Українська література
Українська абетка та казки в ілюстраціях Георгія Нарбута [Текст] / [відп. за вип. Г. С. Таран]. — Харків : Фоліо, 2020. — 102 с. : іл.
Видатний український художник-графік Георгій Нарбут (1886—1920) за своє недовге життя (а прожив він усього 34 роки) устиг зробити дуже багато — він був ілюстратором, автором перших українських державних знаків (банкнот і поштових марок) та проекту герба Української держави, одним із фундаторів і першим ректором новоствореної Української Академії Мистецтв, автором двох версій «Української абетки» (1917, 1919). За радянських часів його ім’я було під забороною. Книжки, оформлені Нарбутом, видання з репродукціями його друкованих і невиданих творів стали бібліографічною рідкістю, і зараз поціновувачі його непересічного таланту мають змогу ознайомитися з малюнками цього митця, про якого свого часу відомий архітектор, художник і мистецтвознавець Г. Лукомський сказав: «Нарбут як графік був чи не кращий у світі, принаймні єдиний у своєму роді».
Богдан, Світлана.
Викрадений перстень [Текст] / С. Богдан ; іл. С. Рунової. — Київ : Портал, 2020. — 36 с.
Малий Микола сумує за татом-козаком: той увесь час на Січі. Аж раптом потрапляє в пригоду, що приводить його до тата. Хлопчику випадає побути джурою в самого отамана Сірка! А що вони роблять, ті джури? Поки Микола проходить випробування, ми дізнаємося, як влаштоване козацьке життя на Січі.
Винник, Т. А.
Відлуння нашої хати [Текст] / Т. А. Винник ; худож. К. Коляджин. — 2-е вид. — Чернівці : Букрек, 2019. — 72 с.
У повісті для дітей «Відлуння нашої хати» розповідається про дівчинку Даринку, якій було сумно самій, тому вона дуже хотіла братика.
Проте, коли Ромчик народився, Даринка засумувала ще дужче, адже увага родини тепер зосереджувалася на малюкові. Життя Дарусі змінюється, коли на старому горищі вона знайомиться із хлопчиком-відлунням на ім´я Талалайко. Зі своїм новим другом Даринка дізнається багато цікавого про тих істот, які заселяють їхній дім, про дружбу і допомогу. З Даринкою і Талалайком трапляються цікаві і повчальні пригоди, після яких дівчинка починає більше цінувати дружбу та батьківську любов. Унікальним у повісті є те, що головний герой Талалайко розмовляє приказками. Це сповнює текст гумором, актуалізує дитячу увагу, робить процес читання цікавим, захоплюючим та повчальним.
Воронина, Леся.
Прибулець з Країни нямликів [Текст] : повість у 2 кн. / Л. Воронина; худож. О. Бугренкова. — Вид. 2-е. — Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2020. — 176 с.
Дівчинці Олянці страшенно пощастило. Одного дощового ранку їй трапив на очі крихітний чоловічок, який крадькома виліз просто зі стіни в її кімнаті. Звали його Буцик, і прибув він з Країни нямликів, мешканці якої володіють дивовижними чарами… Так починаються ці фантастичні пригоди, в яких Олянка разом з Буциком сміливо береться рятувати Країну нямликів від підступних стіногризів та діркокрутів, дізнається, чому в підвалах старих будинків блукає Привид Здичавілого Сантехніка та про інші неймовірні дива…
Написала цю книжку улюблена авторка юних українських читачів Леся Воронина, «зовсім незвичайна в українській дитячій літературі письменниця. Будь-яка дитина, яка почне читати її книжки, ніколи не виросте занудою чи скиглієм, бо вони дуже оптимістичні».
Гаврош, Олександр Дюлович.
Казки для Елізи [Текст] : П’ятнадцять маленьких історій для однієї великої дівчинки : [казкові оповідки] / О. Д. Гаврош ; [іл. Л. Василенко]. — Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2020. — 144 с. : іл.
