Виставка друкованих видань відділів обслуговування
7 квітня весь світ святкує Всесвітній день здоров’я, який було започатковано на честь створення, а точніше – прийняття статуту Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) у 1948 році.
Щороку Всесвітній день здоров’я проходить під знаком однієї, важливої для суспільства теми. Цьогорічна тема – «Моє здоров’я, моє право».
Мета святкування — підкреслити важливість здоров’я кожної людини і людства в цілому. У наш час здоров’я — це не відсутність хвороб, а фізична, психологічна, соціальна гармонія людини, її доброзичливе ставлення як до інших людей, так і до навколишнього середовища.
Кетова, Н. В. Актуальні проблеми формування здорового способу життя студентської молоді [Текст] / Н.В. Кетова // Науковий часопис Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова. Серія 15. Науково-педагогічні проблеми фізичної культури (фізична культура і спорт). — 2021. — Вип. 1 (129). — С. 41-44. — Бібліогр. в кінці ст. (5 назв).
Озерна, Дарка. Бути окей: Що важливо знати про психічне здоров’я [Текст] / Дарка Озерна. — Київ : Yakaboo Publishing, 2022. — 256 с. — (Оптимістично про здоров’я).
ISBN 617-7544-52-3
Нам важливо «бути окей». Адже від психічного здоров’я залежить наш фізичний стан, здатність про себе подбати, бути успішними в своїй професії та задоволеність життям загалом. Про психічне здоров’я в Україні досі говорити соромно, думати лячно, звернутися до лікаря дорого – і не відомо навіть, як його знайти.
У книжці «Бути окей: Що важливо знати про психічне здоров’я» ви знайдете не лише базову інформацію про психічне здоров’я із посиланнями на медичні протоколи, а й певну систему орієнтирів. Авторка орієнтується на український контекст: що в нас про що кажуть, які існують стереотипи, які виникають проблеми, що їх спричиняє та які їхні можливі наслідки.
У першій частині зібрана загальна інформація про психічний стан людини, його зв’язок із фізичним станом, а також описані принципи роботи мозку і прояви емоцій. У другій – розглянуто найпоширеніші психічні розлади. Завершується книжка «Бути окей» розглядом історичної травми як чинника, що впливає на колективне психічне здоров’я.
Ґренемаєр, Дітріх Велика книга про здоров’я для усієї родини [Текст] / Д. Ґренемаєр ; [пер. з нім. Р. Матієва, іл. М. Тайсен та ін.]. — Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2019. — 144 с.
ISBN 966-10-5846-9
У книзі відомого німецького професора Дітріха Ґренемаєра у формі бесіди подано цікаву інформацію про будову і функціонування людського тіла, про зміни, що відбуваються в нашому організмі протягом життя, доступно описано складні психофізіологічні процеси.
Автор вибрав доречний мовний стиль, правильний тон бесіди — коректний, відкритий, із м’яким гумором. На запитання малюків відповідає лікар.
Його пояснення є наочним прикладом для батьків, як треба говорити з дітьми про складні питання фізіології людини, виховувати дбайливе ставлення до власного здоров’я, культуру тіла та почуттів.
Видання гарно ілюстроване, містить вікторини, поради та рецепти, за якими діти самотужки можуть приготувати напої, виконати нескладні фізичні вправи.
Озерна, Дарка. Ви це зможете! [Текст] : 7 складових здорового способу життя / Дарка Озерна. — Київ : Yakaboo Publishing, 2020. — 160 с.
ISBN 617-7544-48-6
У книжці «Ви це зможете! 7 складових здорового способу життя» зібрані актуальні рекомендації щодо різноманітних налаштувань важливих аспектів нашого життя: раціону, налагодження ваги і сну, управління стресом, фізичної активності та медичних обстежень. Авторка аргументує кожну тезу, спираючись на сучасні наукові дані, методичні рекомендації та протоколи діагностики й лікування.
Ви навчитеся зважено і свідомо ставитися до власного здоров’я та способу життя, не впадати у крайнощі, не вірити в чарівні таблетки і не вдаватися до суворих обмежень. Ця книжка написана для і про сучасних українців та українок, з глибоким розумінням і емпатією до їхніх щоденних викликів.
