- Захід уже відбувся.
Залишайтесь вдома та навчайтесь в Інтернеті. 1
23/03/2020
Цей тиждень присвячено поширенню знань про цифрове залучення і ми створили цю подію для відзначення Європейського тижня цифрової грамотності.
Важливість набуття цифрових навичок постала особливо гостро зараз, коли ми опинились всередині пандемії, ізольовані по домівках, але здатні зустрітися в одному віртуальному класі, замовити доставку продуктів чи ліків та сплатити рахунки.
Ви вже, мабуть, бачили мемасіки, де сучасні супер-герої рятують світ, залишаючись вдома. Ви також можете стати одним із героїв, якщо відкриєте цифровий світ для своїх родичів.
Щодня ми будемо інформувати вас про різні ресурси та можливості, які ви та ваші рідні зможуть спробувати, залишаючись вдома.
Спробуй челендж #learn1thingdigital : щодня дізнавайся та пробуй одну нову річ у світі діджітал, це може бути навичка, новий ресурс або медіа-арт у твоєму виконанні.
На нашому логотипі п’ять книжечок, на вашій руці п’ять пальців (переважно). Отже, на цьому тижні ми будемо орієнтувати вас з 5-ти важливих тем:
- Цифрова освіта та базові цифрові навички,
- Цифрова держава,
- STEM,
- Медіаграмотність та критичне мислення,
- Цифрова культурна спадщина.
То наша п’ятірка на сьогодні:
- https://osvita.diia.gov.ua/ Розкажіть та покажіть своїм рідним, та подивіться разом з ними Освітні серіали від МінЦифри. “Базові цифрові навички” аби впевнено користуватись смартфоном, комп’ютером і планшетом. Серіал для батьків “Безпека дітей в Інтернеті” та серіал для вчителів, до речі, від сьогодні там стартує новий серіал “Карантин: онлайн-сервіси для вчителів” #cyfralibrary
- Цифрова держава. https://plan2.diia.gov.ua/
Щоб перетворити Україну на справжню цифрову державу, потрібно оцифрувати ще багато послуг, оновити законодавчу базу,
упорядкувати роботу держреєстрів, забезпечити технічні можливості й захист даних.
Зміни торкнуться не тільки адміністративних послуг, а й галузей охорони здоров’я, бізнесу, освіти, транспорту, судів, питань демократії тощо. Мобільний застосунок Дія можна безкоштовно завантажити у App Store та Play Market. Ідентифікація користувачів
відбувається за допомогою технології BankID через систему Національного банку України та Приватбанку.
Дія діятиме як при наявності інтернету, так і в офлайн режимі. - Куншт
https://kunsht.com.ua/
Куншт — це українське науково-популярне видання.
Просто та якісно пишуть про людину й світ, у якому живемо. Віримо, що наука може бути цікавою та корисною навіть у повсякденному житті.
Куншт об`єднує науку та мистецтво. Над матеріалами видання постійно працюють науковці й ілюстратори. Обирайте свій формат — друкованого журналу чи онлайн-медіа.
Куншт ніколи не стоїть на місці, прагне розвиватися та надихати читачів, розвивати науковий світогляд та формувати спільноту популяризаторів науки.
Підписатись на розсилку та отримати усі випуски у подарунок: http://bit.ly/2xHIMSu - Курс із мережевого етикету й безпеки
https://digitaledu.org.ua/
Цей курс призначений для вчителів та учнів, які прагнуть навчитися безпечно та комфортно працювати в Інтернеті.
Він містить текстові матеріали, відеоролики та завдання, які допоможуть вам інтегрувати вивчення мережевого етикету та правил безпеки в навчальну програму - https://authenticukraine.com.ua/ «Автентична Україна» — це яскравий приклад цифрових можливостей для збереження культурної та історичної спадщини.Протягом 6 місяців Міністерство Культури України за підтримки Google Україна працювало над створенням унікального віртуального простору, що містить колекцію автентичних аудіо та візуальних прикладів української айдентики. Платформа «Автентична Україна» об’єднує розділ матеріальної культурної спадщини, що є результатом попередньої співпраці з оцифровізації опер, дерев’яних церков та музеїв просто неба, а також розділ нематеріальної культурної спадщини, що складається з 5-ти категорій, які відображають унікальні українські традиції, звичаї та обряди, ремесла та виконавські мистецтва.
Долучайся сам та допоможи Ба та Ді залишатися вдома!