ХУДОЖНЯ ПРОЗА

Арчер, Д.
Хто не ризикує [Текст] : роман : серія “Детектив Ворвік” / Д. Арчер ; [пер. з англ. О. Крикової]. — Харків : Фоліо, 2020. — 266 с. — (Бест).

Анотація:

Джеффрі Арчер (нар. 1940 р.) — постать досить неоднозначна. Англійський політик з оксфордською освітою, який кілька разів полишав політичну арену через скандали, благодійник, лорд, котрий потрапив до в’язниці за лжесвідоцтво та перешкоду в здійсненні правосуддя, людина, яка почала писати книжки, щоб хоч якось виправити своє матеріальне становище. Уже перший його роман став у США бестселером і дав авторові змогу розплатитися з боргами. Й Арчер так захопився письменництвом, що створив понад 20 книжок.

Романом «Хто не ризикує» (2019) Джеффрі Арчер відкриває нову серію про детектива Вільяма Ворвіка, героя романів Гаррі Кліфтона із «Хроніки Кліфтона», протягом якої він пройде складний шлях від звичайного констеб­ля до комісара поліції. Події в романі розпочинаються, коли Вільям закінчує університет та, на превелике невдоволення свого батька, провідного адвоката з кримінальних справ, вирішує приєднатися до Міської поліції Лондона, а не бути його учнем у суді, маючи гарні перспективи стати в майбутньому успішним адвокатом. Проте Вільям, на відміну від свого батька, прагне не захищати багатих лиходіїв, а ловити і запроторювати їх за ґрати, тож він таки наполягає на своєму й отримує кінець кінцем таку бажану роботу в поліції — хоч і з невеликою зарплатнею, але з великим ризиком для життя. Та чи вдасться Вільяму Ворвіку стати гарним поліцейським і хто допоможе йому в цьому, читайте в новому романі Дж. Арчера «Хто не ризикує».

 

Арчер, Д.
Надійно прихована таємниця [Текст] : роман : серія “Хроніки Кліфтона”. Кн. 3 / Д. Арчер ; [пер. з англ. Є. М. Тарнавського]. — Харків : Фоліо, 2020. — 346 с. — (Бест).

Анотація:

«Надійно прихована таємниця» (2013) — третя книга серії «Хроніки Кліфтона» (перша — «Лише час підкаже», друга — «Гріхи батьків») — охоп­лює події 1945-1957 років. Після того як спадкоємцем титулу й усіх спадків було оголошено Джайлза Беррінґтона, Гаррі Кліфтон нарешті одружився з його сестрою Еммою. Він став відомим письменником, а його найближчий приятель Джайлз обрав політичну кар’єру. Син Гаррі та Емми Себастьян отримав стипендію Кембриджського університету, проте розпочати навчання у цьому престижному навчальному закладі так і не встиг — цьому зарадили вельми трагічні обставини… Продовження історії Гаррі Кліфтона читайте в романі «Обережно зі своїми бажаннями».

 

 

Вінман, С.
Рік Марвелос Вейз : роман / С. Вінман; пер. з англ. О. Негребецький. — Київ : Рідна мова, 2020. — 320 с. — (Таке життя).

Анотація:

Це неспішна історія про те, який тісний цей світ, якими близькими можуть стати зовсім різні люди, і як мало насправді потрібно їм, щоб підтримати одне одного і вижити. Він — той, що по крихтам мусить збирати своє життя після війни, з усіма її жахіттями і страхами. Він — Дрейк. Вона — літня жінка, чи то відьма, чи то ясновидиця, але вона точно знала, що він до неї прийде, і що вони потрібні одне одному. Вона — Марвелос. Розмови, спогади та мрії, сповнені запахом морського вітру і свіжого хліба, перенесуть читача у світ, де магія переплітається з реальністю. Що тут правда, а що вигадка — вирішувати вам. «Рік Марвелос Вейз» — дивовижна сповідь про життя, любов, красу і силу розказаних історій.

 

Кінг, С.
Коли впаде темрява [Текст] : збірка / С. Кінг ; [пер. з англ. і комент. О. Красюка]. — Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2020. — 432 с.