Почавши роботу над собою, ви дуже швидко зрозумієте, чого саме потребуєте і як виявити й виправити систематичні помилки. Усе це без жахливих дієт, виснажливих тренувань, смс і реєстрації та не за всі гроші світу.
Добровольська, Р. О. Впровадження музичної терапії у зміст сучасної університетської освіти в Україні [Текст] / Р. О. Добровольська // Вісник Університету імені Альфреда Нобеля. Серія “Педагогіка і психологія”. Педагогічні науки. — 2023. — № 1 (25). — С. 115-122. — Бібліогр. в кінці ст.
Тимкович, Ірина. Грамотність у фізичній культурі здобувачів вищої освіти як чинник їхнього здоров’язбереження [Текст] / Ірина Тимкович, Лариса Цьовх, Сергій Пономарьов // Освіта. Інноватика. Практика. — 2023. — Т. 11, № 5. — С. 82-87. — Бібліогр. в кінці ст. (13 назв).
Ахун’янова, Реґіна. (Реґіна Доктор). Здорове харчування у великому місті [Текст] / Реґіна Ахун’янова ; пер. А. Сіненко. — Київ : BOOKCHEF : Форс Україна, 2020. — 304 с.
ISBN 966-993-226-6
Лікар Регіна — терапевт, нефролог, дієтолог, член Міжнародної асоціації дієтологів ICDA, практикуючий лікар, засновник Школи здоров’я «Regina Doctor». Автор популярного блогу в інстаґрамі про здорове харчування. Завдяки їй тисячі людей відмовилися від надмірного вживання солодкого й змогли повністю змінити харчові звички. У своїй Школі здоров’я разом із командою фахівців Регіна займається питаннями зменшення маси тіла, дієтологією, дитячим харчуванням, супроводом вагітності й післяпологовим відновленням.
Еспрі, Дейв. Змінюючи правила гри. Як лідери, новатори та візіонери перемагають у житті [Текст] / Дейв Еспрі. — Харків : Віват, 2021. — 384 с. — (Саморозвиток).
ISBN 966-982-304-5
Прагнучи щось змінити у власному житті, ви можете дотримуватися перевіреного шляху та наслідувати стандартні приклади. Натомість автор цієї книжки пропонує орієнтуватися на тих, хто змінює правила гри, іде всупереч звичним методам та сміливо ризикує. Він опитав понад 450 людей, які змінили світ завдяки своїм відкриттям: науковців, що здійснили проривні дослідження, психологів, митців, бізнес-лідерів. Ці новатори й вам допоможуть бути у виграші: вони порадять, як позбутися страхів, перестати зациклюватися на негативному досвіді, мати здоровіший сон, вийти за межі шаблонів мислення, і запропонують ще безліч перевірених способів щодо того, як поліпшити самопочуття та продуктивність.
Ksybueno Інтервальне Голодування: звільни своє тіло [Текст] / Ksybueno. — Київ : МНГ, 2023. — 376 c.
ISBN 617-8285-06-7
Книга, яка відкриє секрети здоров’я і довголіття за допомогою інтервального голодування. Місія даної книги — допомогти людям змінити своє життя на краще. Вона призначена надати цінну інформацію та інструменти для досягнення оптимальної фізичної форми, покращення здоров’я та загального самопочуття.
В КНИЗІ НА ВАС ЧЕКАЄ:
✓ Детальний розгляд інтервального голодування та його переваги для здоров’я та фізичної форми;
✓ Практичні поради, які допоможуть вам насолоджуватися життям і зберігати гармонію зі своїм тілом;
✓ Огляд впливу звичних продуктів на ваш організм та поради щодо здорового харчування;
✓ Вдячні історії успішного схуднення, які надихнуть вас на досягнення своїх цілей;
✓ Підходи та стратегії для досягнення та підтримання бажаної фізичної форми без жорстких обмежень;
✓ Практичні поради для створення здорового способу життя, який допоможе насолоджуватися кожним днем.