Мила Елізо! Пам’ятаєш, як ми читали ці казочки вголос, закутавшись у картату ковдру? Ти супилася, зітхала, морщила свого кирпатого носика, але найчастіше сміялася. Я їх писав для тебе, бо не мав відваги виповісти всього, що лежало на моєму бентежному серці. Тому переливав свої почуття в різні історії. У кожній із них ти знайдеш себе. Сподіваюся, що ця книжка коли-небудь потрапить тобі до рук, і ти згадаєш квітучий гай, опале листя, перший сніг чи свого сірого котика… Дякую тобі, що ти була. Дякую тобі, що ти є і будеш – у моєму неповторному баченні світу. Твій автор
Гербіш, Надійка.
Ми живемо на краю вулкана [Текст] / Н. Гербіш ; іл. О. Лондон. — Київ : Портал, 2020. — 56 с.
Тернопільщина, Друга світова війна. Затишне життя єврейської родини в мультикультурному Збаражі розбивається на друзки, коли в місто приходять гітлерівські війська. Переживши безнадію гетто й утрату найближчих, маленька героїня знаходить допомогу. Одна з безлічі таких схожих і таких особистих історій. Це книжка про темряву, страх, горе — і про надію та нове життя, що зрештою перемагають. Засновано на документальних матеріалах.
Гербіш, Надійка.
Яблука війни [Текст] / Н. Гербіш ; іл. С. Томіленко. — Київ : Портал, 2020. — 80 с.
У тата, колишнього вояка Української галицької армії, посттравматичний розлад. Мама дбає про всіх і щосили випромінює оптимізм, хоч як, буває, опускаються руки. Софійка звикає до нового життя в Америці, куди її жовківська сім’я мігрувала по Першій світовій. А ще — дізнається дивовижну історію про те, як химерно переплітаються долі людей із різних країн, що належали до однієї імперії. Трохи сумна, часом смішна світла повість про історичну спадкоємність і подолання травми
Гуменюк, Надія Павлівна.
Шуршик В. та інші: Казки з Яринчиного саду [Текст] / Н. П. Гуменюк. — Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2020. — 144 с. : іл.
Усі казкові пригоди, про які розповідає в цій книжці відома українська письменниця Надія Гуменюк, трапилися в Яринчиному саду.
Сад цей, подарований дівчинці дідусем, незвичайний — іноді він стає чарівним часовим коридором, дивовижним переходом, через який дівчинка потрапляє у різні світи. В кожній з десяти філософсько-пригодницьких казок із захоплюючими сюжетами та незвичайними героями утверджується думка: для гармонії нашого світу дуже важливі і квітка, і цвіркунець, і равлик, і дерево, і людина, і вільна щаслива країна — всі вони у Всесвіті єдині, неповторні та всі потребують любові, розуміння і турботи.
Дерманський, С.
Чудернацькі вірші [Текст] / С. Дерманський ; [іл. С. Ю. Медведєва]. — Харків : Юнісофт : Талант, 2020. — 64 с. — (Найкращий подарунок).
У цій книзі на юних читачів чекають теплі, смішні та зворушливі історії, майстерно заримовані Сашком Дерманським. Він найкраще знає, як передати дітям настрій веселих дотепів і розповість про ледачого крокодила та малих піратів, зaйчeняткa Дoвгoвуxoкуцoxвocтикa, собаку-барабаку та інших.
Дерманський, Сашко.
Обиральний день [Текст] / С. Дерманський ; іл. З. Гетьман. — Київ : Портал, 2020. — 36 с.
Стоїть над Дніпром давньоруський Київ із передмістями, а в ньому вирує життя. Ось гончарі й кожум’яки, ось ткалі й ковалі, ось черниці в монастирі, а ось маленька Анна Ярославна біля княжого палацу. В кожного своя справа й побут, свій характер і… своє кошеня, яке знайде собі людину в Обиральний день.
Довгаленко, О. М.
