Історії кохання

Михайлович, Я.
На березі Хозарського моря [Текст] / Я. Михайлович ; [пер. з серб. О. А. Концевич]. — Харків : Фоліо, 2020. — 185 c. — (Карта світу).

 Анотація

Ясміна Михайлович — сербська письменниця, літературознавець і літературний критик. Народилася у місті Ніш. 1987 р. закінчила філологічний факультет Белградського університету. Удова й власниця культурної спадщини Мілорада Павича (1929—2009), одного з найбільш читаних сучасних балканських письменників, чиї твори перекладені 36 мовами світу.

«На березі Хозарського моря» — унікальний збірник любовної прози, в якому майстерно переплелися тексти, що вийшли з-під пера Ясміни Михайлович та Мілорада Павича. Це зворушлива історія кохання двох сербських письменників, яких навіть смерть не в змозі розлучити.
Львів. Кава. Любов [Текст] : збірка / [уклад. В. О. Хідченко; Н. Нікалео]. — 3-є вид. — Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2019. — 272 с. — Зміст авт.: Галина Вдовиченко, Наталія Гурницька, Вікторія Гранецька, Дара Корній, Леся Слендій, Ірина Хомин, Тетяна Белімова, Любов Долик, Ольга Деркачова.

 Анотація

“Це історії про закоханих та покинутих, про щасливих і тих, хто загубив себе, про романтику та буденність, про жінок і чоловіків, про тебе й про мене. Деякі з цих оповідань солодкі, як збиті з ваніллю вершки або справжнє кохання. Інші — гіркі, як свіжозварена кава або спогади про доленосні події нашого недалекого минулого. Треті ще довго залишають по собі аромат цинамону, мускатного горіха та містичних збігів…

Думками, які народжуються за горнятком кави, діляться Наталія Гурницька, Галина Вдовиченко, Вікторія Гранецька, Дара Корній та інші автори.”

 

 

Львів. Спогади. Кохання [Текст] : збірка / [уклад. В. О. Хідченко, Н. Нікалео]. — Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2019. — 320 с. — Зміст авт.: Олена Чернінька, Алла Рогашко, Тетяна Белімова, Світлана Горбань, Тала Владмирова, Уляна Дудак, Любов Долик, Наталя Лапіна, Наталка Ліщинська, Ніка Нікалео.

 Анотація

Моменти стають спогадами. Миттєвості — посмішками на світлинах, теплими історіями, які зігрівають серце. Пам’ятаєш, як усією родиною святкували Різдво у засніженому Львові, присипаному цукровою пудрою снігу? І як ми зустрілися вперше в цьому місті? Як шукали затишку і тепла у привітних кав’ярнях? Як цілувалися під дощем? Стільки історій трапилося в цьому фантастичному місті солодкого кохання та терпкого шоколаду! Художники й музиканти, мрійники, закохані та самотні, місцеві і приїжджі — тут кожен знайде на денці горнятка присмак світлої надії. Хтось зустріне свого янгола-охоронця, хтось — пристрасне кохання чи здійснення мрії. І найцінніше дещо, про що мріє кожен з нас… «Львів. Спогади. Кохання» Ніки Калео та ін.

 

 

Львів. Шоколад. Кам’яниці [Текст] : збірка / [уклад. В. О. Хідченко, Н. Нікалео]. — Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2020. — 256 с. — Зміст авт.: Тетяна Белімова, Анна Хома, Наталя Лапіна, Наталка Ліщинська, Алла Рогашко, Любов Долик, Світлана Горбань, Тала Владмирова, Олена Чернінька.

Анотація

“””Львів. Шоколад. Кам’яниці”” – збірка, яка привідкриє таємниці історії творення галицької столиці. Це десять зворушливих оповідань від знаних письменниць, овіяні романтикою та чарами міста, де колись цокотіли підковами коні, шаруділи шатами львівські пані, пливучи по бруківці, а згодом – дзеленчав старий трамвай.

Сучасне місто тут переплітається з давнім, часом упізнаваним, а часом і не дуже, але таким же цікавим і звабливим, як і колись. Каплиця Боїмів і Чорна кам’яниця, вілла на Хресті й будинок на площі Ринок… Усі вони поволі розкриватимуть вам свої таємниці, про які, найімовірніше, ви ніколи не чули й навіть не здогадувалися.

 

 

Агапєєва, І.
 Жіноче щастя [Текст] : роман / І. Агапєєва. — Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2020. — 272 с.

Анотація

Еліза — ідеальна дружина багатого та самовпевненого Дениса. Гарна лялька, розкішна маріонетка, яка одного дня вирішує: з неї досить. Розриваючи пута, Еліза починає жити. Випадкова зустріч із привабливим незнайомцем Алексом стає для неї точкою неповернення. Взаємна пристрасть нестримною хвилею накриває коханців. Еліза нічого не знає про Алекса, хоча його поява в її житті невипадкова… Він — нащадок давньої династії. Та чому працює звичайним поліцейським? І з якої причини Елізі варто остерігатися його проникливого, манливого погляду?..

 

 

Ахерн, С.
P.S. Я кохаю тебе [Текст] : [роман] / С. Ахерн ; пер. з англ. І. Гоял. — Київ : Рідна мова, 2020. — 432 с. — (Авторська серія).

 Анотація

Бестселер «P. S. Я кохаю тебе» — сучасна історія про те, як любов перемагає смерть. Втративши коханого чоловіка, тридцятирічна Голлі Кеннеді впадає у відчай, перестає виходити з дому та спілкуватися з людьми. І раптом отримує поштою пакет з листами: розпечатувати їх можна лише по одному на місяць, а написані вони її чоловіком, розлука з яким приносить такі страждання. Першого числа кожного місяця Голлі розпечатує наступний конверт і, дотримуючись настанов коханого Джеррі, робить ще один крок, який повертає її до життя.

 

 

Беннер, Кетрін.
 Дім на краю ночі [Текст] : роман / Кетрін Беннер ; [пер. з англ. А. Цвіри]. — Харків : Vivat, 2021. — 464 с. — (Світовий бестселер).

