СЛАВА УКРАЇНІ! СЛАВА ЗАХИСНИКАМ!

До Дня захисників і захисниць України, який є символом нерозривного зв’язку усіх  поколінь захисників, відділ комплексного обслуговування користувачів підготував виставку «Слава Україні! Слава захисникам!».

Покрова Пресвятої Богородиці для українців завжди було одним із найбільших релігійних свят осені і в українській традиції з давніх часів дуже переплетено з прагненням захисту від ворогів.

У 1999 р. 14 жовтня саме на Покрову Пречистої Богородиці, було вирішено святкувати день, присвячений внеску козаків у розвиток української державності – День українського козацтва.

З 2015 р. свято відзначають і сучасні воїни – День захисника України. У 2021 р. свято перейменоване на «День захисників та захисниць України».

Від цього року у звʼязку з переходом Православної церкви України та Української греко-католицької церкви на Новоюліанський стиль календаря.

День захисників і захисниць перенесено з 14 на 1 жовтня.

Цей день – шанування військових, які зараз захищають нашу країну, наш дім та нашу незалежність.

Вовк, Ірина Олегівна.
Василь Сліпак [Текст] / Ірина Олегівна Вовк. — Харків : Фоліо, 2020. — 122 с. — (Справжні герої).

Докладніше

 

 

 

 

Воїни Дніпра: цінності, мотивації, смисли [Текст] / упоряд. Ірина Рева. — Київ : Український інститут національної пам’яті ; КІС, 2020. — 358 с.

Докладніше

 

 

 

 

 Голос війни [Текст] : історії ветеранів / [ред. та упоряд. Л. Ганжа]. — Київ : Інтерньюз-Україна, 2017. — 223 с.

Докладніше

 

 

 

 

Дві тисячі чотирнадцятий: початок російсько-української війни [Текст] / Роман Кулик, Максим Майоров, Володимир В’ятрович та ін. — Київ : Український інститут національної пам’яті, [2018]. — 41 с.

Докладніше

 

 

 

Добровольчі батальйони [Текст] / К. Гладка, Д. Громаков, В. Миронова та ін. — 2-е вид., переробл. та допов. — Харків : Фоліо, 2017. — 325 с.

Докладніше

 

 

 

 

Зродились ми великої години… ОУН і УПА. Бібліотека “Історичної правди” [Текст] / [уклад. і передмова В. Кіпіані]. — Харків : Vivat, 2019. — 302 с. — (Історія та політика).

Докладніше

 

 

 

 

Мицик, Ю. А
Як козаки Україну боронили [Текст] / Ю. А Мицик, С. М. Плохій. — Київ : Кліо, 2018. — 368 с.

Докладніше

 

 

 

 

Паламарчук, М.
Військово-морська міць та її межі [Текст] / М. Паламарчук. — Київ : Наш формат, 2019. — 200 с.

Докладніше

 

 

 

 

Патриляк, І. К.
Перемога або смерть: український визвольний рух у 1939-1960 рр [Текст] / І. К. Патриляк. — Львів : Часопис, 2012. — 512 с. — (Наш формат історії).

Докладніше

 

 

 

 

Подобна, Євгенія Володимирівна.
Дівчата зрізають коси [Текст] : Книга спогадів : російсько-українська війна / Євгенія Володимирівна Подобна. — 2-е вид., стер. — Київ : Український інститут національної пам’яті ; Люта справа, 2020. — 346 с.

Докладніше

 

 

 

 

Потапенко Олексій. Обірваний політ… [Текст] / [уклад. В. Гедз, Н. Ащенко]. — Київ : Вид. О. Філюк, 2018. — 32 с. — (Пам’ять Нації).

Докладніше

 

 

 

 

Родін, Ігор Вікторович.
Батальйон “Донбас”. Записки добровольця [Текст] / Ігор Вікторович Родін. — Харків : Фоліо, 2020. — 188 с. — (Військові щоденники).

Докладніше

 

 

 

 

Савченко, В.
Дванадцять війн за Україну [Текст] / В. Савченко ; [пер. з рос. А. Сопронюка]. — Київ : Нора-Друк, 2016. — 480 с.

Докладніше

 

 

 

 

У вогняному кільці. Оборона Луганського аеропорту [Текст] / [С. Глотов, А. Глотова, А. Воронова та ін.]. — Київ : Довженко Букс, 2018. — 540 с.

Докладніше

 

 

 

 

УПА та ВіН у боротьбі з тоталітаризмом. 1945- 1947 [Текст] : документи, спогади / [упоряд. Б. Гук]. — Вишгород : ФОП Сергійчук М. І., 2019. — 592 с.

Докладніше