Зіркові пригоди Іскри [Текст] : казка / О. М. Довгаленко ; [іл. О. Кузьмук]. — Київ : Вид. Корбуш, 2020. — 120 с.
Чи бувають розумні собаки? Так, звичайно! Велика вчена собака Іскра, зачарована красою нічного неба, дуже хотіла вчитися, щоб отримати знання про космос, зірки та сузір’я. Несподіване знайомство з ельфом Алем та іншими казковими героями дало можливість Іскрі здійснити мрію та мандрувати від зірки до зірки, де на неї чекали надзвичайні пригоди.
Казка у цікавій формі надає малечі перші знання з астрономії, фізики та екології, знайомить маленьких читачів із міфами та легендами про зірки, дає уявлення про космос.
Казка для дітей дошкільного, молодшого шкільного віку та їх батьків.
Жаровська, О.
Про Церкву для дітей [Текст] / О. Жаровська ; іл. Б. Соломійчук. — Львів : Свічадо, 2020. — 40 с.
Ця книга – невеличка енциклопедична екскурсія храмом, який є Божий домом. Хто може перебувати на хорах? А на дзвіниці? Де в церкві іконостас? Яку роль виконують вітражі і літургійний посуд? Для чого в церкві дзвони? Що робить священик і вівтарна дружина? І головне – яке Таїнство тут відбувається?
Мета книжки – приготування дітей до урочистого Причастя через засадничу інформацію про церкву як місце звершення Літургії та Церкву як спільноту вірних.
Чудовий подарунок для похресників і похресниць до урочистого Причастя!
Жупан, В.
У пошуках Карамельки [Текст] : [повість-казка] / В. Жупан. — Ужгород : РІК-У, 2020. — 84 с. — (Між Карпатами і Татрами ; вип. 33). — Укр. та словац. мовами.
Пригоди Іванка, котрий у пошуках роботи забрів у країну солодких мрій Чоколяндію, яка чомусь стала Сумляндією, й справді захоплюючі. З’ясувалося, що тутешні жахливі занепад і смуток пов’язані з викраденням донечки магістра Чоколадуса Карамельки. Добросердий юнак вирішив знайти дівчинку. Для цього йому разом зі смішним балакучо-грубуватим голубом Біле Перо довелося побувати в гостях у всіх братів-райдужників – господарів кольорів веселки. А в декого з них характер нелегкий… Та це ще були квіточки порівняно з візитом до Босоркані, котра мешкала в жерлі старого вулкана й утримувала Карамельку. Втім, завдяки сміливості наших мандрівників і чарівним подарункам райдужників злу заздрісницю таки вдалося знищити. Хепі-енд!
Заржицька, Е.
Пригоди динозавриків [Текст] : повість-казка / Е. Заржицька ; [іл. Л. Барді]. — Харків : Талант : Юнісофт, 2020. — 96 с. — (Найкращий подарунок).
Щирі й добродушні герої — динозаврик Досвіт i його друзі — мріють створити команду рятувальників «До-ла-до». Чи вдасться малюкам порятувати мешканців лісу й самим уникнути страшних зубiв алозавра?
Ця чудова книжка познайомить дiтей з найцiкавiшими доісторичними тваринами: птеродактилем, iгуанодоном, бронтозавром та іншими. А також розповість багато дивовиж про світанок нашої планети.
Заржицька, Е. І.
Легенди про козаків [Текст] / Е. І. Заржицька. — Харків : Талант : Юнісофт, 2020. — 96 с. — (Найкращий подарунок).
Готові до дивовижних пригод?
Тоді вирушаймо у славетні козацькі часи! Хоробрі січовики, брава козачка Стеша та побратими сміливо йдуть назустріч небезпеці. Перед ними стають нелегкі завдання: захопити неприступну фортецю, подолати ворогів навіть вибратися з потойбічного острова! Чи зуміють наші герої пройти випробування?
Калинець, І.
Калинець Ігор – дітям [Текст] / І. Калинець ; [іл. В. Ковальчук]. — Львів : Апріорі, 2020. — 136 с.
