24/01

Питання цифрової грамотності зараз, – це не лише про вміння “працювати з комп’ютером”

Наприкінці січня 2002 р. в нашій бібліотеці почались перші тренінги для користувачів та бібліотекарів з опанування навичок роботи в мережі Інтернет та набуття навичок впевненого користувача ПК.

За цей час “користувач ПК” стало базовою вимогою при прийомі на роботу майже для всіх посад. Більш того, зараз в кишені чи в руках кожного з вас, хто читає це повідомлення є пристрій, якій за потужністю та можливостям має кращі показники ніж ті комп’ютери, на яких ми тоді вчились працювати. То ж питання цифрової грамотності зараз, – це не лише про вміння “працювати з комп’ютером”.

Ці навички потрібні, щоб сплачувати рахунки та відстежувати надходження та витрати, записатися до лікаря та замовити ліки в аптеці за кращою ціною, проголосувати за проєкт участі чи підписати петицію.

Наприкінці січня 2023 року ми розпочали навчання за оновленою програмою, яка спрямована на формування впевнених навичок використання цифрового простору для вирішення життєвих ситуацій. Програма більш гнучка та персоналізована.

Тренерами будуть фахівці відділу роботи з електронними ресурсами, які пройшли сертифікацію за програмами “Веб2.0 для бібліотекарів та користувачів. Нові можливості розвитку професійного середовища”, “Розвиток спроможності бібліотек-Хабів цифрової освіти”, “Жінка-лідерка в цифровому просторі”.

Навчання відбуватиметься асинхронно, та за змішаним типом. Такий формат найбільш підходить в умовах вимкнення світла та зв’язку.

А ви перевіряли рівень своїх цифрових знань? На платформі Дія.Цифрова освіта оберіть Цифрограм та дізнайтесь.

Нагадуємо, що в нашому Хабі цифрової освіти відвідувачам надаються консультації з питань користування онлайн серіалами на платформі Дія. Цифрова освіта.

Запрошуємо всіх охочих завітати до нашого хабу цифрової освіти і безкоштовно пройти навчання.
#lib4uth
#Дія_Цифрова_освіта
#УБА
#cyfra_library
#cyfralib2023