 Анотація

Кетрін Беннер — молода британська авторка, яка почала писати ще в чотирнадцять років. Згодом навчалася в Кембриджському університеті й працювала вчителькою в середній школі. Її трилогія для підлітків The Last Descendants здобула світове визнання і стала бестселером, після чого газета Daily News назвала письменницю «наступною Джоан Роулінг». «Дім на краю ночі» — перший її роман для дорослої аудиторії.

Дивовижна сімейна сага з присмаком магічного реалізму розповідає про життя чотирьох поколінь однієї родини на маленькому острові Кастелламаре біля узбережжя Сицилії. Доктор Амедео Еспозіто, підкинутий колись немовлям у сирітський притулок Флоренції, прибуває на Кастелламаре в пошуках роботи. Там він знаходить друзів, сім’ю і дім. Амедео поселяється в закинутому барі «Дім на краю ночі». Хоча тутешні жителі вважають цю будівлю проклятою, це місце відродиться і стане серцем острова, де можна обговорити всі події малого і великого світу за порцією лімончело. Разом з іншими мешканцями Кастелламаре родина Еспозіто переживе Велику депресію, фашистський режим, світову війну, велику модернізацію і фінансові кризи. Людей на крихітному клаптику суходолу не оминуть жорстоке суперництво, таємні інтриги й любовні страждання, та врешті завжди підтримає вірність — найближчим людям і своєму острову, яка винагороджується невеликими, проте вкрай потрібними чудесами…

 

 

Вайнер, Дженніфер.
 Добре в ліжку [Текст] : роман / Дженніфер Вайнер ; [пер. з англ. О. Гладкого]. — Харків : Vivat, 2019. — 496 с. — (Художня література).

 Анотація

Дженніфер Вайнер — американська письменниця, журналістка. Навчалася в Прінстоні, працювала репортеркою в Philadelphia Inquirer. Журналістську кар’єру залишила після виходу книжки «Добре в ліжку». Роман 36 тижнів протримався у списку бестселерів Publishers Weekly й був опублікований у 21 країні — існує близько 70 його видань.Кенні — щаслива й успішна жінка, яка має прекрасну роботу, друзів і відданого пса. Незважаючи на пишні форми тіла, вона має вигляд впевненої в собі леді. Але одного разу Кенні бачить у журналі статтю про любов до великої жінки, написану її колишнім бойфрендом Брюсом, і життя її несподівано змінюється. Вона розчаровується в коханцеві, вирішує схуднути, шукає творчої реалізації й нарешті розуміє, що всі її страхи були марні…

 

 

Вайт, Карен.
Будинок на вулиці Тредд [Текст] / Карен Вайт ; [пер. з англ. О. Гладкої]. — Харків : Vivat, 2020. — 432 с. — (Художня література).

Анотація

Карен Вайт — американська письменниця, авторка 24 романів, що стали бестселерами за версіями The New York Times та USA Today. Здобула ступінь бакалавра з менеджменту в університеті Тулейна, пробувала себе в бізнесі. Була номінантом низки конкурсів, серед яких SIBA Fiction Book of the Year.

Успішна рієлторка Мелані — амбітна кар’єристка, неприступна для чоловіків, у якої непрості стосунки з батьком. Вона має здатність бачити істот з паралельного світу, яку весь час заперечує. Її не цікавлять старі будинки, що зберігають історії. Та вона й гадки не мала, що успадкує такий від клієнта, якого бачила лише раз. За його заповітом, будинок на вулиці Тредд, укупі з антикваріатом, песиком та привидами давніх господарів, тепер належить Мелані. Утім, є незвична умова: щоб успадкувати майно, вона має реставрувати його й прожити в ньому протягом року. А ще в житті героїні з’являються два чоловіки, що змагаються за її прихильність. Дедалі більше її світ стає догори дриґом. Клубок минулих подій розплутується, являючи всі таємниці будинку: історію двох родин, любові, схованих скарбів, ба більше — убивства.

 

 

Волш, Розі.
Сім щасливих днів [Текст] / Розі Волш ; [пер. з англ. Ю. Максимейко]. — Харків : Vivat, 2020. — 320 с. — (Художня література).

Анотація

Розі Волш розпочала кар’єру в театрі, а потім потрапила на телебачення. Працюючи продюсеркою документальних фільмів, багато подорожувала світом і спробувала стати письменницею. Під псевдонімом Люсі Робінсон випустила у світ чотири успішні книжки. «Сім щасливих днів» — її перший роман, написаний під власним іменем.

Сара тільки-но розлучилася, і доля одразу звела її з Едді. Спонтанне знайомство переросло у щире та сильне почуття, яке стало взаємним. Здається, таке трапляється лише у мелодрамах. Дивовижний тиждень разом, обіцянки та плани на спільне майбутнє. Хепі-енд? Прощання перед відпусткою і, як гадала Сара, коротка розлука. Едді обіцяв потелефонувати з аеропорту. День, другий, тиждень — дзвінка немає. Кинув, захворів, загинув — Сара перебрала всі можливі варіанти. Друзі радили забути. Але кохання неможливо видалити із серця, як номер з телефона. Жінка береться шукати правду. Але є речі, про які ліпше не знати. Особливо про тих, кого ми любимо…

 

 

Гаскелл, Э.
Мэри Бартон [Текст] : роман / Э. Гаскелл; [пер. с англ. Т. Кудрявцева]. — Харьков : Клуб Семейного Досуга, 2020. — 528 c.

 Анотація

Мэри Бартон — дочь манчестерского ткача. Она красива и ума, но бедна, как и вся ее семья. Девушка мечтает вырваться из нищеты. И ухаживания богатого Гарри Карсона оказываются очень кстати. Желая выйти за него замуж, девушка отвергает влюбленного в нее Джема Уилсона, простого парня и друга детства. Казалось бы, сделанный выбор подарит Мэри счастье. Ее семья больше не будет нуждаться и нищенствовать. Их будут почитать и уважать. Трагическая и внезапная смерть Гарри перечеркивает все. В убийстве юноши обвиняют Джема. Но он невиновен. И Мэри единственная может спасти его. И себя. Ведь только его она любила по-настоящему все это время…

 

 

Говоруха, И.
Вокализ №3 [Текст] / И. Говоруха. — Киев : Саммит-Книга, 2017. — 336 с. — (Отпечатки)

 Анотація

Любовь под силу далеко не каждому. Ее философия, законы и содержание открываются не с первого раза. Ее глубину и высоту нереально измерить шпагатом, локтем, метром и аршином. Мудрость невозможно осилить без академического словаря, а историю – без Евангелия и Книги мертвых. Она не поддается логике. Не имеет общих пропорций, правил и лекал. Ее свобода выходит за рамки разума, а разум требует абсолютной свободы.