У книжці «Калинець – дітям» перед читачем постає відтворений засобами соковитої поетичної мови дивовижний у своєму розмаїтті навколишній світ. Зітканий із глибинних українських, загалом людських архетипів, він творить і живить душу людини, що відчуває себе часткою великої Цілості – Божої краси. У тонкій чуттєвості, якою світиться тут кожен образ, – від земної росинки й до небесної веселки – вчувається й несхитність духу, готовність обороняти своє, рідне: свою історію, свою духовність, свою землю. А втім, іншим і не могло б бути письмо Ігоря Калинця – видатного українського поета, дисидента і політв’язня, лауреата Національної премії ім. Тараса Шевченка, невтомного громадського діяча, який так щиро, від серця й до серця, вділяє свого «вогню в одежі слова» молодому поколінню, якому належить захищати нашу національну гідність, нашу незалежність.
Кузьменко, Д. В.
Купи слона! або Маленькі пригоди великої Софійки [Текст] / Д. В. Кузьменко ; [іл. Л. Ф. Гамарц]. — Харків : Юнісофт : Талант, 2019. — 88 с. : іл. — (Найкращий подарунок).
Коли вірити молодюсінькій шкільній вчительці пані Стефанії Любомирівні, «Софія, прошу, могла би бути сущим ангеликом. СУЩИМ! Якби…» Та Софійка не хотіла не робитися ангеликом аж одразу. Бо їй так подобається весь час встрявати в якісь пригоди. Навіть в цю хвилину, коли ви читаєте, авжеж, встряє у щось нове. І, щиро кажучи, саме за це всі її і люблять.
Книжка «Маленькі пригоди великої Софійки» написана для всіх непогамовних і трішечки збитошних дітлахів, що обожнюють веселі пригоди!
Кузякін, К.
Росли груші на вербі [Текст] / К. Кузякін ; [жудож. О. Шеремет]. — Харків : Юнісофт : Талант, 2020. — 112 с. — (Найкращий подарунок).
Кузько Кузякін пише так захопливо, що дітей від читання не відірвати. От і зараз його герой, малий веселун і мрійник, вміє так закрутити кожну оповідь, що й не здогадаєшся, де в тих пригодах правда, а де вигадка: то жонглює у цирку слонами, то скарби знаходить або й крізь Землю пролітає. Нісенітниці, незвичні ситуації, такі собі «на-вербі-груші», змушують дітей сміятися, сприймати гумор і вчитися проживати художню історію.
У книжці зібрано багато веселих історій, а проілюструвала видання талановита українська художниця Олена Шеремет.
Купріян, Ольга.
Кісточка оливи [Текст] / О. Купріян; іл. О. Скворчинської. — Київ : Портал, 2020. — 36 с.
Сім’я давніх греків у пошуках кращого життя вирушає в далекі причорноморські землі, де вже є кілька грецьких поселень. Тут антична культура сплітається з місцевою, степовою. Як це — довго-довго мандрувати по морю в невідомість? Яку часточку рідного дому можливо привезти з собою, а що залишиться тільки щемким спогадом?
Лапікура, В.
Історії одного домовичка [Текст] / Валерій і Наталя Лапікури ; [іл. С. О. Демидюк]. — Харків : Талант : Юнісофт, 2019. — 112 с. : іл. — (Найкращий подарунок).
Серія книжок про славетного детектива котика Мурро дуже полюбилася українським дітям. Отож зустрічайте нові історії! Цього разу Мурро і його товариш малий домовичок вирушають на конкурс талантів. Чи вдастьсяім вибороти першу премію? Які пригоди чекають на них попереду? Про це ви дізнаєтесь, прочитавши нову веселу і дотепну книжку українських письменників.
Мензатюк, З. З.
Зелені чари [Текст] : оповідання / З. З. Мензатюк. — Вид. 2-е, переробл. і допов. — Чернівці : Букрек, 2020. — 120 с.