Озерна, Дарка. Книжка для дорослих: Як старшати, але не старіти [Текст] / Дарка Озерна. — Київ : Yakaboo Pablishing, 2021. — 304 с.
ISBN 617-7544-62-2
Реалістично про старшання у новій книзі Дарки Озерної “Книжка для дорослих. Як старшати, але не старіти”, яка стала третьою у серії “Оптимістично про здоров’я”.
Власне, в нашому інформаційному просторі життя всіх людей, старших навіть за 35 років, малопомітне. Чим живуть “дорослі”? А це правда, що старші люди всі хворі, занудні, несучасні, не хочуть сексу і не подобаються собі в дзеркалі?.. Ні, неправда. Давно на часі переглянути ставлення до віку, старіння, старшання, хронічних хвороб. При чому не просто “взяти і перестати хворіти”, а збагнути, що з нами відбувається, які є ризики та можливості в кожного віку, та продовжити старшати, та не старіти.
“Книжка для дорослих. Як старшати, але не старіти” в цьому допоможе. В ній йде мова про чинники, що сповільнюють чи прискорюють старіння, про запобігання серцево-судинним хворобам та раку, життя з діабетом та хворобами легень й кишківника, піклування про тіло від очей до кісток, психічний добробут, загальні та специфічні поради з харчування, про менопаузу, ерекцію, секс, й те, як жити довго і щасливо. Тільки без магії й чарівних пігулок.
Екерстрьом, Л. -А. Лагом [Текст] : Шведські секрети щасливого життя / Л. -А. Екерстрьом. — Київ : КМ-БУКС, 2018. — 192 с.
ISBN 617-7498-78-9
Лагом — це щось значно більше, ніж просто помірність, з якою зазвичай асоціюють цей шведський стиль життя. Це не лише коротке слово, що глибоко вкорінилось у свідомість шведів, — у ньому криється ціла філософія, що допоможе не тільки жити щасливим і повноцінним життям, а й віднайти для себе справжню рівновагу.
Бурбо, Ліз. Люби своє тіло. Лікуємо психосоматичні недуги та хвороби [Текст] / Ліз Бурбо ; [пер. з фр. А. Рєпи]. — Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2023. — 512 с.
ISBN 617-12-9276-5
Від авторки психологічних бестселерів. Шлях до здоров’я та змін у житті!
Відверто та просто Ліз Бурбо розкриває всі таємниці метафізики, психосоматики й секрети того, як наше тіло сигналізує, що ми зійшли зі шляху щастя, любові й гармонії. У комплексі з методами традиційної медицини поради від Ліз Бурбо допоможуть зрозуміти, чому фізичний стан залежить від наших думок, як налагодити гармонійний зв’язок усередині себе та стати найліпшим другом і цілителем для свого тіла.
Латенко, С. Б. Медико-біологічні аспекти збереження психічного здоров’я сучасної молоді в умовах військової агресії [Текст] / С.Б. Латенко, І.Ю. Хіміч // Науковий часопис Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова. Серія 15. Науково-педагогічні проблеми фізичної культури (фізична культура і спорт). — 2023. — Вип. 3 К (162). — С. 221-225. — Бібліогр. в кінці ст. (9 назв).
Чепурко, Гульбаршин Іскаківна. Ментальне здоров’я українців: виклики воєнного часу [Текст] / Гульбаршин Іскаківна Чепурко, Андрій Сергійович Соболєв // Л’ОГОЕ. — 2023. — № 5. — С. 179-182. — Бібліогр. в кінці ст. (6 назв).
Гаєвська, Наталія Володимирівна. Нова Я. Шлях до себе: 39-денний марафон із відновлення психічних та фізичних сил [Текст] / Наталія Володимирівна Гаєвська. — Тернопіль : Мандрівець, 2019. — 168 с.
ISBN 966-944-106-5
У ваших руках 39-денний марафон зі щоденними завданнями, по одному на день. Пройшовши марафон до кінця, набудете нового досвіду щодо того, як виходити зі скрутних ситуацій, як ліпше розуміти себе і своїх рідних, як звільнитися від усякого мотлоху, що захаращує життя, як будувати нові стосунки, як відчути повноту і смак життя, чітко усвідомлюючи, чого хочете саме ВИ, не розмінюючись на зайві компроміси.