Анотація:

Цілком можливо, що, прочитавши оповідання Великого і Страшного Стівена Кінга, ви почнете рахувати предмети довкола себе, аби почуватися в безпеці, з підозрою поглядати на великі замкнені будинки або нервуватися через телефонні дзвінки. Проте ніщо не зможе вам завадити насолоджуватись майстерністю письменника. Стівен Кінг дивує, шокує та захоплює проникненням у найглибші закутки людської свідомості й потойбічні світи.

 

Кейн, Д. -М.
Листоноша завжди дзвонить двічі [Текст] : роман / Д.-М. Кейн; пер. з англ. А. Євса. — Київ : Рідна мова, 2020. — 128 с. — (Культовий роман).

Анотація:

Якою буває любов? Ніжною і жорстокою, безслідною і фатальною, духовною і тілесною. А яка любов у Френка й Кори? Вони вбили людину — заради кохання, чи будучи злочинцями за своєю природою? Їхні стосунки — це вогонь, жага, кров і зрада…

Кожен читач матиме свою думку про героїв Джеймса М. Кейна, та ніхто не залишиться байдужим до Френка і Кори. Динамічний сюжет, влучні метафори і яскраві образи — усе в цьому романі інтригує й захоплює!

 

 

Кутзее, Д. -М.
Безчестя [Текст] : [роман] / Д.-М. Кутзее ; [пер. з англ. Є. Даскал]. — Харків :Клуб Сімейного Дозвілля, 2017. — 224 с.

Анотація:

Професор Девід Лур’є не справляє враження на студентів, мало цікавих до англійської літератури ХІХ століття. У свої п’ятдесят два він уже двічі розлучений, однак не втрачає інтересу до жінок і шукає можливості задовольнити інтимні потреби. Рідко буває семестр, коли він не закохується в котрусь зі студенток. Проте інтрижка з Мелані Ісаакс вибиває його з усталеного ритму й веде до незворотних змін. Професор переїжджає до доньки в село, де й починається новий, надто складний етап у його житті…

 

 

Кіз, Д.
Таємнича історія Біллі Міллігана [Текст] : роман / Д. Кіз ; [пер. з англ. О. Стусенко]. — Харків : Кн. клуб “Клуб сімейн. дозвілля”, 2016. — 512 с.

Анотація:

Біллі прокидається і виявляє, що знаходиться в тюремній камері. Йому повідомляють, що він звинувачується у зґвалтуванні і пограбуванні. Біллі вражений: він нічого цього не робив! Останнє, що він пам’ятає, – це як він стоїть на даху будівлі школи і хоче кинутися вниз, тому що не може більше так жити. Йому кажуть, що з тих пір пройшло сім років. Біллі обіймає жах: у нього знову вкрали шматок життя! Його запитують: що значить “вкрали шматок життя”? І чому “знову”? Виходить, таке трапляється з ним не вперше? Але Біллі не може відповісти, тому що Біллі пішов… Перу Деніела Кіза належить також один з культових творів кінця XX століття – роман “Квіти для Елджернона”, що став знаковим явищем у багатьох країнах.

 

 

 

Мойєс, Д.
На крилах мрії [Текст] : роман / Д. Мойєс ; [пер. з англ. Д. Петрушенко]. — Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2020. — 512 с.

Анотація:

Наташа Маколей — успішна адвокатка. Щодня вона захищає права дітей, але у її власному житті — суцільна плутанина. Дивні стосунки з колишнім чоловіком та невизначені — з теперішнім другом, проблеми на роботі… Як дати лад цьому всьому? Сара — онука талановитого вершника Анрі Лашапеля. Дідусь вклав у неї всі свої знання, що стосувалися коней та майстерності верхової їзди. Він бачив в онуці здійснення власної мрії. Проте зараз Сара залишилася сам на сам із викликами дорослого світу… Здається, для цього не було жодних передумов і все сталося зовсім випадково, та у непростий період життя кожної з героїнь їхні долі перетинаються. Доросла жінка та дівчинка-підліток — вони зустрілися, щоб врятувати одна одну…

 

 

Мойєс, Д.
Срібна затока [Текст] : роман / Д. Мойєс ; [пер. з англ. Д. Петрушенко, Ю. Підгорної]. — Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2020. — 432 с.