Про що шепочуть луки, промовляють квіти, мовчать ліси?
Письменниця давно намагалася розгадати їхні таємниці: “вивчала” рослини лісу й лугу, дослухалась до народних переказів і легенд про відомі та незнані, поширені й дуже рідкісні рослини. “Зелені чари” саме про це – сприйняття природи, чудодійні властивості зілля, необхідність збереження зеленого світу.
Мухарський, А.
Легенда про квітозавра [Текст] : правдива казка для дорослих дітей / А. Мухарський. — Харків : Фоліо, 2015. — 207 с. : іл.
“Я давно мріяв написати казку, яку б цікаво було читати дітям та їхнім батькам. І щоб там неодмінно були динозаври, інопланетяни, міжгалактичні подорожі, детективні пригоди та справжнє кохання. А ще таку, де всі герої були б упізнаваними, а сюжет розгортався у нашому чарівному місті саме о тій порі, коли дніпровські схили вкриває бузкова піна, а на старих каштанах запалюються мільйони свічок і Київ стає схожим на справжню казку. Наскільки це мені вдалося – вже судити читачеві. Але я дуже старався”.
Із побажанням веселого та корисного читання
– Антін Мухарський
Савченко, В.
Клубок казок [Текст] / В. Савченко. — Тернопіль : Підручники і посібники, 2020. — 64 с. — (#Захопливе читання).
До книги увійшли чудові казки. Вони поведуть дітей у чарівний світ, де живуть іще не відомі герої казок. Тут ви дізнаєтеся, на що здатний чарівний камінь, хто такий Щезник і хто придумав морозиво. Бажаю вам цікавої мандрівки.
Для дітей молодшого шкільного віку.
Стрижевська, Тетяна.
Химерний Київ [Текст] : Легенди, лякачки та цікавинки / Т. Стрижевська; [іл. AVE]. — Київ : Портал, 2020. — 100 с.
Майже-путівник місцями Києва, що пов’язані з химерами і дивовижами. Будинки з чудернацькими деталями, таємничі історії, загадки й чудеса. Нехай більшість міських легенд — лише вигадки й забобони, та це чудова нагода погуляти Києвом, відшуковуючи згадані в книжці будівлі й куточки. І ще більше закохатися в українську столицю — як у неї закохана авторка.
Третяк, Анна.
Про трьох відважних лицарів [Текст] / Анна Третяк ; намалювала Н. Чорна. — Харків : Ранок, 2020. — 23 с. : іл.
Одного разу троє відважних лицарів — чи лицарок? — вирушили на пошуки пригод… Гадаєте, це було дуже давно? Аж ніяк. Можливо, це відбувається просто зараз! Оповідка Анни Третяк — про уяву та гру, завдяки яким діти — і дорослі! — умить можуть стати ким завгодно: астронавт(к)ами, приборкувач(к)ами динозаврів, дослідника(ця)ми нових земель, лицарями й лицарками. І не обов’язково вирушати на пошуки пригод світ за очі, адже уява може перетворити на захопливу пригоду навіть звичні події.
Фіалко, Ніна Іванівна.
Літні забави [Текст] : [повісті] / Н. І. Фіалко. — Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2019. — 120 с.
Ці повісті — перша книга відомої романістки, присвячена дітям. Авторка часто спілкується з онуками, знає запити, вподобання, звички дітей, вміє проникливо, дотепно й правдиво зобразити їхній світ. Для широкого кола читачів.
Русіна, О. Мія і місячне затемнення [Текст] : [повість]/ О.Русіна ; намалювала Г. Олійко. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2019. – 240 с. – ISBN 617-679-704-3 : 90.00грн.
Мії ніколи нудьгувати. З однокласником Матвієм та його молодшим братом Людожерчиком вони постійно потрапляють у пригоди. І цих пригод стає ще більше, коли на порозі Міїної з Дідусем квартири з’являється незнайомець — її тато. Настороженість змінюється захватом — виявляється, тато працює в астрономічній обсерваторії! А значить, Мія, Матвій і Людожерчик теж одного дня зможуть туди потрапити. Але чи це справді так? Читайте у дотепній повісті Олі Русіної, сповненій кумедних витівок і жартів.