Ґоулман, Д. Нове “Я”. Вплив медитації на свідомість, тіло й мозок [Текст] / Д. Ґоулман, Р. Девідсон ; пер. з англ. О. Асташова. — Київ : Наш формат, 2019. — 264 с.
ISBN 617-7682-50-8
Медитація дає нам не лише приємне відчуття спокою, а й допомагає сформувати нові риси, які залишаються з нами надовго. Однак вона оповита міфами, поверховими знаннями й упередженнями. Науковий журналіст Деніел Ґоулман і нейронауковець Річард Девідсон багато років вивчали медитацію через призму науки, аналізуючи, який вплив може мати медитація не лише на психологічний стан, а й на фізіологію. Коли медитація працює, а коли – ні? Її вплив відрізняється від ефекту фізичних вправ? Чи допоможе цей метод геть усім? Автори пропонують поглянути на медитацію через призму науки, показуючи, як тривала практика впливає на нашу свідомість і функції мозку.
Кузнєцова, Аліна. Організаційно-педагогічні умови формування у дітей дошкільного віку навичок здорового способу життя [Текст] / Кузнєцова Аліна // Вісник науково-методичних досліджень Вінницького гуманітарно-педагогічного коледжу. — 2023. — Вип. 2. — С. 54-56. — Бібліогр. в кінці ст. (5 назв).
Ґандрі, С. Парадокс довголіття. Як залишатися молодим до старості [Текст] / С. Ґандрі, Д. Ліппер ; з англ. пер. І. Павленко. — Київ : Bookchef : Форс Україна, 2020. — 400 с.
ISBN 617-7561-37-7
Наше здоров’я починається з правильної їжі. Адже кишківник — найбільший орган імунного захисту в людському організмі. Тому в наших інтересах усіляко культивувати внутрішню флору, що складається з мільярдів дружніх бактерій. Як це ліпше зробити, щоб жити довго й лишатися молодим і здоровим до безлітньої старості, — підкаже доктор Ґандрі. Упродовж тривалих років він спостерігав незмінну піддослідну Едіт Моррі, яка лише 20 днів не дожила до 106 років. Саме на основі її гастрономічного здоров’я доктор Ґандрі робить висновки щодо програм харчування, які впливають на довголіття людини, і наводить рецепти основних меню, яких варто дотримувати, щоб лишатися при здоров’ї і психічному, й фізичному до безлітньої старості.
Гуртова, Тетяна. Педагогічні основи корекції ментального здоров’я здобувачів вищої освіти у процесі фізичного виховання в умовах воєнного стану [Текст] / Тетяна Гуртова, Світлана Незгода // Освіта. Інноватика. Практика. — 2023. — Т. 11, № 4. — С. 20-25. — Бібліогр. в кінці ст. (10 назв).
Бойко, Г. Л. Проблематика збереження здоров’я та забезпечення фізичного розвитку студентів IT-спеціальностей [Текст] / Г.Л. Бойко, Т.Г. Козлова, Л.М. Гетьман // Науковий часопис Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова. Серія 15. Науково-педагогічні проблеми фізичної культури (фізична культура і спорт). — 2021. — Вип. 12 (144). — С. 40-43. — Бібліогр. в кінці ст. (10 назв).
Курова, Анастасія Володимирівна. Психологічне здоров’я молоді в умовах невизначеності: соціально-психологічний вимір [Текст] : монографія / Анастасія Володимирівна Курова. — Київ : ФОП Бихун В. Ю., 2023. — 344 с.
ISBN 617-7699-34-6
У монографії представлено матеріали теоретико-методологічного та емпіричного дослідження психологічного здоров’я молоді в умовах невизначеності. В роботі здійснено системний аналіз феномену психологічного здоров’я, розкрито основні напрямки його дослідження в сучасній психологічній науці, визначено основні предиктори та виділено моделі збереження психологічного здоров’я в умовах невизначеності. Реалізовано тренінгові технології підтримки та збереження психологічного здоров’я та підтверджено їх ефективність.