 

 

Говоруха, И.
Зависимые от жизни [Текст]. Кн. 2 : Отпечатки / И. Говоруха. — Киев : Саммит-Книга, 2016. — 296 с. — (Отпечатки).

 Анотація

Ця історія не має ні початку, ні кінця, як і саме життя. Її герої залежні один від одного, спалахів любові і уколів ревнощів. Вони підвладні впливу сонячного затемнення і капризам погоди. Перебіг їхнього життя визначає місячний календар і прогноз астролога. Вибираючи одяг, слідують моді. Приймаючи рішення, думають про те, як подивляться на це інші. Обумовленості міцними нитками згортаються в заплутаний клубок і поглинають людей, часом знищуючи їх як особистість. Вибратися з цього кокона неймовірно важко, але головні герої книги знаходять вихід, зберігши своє обличчя, свободу і любов

 

 

Говоруха, И.
Почти последнняя любовь [Текст] / И. Говоруха. — Изд. 2-е. — Киев : Саммит-Книга, 2017. — 350 с. — (Отпечатки).

Анотація

Возможна ли любовь, когда между людьми разница в целых тридцать лет? Разница, в огромный кусок жизни, в которой рождались дети, шли войны, строились мосты, обнажались чувства, и топало предательство? Когда у каждого своя высота, свои цели и дороги? Главные герои случайно встретились в сети. Они придумали себе имена, возраст и внешность. И сперва просто играли… А потом игра стала оживать и наполняться звуками, запахами пион и насыщаться цветом. А потом игра стала жесткой: с правилами, условиями и множественным количеством игроков. Мужчина, заплесневелый в цинизме, которого ничем не удивишь и который пресытился роскошью, женщинами, экзотическими путешествиями, вдруг стал понимать, что настоящая жизнь чувственна. И в ней, оказывается можно слушать, как хрипло дышит утреннее озеро… Женщина, не видевшая ничего кроме работы, съемной холодной квартиры и недели в Евпатории каждое лето, поняла, что в нем спрятался весь мир, который манит и пугает одновременно… И они стали встречаться… Смакуя каждое свидание. Пробуя первые поспевшие ягоды смородины, сок которых, забрызгивает синим небо. Засматриваясь на одетую в серебро луну, и пытаясь с помощью молчания говорить о самом святом, не нарушая правила игры… Со временем любовь становится зрячей, оголяя целые пласты лжи. Она не оглядывается и не щадит. Не делает поблажек и авансов. Не прощает растворения и потери себя. Потому что нельзя построить что-то там, где нет места. Потому что любовь либо есть, либо нет без каких либо «почти».

 

 

Говоруха, И.
 Хамсин [Текст] : [роман] / И. Говоруха. — Киев : Саммит-Книга, 2018. — 336 с. — (Отпечатки).

 Анотація

Роман «Хамсин» – моє найбільше одкровення і мій найчесніший виворіт. Чернетка була написана ще 2013 року й терпляче чекала на свій час. На момент, коли деякі епізоди, окреслені приблизно, не знайдуть правдиві півтони. У більшості глав відбитки розмов зняті точно до ком і інтонацій. Одна з героїнь носить мій розмір сукні й каблуку, а під серцем – мою дитину. Один із героїв живе в Пітері, другий – ділить зі мною дах, їжу, ліжко. На кожному кроці – містика, і часом незрозуміло – де сон, а де дійсність. Внутрішні голоси виходять на передній план і стають повноцінними учасниками подій. Минуле вривається в сьогодення, щоб виправити помилки майбутнього. Майбутнє кожен з нас пише вже зараз.

 

 

Горбань, С. П.
Роман з містом [Текст] : роман / С. П. Горбань, Н. П. Лапіна. — Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. — 192 с.

Анотація

Початок ХХ століття. Магда Свідзинська народилася й виросла в заможній львівській родині. У талановиту красуню закохався барон фон Штаубе, але своє серце дівчина віддала простому юнакові. Заради коханого вона ладна кинути все… Цій дивовижній жінці судилася непроста, але яскрава доля — жити на зламі епох, пізнати насолоду кохання та сповна спити лиха, пройти крізь війну та репресії, але попри всі злигодні не втратити головного — власної душі…

 

 

Гувер, Коллін.
Покинь, якщо кохаєш… [Текст] : [роман] / Коллін Гувер ; [пер. з англ. І. Гнатковської]. — Харків : Vivat, 2018. — 352 с.

Анотація

Коллін Гувер — авторка 11 романів і 5 новел, яка посіла перші щаблі продажів за версією «New York Times», за одним із її романів знято серіал. Гувер двічі здобувала премію «Goodreads Choice Award» у номінації «Найкращий твір у жанрі romance»: за «Confess» («Зізнайся») 2015 року, а також за «Покинь, якщо кохаєш» 2016 року.Письменниця зі своєю родиною 2015 року заснувала проект «Bookworm Box» — це книжковий магазин і сервіс щомісячної передплати, за якою можна отримати романи, які пожертвували самі автори. Увесь прибуток щомісяця надходить у різноманітні благодійні фонди для тих, хто потребує цих коштів.

Головна героїня Лілі, прототипом образу якої частково постає сама письменниця, втрачає тата і знову поринає у спогади про непросте дитинство. Будинок її батьків, шанованих і пристойних громадян, ніколи не був затишним сімейним гніздечком, адже Лілі з мамою жили в постійному напруженні через агресивний характер тата.Нарешті дівчина готова ступити на власний шлях і збудувати свою родину. Однак їй не вдасться знайти спокій, поки вона не здолає всіх тіней минулого й не наважиться розірвати зачароване коло, сплетене з правди, страху, прощення, нерішучості й любові.

 

 

Ґілберт, Е.
Місто дівчат [Текст] : [роман] / Е. Ґілберт ; [пер. з англ. Г. Лелів]. — Львів : Вид-во Старого Лева, 2019. — 536 с.

