Сашко [Текст]/ О.Мамчич ; малювала А. Брайловська. – Харків : Ранок, 2018. – 48 с. – (Читальня ; рівень 2). – ISBN 617-09-3402-4

Тільки електричні вітряки можуть перемогти дракона. Тож електромобіль Сашко та велосипединка Юля вирушають на пошуки цих дивовижних створінь. Сповнене фантазії та гумору оповідання Олесі Марчич знайомить юних читачів із сучасними екотехнологіями та запрошує подивитися на добре відомі речі по-новому. Серію “Читальня” адресовано учням початкової школи для самостійного читання чи опрацювання на уроках. “Читальня” має три рівні складності тексту. Серію розробили та апробували методисти НЦ “Мала академія наук України”, експерти з дитячого читання.