Державна бібліотека України для юнацтва
Віртуальна виставка книг

Анонси
Новини
Бібліотеки для юнацтва
Про бібліотеку
Послуги бібліотеки

Фонд бібліотеки
Електронний каталог
Нові надходження
Виставки книг
Медіа-ресурси
Раритети
Періодичні видання

Віртуальна довідка
Обговорюємо книгу
Фахівцям
Спонсори і партнери

Державна бібліотека України для юнацтва: фахівцеві
Читання
Мені є що сказати! (творчість)
Щоб пам'ятати: історія України
Здоровий спосіб життя
Суспільство
Відкриття
Інформаційна культура
Нетикет: культура мережевого спілкування

 

 

Встанови наш банер!
 Державна бібліотека України для юнацтва

<a href="http://www.4uth.gov.ua/" target="_blank"><img src =”http://www.4uth.gov.ua
/images/4uth_gif.gif” alt="Державна бібліотека України для юнацтва" width="88" height="31" border="0"></a>

Літературний календар 2012 року. Твори-ювіляри

„НАВКОЛО СВІТУ ЗА 80 ДНІВ” ЖЮЛЯ ВЕРНА – 140 РОКІВ

         Жюль Верн – надзвичайно популярний французький письменник, один із засновників наукової фантастики. Твори Верна, написані як для підлітків, так і для дорослих, увібрали в себе дух 19 сторіччя, його чарівність, науковий прогрес і винаходи. 
Жюль Верн не був вченим і не мав досвіду мандрівника. Багато часу він проводив у дослідженнях для своїх творів і намагався бути реалістичним.

Серед найвідоміших книг Жюля Верна – пригодницький роман „Навколо світу за 80 днів”, написаний у 1872 році.
Назва роману, вочевидь, була навіяна подорожнім нарисом Едмона Плошю „Навколо світу за сто двадцять днів” (1871 рік). А раніше, у 1869 році, Вів’єн де Сен-Мартен написав статтю про можливість навколосвітньої подорожі за 80 днів.
У головного героя роману Філеаса Фогга можливо були прототипи. Наприклад, ексцентричний американець Джордж Френсіс Трейн, який стверджував, що у 1870 році саме за 80 днів здійснив вояж навколо світу.  Міг бути прототипом і американський мандрівник Уільям Перрі Фогг, який у 1872 році опублікував книжку про свої подорожі світом.
Роботу над романом Жюль Верн розпочав у червні 1871 року і продовжував до літа 1872 року.
Вперше роман опублікували у великій щоденній паризькій газеті „Le Temps” у листопаді-грудні 1872 року.
Головний герой роману, лондонський джентельмен Філеас Фогг, уклав парі, за умовами якого він повинен об’їхати земну кулю всього за 80 днів. Разом зі своїм вірним слугою Паспорту він негайно відправляється у подорож. Але відважних мандрівників пильнує містер Фікс, детектив, який переконаний, що Фогг пограбував англійський банк і переховується від переслідувань.
Героїв роману очікують неймовірні пригоди. Разом з ними ви з Європи потрапите до Індії, Китаю, Японії, проїдете через Америку і повернетесь знову до Європи. Попереду – екзотичні місця і неймовірні відкриття.
Вперед, у захоплюючу подорож навколо світу разом з героями Жюля Верна! Не зволікайте, щоб обігнути земну кулю ви маєте всього 80 днів!

Між іншим, рекорд Філеаса Фогга намагались повторити і навіть покращити. У 1889-1890 роках Неллі Блай, молода і рішуча американська журналістка „New York World”, обігнула земну кулю за 72 дні і 6 годин. Згодом Жюль Верн згадає її у своєму романі „Клодіус Бомбарнак”. У 1901 році француз Гастон Стіглер здійснив подібну подорож за 63 доби. А у 1928 році, на честь 100-річчя від дня народження Жюля Верна, датчанин Паллє Хулд об’їхав Землю за 44 дні. Нарешті у 1936 році за маршрутом Філеаса Фогга відправився відомий французький письменник і художник Жан Кокто, але покращити рекорд героя роману він не зміг.

Так виглядала обкладинка першого видання „Навколо світу за 80 днів”

Жюль Верн

Так виглядають книги, які ви можете прочитати у відділі літератури іноземними мовами французькою та англійською мовами

Jules Verne

84.4Фра
V46
Verne, Jules
Le Tour du Monde en 80 Jours [Текст]. - Warszawa : Szkolnych, 1964. - 107р. - Фр. мовою.