Терлецька, Л. Г. Психологія здоров’я: арт-терапевтичні технології [Текст] : навч. посіб. / Л. Г. Терлецька. — Київ : Київський ун-т, 2015. — 119 с.
Психологія здоров’я людини [Текст] : навч.-метод. посіб. / [авт.кол.: І. В. Толкунова, О. Р. Гринь, І. І. Смоляр та ін.] ; за ред. І. В. Толкунової. — Київ : Талком, 2021. — 243 с.
ISBN 617-8016-11-1
Посібник містить передмову та зміст тем навчальної дисципліни, кожна з яких розкриває теоретичні питання та має відповідне практичне завдання, а також список рекомендованої літератури.
Гелловелл, Едвард. РДУГ: перезавантаження [Текст] : Ефективні стратегії для повноцінного життя з розладом з дефіцитом уваги та гіперактивністю в дітей і дорослих / Едвард Гелловелл, Джон Рейті; пер. з англ. І. Павленко. — Київ : Yakaboo Publishing, 2022. — 224 с.
ISBN 617-7933-13-6
Більшість людей нині не раз зустрічали когось із РДУГ, подеколи не розуміючи суть цього розладу. Багато хто досі й гадки не має, яким складним і серйозним є цей розлад, як не знає й про те, який величезний стрибок у його розумінні та лікуванні зробила наука за останні роки.
Розуміння РДУГ серед широкого загалу зазвичай або хибне, або оповите низкою стереотипів, що завдає шкоди мільйонам людей, які через це не звертаються по допомогу або не знають, яка саме допомога їм потрібна. Недостатня інформованість громадськості й досі залишається найстрашнішим ворогом РДУГ.
Автори цієї книжки теж мають цей розлад і, окрім того, є сертифікованими психіатрами. У цій праці вони детально описують симптоми, причини та особливості РДУГ, розповідають про особливості роботи мозку та останні дослідження в нейробіології, показують, як організувати комфортне середовище людям із РДУГ, перетворити розлад на свою суперсилу та жити повноцінно.
Саламаха, О. Є. Роль культурно-дозвіллєвої діяльності у формуванні здорового способу життя студентської молоді [Текст] / О.Є. Саламаха, Г.Ю. Чеховська // Науковий часопис Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова. Серія 15. Науково-педагогічні проблеми фізичної культури (фізична культура і спорт). — 2021. — Вип. 11 (143). — С. 135-138. — Бібліогр. в кінці ст. (6 назв).
Ґандрі, Стівен Р.. Рослинний парадокс. Приховані небезпеки в здоровій їжі, від яких ми хворіємо та гладшаємо [Текст] / Стівен Р. Ґандрі, Олівія Бел-Буель ; з англ. пер. І. Павленко. — 3-є вид. — Київ : BOOKCHEF : Форс Україна, 2020. — 416 с.
ISBN 617-7559-19-0
«Від того, що ми їмо, залежить усе наше життя, а наше здоров’я – від того, що їсть наша їжа», – стверджує доктор медицини Стівен Р. Ґандрі у своїй новій книжці «Рослинний парадокс: приховані небезпеки в здоровій їжі, від яких ми хворіємо та гладшаємо». Наше здоров’я починається з правильної їжі. Адже кишківник – найбільший орган імунного захисту в людському організмі. Тому в наших інтересах усіляко культивувати внутрішню флору, що складається з мільярдів дружніх бактерій. Як це ліпше зробити – підкаже доктор Ґандрі. Він сам багато років безуспішно боровся з ожирінням, тому на основі своєї дисертації створив власну систему харчування. Програма «Рослинний парадокс» допомогла йому позбутися численних проблем зі здоров’ям, він без зусиль втратив зайві кілограми і тримає здорову вагу вже багато років. Автор наводить список корисних для здоров’я продуктів, а також рецепти дуже простих у приготуванні страв з них, які сприятимуть досягненню ваших цілей – втратити зайву чи набрати вагу бажану, позбутися хвороб, які заважають повноцінно жити і працювати.
