19/02

Як українським бібліотекам зберегти політичний нейтралітет під час війни і залишитися острівцем свободи для всіх? | Катерина Тишкевич

Виступ “Як українським бібліотекам зберегти політичний нейтралітет під час війни і залишитися острівцем свободи для всіх?” Катерини Тишкевич, завідувачки науково-методичного відділу Державної бібліотеки України для юнацтва, на ювілейній 10-тій конференції Do černého , організованій Міською бібліотекою у Празі.

Цьогорічна конференція була присвячена темі “Криза довіри”.

Державна молодіжна бібліотека України та обласні молодіжні бібліотеки України є важливими культурними та освітніми центрами для наших громад. 

Ми зосереджені на популяризації читання та книги, в тому числі через круглі столи та волонтерську діяльність. Наголошуємо на методичних консультаціях шкільних бібліотекарів з акцентом на медіаграмотності.

Звичайно, ми прагнемо зберегти українську культурну спадщину через популяризацію української літератури. 

Бібліотека відіграє важливу роль у просуванні цифрової освіти та цифрової грамотності, особливо для мігрантів, де використовуємо портал Дія, який є онлайн-платформою для спілкування з державою. Пропонуємо інклюзивну та креативну освіту для людей з особливими потребами та  клуби. Співпрацюємо із захисниками України, які діляться своїм досвідом з молоддю. Активно займаємось розповсюдженням українських видань до країн Європи.