 Анотація

«Місто дівчат» — новий бестселер Елізабет Ґілберт, яка підкорила світ романами «Їсти, молитися, кохати» та «Природа всіх речей». Це інтригуючий роман про жіночу сексуальність і свободу, про відвагу бути собою і право жити так, як тобі хочеться. А ще — історія дуже незвичайного кохання, на яке наклала свою тінь війна, та справжньої дружби, яку нелегко знайти, зрозуміти та оцінити, особливо в такому непростому і мінливому місті, як Нью-Йорк. Роман «Місто дівчат» починається 1940 року, коли дев’ятнадцятилітню Вівіан Морріс виганяють з престижного коледжу. Батьки відправляють доньку на Мангеттен до тітки — власниці невеликого, проте дуже ексцентричного театру. Несподівано для себе Вівіан опиняється у справжньому вирі довоєнного богемного життя. Знайомства із зірками, незвичайні теат­ральні постановки, нестримний секс, ріки алкоголю і відчуття цілковитої свободи спершу заворожують та спокушають, а потім вибивають землю з-під ніг. І це лише початок шляху Вівіан довжиною в життя, який необхідно пройти, щоб зрозуміти: ти не мусиш бути хорошою дівчинкою, щоб бути хорошою людиною….

 

 

Дашвар, Люко.
Галябезголови [Текст] : роман / Люко Дашвар. — Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2020. — 400 с.

Анотація

“Понад 500 тисяч примірників книжок Люко Дашвар уже знайшли своїх читачів. Авторка пише так гостро й проникливо, психологічно і чуйно, що торкається струн душі кожного. Неможливо не співчувати героям, так само як неможливо не звернути увагу на болючі і неоднозначні проблеми, які порушує письменниця.

Благими намірами вимощений шлях до пекла. Галя сповна відчула сенс цього вислову. Її життя перевернулося лише через те, що вона прагнула допомогти іншій людині. Дівчина втратила все: роботу, чоловіка, друзів, віру в людей. Та що, як усе найбільш значуще і неймовірне починає відбуватися з нами саме тоді, коми ми намагаємося видряпатися з пекла? Це непросто, бо людина по-справжньому втрачає голову лише від двох речей: від страху і від кохання. Однак що робити, коли тебе одночасно накривають і страх, і кохання?..

 

 

Девиль, А.
Письмо Софьи [Текст] : роман / А. Девиль. — Харьков : Клуб Семейного Досуга, 2020. — 384 с. — (Любовь сквозь века).

 Анотація

Софья образованна и хороша собой, но она — внебрачная дочь барина и крепостной. Сохранив верность своему жениху и отказав одному бравому гусару, она нажила себе опасного врага. Заезжий донжуан Призванов, послуживший лишь орудием чужой мести, шантажирует обесчещенную им девушку неосторожно написанным письмом. Жених узнает о ее позоре. На следующий день назначена дуэль…

 

 

Джіо, Сара.
 Фіалки в березні [Текст] : роман / Сара Джіо ; [пер. з англ. Т. Скрипник]. — Харків : Vivat, 2020. — 320 с. — (Художня література).

 Анотація

Сара Джіо — американська письменниця, журналістка та радіоведуча, авторка бестселерів за версією The New York Times. Співпрацювала з виданнями Glamour та O, The Oprah Magazine. Її твори перекладено понад 25 мовами. Авторка веде блог про здоровий спосіб життя, публікує статті в The New York Times, Marie Claire та інших престижних виданнях.

Успішна молода письменниця Емілі Вілсон вирушає з Нью-Йорка на острів Бейнбридж, щоб навідати двоюрідну бабусю Бі. Дівчина пережила розлучення та зіштовхнулася з творчою кризою, тож сподівається, що за межами мегаполісу зуміє опанувати свої думки й почуття. Однак життя на березі океану вже не таке безтурботне, яким здавалося в дитинстві під час канікул. Деякі мешканці острова неначе перебувають у мовчазній змові. Емілі захоплюється новим знайомим Джеком, але бабуся Бі всіляко виказує щодо цього невдоволення. До того ж дівчина знаходить дивний щоденник, який 1943 року належав якійсь Естер Джонсон. Поринувши в читання, Емілі вирішує, що мусить розібратися з таємницями минулого, своїми і чужими. Аби допомогти рідним і самій стати хоча б трошечки щасливішою.

 

 

Джіо, Сара.
Я кохатиму тебе завжди [Текст] : роман / Сара Джіо ; [пер. з англ. С. Мокрої]. — Харків : Vivat, 2020. — 288 с. — (Художня література).

 Анотація

Сара Джіо — американська письменниця, журналістка та радіоведуча, авторка бестселерів за версією The New York Times. Співпрацювала з виданнями Glamour та O, The Oprah Magazine. Її твори перекладено понад 25 мовами. Авторка веде блог про здоровий спосіб життя, публікує статті в The New York Times, Marie Claire та інших престижних виданнях.

У цій теплій і водночас щемкій історії майстерно сплітаються події минулого й сьогодення. Головна героїня Кейлі Крейн не може повірити у власне щастя: вона успішна журналістка й наречена ідеального хлопця. Проте одна зустріч із безпритульним чоловіком — Кейдом Макаллістером, коханням цілого її життя, — несподівано змінює все. Він не впізнає Кейлі, але вона вирішує дізнатися, що сталося з ним, колишнім керівником фірми звукозапису, і допомогти йому владнати своє життя.

 

 

Джордан, Рикарда.
Пленница принца [Текст] : роман / Рикарда Джордан ; [пер. с нем. О. Муржи]. — Харьков : Клуб Семейного Досуга, 2020. — 608 с.

 Анотація

Енлін — дочка кельнського купця, розумниця і красуня. Волелюбна і зухвала, весь свій час вона проводить з кіньми. Але серце дівчини жадає пригод. Коли батько вирішує відправити брата Енлін у ризикований похід, дівчина обманом вирушає в подорож замість нього. Її супроводжує вчитель фехтування, відважний дон Альваро. Але на путівників нападають, і від насильства їх завдяки щасливому випадку рятує лицар Родріго Діас де Вівар. Енлін готова подарувати йому своє серце. Але лицар бере її в полон, щоб продати работоргівцю. Тепер дівчину чекає доля гаремної рабині….

