Анонси

Loading Події

Всі анонси

  • Захід уже відбувся.

Тиждень екології та здоров’я – 2021

20/04/2021 - 27/04/2021

online

Державна бібліотека України для юнацтва
запрошує на заходи
тижня екології та здоров’я
з 20.04.2021 р. по 27.04.2021 р.
(заходи проводяться  on-line www.4uth.gov.ua)

Тиждень екології має на меті ознайомлення молоді з екологічними проблемами сучасності як в Україні так і в світі. Однією з найактуальніших проблем є взаємодія  людини і природи, тому необхідна популяризація екологічних знань, формування потреби у вивченні екології та бережному ставленні до природи, до навколишнього середовища. Планета Земля – наш спільний дім! Збережемо її!
Відділи нашої Бібліотеки підготували змістовні презентації та добірки книг по екології з фондів Бібліотеки, з якими пропонуємо вам ознайомитись.

 

Державна бібліотека України для юнацтва вже багато років поспіль дружить та співпрацює з Всеукраїнською екологічною лігою.
Всеукраїнська екологічна ліга – громадська організація, яка була заснована у 1997 році.
Основною метою діяльності цієї організації є поліпшення екологічної ситуації в Україні, формування нового природоохоронного світогляду, забезпечення екологічних прав громадян; формування в Україні засад збалансованого (сталого) розвитку; побудова громадянського суспільства в Україні, що ґрунтується на загальнолюдських цінностях та принципах екологічної етики; захист законних екологічних, соціальних, економічних та спільних інтересів членів ВЕЛ.
Щорічно Всеукраїнська екологічна ліга надає Державній бібліотеці України для юнацтва різнопланові інформаційні тематичні матеріали. Також знову було отримано від цієї громадської організації  цікаві матеріали.

Читальний зал пропонує онлайн-гру “Щастя бути здоровим!”
Розуміння щастя особливе в кожної людини, і кожен вкладає в цей термін свій зміст. Але починається все з гарного самопочуття і міцного здоров’я. Чи знаєш ти, що корисно а що шкідливо для твого здоров’я? Перевіримо?

 


Читальний зал пропонує віртуальну еко-виставку
літератури “За чисте довкілля” 

Відділ літератури іноземними мовами пропонує віртуальну
виставку книг «The Science of Life»

Краса природи – справжнє диво!
(відділ зв’язків з громадськістю)

Збереження клімату є та залишається одним з основних та важливих  завдань, які сьогодні стоять перед людством.
Україна – найбільша країна в Європі. За даними громадської організації «Україна без сміття», щорічно на українські смітники відправляється близько 10 млн. тон сміття. Близько 30-40% цього сміття можна переробляти. Поки ж в Україні переробляється лише 4% відходів. При цьому 7% нашої території займають сміттєзвалища.
З кожним роком ситуація з відходами стає все гіршою. Досить згадати сміттєвий колапс у Львові 2016 року.
Щоб зробити свій внесок у порятунок навколишнього середовища, досить почати сортувати сміття і здавати його в пункти прийому вторинної сировини. Починати завжди потрібно з себе, подаючи приклад своїм дітям, близьким людям, колегам і сусідам. До речі, згідно з дослідженням аналітичного центру Разумкова, понад 40% українців готові сортувати сміття.
Значну загрозу для навколишнього середовища і здоров’я людини представляють відходи, що утворилися в процесі медичного обслуговування, переробки сировини тваринного походження, фармакологічної і косметологічної промисловості, що містять небезпечні патогенні та умовно патогенні мікроорганізми, а також відходи електричного та електронного устаткування. Так, наприклад, незважаючи на заборону законодавством, небезпечні медичні відходи в Україні раз у раз вивозяться на стихійні звалища.
Події, які сталися багато років назад в Україні, на Чорнобильській АЕС призвели до загрози навколишнього середовища і до змін здоров’я українців,  білорусів та росіян, що проживають поблизу В ніч на 26 квітня 1986 року трапилась Чорнобильська катастрофа — техногенна екологічно-гуманітарна катастрофа, спричинена двома тепловими вибухами і подальшим руйнуванням четвертого енергетичного блока Чорнобильської атомної електростанції, розташованої на території України, руйнування мало вибуховий характер, реактор було повністю зруйновано і в довкілля було викинуто велику кількість радіоактивних речовин. Відбувся викид потужністю як 300 Хіросім.
Ця трагедія навіки оселилась в серцях українців.

ПАМ’ЯТАЙМО тих, хто загинув у чорнобильському пеклі та РОБІМО все, щоб ніколи не повторився Чорнобиль.

СОРТУВАННЯ СМІТТЯ ОБОВ’ЯЗОК КОЖНОГО!

ЯК РОЗПОЧАТИ СОРТУВАТИ СМІТТЯ:

  1. Придбайте для користування окремі контейнери для кожного виду сировини або виділяйте окреме місце для відсортованого сміття.
  2. Підготуйте попередньо сировину: від залишків їжі промийте та висушіть (знявши кришки із фольги, йогуртів чи сметани, а також металеві кришки).
  3. 3. Зменшіть об’єм пакувального матеріалу (випустивши повітря з пляшок і зім’явши та скрутивши їх, розкладіть коробки та упаковки, спрессуйте залізні бляшанки).
  4. Заборонено викидати у контейнер «Папір»: стаканчики для кави, пергамент, паперові рушники, серветки, квитки на транспорт, чеки, туалетний папір.
  5. Не можна викидати уконтейнер «Пластик»: файли, зубні щітки, обгортки від цукерок, вушні палички.
  6. Компостувати й перетворити їх у добриво, якщо проживаєте в приватному будинку.

НЕОБХІДНО СТАВИТИСЬ ДО ПОКУПОК СВІДОМО:

  1. від поліетиленових пакетів необхідно відмовитись;
  2. у пластикових упаковках необхідно купувати менше продуктів;
  3. необхідно брати продукти у приватну тару (мішечки, контейнери, чашки).

НЕОБХІДНО ЗРОБИТИ СВІЙ ВНЕСОК:

  1. рідше користуватися особистим авто,
  2. використовувати енергозберігаючі джерела овітлення,
  3. брати участь у висадженні дерев та зберігати ті, які ростуть

тощо.

Місто Київ — усе частіше потрапляє до списку міст із найбруднішою атмосферою. 10-те за забрудненням місто Європи у рейтингу Numbeo.

Україна — 4-та у світі за кількістю смертей через погану екологію в рейтингу GAHP.

Такі незадовільні показники обумовлені тим, що з часів початку незалежності України і аж до минулого року в Україні в принципі не існувало стратегії екологічного розвитку. На початку 2019 року Верховна Рада все-таки затвердила Закон “Про основні засади (стратегію) екологічної політики України на період до 2030 року”, який передбачає 5 основних напрямків роботи: повітря (пересувні і стаціонарні джерела забруднення повітря), вода (усі водні об’єкти Києва), відходи (абсолютно всі види сміття), зелені зони і біологічне різноманіття (зелені зони, тваринний фонд), екологічна безпека (техногенні аварії, надзвичайні ситуації, небезпечні виробництва).

“Екосистема та охорона довкілля” – віртуальна
виставка літератури від відділу збереження та
використання документних ресурсів.

 

“Незабутній біль Чорнобиля”: до 35-річчя від дня Чорнобильської катастрофи – Віртуальна виставка літератури від відділу комплексного обслуговування користувачів