Анотація:

У цьому тихому австралійському містечку Ліза мріяла зцілити душу. Відпустити минуле, віднайти себе. Подалі від галасу та людей. Треба ж було з’явитися цьому самовпевненому Майкові Дормеру і порушити спокій! Англієць із манерами джентльмена, красень, ідеальний чоловік, він хоче розбудувати з приморського містечка фешенебельний курорт. І тим самим знищити все, що є найдорожчим для Лізи. Майк і гадки не мав, що на шляху його бізнесу стане тендітна жінка. Вона захищатиме Срібну затоку до останнього. Та після однієї зустрічі Майк зрозуміє, що насправді йому потрібна не затока, а серце тієї, яка заприсяглася більше ніколи не кохати…

 

Ґарленд, А.
Пляж [Текст] : [роман] / А. Ґарленд ; пер. з англ. О. Сандига. — Київ : Рідна мова, 2020. — 416 с. — (Культовий роман).

Анотація:

В одному дешевому готелі Таїланду молодий мандрівник Річард від сусіда отримує намальовану мапу таємничого острова з напівлегендарним Пляжем. Дивний сусід раптом вкорочує собі віку, а Річард разом з парою випадкових попутників-французів вирушає на пошуки Пляжу.

Після карколомних пригод вони таки потрапляють в цей рай первозданної природи, який вже уподобала групка людей, що свідомо відмовилися від цивілізації.

Що приховує омріяний рай?

Чому Річарду таки доведеться зіткнутися з байдужістю і зрадою, кров’ю і смертю?..

«Пляж» — захоплива антиутопія визнаного майстра слова.

 

 

Веа, Р.
Поворот ключа [Текст] : роман / Р. Веа ; пер. з англ. О. Дятел. — Київ : Рідна мова, 2020. — 384 с. — (Психологічний детектив).

Анотація:

Ровен Кейн випадково натрапляє на вакансію — сім’ї з чотирма дітьми потрібна досвідчена нянька — і надсилає резюме. Отримавши роботу, жінка вражена розкішшю, в якій живе родина Елінкортів. «Розумний будинок», вражаючі панорами Шотландії, щаслива сім’я… Все здається надто бездоганним, щоб бути правдою. І вже наступного дня Ровен потрапляє у справжній кошмар — жахіття, що не піддається логічним поясненням і закінчиться смертю дитини. Пишучи своєму адвокату з тюрми, Ровен розплутує химерні події, що привели її до в’язниці. Жінка визнає, що помилялася, зізнається в брехні й розкриває всі свої таємниці, але переконує — вона не вбивала. Вона не винна. Принаймні, не в убивстві. А це означає, що винний на волі… «Поворот ключа», неперевершений психологічний детектив від Рут Веа — Агати Крісті нашого часу, триматиме читача в напрузі аж до останньої сторінки!

 

 

Барнс, Д.
Предчувствие конца [Текст] : [роман] / Д. Барнс. — Москва : Иностранка : Азбука-Аттикус, 2017. — 224 с. — (Большой роман).

Анотація:

В класс элитной школы, где учатся Тони Уэбстер и его друзья Колин и Алекс, приходит новенький — Адриан Финн. Неразлучная троица быстро становится четверкой, но Адриан держится наособицу: «Мы вечно прикалывались и очень редко говорили всерьез. А наш новый одноклассник вечно говорил всерьез и очень редко прикалывался». После школы четверо клянутся в вечной дружбе — и надолго расходятся в разные стороны; виной тому романтические переживания и взрослые заботы, неожиданная трагедия и желание поскорее выбросить ее из головы… И вот постаревший на сорок лет Тони получает неожиданное письмо от адвоката и, начиная раскручивать хитросплетенный клубок причин и следствий, понимает, что прошлое, казавшееся таким простым и ясным, таит немало шокирующих сюрпризов…

 

 

Ішігуро, Кадзуо.
Не відпускай мене [Текст] : [роман] / К. Ішігуро. — Львів : Вид-во Старого Лева, 2017. — 336 с.

