31 травня 2023 року у Державній бібліотеці України для юнацтва відбувся Фестиваль «SVOBODA. Празька весна»
Розпочався фестиваль з відкриття фотовиставки «SVOBODA. Празька весна».
Світлини, які розповідають про трагічні події окупації Чехословаччини військами так званого Варшавського договору у 1968 році, взяті з відкритих джерел в інтернеті. Роботи чеського фотохудожника Петера Врабеца, представлені в експозиції, відображають підтримку чехами українців у боротьбі з загарбницькими військами росії. Відвідати виставку можна з 31 травня по 30 червня 2023 року у Виставковій залі Державної бібліотеки України для юнацтва.
У рамках Історичної студії «Незабутня Празька весна» (модератор – Георгій Саприкін, канд. пед. наук, доц., директор Державної бібліотеки України для юнацтва) виступили:
- Ян Худоба, другий секретар Посольства Чеської республіки в Україні з високою оцінкою стану українсько-чеських відносин, стійкості українців у боротьбі з російськими окупантами, різнопланової підтримки чехами українців загалом і підтримки українських біженців у Чехії;
- Юлія Спіцина, заступниця директорки «Чеського центру Київ» з розповіддю про напрямки роботи Центру, його основні завдання та пріоритети;
- Віталій Бака, канд. іст. наук, головний спеціаліст відділу аналізу тоталітарних режимів Українського інституту національної пам’яті з аналізом Празької весни як спроби оживлення політичного життя Чехословаччини січня-серпня 1968 року;
- Ігор Філіпчук, канд. іст. наук, доц. кафедри всесвітньої історії Рівненського державного гуманітарного університету з коментарем формування ідей «Празької весни»;
- Ігор Десятничук, канд. іст. наук, доц. кафедри всесвітньої історії Рівненського державного гуманітарного університету з інформацією про інституційні аспекти розвитку громадянського суспільства навесні 1968 року;
- Ігор Шпик, канд. іст. наук, доц. кафедри історії Центральної та Східної Європи, директор Інституту славістики Львівського національного університету ім. Івана Франка з доповіддю на тему: «Празька весна» в індивідуальній та колективній пам’яті сучасних чехів».
- Сергій Килимистий, методист Державної бібліотеки України для юнацтва з презентацією «Дві весни: Прага-1968 – Київ-2023».
- Світлана Бадрук, завідувачка відділу інформаційно-бібліографічної роботи Державної бібліотеки України для юнацтва з анонсом випуску бібліографічного покажчика «Битва за свободу проти тиранії триває! Чесько-українські паралелі».
Усі охочі долучились до майстер-класу «Лялька-мотанка: журавлик» Яни Погребнюк, методистки відділу роботи з електронними ресурсами Державної бібліотеки України для юнацтва.
Відділ мистецтв Державної бібліотеки України для юнацтва запросив на перегляд книжкової виставки «Невідома Чехія. Культурний вимір, а відділ читальних залів – на виставку «Багатогранна Чехія: історія та сучасність».
Дякуємо організаторам і гостям Фестивалю «SVOBODA. Празька весна» за змістовне наповнення заходів, цікаву інтелектуальну комунікацію.
Переглянути цей допис в Instagram