Мацко, І. Секрети українського щастя, або Хюґе по-українськи [Текст] : мистецтво знаходити щастя у традиціях та сучасності українського народу / І. Мацко. — Київ : Саміт-книга, 2019. — 208 с.
ISBN 966-986-079-8
Українці – нація щасливих людей! А враховуючи історичні моменти та соціальні труднощі, геноциди та гноблення – українці справді унікальні у своєму баченні щастя, його розумінні. Одвічно українці вміли радіти життю. Але щастя лише на 10% тільки залежить від обставин і на 90% від нас. Ми самі обираємо цінності, на що витрачаємо час, які думки впускаємо у себе і як ставимося до тих ситуацій, що відбуваються у нашому житті. Насправді все просто. Варто лише захотіти змінити свої погляди на життя, щоб стати щасливим. Ця книга — погляд на наш унікальний рецепт щастя по-українськи, на наше вміння бути щасливими. Вона для того, щоб зрозуміти, що таке щастя, знайти його для себе у маленьких дрібничках, які наповнюють наше життя
Приходько, Володимир. Тези про методологічні основи теорії і практики будівництва власного здоров’я [Текст] / Володимир Приходько // Освіта. Інноватика. Практика. — 2023. — Т. 11, № 1. — С. 35-44. — Бібліогр. в кінці ст. (27 назв).
Корнюшина, Ольга Сергіївна. Тридцять сім буддійських штук. Як пережити бентежні часи [Текст] / Ольга Сергіївна Корнюшина. — Київ : Наш Формат, 2021. — 240 с.
ISBN 617-7973-19-4
Ця книжка не про буддизм як релігію. Вона про те, як буддійські практики змінюють наш стан і допомагають у бентежні часи. Як переживати втрати й не чіплятися за минуле? Як реагувати на плітки та несправедливість? Чи може регулярна практика зробити нас спокійнішими і доброзичливішими? Як давати раду емоціям? Чому допомога іншим покращує наше самопочуття? Про це й розповідає авторка. Вона пропонує 37 кроків, спроможних змінити наш психологічний стан і ставлення до життя. В основі кожного кроку — буддійська мудрість, підкріплена історіями із власного досвіду та паралелями зі сфер психології, самодопомоги та нейронаук.
Ця книга для всіх, хто проходив крізь лихі часи і шукає дієві методи для подолання цього шляху.
Присяжна, Людмила. Упровадження здоров’язбережувальних технологій в освітній процес НУШ [Текст] / Людмила Присяжна // Сучасні технології початкової освіти: реалії та перспективи. — 2023. — Вип.8. — С. 132-139. — Бібліогр. в кінці ст. (9 назв).
Ліберман, Деніел. Фізична (не)активність. Що насправді робить нас здоровими? [Текст] / Деніел Ліберман ; пер. з англ. О. Любенко. — Київ : Лабораторія, 2021. — 432 с. — м’яка обкладинка.
ISBN 617-7965-70-0
Книжка про фізичну активність в цілому, про основні міфи, пов’язані з ним, та про те, як розвинути можливості свого тіла. Її основна фішка — автор стверджує, що, по суті, людина і не повинна бігати, ходити у спортзал та постійно бути зайнятою. Що це не є закладеним у нашій природі, а по своїй суті люди — більш ліниві, спокійні та долучають фізичну активність лише тоді, коли це справді потрібно (полювання, приготування їжі тощо). Нам навіть не важливо бути сильними: хто сказав, що це логічне продовження нашої еволюції? Це дуже логічна книжка, яка показує, наскільки здоровий спосіб життя у його звичному розумінні нелогічно виглядає — але це не означає, що нам взагалі не варто дбати про своє фізичне здоров’я. Просто інакше сприймати більшість поширених упереджень з цього приводу. Сидіння, наприклад, саме по собі нас не вбиває, ми просто неправильно сидимо і забагато їмо.
Окрім самих лише дослідження занять спортом, книжка зосереджується і на усіх суміжних темах: харчування, сон, біологічні особливості людського організму.
Астон, Зої. Фітнес для душі [Текст] : 5 тижнів щасливого життя / Зої Астон ; пер. з англ. Ю. Лазаренко. — Київ : Лабораторія, 2021. — 208 с.