Анотація:

Кадзуо Ішіґуро – британський письменник японського походження, сценарист, лауреат Букерівської премії. Його книжка «Не відпускай мене» — пронизлива історія, яка по праву входить у перелік найкращих англійських творів усіх часів. Це роман з елементами наукової фантастики та антиутопії, розповідь про пошук відповідей, любов, дружбу, пам’ять, надію і безвихідь. Кеті, головна героїня книжки, намагається зрозуміти та прийняти своє дитинство і юність у привілейованій школі-інтернаті Гейлшем та поза нею, свою інакшість від людей та обране для самої Кеті та її найближчих друзів призначення бути донором. Це довга дорога зі спогадів, відчуттів, одкровень, які поволі вибудовують для героїв нову картину світу. «Не відпускай мене» у перекладі Софії Андрухович — перша книжка Кадзуо Ішіґуро, видана українською мовою. Оформили видання Назар Гайдучик та Оксана Йориш, роботи яких наче споп-кадри з намальованого кіно додали тонкій емоційній напрузі тексту ще й гри світлотіней та динамічних акцентів.

 

 

Ішігуро, Кадзуо.
Похований велетень [Текст] : роман / К. Ішігуро ; з англ. пер. Т. Савчинська ; худож. О. Йориш. — Львів : Вид-во Старого Лева, 2018. — 376 с.

Анотація:

Вишуканий роман сучасного британського письменника японського походження Кадзуо Ішіґуро «Похований велетень» занурює читача в напівміфічну атмосферу й історію раннього Середньовіччя. Чого шукати людині: правди чи омани, забутого минулого чи самотнього майбутнього, облудного примирення чи кривавої помсти-війни, різкої об’єктивності чи ворожбитської ілюзії? Ці питання поступово та повільно виклубочуються зі сторінок роману, а відповіді на них, перегорнувши останню сторінку, мусить мужньо дати сам собі кожен окремий читач. Відповіді болючі, як пориви вітру серед високих скель, і солодкі, як теплий погляд найближчої людини після завершення всіх слів…

Події роману розгортаються в Середньовічній Англії, у часи після правління короля Артура. Між саксами та британцями нарешті запанував мир. Подружжя похилого віку — Аксель та Беатрис — відправляється в сусіднє село відвідати сина, якого дуже давно не бачили. Через магічний туман, який наслала на їхнє поселення дракониха, вони майже нічого не пам’ятають про сина і про своє минуле взагалі. Вирушаючи в мандри, подружня пара має подолати на своєму шляху чимало перешкод. До їхньої подорожі долучаються лицар сер Гавейн (племінник короля Артура), саксонський воїн Вістан та сирота Едвін. Згодом до Акселя та Беатрис починають потрохи повертатися спогади, і виявляється, що все було не так безхмарно, як їм здавалося. І тоді знову в пам’яті зринають образи і зрада. Наприкінці на пару чекає перевірка, чи дійсно їхнє кохання справжнє і чи заслуговують вони прожити решту життя разом на острові, де знаходять спокій щасливі пари. Треба лише відповісти на кілька питань човняра, що переправляє на той омріяний острів.

 

Робертс, Г. -Д.
Тень горы [Текст] : роман / Г. -Д. Робертс ; [пер. с англ. В. Дорогокупли, А. Питчер, Л. Высоцкого]. — Санкт-Петербург : Азбука : Азбука-Аттикус, 2016. — 832 с. — (The Big Book). — 100.00 грн.

Анотація:

Вторая часть нашумевшего приключенческого романа, одного из самых популярных произведений начала XXI века, которое разошлось по миру тиражом в более 4 млн экземпляров. Так же, как и раньше, главным героем в ней выступает Лин. Его активная, часто уголовная и практически всегда безалаберная жизнь продолжается. Текст по-прежнему трудно привязать к конкретному литературному стилю.

Итак, прошло два года с тех пор, как Лин потерял двух самых близких ему людей: Кадербхая — главаря мафии, погибшего в афганских горах, и Карлу — загадочную, вожделенную красавицу, вышедшую замуж за бомбейского медиамагната. Теперь Лину предстоит выполнить последнее поручение, данное ему Кадербхаем, завоевать доверие живущего на горе мудреца, сберечь голову в неудержимо разгорающемся конфликте новых главарей мафии, но главное — обрести любовь и веру.