Елен Беатрікс Поттер (1866 – 1943) – популярна англійська дитяча письменниця й талановита художниця. Скільки себе пам’ятала, вона завжди любила малювати, а ще любила тварин і без кінця малювала саме їх. У її малюнках пухнасті звірятка отримували ім’я, модно одягалися, одружувалися, мали дітей… Так поступово складався неповторний стиль прекрасної художниці. Пізніше Поттер почала писати про своїх вихованців дивовижні історії. Її чарівні казки про звірят, милі та добрі, з чудовими малюнками, люблять діти і дорослі у всьому світі, їх перекладено 35 мовами.
Поттер, Б. Казка про Рудого і Квашеного [Текст] / Б. Поттер ; [пер. з англ. Ю. В. Лисенка]. – Харків : Фоліо, 2019. – 122 с. – (Шкільна бібліотека української та світової літератури). – ISBN 966-03-8944-1.
До цієї книжки увійшли казки про котів, проілюстровані малюнками самої Беатрікс Поттер: «Казка про Тома Кошеня», «Казка про Рудого і Квашеного», «Історія про міс Манюню», «Котячий рулет», «Казка про пиріг і форму для випічки».
Поттер, Б. Казка про білченя Горіхама; Казка про Джеміму Качку-О‘Зерну [Текст] / Б. Поттер ; [пер. з англ. Ю. В. Лисенка]. – Харків : Фоліо, 2019. – 127 с. – (Шкільна бібліотека української та світової літератури). – ISBN 966-03-8919-9.
До цієї книжки увійшли «Казка про Тімоті Навшпинька», «Казка про білченя Горіхама», «Казка про Джеміму Качку-О’Зерну», «Казка про містера Джеремі Фішера», «Віршики для маляток від Сесілії Парслі» та «Віршики для маляток від Мишки Ласунки». Всі вони проілюстровані самою Беатрікс Поттер.
Поттер, Б. Казка про кролика Пітера [Текст] / Б. Поттер ; [пер. з англ. Ю. В. Лисенка]. – Харків : Фоліо, 2019. – 90 с. – (Шкільна бібліотека української та світової літератури). – ISBN 966-03-8943-4.
До цієї книжки увійшли казки про кроликів, проілюстровані самою Беатрікс Поттер: «Казка про кролика Пітера», «Казка про кроленя Бенджаміна», «Казка про Кроленят-Вухастиків», «Історія про злого й нечемного кролика».
Поттер, Б. Казка про поросятка Робінзона [Текст] / Б. Поттер ; [пер. з англ. Ю. В. Лисенка]. – Харків : Фоліо, 2019. – 119 с. – (Шкільна бібліотека української та світової літератури). – ISBN 966-03-8920-5.
До цієї книжки увійшли «Казка про поросятка Робінзона» та «Казка про поросятка Чемні». Вони проілюстровані малюнками самої Беатрікс Поттер.
Отримали продовження історії про шкільне життя дівчинки Дані та її подруг.
![](http://4uth.gov.ua/wp-content/uploads/2020/07/yaka-zh-ya-bula-shhaslyva.jpg)
![](http://4uth.gov.ua/wp-content/uploads/2020/07/Danya-ta-yiyi-klopoty.jpg)
Росіцький, Р. П. Килим-літак майстра Буркуна[Текст] : повість-казка / Р. П. Росіцький. – Тернопіль : Підручники і посібники, 2019. – 144 с. Чи знаєте ви, як зробити чарівні речі? Ну, скажімо, — чоботи-скороходи, килим-літак чи шапку-невидимку? Та просто: треба тільки озброїтися невичерпним терпінням і виконувати все, як у «Чарівній книзі майстрів» записано. Соняшнівецький майстер-килимар Буркун одного чудового дня закінчив свою клопітку сорокарічну роботу. Але несподівано для себе старий майстер потрапив до в’язниці. Так почалася довга вервечка несподіваних пригод і непростих випробувань, які він разом зі своїм учнем Ткачиком і всіма соняшнівецькими майстрами подолає з честю, чого і ми бажаємо всім читачам цієї книжки. Для дітей молодшого та середнього шкільного віку.