ISBN 617-7965-82-3
У цій книжці психотерапевтка Зої Астон пропонує 5-тижневий план тренування ментального здоров’я, який за цей короткий час допоможе вам досягти чіткості в думках, спокійного й виваженого мислення, більшої психічної стійкості. Книжка надає вправи та експертні рекомендації, що допоможуть вам піклуватися про власне психічне здоров’я протягом тривалого часу. Кожен з нас може мати певні ментальні травми, які мають значний вплив на наше самопочуття та навіть фізичне здоров’я, тому ігнорувати їх точно не можна. Кожному під силу зцілити себе, необхідно просто знати як це зробити. Ця книжка вам у цьому допоможе, бо фактично замінить вам 2-3 роки консультацій психотерапевта. Дотримуючись рекомендацій Зої Астон, ви станете сильнішими, щасливішими та зможете створити всередині себе те емоційне середовище, в якому захочете жити.
Антонова, Вікторія. Формування здорового способу життя здобувачів освіти засобами фізичного виховання в умовах воєнного стану [Текст] / Вікторія Антонова, Наталія Дорошкевич // Освіта. Інноватика. Практика. — 2023. — Т. 11, № 7. — С. 15-21. — Бібліогр. в кінці ст. (11 назв).
Омельченко, Т. Г. Формування здорового способу життя студентської молоді засобами оздоровчо-рекреаційних занять [Текст] / Т.Г. Омельченко, О.В. Боженко-Курило // Науковий часопис Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова. Серія 15. Науково-педагогічні проблеми фізичної культури (фізична культура і спорт). — 2023. — Вип. 3 К (162). — С. 308-313. — Бібліогр. в кінці ст. (8 назв).
Данилко, В. Формування здорового способу життя студентської молоді засобами фізичного виховання [Текст] / Валентина Данилко, Тетяна Кравченко // Теорія і практика фізичної культури і спорту. — 2023. — Вип. 1. — С. 55-61.
Волошин, Олена Романівна. Формування здоров’язбережувальної компетентності в учнів молодшого шкільного віку [Текст] / Олена Романівна Волошин // Науковий вісник Ужгородського університету. Серія: Педагогіка. Соціальна робота. — 2022. — Вип. 1 (50). — С. 48-51. — Бібліогр. в кінці ст. (10 назв).
Поліщук, Наталія. Формування здоров’язбережувальної компетентності студентської молоді як пріоритет державної політики [Текст] / Наталія Поліщук // Соціальна робота та соціальна освіта. — 2021. — Вип.2 (7). — С. 195-204. — Бібліогр. в кінці ст. (24 назви).
Бермудес, Д. В. Формування культури здоров’я студентської молоді [Текст] / Д.В. Бермудес // Науковий часопис Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова. Серія 15. Науково-педагогічні проблеми фізичної культури (фізична культура і спорт). — 2021. — Вип. 1 (129). — С. 11-14. — Бібліогр. в кінці ст. (8 назв).
Дякова, Вікторія. Характеристика провідних напрямів формування здорового способу життя школярів у освітньому процесі [Текст] / Дякова Вікторія // Вісник науково-методичних досліджень Вінницького гуманітарно-педагогічного коледжу. — 2023. — Вип. 2. — С. 100-104. — Бібліогр. в кінці ст. (3 назви).
Гладкова, Яніна. Час запалювати світло [Текст] / Яніна Гладкова. — Дніпро : Ліра, 2022. — 244 с.
ISBN 966-981-632-0
Це історія сили людського духу та витривалості, розповідь про те, як вийти з важкої ситуації з високо піднятою головою та новими знаннями. У книзі описано реальну історію авторки Яніни Гладкової — активної, життєрадісної дівчини, чиє життя аварія розділила на «до» та «після»… Але Яніна не змирилася. Докладаючи щодня неймовірні надзусилля, вона за кілька років змогла повністю відновитися після страшної автомобільної аварії, стати ще сильнішою та щасливішою.