 

 

Джиан, Ф.
Трения [Текст] : роман / Ф. Джиан ; пер. с фр. М. Аннинской. — Москва : Иностранка, 2007. — 224 с. — (The Best of Иностранка).

Анотація:

“Трения” – стилизованная под семейный роман жестокая жизненная история, где герой, этакий современный Зорро или Робин Гуд, увязнув в запутанных связях и отношениях, разрываясь между любимыми женщинами и пытаясь сладить с семейными демонами, ищет – и находит – нетривиальные решения. Сам джиановский текст при этом напоминает верхушку айсберга: трагические причины конфликтов и их эмоциональные следствия скрыты в глубинах авторского воображения. Тайны участников драмы намечены лишь тонкими штрихами, за которыми читателю предлагается угадать истину.

 

 

 

Гаррісон, Г.
Народження Сталевого Щура [Текст] : роман / Г. Гаррісон. — Харків : Кн. клуб “Клуб сімейн. дозвілля”, 2020. — 288 с.

Анотація:

Грандмайстер премії Неб’юл за особливі заслуги в галузі наукової фантастики. З дитинства Джеймс Болівар Ді Гріз розумів, що відрізняється від інших. Йому нудно жити на провінційній планеті та вирощувати свинобразів. Далекий космос та великі гроші — ось що вабить його. Почавши тренуватися на крадіжках цукерок в магазинах, він розробляє все нові й нові способи пограбування банків. Але щоб йти далі, йому потрібно знайти справжнього наставника. Для цього хлопець вирушає… у тюрму. Дурний план скажете ви? І будете праві! Але скоро вся галактика дізнається про невловимого крадія на прізвисько Сталевий Щур!

 

 

Гаррісон, Г.
Сталевий Щур іде до армії [Текст] : роман / Г. Гаррісон. — Харків : Кн. клуб “Клуб сімейн. дозвілля”, 2020. — 320 с.

Анотація:

Джим ді Ґріз, він же Сталевий Щур, бачив та пережив чимало: рабство на чужій планеті, втрату товариша та наставника. Втім, Сталевий Щур не чекав, що перед ним замаячить перспектива армії. Кілька невдалих спроб ухилитися від призову, втеча, фальшиві документи і — вуаля — «you’re in the army now». Халепа? Аж ніяк. Тепер Джим має шанс повернути генералові Зеннору всі борги. Цей галактичний злочинець повинен відповісти за смерть наставника Джима. Проте Зеннор готує хитрий і ниций план: захоплення планети Хоєцький та винищення всіх незгодних. І Сталевий Щур тут не зарадить. Бо він у армії. Але в якій саме?.. Часом не в тій, яка може рушити проти власного командира?

 

 

Мейл, П.
Рік у Провансі [Текст] / П. Мейл ; [пер. з англ. О. Гладкого]. — Харків : Vivat, 2020. — 256 с. — (Дозвілля).

Анотація:

Дотепна та відверта розповідь Пітера Мейла — це наснажлива пригода й захоплива мандрівка Провансом для кожного читача. У товаристві любої дружини, а також з двома великими собаками автор книжки здійснив свою найзаповітнішу мрію переїхав з галасливого великого міста в мальовниче село на півдні Франції, у старовинний прованський будинок. Вони поволі пізнають особливості тутешнього життя від традиційної кухні й місцевого французького діалекту до унікальної манери спілкування провансальців, адже сусіди повсякчас допомагають, розважають, плутають і не перестають дивувати британську родину. Книжка легко перенесе читача в казкову атмосферу Провансу — з його простими земними насолодами та незвичним ритмом життя, у якому визначальними є примхи природи, а не сюрпризи шалених буднів, як у мегаполісах.

 

 

Сафон, К. -Р.
Тінь вітру [Текст] : [роман] : Цикл “Цвинтар забутих книжок”. Кн. 1 / К. -Р. Сафон. — Харків : Кн. клуб “Клуб семейн. досуга”, 2017. — 576 с.