 

 

Зеленська, С.
Сповідь священника [Текст] : [роман] / С. Зеленська. — [Б.м.] : Базілік, 2020. — 264 с.

 Анотація

Люди так часто не цінують того, що мають, до моменту, коли втрачають це: кохання, вірність, сім`ю, дружбу, стосунки. Чи можна пробачити зраду? Мінливість творчої слави, творча криза актриси, письменника, таємниці душі чоловіка та жінки, те, про що ми так часто боїмося зізнатися навіть собі. Ось такими є основні теми психологічного роману Соломії Зеленської «Сповідь священика».

У романі є дві головні сюжетні лінії, події яких розгортаються паралельно і, на перший погляд, зовсім не пов`язані. Однак, лише вкінці роману долі персонажів перетинаються. Письменниця, таким чином, тримає увагу читача в напрузі до останньої сторінки.

Одна сюжетна лінія написана від імені чоловіка – успішного, відомого письменника Олекси Зварича. Через свої численні зради він розлучається з дружиною Орисею

Друга сюжетна лінія написана від імені жінки, колись відомої в Україні акторки театру Меланії Зеленської, яка шукає кращої долі у Німеччині. Чи знайде жінка щастя за межами рідної країни?…

 

 

Кінселла, Софі.
Здивуй мене [Текст] : [роман] / Софі Кінселла ; пер. з англ. М. Пухлій. — Київ : КМ-Букс, 2020. — 448 с.

Анотація

Авторка книги “Здивуй мене” Софі Кінселла – британська письменниця, яка пише у жанрі чік-літ. Вона справжня майстриня у створені яскравих персонажів, з якими читач відчуває спорідненість, надзвичайно талановита оповідачка.

– Бестселер за версією The New York Times!

Дотепний і емоційний роман про сутність шлюбу. Виявляється, ті, кого ми кохаємо і кого, здавалося б, досконало вивчили, часом здатні неабияк нас дивувати!

Сільві й Ден разом уже десять років. Вони мають затишну оселю, роботу, що дає змогу реалізуватись, і чудових доньок-двійнят Подружжя щасливе у шлюбі. Сільві й Ден добре вивчили одне одного і спілкуються так легко, що можуть продовжувати початі своєю “половинкою” фрази. Аж тут вони дізнаються, що житимуть разом іще цілих шістдесят вісім років… і ця новина викликає в них паніку.

Побоюючись набриднути одне одному, пара вирішує додати сюрпризів до своїх стосунків, щоб вони не згасли. Так виникає проєкт “Здивуй мене”. Однак ситуація майже відразу виходить з-під контролю, що має то катастрофічні, то комічні наслідки!

 

 

Корній, Дара. (Мирослава Замойська).
Зірка для тебе [Текст] : [роман] / Дара Корній. — Харків : Vivat, 2019. — 320 с. — (Художня література).

Анотація

«Зірка для тебе» — роман про беззастережне кохання, де чарівна атмосфера сучасного Львова переплетена з мандрами в часі й просторі, де Кримські гори, просякнуті мудрістю давніх татарських легенд, де віра і любов стають чи не єдиним шансом на спасіння, де чорний крук і біла вовчиця не просто алегорії, а фантоми душ, які дарують порятунок тоді, коли всі мости спалено і від рятівних дверей втрачено ключ. Це роман про зоряне сяйво, що по вінця сповнює серця людей, які кохають.

 

 

Лаґерлеф, Сельма.
Сага про маєток [Текст] : [роман] / С. Лаґерлеф ; [пер. з швед. О. Король]. — Львів : Апріорі, 2020. — 128 с.

Анотація

У романі «Сага про маєток» шведської письменниці, лауреатки Нобелівської премії Сельми Лаґерлеф (1858–1940), йдеться передусім про кохання спадкоємця занепалого помістя й простої дівчини. Це почуття розвивається в них обох упродовж усієї оповіді, яка відзначається крутими поворотами сюжету, правдивістю в описі реалій Швеції ХІХ століття, вишуканою поетичністю й глибокою психологічністю. «Сага про маєток» вийшла у світ 1899 року, й відтоді її перекладено багатьма мовами.

Українською публікується вперше.

 

 

Луценко, З. В.
Свята Марійка [Текст] : [оповідання, роман у новелах] / З. В. Луценко. — Харків : Фоліо, 2016. — 409 с. — (Українська жіноча проза).

 Анотація

Скільки б не писали — та кожна жіноча доля неповторна. Хтось, як та Марійка, покірно терпить знущання чоловіка, бо так само терпіла мама. Надежда не мириться із роллю жертви — і виростає над собою. Параска доводить, що не ім’я красить людину, а навпаки. Христі довелося пережити найстрашнішу зраду, але вона знайшла в собі сили відродитися і стати щасливою…

Історії, списані із реального життя…

 

 

Майлз, Р.
Возвращение в Эдем. Горькое наследие [Текст] : роман / Р. Майлз. — Харьков : Клуб Семейного Досуга, 2020. — 512 с.

 Анотація

7 лет спустя. Стефани, ее муж Дэн и дети Деннис и Сара —счастливая семья. Они успешны и красивы, как звезды телесериала. Прошлое забыто и больше не тревожит Стефани. Но в идеальную жизнь врывается недавно вышедшая из тюрьмы Джилли Стюарт, которая оказывается сводной сестрой Стефани. Джилли хранит секрет, способный разрушить все. Она вернулась, чтобы превратить Эдем в ад. В то же время у Стефани начинаются неприятности в бизнесе. Финансист Джейк Сандерс пытается захватить контроль над ее компанией. Все, что Стефани создавала годами, оказывается на волосок от краха…

 

 

 

 

Місіма, Юкіо.
Заборонені барви [Текст] : [роман] / Місіма Юкіо; [пер. з япон. Д. П. Москальова]. — Харків : Фоліо, 2011. — 671 с. — (Карта світу).

Анотація

Відомий письменник Сюнсуке Хінокі зустрічає на березі моря привабливого юнака Юїті й вирішує зробити його знаряддям помсти. Помсти жінкам – нехай не всім, але хоча б колишнім коханкам. Як? Юїті повинен закохати в себе цих жінок, але залишатися холодним і байдужим. Юнак згодний прийняти умови Сюнсуке, але він не має почуттів до жінок, а зовсім навпаки Чоловіки й жінки божеволіють, страждають від ревнощів, але «хитромудрий план» не приносить утіхи ні Юїті, ні Сюнсуке

 

 

Мойєс, Д.
Срібна затока [Текст] : роман / Д. Мойєс ; [пер. з англ. Д. Петрушенко, Ю. Підгорної]. — Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2020. — 432 с.