Це історія втрати та відновлення здоров’я, життя в лікарні та бажання навчитися ходити заново. Це думки та відчуття людини в такому стані, коли сила волі та міцність духу виходять на перший план.
Книга буде цікава всім, хто замислюється про сенс буття, бажає досягти більшого, хоче знайти свій шлях, подивитися на життя під іншим кутом, розширити світогляд. Розповідь пронизана теплотою, добрим гумором та життєлюбством. Історія Яніни демонструє, наскільки непохитною є людина, чия воля до життя сильніша за будь-які обставини.
Кухман, Крістіна. Якщо ви надмірно тривожитесь за здоров’я [Текст] / Крістіна Кухман, Діана Сандерс ; [пер. з англ. Н. Мельник]. — Вид. 2-е, допов. — Львів : Галицька Видавнича Спілка, 2020. — 64 с. — (Сам собі психотерапевт).
ISBN 617-7809-65-3
Серію «Сам собі психотерапевт» відкриває публікація одразу вісьмох книжечок, присвячених найпоширенішим психологічним розладам. Книжечки написані так, щоб людина, яка має певні психологічні проблеми, могла зрозуміти, що з нею відбувається, і дізналася дещо про можливість подолання цих проблем методами когнітивно-поведінкової терапії. Книжечки адресовані широкому колу читачів, зокрема людям, що страждають від психологічних проблем, а також членам їх родин та друзям.
Ця книжечка присвячена проблемі надмірної тривоги за здоров’я. Читач дізнається, що таке надмірна тривога за здоров’я і які ефективні підходи до її подолання за допомогою технік когнітивно-поведінкової терапії.
Аллен, Девід. Getting Things Done, або Як навчитися контролювати власне життя у мінливому світі [Текст] : поради для підлітків / Девід Аллен, Майк Вільямс, Марк Воллес ; пер. з англ. М. Восковнюк ; під заг. ред. В. Сухомлинова. — Київ : КМ-Букс, 2020. — 288 с.
ISBN 966-948-331-7
Автори книги “Getting Things Done, або Як навчитися контролювати власне життя у мінливому світі” Девід Аллен, Майк Вільямс, Марк Воллес.
Девіда Аллена було названо одним із найвпливовіших теоретиків продуктивності. Він є мотиваційним спікером і фасилітатором страхової компанії New York Life, Фундації Форда, компанії L.L. Bean, BMC США і проводить індивідуальні та колективні майстер-класи по всій країні. Він – президент David Allen Company і має понад тридцять п’ять років досвіду як консультант і персональний тренер із менеджменту. Його статті друкуються у Fast Company, Fortune, The Los Angeles Times, The New York Times, The Wall Street Journal та багатьох інших періодичних виданнях.
Автор бестселерів NEW YORK TIMES
Автор світового бестселеру “Як упорядкувати справи”
Цей посібник стане в пригоді підтліткам, які хочуть творити плідне й ефективне майбутнє. Відкрий для себе потужні методи досягнення успіху в школі, на позакласних заняттях та в повсякденному житті, завдяки яким ти не відчуватимеш стресу.
Книжка “Getting Thing Done. Мистецтво продуктивності без стресу” розійшлася мільйонними накладами та стала однією з найвпливовіших книжок про бізнес своєї епохи й вершиною особистої організації. “Getting Thing Done, або Як навчитися контролювати власне життя у мінливому світі. Поради для підлітків” пропонує свіжий погляд на класичний текст Девіда Аллена, адаптуючи його для молодого покоління.
Ця нова книжка покликана допомогти підліткам у всьому світі витримувати неймовірний тягар зайвої інформації, яка щодня вривається у їхнє життя, надавши набір інструментів для зниження стресу та концентрації уваги. Водночас у них зросте прагнення до креативу, впевненість у собі, що даватиме радість від досягнень.
Ви навчитеся:
– Застосовувати прості правила для класифікації всього розмаїття діяльності у вашому житті;
– Планувати і запускати проєкти як у школі, так і поза навчанням;
– Визначати свої цілі й бути готовим(-ою) до змін у них;
– Почуватися впевненим(-ою) в тому, що робите, і в тому, чого не робите.