Анотація:

Барселона, 1945 рік. Місто поступово оговтується після війни разом з його втомленими мешканцями. Серед них — Даніель, син продавця книг. Одного разу його батько показує йому загадкове місце під назвою «Цвинтар забутих книжок», де хлопець знаходить видання Джуліана Каракса. Але спроби відшукати інші книжки автора закінчуються безрезультатно — здається, ніби хтось цілеспрямовано знищує все, що написав цей письменник. Намагаючись віднайти істину, Даніель потрапляє у вир фантазій та пристрастей, любовних інтриг та військових драм. Так на перший погляд звичайна книжка назавжди змінила життя молодої людини…

«Тінь вітру» — міжнародний бестселер від видатного сучасного іспанського письменника, чиї твори перекладені на п’ятдесят мов у всьому світі.

 

Гончарова, М. Б.
Там, де ми живемо [Текст] : буковинські оповідання / М. Б. Гончарова; [пер. з рос. О. О. Драчковської]. — Харків : Фоліо, 2016. — 250 с. — (Українська жіноча проза).

Анотація:

Маріанна Гончарова — автор цілковито своєрідний. Історії, які вона розповідає, вихоплені з повітря, з подвір’я, з поля, з маленького провінційного містечка — з усіма нісенітницями, випадковостями і неймовірною чарівністю. Її герої — прості люди, навіть їхніх імен не запам’ятаєш, але ніколи не забудеш ці живі образи, хоч би хто то не був: інтелігентний і трошки заляканий дантист чи закохана в шляхетного хлопця красуня панночка, веселі відчайдушні цигани чи дивакуваті, але щирі весільні музики чи відважні безкомпромісні прикордонники. Письменниця з гумором й іронією розповідає про буденне життя своєї родини і знайомих (зокрема, й знайомих звірів і птахів), свого міста та свого рiдного краю. Світ Маріанни Гончарової — це світ, в якому відбуваються яскраві добрі чудеса і де будь-яка істота — не важливо, людина це чи, скажімо, птах, завжди може знайти собі справжнього друга. І навіть любов. А отже, стати щасливою…

 

Вільде, І. (Макогон-Полотнюк Д.Д.).
Твори; Таємнича пара [Текст] : Мала проза та публіцистика / І. Вільде. — Львів : Каменяр, 2019. — 241 с. — (Спадщина).

Анотація:

До книги увійшли ранні та маловідомі художні твори та публіцистика видатної української письменниці Ірини Вільде (1907-1982), опубліковані у довоєнній періодиці Львова, Чернівців, Коломиї

 

Вдовиченко, Г.
Купальниця [Текст] : роман / Г. Вдовиченко. — 2-е вид. — Харків : Кн. клуб “Клуб сімейн. дозвілля”, 2015. — 240 с. — (Коронація слова).

Анотація:

У напіввимерлому військовому містечку жили собі брат Роберт і сестра Кароліна. Ворожка напророкувала, що хтось із них стане щасливим, а хтось – знаменитим. Усі чомусь були переконані, що дівчині дістане від життя і звичайнісінького жіночого щастя. Тож Роберт першим подався підкорювати столицю. Кароліні ж, яка теж не всиділа вдома, доведеться запакувати не один подарунок у київському супермаркеті, перш ніж розпакує свій – від долі…

 

 

Генкс, Т.
Історії, наклацані на друкарській машинці [Текст] : [оповідання] / Т. Генкс ; з англ. пер. Н. Агаджанян. — Львів : Вид-во Старого Лева, 2018. — 440 с.

Анотація:

Том Генкс — зірковий голлівудський актор, володар двох «Оскарів», а віднедавна ще й чудовий письменник. Збірка «Історії, наклацані на друкарській машинці» складається з сімнадцяти оповідань, які відкривають читачеві різну Америку і різну американськість. Якісь оповідання змусять реготати до сліз, якісь розчулять і здивують. Герої Генкса вирушають на Місяць у саморобній ракеті, насолоджуються славою у Парижі під час промотуру блокбастера, намагаються втілити мрії у Нью-Йорку, грають у боулінг і займаються серфінгом. З 70-х років минулого століття Том Генкс колекціонує друкарські машинки (у колекції актора уже понад сотня вінтажних машинок), тож у кожному з оповідань є цікаві епізоди, пов’язані з ними. Генксовому стилю притаманні кінематографічність, вишукана простота, влучність метафор та увага до деталей. Його акторську гру цінують за чесність та чуттєвість, ці риси Том Генкс привносить і в свої художні твори.