Анотація

У цьому тихому австралійському містечку Ліза мріяла зцілити душу. Відпустити минуле, віднайти себе. Подалі від галасу та людей. Треба ж було з’явитися цьому самовпевненому Майкові Дормеру і порушити спокій! Англієць із манерами джентльмена, красень, ідеальний чоловік, він хоче розбудувати з приморського містечка фешенебельний курорт. І тим самим знищити все, що є найдорожчим для Лізи. Майк і гадки не мав, що на шляху його бізнесу стане тендітна жінка. Вона захищатиме Срібну затоку до останнього. Та після однієї зустрічі Майк зрозуміє, що насправді йому потрібна не затока, а серце тієї, яка заприсяглася більше ніколи не кохати…

 

 

Мойєс, Джоджо.
На крилах мрії [Текст] : роман / Джоджо Мойєс ; [пер.з англ. Д. Петрушенко]. — Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2020. — 512 с.

Анотація

“””The Times”” та “”USA Today”” рекомендують

Письменниця, що задає тенденції сучасної романтичної прози

Джоджо Мойєс – англійська романістка, журналістка, одна з небагатьох письменниць, яка двічі здобула премію Асоціації любовних романістів у номінації “”Любовний роман року””, володарка нагороди “”Книга року”” від Galaxy Book Award. Її зворушливі історії кохання посідають перші позиції у списках бестселерів “”The New York Times””, їх перекладено багатьма мовами світу.

Наташа Маколей – успішна адвокатка. Щодня вона захищає права дітей, але у її власному житті ? суцільна плутанина. Дивні стосунки з колишнім чоловіком та невизначені – з теперішнім другом, проблеми на роботі… Як дати лад цьому всьому?

Сара – онука талановитого вершника Анрі Лашапеля. Дідусь вклав у неї всі свої знання, що стосувалися коней та майстерності верхової їзди. Він бачив в онуці здійснення власної мрії. Проте зараз Сара залишилася сам на сам із викликами дорослого світу…

Здається, для цього не було жодних передумов і все сталося зовсім випадково, та у непростий період життя кожної з героїнь їхні долі перетинаються. Доросла жінка та дівчинка-підліток – вони зустрілися, щоб врятувати одна одну…

 

 

Мойєс, Джоджо.
Останній лист від твого коханого [Текст] : роман / Джоджо Мойєс ; [пер.з англ. Т. Заволоко]. — Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2019. — 400 с.

 Анотація

“• Зворушлива оповідь, що торкається душі кожного

Дві закохані жінки, між якими — півстоліття… Два кохання, над яким не владний час…

Аристократка Дженніфер потрапила до жахливої автокатастрофи. Вона вціліла дивом. Доля подарувала їй життя, але відняла пам’ять. Молода жінка не може пригадати ані обставин аварії, ані чоловіка, ані рідних, ані… загадкового незнайомця, листи якого вона знайшла у своїх речах. Вони сповнені такої пристрасті, такої туги, такого безмежного кохання, що її серце завмирає у передчутті дива.

Через майже 50 років один з цих листів знайшла журналістка Еллі. Вона вражена їхньою щирістю і прагне знайти того, хто написав його, і ту, що надихнула чоловіка на ці слова. Розпочинаючи пошуки чужого кохання, Еллі й гадки не мала, що зробила крок назустріч власному.

Джоджо Мойєс — відома своїми зворушливими романами про кохання. Всесвітнє визнання вона отримала за роман «До зустрічі з тобою», який одразу після виходу 2012 року ввійшов до списку бестселерів The New York Times і був успішно екранізований 2016 року.

 

 

Мойєс, Джоджо.
Париж для самотніх та інші історії [Текст] : [збірка] / Джоджо Мойєс ; [пер. з англ. Т. Заволоко]. — 2-е вид. — Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2020. — 240 с.

 Анотація

Джоджо Мойєс — англійська романістка, журналістка, авторка бестселера «До зустрічі з тобою», одна з небагатьох письменниць, кому вдалося двічі здобути премію Асоціації любовних романістів у номінації «Любовний роман року».

Романтична, несподівана, непримиренна історія «Париж для самотніх», як і десять інших оповідань, що увійшли до цієї книги, захоплює читачів легкістю і життєвістю, що знайома кожному серцю, яке колись кохало. Це блискуча колекція оповідань, сповнених романтики, шарму, авантюризму, гумору і надзвичайної чуттєвості.

 

 

Мойєс, Джоджо.
Подаруй мені зірку [Текст] : роман / Джоджо Мойєс ; [пер. з англ. Д. Петрушенко, О. Чупи]. — Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2020. — 400 с.

 Анотація

” Джоджо Мойєс – англійська романістка, журналістка, одна з небагатьох письменниць, яка двічі здобула премію Асоціації любовних романістів у номінації “”Любовний роман року””, володарка нагороди “”Книга року”” від Galaxy Book Award. Її зворушливі історії кохання посідають перші позиції у списках бестселерів The New York Times, їх перекладено багатьма мовами світу.

Еліс просто хотіла бути щасливою. Гадала, що одруження подарує їй те, про що вона так мріяла. Але коли рідна Англія лишилася за океаном, Кентукі зустрів її задухою та консерватизмом. Чоловік, який в усьому слухався батька, почуття скутості – все, що отримала Еліс. Тож коли в містечку почали шукати волонтерів для кінної бібліотеки, вона не вагаючись зголосилася. Тут Еліс знайомиться з Марджері, яка не кориться закам’янілим традиціям і знає, як це – бути по-справжньому щасливою та вільною. Життя Еліс карколомно змінюється. І чоловік, який був для неї всім, виявляється чужим. Бо вона вже давно кохає іншого. Того, з ким зможе стати собою…

 

 

Оксанен, Софі.
Бебі Джейн [Текст] : [роман] / Софі Оксанен ; [пер. з фін. О. Біла]. — Харків : Фоліо, 2020. — 220 c. — (Карта світу).

