20/09

Екскурсія до музею Максима Рильського

19 вересня 2023 року члени клубу «Спілкуємось українською» (краєзнавча секція “Моє місто”) ДБУ для юнацтва відвідали музей визначного українського поета і перекладача і громадського діяча Максима Рильського. Музей розташовано у затишному місці біля Голосіївського парку. Фактично це садиба-музей, в якій поет прожив останні 13 років.

У цьому двоповерховому будинку були написані збірки «Троянди й виноград», «Зимові записи», «Вечірні розмови» тощо. Тут бували, як за життя поета, так і вже в музеї, чимало видатних діячів української культури, митців-початківців, проводилися різноманітні заходи. Навколо будинку — сад і квітники, посаджені Максимом Рильським. Перед будинком уже після відкриття закладу було встановлено погруддя поету.

Працівники музею створили чудові умови для ґрунтовного ознайомлення екскурсантів з життям і творчістю Максима Тадейовича. Члени клубу прослухали цікаву екскурсію, яку надхненно провів старший екскурсовод музею Микола Музика, подивились короткий документальний фільм про життя поета у цьому будинку і обговорили побачене і почуте в саду біля нього. Під час обговорення з’ясувалось, що клубникам дуже сподобалась така форма клубних заходів і, як результат, було висловлено колективне побажання використовувати її і надалі.

Адреса музею: вул. Максима Рильського, 7, м. Київ (Україна).

Заклад працює з 10:00 до 18:00 щодня (вихідні — кожна п’ятниця й останній четвер щомісяця).

Вартість квитка для відвідання закладу (станом на 1 жовтня 2009 року) становить 5 грн (для школярів), 10 грн (для студентів), 15 грн (для дорослих); за додаткову плату можна замовити екскурсійний супровід.