 

Говоруха, И.
Хамсин [Текст] : [роман] / И. Говоруха. — Киев : Саммит-Книга, 2018. — 336 с. — (Отпечатки).

Анотація:

Роман «Хамсин» – моє найбільше одкровення і мій найчесніший виворіт. Чернетка була написана ще 2013 року й терпляче чекала на свій час. На момент, коли деякі епізоди, окреслені приблизно, не знайдуть правдиві півтони. У більшості глав відбитки розмов зняті точно до ком і інтонацій. Одна з героїнь носить мій розмір сукні й каблуку, а під серцем – мою дитину. Один із героїв живе в Пітері, другий – ділить зі мною дах, їжу, ліжко. На кожному кроці – містика, і часом незрозуміло – де сон, а де дійсність. Внутрішні голоси виходять на передній план і стають повноцінними учасниками подій. Минуле вривається в сьогодення, щоб виправити помилки майбутнього. Майбутнє кожен з нас пише вже зараз.

 

 

Говоруха, И.
Вокализ №3 [Текст] / И. Говоруха. — Киев : Саммит-Книга, 2017. — 336 с. — (Отпечатки).

Анотація:

Любовь под силу далеко не каждому. Ее философия, законы и содержание открываются не с первого раза. Ее глубину и высоту нереально измерить шпагатом, локтем, метром и аршином. Мудрость невозможно осилить без академического словаря, а историю – без Евангелия и Книги мертвых. Она не поддается логике. Не имеет общих пропорций, правил и лекал. Ее свобода выходит за рамки разума, а разум требует абсолютной свободы.

 

Говоруха, И.
Зависимые от жизни [Текст]. Кн. 2 : Отпечатки / И. Говоруха. — Киев : Саммит-Книга, 2016. — 296 с. — (Отпечатки).

Анотація:

Ця історія не має ні початку, ні кінця, як і саме життя. Її герої залежні один від одного, спалахів любові і уколів ревнощів. Вони підвладні впливу сонячного затемнення і капризам погоди. Перебіг їхнього життя визначає місячний календар і прогноз астролога. Вибираючи одяг, слідують моді. Приймаючи рішення, думають про те, як подивляться на це інші. Обумовленості міцними нитками згортаються в заплутаний клубок і поглинають людей, часом знищуючи їх як особистість. Вибратися з цього кокона неймовірно важко, але головні герої книги знаходять вихід, зберігши своє обличчя, свободу і любов

 

 

Біне, Л.
Голову Гіммлера звуть Гайдріх: HHhH [Текст] : роман / Л. Біне; пер. з фр. О. Леська. — Харків : Vivat, 2018. — 352 с.

Анотація:

За часи Третього Рейха існувала жартівлива приказка – «Голову Гіммлера звуть Гайдріх», або скорочено «HHhH». Райнгард Гайдріх був одним з найстрашніших німців серед наближених до Гітлера. Про нього ходило багато страшних чуток, та правда виявлялась страшнішою. Його називали Білявою Бестією за поєднання канонічної арійської вроди та несамовитої й безжальної жорстокості. Йозеф Габчик та Ян Кубіш — диверсанти. І саме вони мають очолити секретну операцію зі знищення Райнгарда Гайдріха. Для виконання цього завдання, вони прибувають з Лондона до Праги, яка вже почала відчувати на собі холодну сталеву руку найнебезпечнішої людини Третього рейху… Ніщо не має завадити місії. Гайдріх має померти.

Книга— міжнародний бестселер, який відзначили видання «New York Times» та «Financial Times», а також фіналіст премії «National Book Critics Circle Award for Fiction». Це надзвичайна історія про події, що відбувалися під час однієї з найстрашніших війн двадцятого століття. Розмірковуючи над природою героїзму, автор майстерно вплітає в історичну канву долі героїв. Трагічний сюжет, художнє новаторство та захоплива форма оповідання — ось за що «HHhH» став знаковим твором сучасної літератури.

 

 

Беллоу, С.
Дар Гумбольдта [Текст] : [роман] / С. Беллоу ; пер. з англ. І. Карівець. — Львів : Вид-во Старого Лева, 2017. — 720 с.

