Художня проза

Гілберт, Е. Місто дівчат

Гілберт, Е. Місто дівчат [Текст] : [роман] / Е. Гілберт ; [пер. з англ. Г. Лелів]. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2019. – 536 с. – 16+
«Місто дівчат» — новий бестселер Елізабет Ґілберт, яка підкорила світ романами «Їсти, молитися, кохати» та «Природа всіх речей». Це інтригуючий роман про жіночу сексуальність і свободу, про відвагу бути собою і право жити так, як тобі хочеться. А ще — історія дуже незвичайного кохання, на яке наклала свою тінь війна, та справжньої дружби, яку нелегко знайти, зрозуміти та оцінити, особливо в такому непростому і мінливому місті, як Нью-Йорк. Роман «Місто дівчат» починається 1940 року, коли дев’ятнадцятилітню Вівіан Морріс виганяють з престижного коледжу. Батьки відправляють доньку на Мангеттен до тітки — власниці невеликого, проте дуже ексцентричного театру. Несподівано для себе Вівіан опиняється у справжньому вирі довоєнного богемного життя. Знайомства із зірками, незвичайні теат­ральні постановки, нестримний секс, ріки алкоголю і відчуття цілковитої свободи спершу заворожують та спокушають, а потім вибивають землю з-під ніг. І це лише початок шляху Вівіан довжиною в життя, який необхідно пройти, щоб зрозуміти: ти не мусиш бути хорошою дівчинкою, щоб бути хорошою людиною….

 

 

Сандрель, Ж. Кімната чудес

Сандрель, Ж. Кімната чудес [Текст] : роман / Ж. Сандрель ; [пер. з фр. І. Шагової]. – Харків : Кн. клуб “Клуб сімейн. дозвілля”, 2019. – 192 с. – 59.90 грн.

Це був звичайний робочий ранок, і Тельмі ніколи було слухати сина-підлітка Луї. А він хотів поділитися найважливішим: Луї уперше закохався. Але робота попри все. Робота, яку незабаром вона зненавидить і з якої звільниться, бо її єдиний син потрапив під колеса вантажівки і опинився у комі. Якщо протягом місяця він не прийде до тями, його відключать від апарату підтримки життєдіяльності. Тельма почувається винною у тому, що сталося. Луї — найдорожче, що в неї є. Тільки диво може повернути його до життя… У кімнаті сина жінка знаходить його щоденник. У ньому — список мрій Луї. Усе, що він хотів би зробити у своєму житті. Тельма має здійснити їх усі — це єдине, що вона може зробити для сина…

 

 

 

Стедман М. Світло між двох океанів

Стедман, М. Світло між двох океанів [Текст] : роман / М.-Л. Стедман ; [пер. з англ. Н. Хаєцької]. – Харків : Кн. клуб “Клуб сімейн. дозвілля”, 2016. – 304 с. – 30.00грн.
Ізабель молила Бога лиш про одне — подарувати їй радість материнства. І одного дня вона побачила біля берега шлюпку, а в ній — немовля. Дитина була ще жива. Жінка умовила чоловіка Тома не шукати батьків. Люсі стала для неї єдиною радістю життя… Під час шторму Ханна втратила і чоловіка, і маленьку доньку. Минули роки, а убита горем жінка сподівалася, що її близькі живі. Одного разу вона дізналася, що дочка Тома та Ізабель — її дитина! Як посміли ці люди відняти її крихітку! Ханна забирає дочку у свій дім, а Том бере всю провину на себе, аби врятувати дружину. Люсі плаче вдень і вночі, проситься до мами Ізабель. Ханна у відчаї… Чи зможе любов до дитини здолати ненависть двох родин?

 

 

 

Тартт, Д. Щиголь

Тартт, Д. Щиголь [Текст] : роман / Д. Тартт ; [пер. з англ. В. Шовкуна]. – Харків : Кн. клуб “Клуб сімейн. дозвілля”, 2016. – 816 с.