Jules Verne

84.4Фра
V46
Verne, J.
Around the World in Eighty Days [Текст]. - London : Penguin Books, 1994. - 245p. - (Penguin Popular Classics). - Англ. мовою. 

 

„ЗАГУБЛЕНОМУ СВІТУ” АРТУРА КОНАН ДОЙЛА – 100 РОКІВ

         Автор циклу детективних творів про Шерлока Холмса Артур Конан Дойл зробив вагомий внесок і в жанр наукової фантастики.
Дивовижної реальності під його пером набули гіпотези про існування у сучасному світі доісторичних ящерів та легендарних атлантів, що живуть в глибині океану.
Свою славнозвісну книгу „Загублений світ” Конан Дойл написав у 1912 році. Ця книга відкрила новий напрямок у фантастиці – подорож у часі.
На той час величезні простори земної кулі все ще залишались майже не дослідженими. Однією з найбільших білих плям на мапі Південної Америки на початку ХХ століття була місцевість Гвіанського плоскогір’я і Амазанської низини. Багато експедицій вирушали туди. Серед них експедиція братів Роберта і Ріхарда Шомбургків. Після повернення в Європу брати опублікували звіт про подорож в дикі краї. Пізніше там побував англієць Ів Серн, який зібрав колекцію раніше невідомих науці рослин. Матеріали саме цих експедицій і викликали бажання у Конан Дойла написати „палеонтологічний” роман.
Незадовго до початку роботи над задуманою книгою письменник зустрівся з відомим мандрівником полковником Персі Гаррісоном Фосеттом, який побував в самих потаємних куточках Амазонії. Під час розмов з Конан Дойлем Фосетт описав всі свої мандрівки і пригоди. Найбільше письменника зацікавила розповідь полковника  про  недоступні вершини і плато в горах Рікардо Франко (нині – Серранія-де-Уанчако). Вважають, що саме ці відомості вподальшому використав Конан Дойл при написанні „Загубленого світу”.

        Головний герой книги, геніальний та ексцентричний британський професор Челленджер, під час подорожі Південною Америкою натрапив на місцевість, де збереглися доісторичні форми життя. Англійське наукове товариство споряджає спеціальну експедицію, яка повинна перевірити правоту професора...
Отож, приєднуйтесь до професора Челленджера і його сміливих супутників! Здійсність разом з ними переповнену небезпеки і пригод подорож до загубленого плато, де зупинився час, – у світ динозаврів і птеродактелів.
„Загублений світ” чекає на вас!

Так виглядала обкладинка першого видання „Загубленого світу”:

Конан Дойл

Так виглядає книга, яку ви можете прочитати мовою оригіналу у відділі літератури іноземними мовами:

Конан Дойл

84.4Вел
D79
Doyle, A.-.C.
The Lost World [Текст] : книга для читання англ. мовою : навч. посіб./ A.-.C.Doyle. - Vinnytsia : New Book Publishers, 2010. - 296p. - Англ. мовою.

 

„ПОСМЕРТНИМ ЗАПИСКАМ ПІКВІКСЬКОГО КЛУБУ” ЧАРЛЬЗА ДІККЕНСА – 175 РОКІВ

У 2012 році святкує своє 175-річчя роман „Посмертні записки Піквікського клубу”. Саме цей роман зробив знаменитим Чарльза Діккенса.
Незвична історія цього твору. Молодому, але вже досить відомому літератору, яким був тоді Діккенс, замовили підписи до гравюр популярного художника-ілюстратора Роберта Сеймура. Ці гравюри зображували веселі пригоди спортсменів-любителів. Разом з ними народився на світ безсмертний містер Піквік.
У що переросли коротенькі підписи Чарльза Діккенса, ви дізнаєтесь, прочитавши „комічну епопею” – роман „Посмертні записки Піквікського клубу”.
У відділі літератури іноземними мовами цей твір можна прочитати мовою оригіналу.

         Так виглядала оригінальна зелена обкладинка 17-го випуску „Посмертних записок Піквікського клубу” 1837 року

Диккенс

Так виглядає книга, яка чекає  на вас у відділі літератури іноземними мовами
84.4Вел
D55
Dickens, Ch.
The Pickwick Papers [Текст]/ C.Dickens. - Ware : Wordsworth classics, 1993. - 701p. - Англ. мовою.                                                                                            

Діккенс сучасний

Останнє поновлення:
23.03.2016 19:37

????? ??????????????????????? ????????

Copyright © 2002-2016. Державна бібліотека України для юнацтва

  Цена 4uth.gov.ua Яндекс цитирования Яндекс.Метрика