Анотація

Софі Оксанен (нар. 1977 року) — відома фінська письменниця і драматургиня, феміністка. Її дебютний роман «Сталінські корови» вийшов 2003 року. Всесвітньо відомою авторка стала після виходу роману «Очищення» (2008). Потім були «Куди голуби зникли» (2012), «Норма» (2015). Письменниця нагороджена багатьма літературними преміями, у т. ч. «малою нобелівською премією» — Літературною премією Шведської академії (2013), її романи перекладені 50-ма мовами світу, були екранізовані. Роман «Бебі Джейн», опублікований 2005 року, — твір більш інтимний. Головна героїня роману приїжджає у столицю, повна амбіцій підкорити це місто. Випадково зустрічає дівчину, яка поступово втягує її в дивні і нездорові стосунки. Подруга і коханка діє як справжній маніпулятор, переносячи свої психічні проблеми на кохану. Події розгортаються стрімко, як у психологічному трилері…

 

 

Олкотт, Луїза Мей.
 Маленькі жінки [Текст] : [роман]. Ч.1 / Луїза Мей Олкотт ; [пер. з англ. Б. Носенок]. — Харків : Фоліо, 2019. — 316 с. — (Шкільна бібліотека української та світової літератури).

 Анотація

“Роман «Маленькі жінки» Луїзи Мей Олкотт збирає урожай слави вже майже два століття. Його називають одним з найвідоміших у світі творів американської літератури для юнацтва.

Четверо юних сестер – Мег, Джо, Бет та Емі, які народилися в заможній родині, а нині потерпають від бідності, хоч інколи й нарікають на долю, але день у день вчаться наповнювати душу добром та милосердям. Кожна з них має свої риси характеру, вирізняється неповторною зовнішністю і манерами, світобаченням та інтересами. Але вони люблять одна одну та батьків, вміють знаходити радість у простих речах і тим самим творять навколо себе атмосферу справжності, яка притягує інших.”

 

 

Олкотт, Луїза Мей.
Маленькі жінки [Текст] : [роман]. Ч.2 / Луїза Мей Олкотт ; [пер. з англ. Б. Носенок]. — Харків : Фоліо, 2019. — 331 с. — (Шкільна бібліотека української та світової літератури).

 Анотація

“Роман «Маленькі жінки» Луїзи Мей Олкотт збирає урожай слави вже майже два століття. Його називають одним з найвідоміших у світі творів американської літератури для юнацтва. Друга частина непідвладних плину років «Маленьких жінок» Луїзи Мей Олкотт занурює читачів у доросле життя сестер Марч. Чи підбере ключі до щастя Мег. Який вибір зробить бунтівна Джо? Як складеться доля Бет? Що похитне, здавалося б, усталені погляди Емі?

У дівчат настав неповторний період життя, під час якого відбувається становлення особистості і на який водночас припадає чи не найбільше душевних переживань — юність. Письменниця описує його передовсім через проникливе змалювання внутрішнього світу героїнь, їхньої реакції на непрості, а інколи — трагічні виклики

Четверо юних сестер – Мег, Джо, Бет та Емі, які народилися в заможній родині, а нині потерпають від бідності, хоч інколи й нарікають на долю, але день у день вчаться наповнювати душу добром та милосердям. Кожна з них має свої риси характеру, вирізняється неповторною зовнішністю і манерами, світобаченням та інтересами. Але вони люблять одна одну та батьків, вміють знаходити радість у простих речах і тим самим творять навколо себе атмосферу справжності, яка притягує інших. ”

 

 

Пиколт, Джоди.
Особые отношения [Текст] : [роман] / Джоди Пиколт ; [пер. с англ. И. Паненко]. — Харьков; Белгород : Клуб Семейного Досуга, 2012. — 512 с.

Анотація

Зои была на седьмом небе от счастья, на седьмом месяце беременности, когда случилось непоправимое! Они с Максом долгие годы боролись с природой за право быть родителями и вновь потерпели поражение. Макс топит горе в бутылке, но Зои не сдается. Она разведена, влюблена и ради осуществления своей мечты готова рискнуть жизнью. И не беда, что у ее ребенка не будет отца – у него будут две нежные матери!

 

 

Райлі, Люсінда.
Будинок орхідей [Текст] / Люсінда Райлі ; [пер. з англ. І. Серебрякової]. — Харків : Vivat, 2019. — 576 с. — (Художня література).

 Анотація

Джулія Форрестер — відома піаністка, яка живе мрією про гарний будинок у Провансі. Вона щаслива й успішна, аж тут у її житті стається жахлива трагедія. Джулія повертається до Англії, туди, де була щаслива в дитинстві, — у Вортон-парк. Але теперішній власник маєтку Кіт Кроуфорд мріє якомога швидше його продати. Ані Джулія, ані Кіт не знають, що їхні долі нерозривно пов’язані. Під час ремонту, розпочатого Кітом, знаходять щоденник, написаний у 1940-х роках дідусем Джулії, який понад усе любив орхідеї. Про що йдеться на його сторінках? В історії двох сімей, розорених війною, Джулія виявить темні секрети, що змінять її життя..

Про автора:Люсінда Райлі народилася в Ірландії. Знімалася в кіно, грала в театрі, працювала на телебаченні. У двадцять чотири роки написала першу книжку. Романи Райлі перекладено 35 мовами, наклади сягають 15 мільйонів примірників.

Нині Люсінда працює над циклом The Seven Sisters («Сім сестер») про історію сестер, яких удочерили, — романи ґрунтуються на грецькій міфології про сузір’я Плеяд. П’ять перших книжок циклу стали №1 бестселерами в різних країнах світу, а в Голлівуді планують зняти за ними телесеріал.

 

 

Сафарлі, Е.
Дім, де жевріє світло. Є таке щастя: ти і твоє життя. Це не повториться [Текст] / Е. Сафарлі ; пер. А. Долгая. — Київ : Bookchef : Форс Україна, 2019. — 288 с.

 Анотація

«…я бачу в цих словах істину — вони про справжню любов, про любов на все життя, про те, що така любов насправді є. І щоб її відшукати, не треба нікуди їхати, достатньо повернути ключ у замку: обіймати міцно-міцно, радіти тому, що стрічаєш у новому дні, й уміти віднаходити спокій. Немов сидиш на березі липневого моря із заплющеними очима, але з відкритим серцем. Коли ти зустрінеш і пізнаєш себе, то зустрінеш і пізнаєш того, з ким захочеться заспівати улюблених пісень і заварити не одне горнятко кави».