Анотація:

Бути істинним американцем із характерною усмішкою, яка насправді не виражає жодних емоцій, не помічати зради, коли тобі це зручно, і зраджувати самому, коли так вигідно. Або страждати, дослухаючись до поклику крові, нехтувати власним успіхом, мордуючись роздумами про померлого друга — нестерпного, але талановитого безумця, який, зрештою, на згадку про себе підносить цінний дар. Твір змальовує непростий світоглядний вибір людини, замішаний на коханні та зніяковінні перед парадоксальністю життя, на пам’яті предків та особистісних конфліктах, поєднуючи філософські екзерсиси з трилером, та присмачуючи все це тонкою самоіронією. Роман «Дар Гумбольдта» здобув Пулітцерівську премію, а через рік його автор, відомий американський письменник Сол Беллоу (Соломон Бєлоус) став Нобелівським лауреатом.

 

 

 


Івченко, В.
Детективна агенція “Буря і Натиск” [Текст] / В. Івченко. — Київ : Темпора, 2017. — 560 с.

Анотація:

Якщо ви вже не надто популярний письменник і у вас творча криза, найкращий вихід — знайти на глухому хуторі двох друзів, що відкрили свою детективну агенцію, й приєднатися до них — а раптом пощастить і буде цікаво? Якщо один із цих двох — розумний кабан Вепр Іванович, який невідомо звідки взявся й чомусь уміє розмовляти, а другий — сільський дивак Жорж Іринович, імовірність появи шедевра зростає ще більше. Чи вдасться письменникові вибратися зі всіх глухих кутів і пасток на шляху до слави? А може, варто мріяти не про славу, а бодай про те, щоби лишитися живим?

 

 

Стяжкіна, О.
Мовою Бога [Текст] : [повість] / О. Стяжкіна ; [пер. із рос. К. Сінченко]. — Київ : Дух і Літера, 2016. — 128 с.

Анотація:

«Мовою Бога» − повість, дія якої відбувається потойбіч лінії фронту. Авторка розповідає як люди, які ще вчора могли довіряти одне одному, мати приязні стосунки чи будувати спільне майбутнє, − враз змінюються і стають ворогами в єдиному, але вже такому різному для них місті. Людське в людині зазнає випробувань. Герої Олени Стяжкіної опиняються в обставинах, де змушені робити вибір, ціна якому − життя.

 


Моллой, Е.
Ідеальна мати [Текст] : [психологічний роман] / Е. Моллой ; [пер. з англ. Т. Іванової]. — Харків : Віват, 2020. — 336 с. — (Художня література).

Анотація:

У психологічному романі порушено проблеми сучасного материнства. У центрі уваги — долі жінок, які називають себе «травневими матусями» їхні малюки народилися саме цього місяця. Двічі на тиждень подруги збираються в парку й діляться своїми страхами та радощами. Одного вечора, поки діти перебувають із нянями, товариство зустрічається в місцевому барі, але щось іде не так немовля матері-одиначки Вінні викрадають із будинку. Поліція ставить тривожні запитання, і приватне життя молодої жінки стає принадою для ЗМI.

 


Лі, Г.
Іди, вартового постав [Текст] : [роман] / Г. Лі ; [пер. з англ. Т. Некряч]. — Київ : КМ-БУКС, 2016. — 288 с.

Анотація:

Минуло понад півстоліття після шаленого успіху роману «Вбити пересмішника», коли в архівах видавництва, яке опублікувало начебто єдиний роман Гарпер Лі, відшукався манускрипт «Іди, вартового постав». Ті самі герої, тільки старші на двадцять років, нарешті розкриють таємниці, які так і лишилися за лаштунками «Вбити пересмішника».

Ключові моменти книжки:

• Роман “Іди, вартового постав” зайняв 1 місце у рейтингу найпопулярніших книг 2015 року за версією Amazon.com

• Відомий на весь світ роман Гарпер Лі “Вбити пересмішника” був написаний пізніше, ніж його продовження “Іди, вартового постав”.

• Сенсацією стало те, що роман “Іди, вартового постав” ледь не 60 років чекав на свій час бути надрукованим.