Експерти Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ вважають, що темпи та масштаби наслідків для дітей розв’язаної Росією війни протии України можна порівняти з наслідками часів Другої світової війни.
Дітки, яким довелося бачити і переживати жахіття війни, залишати свої домівки, переїжджати на інше місце і адаптуватися до нових умов проживання, потребують фахової психологічної допомоги.
Саме для підтримки дітей, чиє життя жорстоко й підступно зламала війна, Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ), Міністерство освіти і науки України, Український інститут когнітивно-поведінкової терапії та ГО «ВГЦ «Волонтер» створили спільний проєкт «Поруч».
У рамках проєкту у Державній бібліотеці України для юнацтва за організації Голосіївського районного в місті Києві Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді відбулася зустріч психологині Центру Анни Циганаші з 10-16-річними дітьми-переселенцями з Луганської, Донецької, Харківської, Київської областей.
Мета заходу «Діти і війна» – допомогти хлопчикам і дівчаткам долати страх, тривожність, негативні спогади.
Психологиня навчала дітей методик, які поліпшують внутрішній стан, допомагають відновити віру до оточуючих і знаходити з ними спільну мову, технік самозцілення і саморегуляції, подолання стресу, агресії.
Друзі! Щирість і небайдужість творить дива. Підтримка, добре слово, усмішка вселяють надію на краще, надають сил, допомагають встояти перед проблемами.
Будьмо уважними один до одного!