Книга складається з коротких листів люблячої бабусі до своєї онуки. Кожен лист – це маленька історія, сповнена щирістю та бажанням поділитись частинкою добра.

Книга про помилки, розчарування й зраду, але при цьому – про шалене кохання, ніжність та доброту. Й останніх – завжди більше!

 

 

Сімсіон, Ґрем.
Два кроки назустріч [Текст] / Ґрем Сімсіон, Енн Буйст ; [пер. з англ. Ю. Костюк]. — Харків : Vivat”, 2019. — 320 с. — (Художня література).

 Анотація

Розгублена й пригнічена, після смерті чоловіка Зої їде з Лос-Анджелеса до містечка Клюні у Франції, до своєї університетської подруги, і потрапляє на Каміно-де-Сантьяґо — Дорогу святого Якова, популярний паломницький маршрут. У Мартіна є чіткий план і меркантильний інтерес на Каміно, до того ж він має купу невирішених проблем. «Дорога змінить вас», — сказав один досвідчений паломник. Ці двоє зустрінуться на ній і пройдуть свої такі різні шляхи, щоб зрештою все зрозуміти й знову навчитися любити…Про автора: Ґрем Сімсіон — австралійський письменник із Мельбурна, драматург, кіносценарист. Його роман «Проект «Розі»» був перекладений 40 мовами. Книжка «Два кроки назустріч» написана разом із його дружиною Енн Буйст; незабаром планується екранізація. Загальний наклад книжок автора становить близько 5 мільйонів примірників.

Енн Буйст — австралійська дослідниця та лікарка-психіатр, що спеціалізується на психічному здоров’ї жінок, зокрема на післяпологових психічних розладах. Романістка, авторка психологічних трилерів.

 

 

Талан, Светлана.
Ангелы живут вечно [Текст] : роман / Светлана Талан. — Харьков : Клуб Семейного Досуга, 2020. — 224 с.

 Анотація

Дмитро полюбив співачку Єву з першого погляду, коли побачив її на сцені оперного театру. Він навіть не підозрював, що незабаром їхні взаємини перейдуть у щось більше. Доля приготувала закоханим випробування розлукою і важкою хворобою. Єва змушена була розлучитися з коханим, щоб уготований їй важкий шлях подолати на відстані. Дмитру належить або прийняти страшну реальність, або повірити в те, що любов перемагає всі життєві негаразди. Чи витримають вони таку перевірку почуттів або з часом втратять надію на зустріч?

 

 

Талан, Світлана.
Букет улюблених квітів [Текст] : роман / Світлана Талан. — Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2020. — 288 с.

 Анотація

Тамара любила лілії. Особливі, неповторні… Ці ніжні квіти нагадували їй про маму — гарну, тендітну та водночас сильну жінку… Мами не стало, коли Тамара була зовсім дитиною. Вона досі пам’ятає той жахливий день. Відтоді щороку на могилі матері з’являється кошик із чудовими ліліями. Тамара марно намагалася дізнатися, від кого він. Так само марно вона прагла дізнатися правду про батька… У річницю маминої загибелі Тамара зустрічає на кладовищі чоловіка, який називає себе знайомим матері. Жінка розуміє, що він знає більше, ніж говорить…

 

 

Талан, С. О.
 Де живе свобода [Текст] : роман / С. О. Талан. — Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2020. — 208 с.

 Анотація

Кохання, що спалахнуло між Віталією та Родіоном було приречене. Вчителька та учень — що тепер люди скажуть? Але ані осуд близьких, ані зневага чужих не спинили почуттів. Та залишатися в цих лабетах було не сила. Закохані наважуються на божевілля — тікати до зони відчуження. Якнайдалі від людей, туди, де вони зможуть збудувати власний химерний рай, відмежований від світу. Але втеча не завжди означає свободу. Бо найстрашніша в’язниця, з якої не можливо втекти — у нас самих

 

 

Фукс, Ксенія.
Дванадцять сезонів жінки [Текст] : [роман] / К. Фукс. — Чернівці : Книги-ХХІ, 2020. — 240 с.

Анотація

«12 сезонів жінки» можна назвати романом, якщо вважати, що головна героїня – це сучасна жінка. 12 новел, об’єднаних між собою головними персонажами, але не пов’язаних хронологічно, присвячені соціальним та психологічним проблемам, з якими стикається сучасна жінка. Кар’єра або дитина? Як протистояти насиллю? Як визначити власну сексуальну ідентичність? Чи дійсно кохання та війна крокують поряд одне з одним? Ці та інші запитання ставлять собі 12 героїнь книжки.

 

 

Цвейг, С.
Нетерпение сердца [Текст] : роман / С. Цвейг ; [пер. с нем. А. Марченко]. — Харьков : Клуб Семейного Досуга, 2020. — 464 с.

 Анотація

Антон Гофміллер – лейтенант кавалерії австрійської армії, виходець з бідної багатодітної сім’ї. Волею випадку він опинився на вечері у багатого землевласника. Намагаючись бути галантним кавалером, Антон запросив на танець доньку господаря Едіт. Але він не знав, що дівчина не може ходити… На наступний день Антон послав Едіт букет прекрасних квітів на знак вибачення. Незабаром він став частим гостем в цьому будинку. З кожним днем Едіт все сильніше прив’язується до молодого лейтенанта. Вона мріє про кохання, їй здається, що їхні почуття взаємні. Адже Антон такий добрий до неї! Але все, що ним рухає, – величезне співчуття. Ця жалість розіб’є серце дівчини…

 

 

Янкевич, В. А.
Останній лист [Текст] : роман / В. А. Янкевич. — Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2020. — 224 с.

 Анотація

Вічна загадка кохання. Непередбачені його зародження, спалах пристрасті, згасання… Але деким воно опановує цілковито, майже до божевілля… Цей роман занурить вас, шановний читачу, в непрості колізії ще однієї історії любові, яка, як і все в цьому світі, неповторна. Для широкого кола поціновувачів чуттєвої, психологічної прози.