Тео Декер – реальний, а не казковий хлопчик, що вижив. Друг кличе його Поттером, та це звучить гіркою іронією. Єдине диво в житті хлопця, чия мати загинула в нього на очах, – украдена з галереї картина з яскравою пташкою: щиглем, назавжди прикутим до жердини. Та на відміну від птаха, Тео не бачить сенсу вирватися з полону свого життя-катастрофи. Події, які вирують навколо нього, дивовижний і жорстокий світ – лише тло для історії його душі, зацикленої на жахливому моменті дитинства. І єдине, що здатне повернути його до розуміння абсолютної цінності життя, – це безсмертна краса тих небагатьох речей, які варто рятувати навіть із полум’я

 

 

Сафарлі, Е. Дім, де жевріє світло. Є таке щастя: ти і твоє життя. Це не повториться [Текст] / Е. Сафарлі ; пер. А. Долгая. – Київ : Bookchef : Форс Україна, 2019. – 288 с. – ISBN 617-7764-26-6. «…я бачу в цих словах істину — вони про справжню любов, про любов на все життя, про те, що така любов насправді є. І щоб її відшукати, не треба нікуди їхати, достатньо повернути ключ у замку: обіймати міцно-міцно, радіти тому, що стрічаєш у новому дні, й уміти віднаходити спокій. Немов сидиш на березі липневого моря із заплющеними очима, але з відкритим серцем. Коли ти зустрінеш і пізнаєш себе, то зустрінеш і пізнаєш того, з ким захочеться заспівати улюблених пісень і заварити не одне горнятко кави».
Книга складається з коротких листів люблячої бабусі до своєї онуки. Кожен лист – це маленька історія, сповнена щирістю та бажанням поділитись частинкою добра.
Книга про помилки, розчарування й зраду, але при цьому – про шалене кохання, ніжність та доброту. Й останніх – завжди більше!

 

Геррітсен, Т.
Грішна

Геррітсен, Т. Грішна [Текст] : роман/ Т.Геррітсен. – Харків : Кн. клуб “Клуб сімейн. дозвілля”, 2019. – 336 с. – ISBN 617-12-6847-0 : 129.90 грн.

Бостон приголомшує жахлива звістка: у місцевому монастирі жорстоко вбито молоду послушницю. А незабаром стається ще одне вбивство: у закинутому ресторані знайдено понівечене тіло невідомої жінки. Здається, що ці два злочини аж ніяк не пов’язані між собою. Детектив Ріццолі та судмедекспертка Айлз починають складне розслідування. Крок за кроком вони заглиблюються в минуле жертв. Незабаром вони дізнаються, що у священних стінах монастиря коїлося таке, про що черниці воліли б мовчати. Спокуси та страшні секрети, таємниці індійського селища Бара, моторошні події минулого… І тепер прийшов час спокути…

 

 

 

Матвієнко, К. Відлуння у брамі

Матвієнко, К. Відлуння у брамі [Текст] : [фантаст. роман] / К. Матвієнко. – Київ : Наш формат, 2013. – 232 с. – ISBN 966-97344-1-9.

Події цього густопригодницького фантастичного роману переважно розгортаються у сьогоденні на Подніпров’ї. Головний герой – Олег – раптово мусить змінити звичний спосіб життя «парубка за викликом». Через підступність однієї з клієнток він опиняється у вирі подій, які приводять його до потаємних місць Хортиці, Кам’яної могили, селища Таромське у Дніпропетровську, Трахтемирова. А ще – на планету-двійника Землі, яка завше схована від нас за Сонцем. Олегові разом із побратимами доводиться протидіяти зазіханням на Україну самодержця сусідньої Федерації, його лейб-олігарха, а також боротися із небезпечними намірами вченого-дослідника, який розробив технологію підкорення людської свідомості. З далекої «соняшної Каліфорнійщини» за подіями в Україні стежить знаменитий «Хазяїн». На шпальтах роману читач також зустріне безпритульних підлітків, політологів-терористів, агента паранормального відділу ЦРУ, прокурорку на пенсії та інших несподіваних персонажів.

