Ганна Шостак

Вся галерея митців →

Ганна Шостак –  студентка п’ятого курсу Інституту мистецтв Київського університету імені Бориса Грінченка.

Ще в шкільні роки відвідувала Студію петриківського розпису при школі № 179 (керівник – Молдавська Олена Семенівна) та Студію образотворчого мистецтва при ЖЕКу (керівник – Плотнікова Тетяна Олександрівна, заслужений архітектор України, керівник гуртка в дитячо-юнацькому клубі “Олімпія” ЦС “Щасливе дитинство”), закінчила Дитячу художню школу № 9 з фаху «Образотворче мистецтво», захистивши диплом з живопису, відвідувала гурток «Бісероплетіння».

Вперше в історії школи здобула І місце на олімпіаді з образотворчого мистецтва  Голосіївського району та ІІІ місце на олімпіаді з образотворчого мистецтва м. Києва.

Брала участь у виставці дипломних робіт випускників київських художніх шкіл,  у виставці художніх робіт у рамках районного конкурсу дитячої творчості «Таланти твої Україно», у Київському дитячому вернісажі на Андріївському узвозі та виставці «Алея талантів» у Голосіївському парку.

Була редактором класної газети «Іменинник» та художником-оформлювачем.

Але ріка життя круто змінила своє русло у 2000 році. Я мусила заробляти на прожиття. Малювання перетворилось на хоббі.

З 2000 року по 2007 рік малювала листівки, конверти, невеликі картини-мальовки, закладки до книг, подарункові речі на старих платівках, дощечках тощо і просто дарувала людям на свята та дні народження, проводила майстеркласи на дому.

У 2007 році мої таланти помітив настоятель церкви Святого Миколая на Аскольдовій могилі отець Ігор Онишкевич та поставив мене помічником катехита (вчителя основ християнської віри) помагати дітям в оволодінні різними художніми матеріалами. Я почала проводити окремі майстеркласи на парафії (при церкві) та на літніх таборах.

У 2010 році офіційно відкрили Студію петриківського розпису на Аскольдовій могилі (малювання).

У грудні 2016 року – січні 2017 року за активної участі команди ВДНГ вела проект «Майстеркласи на ВДНГ для дітей та дорослих» в рамках проекту «Зима на ВДНГ».

У 2017–2018 рр. закінчила І та ІІ курс навчального центру «Матіола» зі спеціальності «Художник петриківського та київського підлакового розпису» як підвищення кваліфікації.

Там само, у 2017 р. склала вступне випробування на другий курс Інституту мистецтв Київського університету імені Бориса Грінченка.

У грудні 2017 р. відкриття Першої персональної виставки робіт з петриківського розпису, що відбулася у виставковій залі Відділу мистецтв Державної бібліотеки України для юнацтва в рамках проекту «Арт-кемп або творчий розвиток особистості».

У 2018–2019 рр. проводила майстеркласи в Центрі психосоціальної реабілітації Національного університету «Києво-Могилянська академія», Дитячій академії «Вундер Чадо» та Дитячому англійському клубі «Халлі Галлі».

У 2020 р. приймала участь в конкурсі творчих робіт «Погляд молоді», який проводився Вищою технічною школою в Катовіце в рамках реалізації Міжнародного наукового проекту «Євроінтеграція в освіті, науці і культурі» та в онлайн-виставці «Кольорова музика Володимира Івасюка», присвяченій 50-річчю створення пісні «Червона рута». Провела виставку обраних робіт учнів Студії петриківського розпису на Аскольдовій могилі (малювання) до 10-річчя Студії (2010–2020 рр.).

На часі друга персональна виставка «Грані творчості: пошук себе».

Посилання:

Студія Петриківського розпису на Аскольдовій Могилі

http://oranta.org/index.php?option=com_content&task=view&id=521&Itemid=00000000027

Студія петриківського розпису на Аскольдовій Могилі

http://oranta.org/index.php?option=com_content&view=article&id=3128:studija-petrykivskogo-rozpysu-na-askoldovi-mogyli&catid=25:parafija-cat&Itemid=00000000027

Прості візерунки петриківського розпису Ганни Шостак

http://creation.4uth.gov.ua/proclamation-place/peters-picture-of-Ganna-Shostak