Сьогодні до Відділу мистецтв завітали студенти 1 курсу гуманітарно-педагогічного факультету за спеціальністю – журналістика Національний університет біоресурсів та природокористування України. Вони відвідали Виставковий проєкт «Енеїді 225: національний колорит легендарної поеми»
Також студенти разом зі своїм викладачем – кандидатом філологічних наук, доцентом кафедри Кафедра культурології НУБіП України Ярина Пузиренко взяли участь у інтерактивній лекції старшого наукового співробітника Наукового відділу виставкової роботи Національний музей народної архітектури та побуту України
Оксани Гордієць «Поезія українського народного одягу».
На лекції йшлося про історію народного костюма, його регіональну специфіку, художні особливості окремих елементів, з яких складається комплекс народного одягу. Протягом тисячоліть наші пращури вкладали у створення й оздоблення одягу не лише красу, а й позитивну енергетику, що мала функцію оберега. Саме тому навіть сьогодні, вдягаючи старовинне вбрання, сучасна людина відчуває надзвичайний комфорт і гармонію.
У інтерактивній частині лекції експонати з музейної колекції стали частиною реального життя. Вкрай цікаво було спостерігати за магічним перевтіленням сучасної молоді у парубків та дівчат Полтавщини часів написання «Енеїди».
Правильно вдягнути український національний стрій – непросто, тому студентам допомагала пані Оксана Гордієць.
Коли на студентку, яка на годинку стала моделлю, поверх звичних джинсів та футболки вдяглася вишита додільна сорочка ручної роботи, реакція була миттєвою: «Ну все – заміж!»
Далі відбувся процес довершення образу: до сорочки вдяглася плахта, на плахту – запаска, на запаску – крайка, та зверху – неймовірно тонкої роботи вишита керсетка та коралове намисто. Волосся дівчини прикрасила червона стрічка. До дівчат-моделей приєднався їхній одногрупник, вдягнувши вишиту сорочку «моторного парубка».
У цьому вбранні абсолютно щасливі студенти були готові йти на вечорниці.
Дякуємо за плідну співпрацю пані Оксані Гордієць та пані Ярині Пузиренко!
Завдяки вашій підтримці ми зможемо й надалі виховувати молодь, повну сил і прагнень до вивчення нашої культури, історії, традицій.