 

Талан, С. Матусин оберіг

Талан, С. Матусин оберіг [Текст] : роман / С. Талан. – Харків : Кн. клуб “Клуб сімейн. дозвілля”, 2019. – 288 с. – ISBN 617-12-4991-2.

Олеся рано стала сиротою. Листи — ось і все, що лишилося їй від мами. Дівчинка живе лише цими листами. Тільки вони і подруга Карина допомагають Олесі пережити труднощі: пияцтво батька, жорстокість мачухи, ненависть зведеного брата. Одного разу Олеся приїздить із Кариною до Сєвєродонецька і там зустрічає Ігоря. Два серця єднаються в танці кохання. Але настає буремний 2014 рік, Ігор йде добровольцем в АТО… Чи зустрінуться закохані знову? Доля наготувала їм випробування часом та відстанню. Та справжнє кохання здатне подолати все…

Немирована, І. Неспокій [Текст] / І. Немирована. – Львів : Піраміда, 2019. – 236 с. – ISBN 966-441-589-4.( Коронація слова 2016, спецвідзнака “кращий твір про кохання (уточнити)

 

 

 

Відлюдок: Історія виживання на селі

Ручка, О. Відлюдок: Історія виживання на селі [Текст] : повість / О. Ручка. – Львів : Каменяр, 2019. – 166 с. – ISBN 966-607-499-9.

Нова повість сучасного українського прозаїка зі Львова при поверховому ознайомленні, можливо, видасться екологічною: в основі її сюжету боротьба за збереження навколишньої природи в якомусь «літературному» населеному пункті. Однак при вдумливому прочитанні твору читач зрозуміє, що перед ним глибоко психологічний твір з рельєфно описаними дійовими особами, притаманними нашому часові. Автор у новому творі не відмовився від свого гумористичного, а то місцями і саркастичного стилю, завдяки чому він і притягує читача.

 

 

 

Кідрук, М. Жорстоке небо

Кідрук, М. Жорстоке небо [Текст] : роман / М. Кідрук. – Харків : Кн. клуб “Клуб сімейн. дозвілля”, 2018. – 608 с.

В паризькому аеропорту сталася жахлива катастрофа. Літак, що впав, був розроблений і зібраний в Україні. Дочка авіаконструктора намагається розібратися в причинах аварії. Вона будь-що намагається дізнатися правду, незважаючи на те, до яких наслідків це може призвести.

 

 

 

 

 

Кідрук, М.
Заради майбутнього

Кідрук, М. Заради майбутнього [Текст] : оповідання / М. Кідрук. – Харків : Кн. клуб “Клуб сімейн. дозвілля”, 2019. – 304 с.

Перелік оповідань, що ввійшли до книги: • Р61 • Знову і знову • Трансфер • Я полечу! • Сюрприз • Моя література • Ельвіра • Нічиї діти • ДНК. Історія сьома • Заради майбутнього.

 

 

 

 

 

Турянський, О. В.
Син землі

Турянський, О. В. Син землі [Текст] : роман / О. В. Турянський. – Київ : Знання, 2020. – 303 с. – (Скарби).
Роман “Син землі” — останній твір майстра емоційно насиченої прози Осипа Турянського (1880—1933). Письменник по-своєму інтерпретує вічну тему кохання, створивши красиву казку про чисту й високу любов, що окрилює та просвітлює душу. Через романтичну сюжетну лінію твору, пов’язану зі стосунками сина галицького селянина, гімназиста Івана Куценка та онуки місцевого графа Олени Воронської, письменник утверджує думку про необхідність духовного зцілення любов’ю, первинною чистотою та про моральне вдосконалення людини.