Дьеэд, С. Эстер и Мандрагор. Чародейка и ее кот[Текст]. Т. 1 / С. Дьеэд ; худож. М.-П. Одду ; [пер. з фр. Д. Тимошенко]. – Днепр : Nasha idea, 2018. – 128 с. – (Эстер и Мандрагор). – ISBN 617-7678-19-8.
У Школі чаклунок відповідальний день: відзначення найкращих учениць. Уперше Вищу нагороду за Допитливість вручають одній із них – Естер Фльордефер. І як заохочення її відправляють в Інший світ, але з однією умовою: ніхто не має заскочити її під час використання магії. Тож разом зі своїм котом Мандрагором, що вміє розмовляти, вона вирушає у Світ людей. Але ж як важко стриматися від того, щоб не використати заклинання, адже вони часом так потрібні! Особливо якщо треба допомогти маленькій дівчинці і її кошеняті знайти одне одного. Добра й весела історія про дружбу й магію, про співчуття і взаємовиручку відправить юних читачів у світ чарівництва.
Гагеруп, К. Дівчинка, яка рятувала книжки [Текст]/ К.Гагеруп ; пер. з норв. Н. Іваничук ; намалювала Л. Айсато. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2019. – 58 с. – ISBN 617-679-516-2
Анна, якій скоро виповниться десять, страшенно любить читати. Якось вона дізнається, що стається з тими книжками, яких ніхто не позичає в бібліотеці. Їх просто знищують! А це значить, що всі її улюблені друзі, яких вона знайшла у книжках, теж можуть зникнути. Чи зуміє дівчинка знайти спосіб, як цьому зарадити? І чи зможе розкрити таємницю історії про зачарований ліс та її загадкового автора? Любов до книжок та до нових світів, які вони відкривають, мають їй у цьому допомогти.
Смаль, Ю. Лесеві історії. Експериментуй і дізнавайся[Текст] / Ю. Смаль. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2019. – 136 с. – ISBN 617-679-621-3.
Знаєте, як заховати туман у склянці? А як перетворити яйце на гумовий м’ячик? Для цього не обов’язково бути чарівником. Достатньо кілька інгредієнтів, які можна знайти на кухні, знати правила безпеки, а ще бути відкритими до світу та допитливими, як Лесик — герой цієї книжки. Він проводить цікаві хімічні експерименти зі своїми старшими братом і сестрою, і вони разом відкривають безліч нового про атоми, молекули, протони, кристали і про те, чому лід може бути гарячим. Отож, якщо хочете дізнатися, з чого складається наш Всесвіт, і готові стати справжніми науковцями, гайда читати захопливі Лесеві історії. Експериментуйте і дізнавайтеся!
Мамчич, О. Електромобіль Сашко [Текст]/ О.Мамчич ; малювала А. Брайловська. – Харків : Ранок, 2018. – 48 с. – (Читальня ; рівень 2). – ISBN 617-09-3402-4
Тільки електричні вітряки можуть перемогти дракона. Тож електромобіль Сашко та велосипединка Юля вирушають на пошуки цих дивовижних створінь. Сповнене фантазії та гумору оповідання Олесі Марчич знайомить юних читачів із сучасними екотехнологіями та запрошує подивитися на добре відомі речі по-новому. Серію “Читальня” адресовано учням початкової школи для самостійного читання чи опрацювання на уроках. “Читальня” має три рівні складності тексту. Серію розробили та апробували методисти НЦ “Мала академія наук України”, експерти з дитячого читання.